CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Tun Mathathir Sebak Ketika Ditemubual TV Indonesia

turboturtle replied at 17-3-2016 01:56 PM
Kalu ikut formula dia , Kelantan, Terengganu dipadan mukakan aja, pembangunan dianak tirikan sbb xun ...

Aku syak Mahadet abaikan Sabah dulu sebab binci PBS. Ada heol mention sikit pasal tak puas hati dengan the Kitingan brothers dalam buku dokter dalam rumah.

Sarawak lak - aku syak heol abaikan sebab Taib the kampung boy tamau tunduk dengan heol.

ColbyRaikkonen replied at 17-3-2016 01:00 PM
Najid skrg sayang sama Sabah dan Sarawak...sebab undi kat sana saja yg conform boleh dapat banyak... ...

Lagilah bagus kan. Daripada undi si tua yg langsung tak bagi apa2 kat kita. At least Najib menghargai lah undi daripada kitorg, drpd si tua k**** yg anggap kitorg mcm fixed deposit yg tak perlu dibayar balik undi nya. Dia nak nanges skarang? Nangeslah.. ada aku kesah.

ColbyRaikkonen replied at 17-3-2016 01:00 PM
Najid skrg sayang sama Sabah dan Sarawak...sebab undi kat sana saja yg conform boleh dapat banyak... ...

Pak Lah pun ok dengan Sabah Sarawak. Zaman Pak Lah la dua negeri ni yang selalu dilupakan dipandang.

Nak kata pasal undi - Sabah Sarawak pun kubu kuat BN since the 90's tapi motif Dedet tak peduli pun?

chazey replied at 17-3-2016 04:29 PM
Asyik Bakun Bakun Bakun jah contoh ko. Dah tu balik2 Sarawak, balik2 Sarawak.

Ketara sangat lim ...

Tu lah pasal. Kalau sumbangan Mahathir pada Sabah Sarawak balik2 sebut Bakun. Chooyyyy! Bakun tu projek failed memulanya okay. Zaman bila bakun tu energize? Zaman Najib jugak. Sarawak start upgrade airport2 semua di zaman Pak Lah. I salute Pak Lah jua bab nie. Mahathir? Choyyy!! Airport? Highway? Litar? Nothing ok.. nothing!!

Muntz replied at 17-3-2016 04:22 PM
Aku pon tak kisah org nak kata jilat najib. Walaupon aku tak lar sokong dia sgt pun, tapi at least ...

Yeap, sekolah menengah tempat aku mengajar yang sendu nak mampus bertitle sekolah menumpang sebab tumpang tanah sekolah rendah, diupgrade tahun 2009 di zaman Najib menjadi sekolah bangunan konkrit standard.

Ko bayangkan la surau, asrama, pelajar form 1-3 [masa sekolah mula dibuka tahun 1997, tiga tingkatan ni saja ada. Btw aku mengajar di area P1 ikut standard sekarang. Dulu kawasan tu sah2 P2]) sendiri bersihkan kawasan, korek tanah bukit bagi rata dengan bergotong royong dengan cikgu, untuk sediakan tapak bagi kontraktor bina bangunan.

Pi mampus dengan KLCC bagi aku. Mercu tanda negara konon.

Yang aku rasa lucu bila porumer tengok gambar sekolah daif di China la, Yindon la, mati2 la kesian katanya pastu syukur Malaysia tak gitu.

Yeah right.

chazey replied at 17-3-2016 04:34 PM
Pak Lah pun ok dengan Sabah Sarawak. Zaman Pak Lah la dua negeri ni yang selalu dilupakan dipandan ...

Pundet lah dia nak pandang Sabah Sarawak dulu. Sampai Sabah penuh dgn PATI, sampai org Sarawak melarat, dia tak peduli pon. Sabah dari negeri terkaya terus jadi negeri termiskin. Nak salahkan state gomen? Kalau state gomen yg terima cukai dan hasil2 bumi O&G aku bersedia utk salahkan state gomen. Tapi 95% royalti masuk poket federal, dgn cukai2 pendapatan, excise duties semua... kalau dah federal terima byk duit, diorglah responsible utk bagi duit secukupnya balik kepada negeri yg menyumbang utk pembangunan. Skarang elok lah.. charge jah GST. Siapa negeri byk pengguna, dia paling banyak bayar tax dan beri hasil pada fed gomen. Kan helok mcm tu.

Follow Us
selayaknyalah madey..dah ko rogol sabah sampai jadik syurga PATI..remember project IC??

chazey replied at 17-3-2016 04:41 PM
Yeap, sekolah menengah tempat aku mengajar yang sendu nak mampus bertitle sekolah menumpang sebab  ...

