CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5773|Reply: 12

Imams convert to Christ

Edited by Acong_II at 21-5-2016 08:57 PM

@Truth.8  ada soklan menarik..... maybe ko boleh minta lobai2 utk tolong jawab.... kang silap haribulan, aku kena banhammer  

Mohd Yusri Mohd
28 March ·

Hahahahaha, aku gelak jer tengok ayat2 hangpa semua dok mengutuk mengata aku kat dlm group WhatsApp. Hangpa ni bila nak berubah pun tak tau, kata besaq panjang, umur dah setengah abad tapi perangai macam budak budak, main perli2, tak dak teloq lah dan macam2 lagi. Hahaha aku gelak jer, kata lah apa pun aku tak dak teloq apa pun, teloq tu tetap ada pada aku. Hangpa tak boleh ubah hakikat ni, hangpa boleh cakap saja bagi sakitkan hati aku, tetapi sikit pun aku tak terasa malah aku tengok lucu pulak hangpa ni cakap mcm tu semua. LOL.

Inilah pemikiran orang melayu yang singkat pemikiran (saya mohon maaf pada yang lain, hrp jgn terasa, pada yg tertentu sahaja), bila start marah ja mulalah nak sakitkan hati orang lain, cabar mencabar nak pukul bagai ajak bergaduh. Tak ubah kan perangai orang melayu ni!!!!

Korang tau tak dosa fitnah tu besaq kan, selagi org yg difitnah tu tak memaafkan hangpa, maka hangpa semua tak masuk syurga hangpa tu walaupun orang yg difitnah tu beragama lain, tetap kena minta maaf. Hangpa semua tau kan, tapi buat jugak. Hangpa kata aku kawin bini aku bohsia bagai. Yang bercakap dah berdosa besar, yang sokong, yang dengaq, yang seumpama dengannya pun tumpang tanggung dosa besaq ni. Hangpa tak takut kah dengan api neraka hangpa!!! Kata Muslim sejati sembahyang lima waktu tak tinggal, janggut sampai dada tapi akhlak budi bahasa punah. So kat sini aku nak bagitau kat hangpa semua, hangpa semua berhutang sesuatu dgn aku iaitu kemaafan drp aku.

Kepada Yusnizam Yusuf, tak payah dok Tanya panjang2 bab Christian kat aku kerana sekurang2 aku masih baru dlm agama ni, tapi aku boleh jawab soalan hang yg sebanyak 20 soalan tu. Aku Baru Tanya satu soalan pun hangpa belum jawab lagi. Baru satu soalan sahaja, hang tak jawab paih tu hang Tanya aku 20 soalan!!!! Apa ni. Releks la brother. Hang kata hang ni Islam sejak kecik sampai hang besaq, dah tu masuk sekolah agama Almashoor lelaki pulau pinang yang tersohor lagi mashoor, hang tak boleh kah nak jawab satu soalan aku!!!! Itu baru satu soalan, aku nak bg hangpa pikiaq bukan takat jawab saja, Cuba pikiaq mendalam perkara ni.

Tak payah dok provoke aku dgn agama Christian aku, bukan aku yg nak pahamkan hangpa atau convincekan hangpa utk masuk Christian, tetapi hangpa yg perlu convincekan aku bahawa Islam itu agama benar dan betul. Hangpa kena buktikan pada aku ttg Islam ni agama yg ajarannya betul dan drp situ hangpa mungkin boleh membawa aku kembali ke Islam.

Satu soalan pun tak boleh nak jawab, panggei geng ramai2 komplot mencaci menghina memburukkan orang lain bagai, mcm tu hang kata Islam itu agama yg benar. Hang tolong jawab soklan aku!!!! Jangan dulu antara best student kat sekolah, jawab lah sat!!!

Ok, aku ulang soalan aku:

kenapa tidak nabi Muhammad diangkat kelangit tanpa mati dan dialah yang akan diutuskan ke bumi pada Hari kiamat nanti bagi membasmi kemungkaran, membunuh dajjal dan menyelamatkan umat manusia yang merupakan umatnya dimana kita ini difahamkan adalah umat nabi muhammad. Sepatutnya dialah yg menyelamatkan kita, kenapakah tugas ini diletakkan diatas bahu nabi Isa? (hangpa kata dia ni jesus, bukan kami penganut Kristian yg kata).

Setiap sesuatu yg berlaku, perkara atau persoalan pasti ada jawapannya yang khusus dan sepatutnya. Tidak ada soalan atau perkara yang tiada jawapan. Aku tak mau dengaq ayat ni: Hanya allah shj yg mengetahui, dia maha berkuasa, kita makhluk dok diam shj, dengaq, patuh, taat, tak boleh Tanya soalan bak bagai lembu dicucuk hidung (maaf terpaksa guna perumpamaan bagi nak senang faham).

Ok selamat menjawab, may God bless you. Aku doakan yang terbaik kepada hangpa semua termasuk yang dok mengutuk mengata aku agar Tuhan aku merahmati hangpa semua.

https://www.facebook.com/mohd.yusri.9678/posts/1095196880537298

Kalau tak salah, Si Truth berada di luar Malaysia (India katanya). Sila tunggu jawapan darinya bila dia balik ataupun bila dia ada kemudahan Internet di tempat dia berada sekarang.

Terima kasih.

sementara itu............  

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Acong2003 replied at 23-5-2016 03:12 AM

no one seen GOD face..it just asking whether you seen your ancestors before  u born into this world???

thanks for showing your stupidity again   

Sephiroth replied at 21-5-2016 11:31 PM
Kalau tak salah, Si Truth berada di luar Malaysia (India katanya). Sila tunggu jawapan darinya bila  ...

it suppose to be June....

Follow Us
Truth.8 replied at 23-5-2016 03:17 AM
no one seen GOD face..it just asking whether you seen your ancestors before  u born into this worl ...

so God is my ancestors now?  

Acong2003 replied at 24-5-2016 11:46 PM

Is God supposed to be everyone's ancestor if we were to follow most (if not all) the religion? After all, these religious texts stated that God created Man and therefore, God is origin, which means we (the humans) supposed to be His Children.

That is why Hindus calls Lord Brahma (the Creator) as Pitha (or Father).

Acong2003 replied at 24-5-2016 11:46 PM

why are you so stupid??? did you ever met or saw your ancestors ????your grand grand grand parents before you were born???

please use ur brain not your asshole...

all hail to zeus the almighty

x

Acong2003 .... Kamu berdiam diri masa Ramadhan ini, adakah kamu seorang Muslims?

Acong2003 replied at 23-5-2016 03:12 AM

Someone thought they saw God but God said:

And he said, Thou canst not see my face: for there shall no man see me, and live. (Exodus 33:20)

x