CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2565|Reply: 14

Hubungan Cinta Anak Remaja

Aku nak minta pandangan ibu2  yang ada pengalaman cinta anak remaja.. anak aku baru lepas spm sedang bekerja sambilan di sebuah syarikat guaman sementara menunggu penempatan untuk sambung belajar.. dah start berkawan dengan rakan sebaya dari tingkatan 4, sejak tu memang aku pantau dorang... masalahnya sekarang keluarga budak lelaki ni nak dtg rumah .. apa perlu aku buat.. patut ke aku pelawa dorang ke rumah dengar apa yang nak di bincangkan.. maklumkah ni pengalaman pertama untuk aku.. dan satu2nya anak perempuan yang aku ada

Pendapat aku : biar je diorg dtg..dgr apa diorg nk ckp

Ye la..dtg je..may be diorang nk ty gak pndpt family pompuan

Saja nak kenal2 kot. Takkan nak datang risik anak uols muda lagi?

hmmmm.....bio je datang.knl2

Edited by tiramisuu at 28-3-2016 10:16 AM

bagi je datang..kalau datang tu nk ajak kawin, cakap je nanti saya pikir dulu bagus jgk bila kenal famili jgk, tau la sikit sapa yg berkawan

Follow Us
Seriau nye bila anak dh remaja...awalnyalah budak laki tu dtg nk merisik ke ape?

Bagus sangat keluarga lelaki nak berjumpa, berkenalan. Jika niatnya untuk berkenalan, tampak keluarga lelaki itu dari kalangan keluarga yang beradab sopan dan baik-baik. Ada sesetengah keluarga, hanya kerana anak dia lelaki dan takkan "rosak", mereka tidak peduli dengan anak perempuan siapa anak mereka berkawan.

Btw, zaman sekarang budak umur 20-21 tahun nak kahwin itu perkara biasa. Baguslah dari ke hulu ke hilir buat maksiat, dia orang nak kahwin, nikahkan sahaja. Kita yang sudah matang ini (bukan tua, hahaha) berilah ilmu merancang keluarga dan masa depan.

Rate

1

Weh aku pernah pergi rumah 'keluarga perempuan' tp informal la, kenal2 gitu, anak aku kata nak bawak lawat famili kawan dia, kebetulan  di jalan yg sama dengan tempat lain yg kami nak pergi .  Anak aku nak rahsia2, padahal kitaorang satu famili tahu itu gf dia.

Tapi dari situ aku nampak yg budak perempuan tu tak sesuai untuk anak aku, bukan saja dari karakter budak tu sendiri, malah dari segi  famili values yg agak mencapah dari kami.

Budak tengah angau kan, aku tak kacau la.  Aku cuma nasihat je tak elok bercinta kat sekolah.  Kalau nak, tunggu dah kerja nanti atau boleh la start cari masa nak habis2 semester kat U nanti.  Aku tak komen apa pun pasal gf dia.   Tup2 diaorang yg berpisah sendiri bila masing2 dah masuk U.  Cinta monyet la tu.

Rate

1

sarahmirza replied at 29-3-2016 05:17 PM
Bagus sangat keluarga lelaki nak berjumpa, berkenalan. Jika niatnya untuk berkenalan, tampak keluarg ...

So dah ada tarikh buat anak dara kelepai hang sorang tu ka????

Bunyik macam hang yang menggatal tak sabar nak terima menantu....DAN timang cucu....

Jumpa aje, anggap sebg silaturrahim
x rasa diaorg nk merisik anak tu, dulu ada jer family kwn2 lelaki anak2 dara mai rumah jumpa kami tp xdelah plk diaorg nk merisik ke apa, just berkenalan sbb nk taw family anak2 kami tu
tup2 memsg pun dah kawen dan xde plk berjodohan dgn diaorg tu semua

Jumpa jer la. Boleh berkenalan dg keluarga lelaki. Kalau jadi apa2 hal, senang nak report polis. Sorry, gurau jer.
Jgn pikir banyak2 sangat. Tapi pantau akitiviti mereka.
Pada usia muda macam tu, mereka masih membesar dari segi mental/emosi. Mungkin ada jodoh, mungkin takde.

hihihi dah nak dapat menantu letew...

rilek la budak2 cinta monyet, takpayah pk bukan2 nak merisik la meminang la, mak bapak diorg datang nak berkawan2 ja

symbiosis4 replied at 30-3-2016 05:35 AM
So dah ada tarikh buat anak dara kelepai hang sorang tu ka????

Bunyik macam hang yang menggatal ...

Gue takde anak perempuan..