Zaman Pak Lah at least aku puji jua sbb zaman dia byk projek utk sekolah2 luar bandar Sarawak bagi bekalan elektrik, bagi makmal komputer etc. Sangat sendu bila mengenang ada sekolah yg ntah berapa km jah dari bandar tp infrastruktur choyy. Dia pulak dok konsentret buat Putrajayalah, KLCC lah, KLIA lah, litar lah.. sampai merempat bebudak sekolah kat luar bandar ada dia kesah? Yg penting dpt nama.. juara pemimpin negara Islam.. anti Yahudi... Israel tak berani dekat... pegi mamps lah.

Muntz replied at 17-3-2016 04:37 PM
Tu lah pasal. Kalau sumbangan Mahathir pada Sabah Sarawak balik2 sebut Bakun. Chooyyyy! Bakun tu p ...

Aku dah kata kat Nat tu dulu, Bakun tu projek kontroversi, baik takyah sebut buat malu Mahader jah.

Muntz replied at 17-3-2016 04:47 PM
Zaman Pak Lah at least aku puji jua sbb zaman dia byk projek utk sekolah2 luar bandar Sarawak bagi ...

Lupa lak mention,

jalanraya untuk masuk pi area pedalaman, termasuk tempat aku kerja pun mula diupgrade di zaman Pak Lah. Projek diteruskan di zaman Najib.

Nak harap Mahader? Haruslah sampai sekarang aku makan habuk jah gi kerja.

Muntz replied at 17-3-2016 04:26 PM
Apa yg aku tengok, dia care pasal Malaya jah. Tengok team deklarasi tu, ada org Sabah Sarawak tak? ...

hahaha betul, deklarasi kecewa
\dulu kan masa pembangkang bergabung, tun dan bn kutuk kata ni pakatan kecewa
sekarang, nah! rasa balik! deklarasi kecewa oleh orang orang tua dan reject
hahaha

kelantan dianaktirikan zaman dia
dia ni jenis pendendam
dia dtg kelantan tahun 1992 masa nak rasmi jambatan pasir mas
datang tu niat dia adalah "nak kutuk nik aziz dan kerajaan negeri"
masa tu nik aziz pun ada sekali dgn dia atas stage, tp selamba aje dia kutuk arwah tu depan depan, depan rakyat lagi
terengganu? 25 tahun bn pewgang 1975-1999 hapah pun tarak
mcm pegi negara2 mcm cuba bandarnya
memang koboi sangat
lepas pas menang tahun 1999 tu baru dia sedar

chazey replied at 17-3-2016 04:30 PM
Pembetulan;

Untuk Semenanjung Malaysia.

pembetulan lagi: Malaysia pantai barat aje
pantai timur? hrgtffffffffffffffffff

sekngucing replied at 17-3-2016 05:11 PM
hahaha betul, deklarasi kecewa
\dulu kan masa pembangkang bergabung, tun dan bn kutuk kata ni pak ...

Dia dulu dah puas kecewakan org. So skarang rasakan.

chazey replied at 17-3-2016 05:04 PM
Lupa lak mention,

jalanraya untuk masuk pi area pedalaman, termasuk tempat aku kerja pun mula d ...

Kannn. Sesendu2 Pak Lah, walaupun kaki tido, tapi at least dia ada kesedaran nak bangunkan luar bandar Sabah dan Sarawak. Dia jugak lancarkan SCORE, sampai skarang attract billionz investment. Mahathir dulu yilekk... time dia Kerala lagi maju daripada Sabah Sarawak kut.

sekngucing replied at 17-3-2016 05:15 PM
pembetulan lagi: Malaysia pantai barat aje
pantai timur? hrgtffffffffffffffffff

Sorry, aku selalu lupa korang pun berada dalam perahu yang sama.

Tapi nugri Mahader sindri pun sendu jah sampai sekarang aku tengok.

Kesan dari pengabaian ka?Memang PAS pegang Kedah zaman Dedet ya Sek?

sekngucing replied at 17-3-2016 05:14 PM
kelantan dianaktirikan zaman dia
dia ni jenis pendendam
dia dtg kelantan tahun 1992 masa nak rasmi ...

Keji nak mampos rupanya tahap dendam Dedet ni dengan orang.

Padan muka sekarang ala2 kena kifarah jah aku tengok.

oh thread gossip rupanya no wonder.

Iols xpaham sbb ape sbh swk anti sgt mahathir, walhal korang jugak yg undi BN mase mahathir mmerintah dulu, korang jugak yg kekalkan taib mahmud yg bpuloh thn dia rakus rampas tanah ibanbtanah penan sampai beranak pinak kroni dia, mahathir pun merengsa jugak dgn taib dahtu korang dok asyik undi taib je so xde reason nak jatuhkan taib, kalau yg sbh pulak sbb pbs bwh kitingan mcm nak kluarkan sbh dr msia harusla mahathir kene take action inject all those suluk people into sabah,kalau x mahathir xkan bg ic free kat pilipin tu

Dr M bakal meratap hiba lah gayanya selepas PRN menjelang tiba tak lama lagi yg menurut sumber rasmi dan tak rasmi bakal menyaksikan BN menang besar. Majoriti pengundi Bumiputera Sarawak kekal sokong kepimpinan DS Najib...