CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

[Tempatan] Restoran 'Pork Free', Muslim Masuk Ke Tak?

Orange1 replied at 15-3-2016 07:08 PM
Lol dont forget shes bloodyyyyy annoyingg too

Maybe bloody mary could calm the bloody annoying down... ouch...

Orange1 replied at 15-3-2016 07:08 PM
Lol dont forget shes bloodyyyyy annoyingg too

Aiol gelak jah tengok lobainita terulung diumpat.

Udah berapa kali aiol stressed out kebiasaannya pejuang2 Isle taip bajet good2 dalam porem ni la juga merangkap kaki menggeletis nomo satu dengan porumer berlainan jantina (kechuali Bangkem. ).

Perhati saja siapa yang tersingkap kainnya.

Pork free dalam menu ke.. atau pork free dalam recipe or bahan masakan..

superior stock adalah air rebusan tulang babi+lembu+ayam.

Bok Choy in superior stock

milo_888 replied at 15-3-2016 08:38 PM
Ni akak tgh minom gourmet coffee.. coffee bean arabica ke robusta ke tak tau la.. asal usul ntah dar ...

Amboiii classss sis buat cake rendam buah dlm brandyyyy.......ni mau mengucappp panjanggggggggg geng2 lobais n lobainitass baca

setakat ni .. kat mesia.. nak mkm seafood yg sedap kene mkn kat restoran cina...
so.. weols mkn je.. bukan lahap babi pon..

milo_888 replied at 15-3-2016 08:36 PM
Dek... how sure are u sure makanan sekolah tahfiz tu bersih lagi suci menjamin ke syurgawi?

...

Kah!

Mesti takpenah ke sekolah pondok or tahfiz ni. Ai faham.

*gelak tutup mulut*

Follow Us
chazey replied at 15-3-2016 08:57 PM
Aiol gelak jah tengok lobainita terulung diumpat.

Udah berapa kali aiol stressed out kebi ...

Lobainita yg sorg ni klu jantans yg dia suka mulalah dia keluarkan bakat terpendam memggeletisss n flirttt cara halusss suci dlm debu gituh,  masa tu terlupa agaknya halal haram segala. Sis milo kata siap dgn panggilan abanggggggggg lagiii, aku terlepasss partt tu, tp boleh thn jugak lah ye bab2 jantan ni, itu kat forum klu dlm bilikk hermmmm silap2 180derjahh kahkahkahhh

mesmerize replied at 15-3-2016 08:35 PM
so sakae sushi dah bole makan ke?
dulu takleh kan? sebab ai penah tanya pekerja dia, memang ada a ...

Masa tu tahun lepas, ajak kawan makan sushi. dia x nak. kata ada mirin dlm nasi. Aku ckp sushi king xde. Dia suruh aku tunjuk bukti yg xde mirin. So aku google 4 kedai sushi. Masa tu
- Sushi King dgn Sakae Sushi masing2 tulis x letak mirin/alcohol dlm sushi diorg.
- Sushi Zanmai plak tulis sesetengah masakan ada letak mirin tp makanan yg letak mirin tu diorg cook
- Hei Sushi besar2 ada Halal cert Singapore sbb dari singapore

Aku kalau nak g sushi makan sushi king je sbb dah byk kali pergi n dpt kepastian. Nak pergi hei sushi mahal nak mampos. Aku pergi gak Sushi Zanmai. Kawan aku ckp selagi tak mabuk, halal la tu. Makan tapai lagi bahaya sbb lg berisiko mabuk kata dia. Tp kalau nk mkn sorang2, memang aku g sushi king je
Sakae sushi plak x pernah g. Kawan aku ckp x sedap. So kalau ko nk g, better g tanya personally la utk kepastian. Takut info aku outdated ke apa

Princess_Na replied at 15-3-2016 09:22 PM
Kah!

Mesti takpenah ke sekolah pondok or tahfiz ni. Ai faham.

Takpe la dek... akak bukan setakat tutop mulot tapi tutop cekpit sekali gelakkan adek...

Macam yakin 100% je budak tahfiz terhindar dari makanan haram atau syubhah... atau tak ada elemen haram langsung dlm diri dorang...

Orange1 replied at 15-3-2016 09:23 PM
Lobainita yg sorg ni klu jantans yg dia suka mulalah dia keluarkan bakat terpendam memggeletisss n ...

Nanti dikata JEMARI ai mempitenah puloks...

Eh Oren, uols ni jejanz ke cikki? Kalau jejanz ai panggil Abang Oren eh... kalau rasa nak bermanja ai panggil Bangren... bleh??

Ai bukan apa... amalan lobainita kalau elok kita ikot la kan....tak kira lobainita kat bloody porum ke, kat bloody aprika ke kat bloody alaska ke...  

Muntz replied at 15-3-2016 06:58 PM
Kalau nak tengok Melayu masak baru makan, kat KFC & McD semua pun ramai gak non-Muslim yg tukang m ...

itu depa pelahap tanpa ragu2 sebab ada sijil 'HALAL' terpampang depan pintu..

Kalau palsu pun depa telan gak..

Kalau nak betul2 halal -- ko sembelih ayam sendiri, ko perah minyak goreng tu sendiri .. baru konfiden halal. Bukan setakat hadap 'no pork, no lard sajer'..

yang makan berjaga pun ada buat jenayah dan kejahatan. nak kira macam mana tu? darah daging tercemar ke tidak?

banyak tempat halal lagi boleh makan

x kn kebuluq sgt kot

Tepuk dada tanya selera...andai anda yakin 100% u ar welcome..bagi aku x jadi masalah kalau kita yakin sbb byk owner restoran pork free ni lebih sensitif pasal halal haram dan kebersihan dari owner kedai melayu...

free babi or tiada babi?

milo_888 replied at 15-3-2016 12:36 PM
Dek... how sure are u sure makanan sekolah tahfiz tu bersih lagi suci menjamin ke syurgawi?

...

masa aku belajar dulu di kolej islam, kolej tu ada kursus tahfiz uols.
nak kata mereka ni jaga makan, etc semua tidak uols. makan je benda dalaman (yg duk org kata tahfiz xleh makan sbb nanti benak).

tukang masak kt sinun pun mana ada solat 5 hari sekali u.

makanan siap terdedah lagi. mereka menjual makanan kt sinun atas kapasiti 'bumiputera'.

adakah bumiputera consider Islam semua?

makanan terdedah2 juga kena hinggap lalat...

so celah mana kata depa memilih makanan?
ps: i support ur statement.

aireen24 replied at 16-3-2016 12:29 PM
nak kata mereka ni jaga m ...

konsep halal kat malaysia perlu diperhalusi semula....

halal bukan sahaja takda babi,arak atau haiwan2 dilarang....

kebersihan, stok dari mana, itu pon diambil kira...

takda msalah kalo makan makanan non muslim janji ia menepati halal yang betul2 dituntut syarak....

Klu di Malaysia aku tak masuk
Tapi masa aku di Thai aku masuk je kedai mana2 tapi aku order ikan sebab klu nak ikut susur galur masakan dia tu memang tak makan le jawab nyer... mind set aku "Ikan boleh makan tak perlu sembelih"

aireen24 replied at 16-3-2016 12:29 PM
nak kata mereka ni jaga m ...

Thank you kaka.. ai tak ada expectation pun orang support ke paham ke apa kat porum ni.. i just voice out my opinion...

Kalau benar la bebudak tahfiz tu makan makanan suci kat sekolah, agak2 balik umah mak bapak dorang kontrol 100% jugak ke... dibuatnya adik2 dan kakak2 dan abang2 nak makan bubba gump, si pelajar tahfiz ni tak makan sama? tengok saja? kat rumah tu kalau omelette, makan tanpa sos? tekak melayu boleh ke?

Yang ai geli tekak bila ada ummah cakap nak makan yang muslim masak je.. konon bersih dan suci berbanding kapir.. apa korang ni perasan derejat lagi tinggi daripada orang laen ke? sebab korang isele korang rasa orang laen semua low class..

Padahal tak sedar orang melayu ni bangsa yang sangat pengotor.. kalau gi muzium british banyak rekod2 yang cerita kehidupan orang melayu... memang pengotor... dah british edukesyen system masuk baru la sikit2 orang melayu ni belajar pasal kebersihan... even yang cerewet skrg ni pun kalau gi spotchek umah dorang agak2 bersih dan suci ke dapo tu?

Ni semua mentaliti shortcut to higher social class la ni... sampaikan isu makanan pun nak susahkan... pencapaian lain tak seberapa, guna la title sebagai muslim untuk yakinkan diri bahawa diri lebih baik daripada orang lain dan kehidupan akhirat nanti lebih nikmat.... walaupun hidup di dunia sangat pathetic berbanding para sahabat kafirun atau sahabat urban yang berjaya, tapi sebab aku islam jadi I'm better than all of them... so low self esteem low class punya mindset..

Bila dengar cerita orang lain ada achievement atau buat something adventureous, mula la rasa insecure la, low self esteem la tapi dah ego sebesar Mt. Everest, mana nak ngaku kan... lagi jeles ada...