CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 25139|Reply: 290

Rasa macam tak percaya...

Close [Copy link]
Post time 28-2-2016 08:56 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam...
Aku rasa macam tak percaya..aku kenal husband dah 10 tahun..dari 2005 start bercinta..kawin lebih kurang 4 tahun..tahun 2011..husband first love aku...mmg 100% hati aku bagi kat dia...

sekarang dalam proses nak bercerai..tiga tahun lepas dia jumpa perempuan lain masa kursus DPA..3 bulan kat kursus tu duorang dah bercinta...berkali-kali aku cuba cantas..tapi kejap je sambung balik..dah adat org gomen..kerja sesama diorang je..mmg chances nak jumpa tu tinggi...dan last skali..depa kawin senyap-senyap...

Aku rasa mcm tak percaya suami aku buang 10 tahun kami utk someone yg dia baru kenal..aku rasa macam bodoh, tak diperlukan..aku rasa mcm cinta dia dulu tu pura-pura...aku rasa rendah diri sangat skang ni....

Aku just nak luahkan perasaan...sbb aku dah nekad nak walk out dari marriage ni..dah penat aku nak hadap penipuan dia...aku ni kawan pun takdak...life aku mmg aku abdikan utk suami dan anak-anak je.,pathetic gila..

Sorry mod kalau topik tak kena....boleh campak dalam tong sampah je...huhu

Sabar & stay strong....
Just spill it out dear, inshaallah semua akan baik-baik

dah tahu agak lama dah kan? a few months
dah buat sabar tu semua kan?
hmmm.. so you kena plan lah apa yg you nak buat:
1) terima 2nd wife kwn dgn dia etc
2) mintak cerai
3) biarkan buat dunno
4) usahakan agar 2nd wife diketepikan (sgt tak baik dan tak patut di buat; plan yg sgt busuk dan buruk)

you kata you nak walk out from that marriage kan? buat lists tau of all the pros on cons.. tak nmpk dgn terang jika tak de as a list depan kita

innalillah, I am sorry for your loss. Semoga Allah bantu dan tunjuk jalan

Hidup ni bg aku kdg2 cukup2 lah kita pikirkan orang lain
Masa berjalan pantas,kdg2 kita sendiri ketepikan kepentingan diri sendiri
Aku syorkan kalau kau rasa tu keputusan yang terbaik untuk hidup kau
Kenapa tidak.

Kalau sanggup dimadukan,dipersilakan,TP zaman skrg mampu ke dia
Jd bertanggungjawab?

Kawan xda dan abaikan diri untuk suami? Sama je MCM aku ni.

bersabar lah
bertabahlah

lelaki penipu, apa yang ko nak harapkan lagi..
nak menikah pun menipu..

ke depan nanti, lagi byk penipuannya..kalau nak hadap juga, kena bersedia segala3 yg buruk..
nafkah xcukup,
kasihsayang tah ke mana..

awak kat rumah menunggu dia, dia xbalik..
asyik tunggu je..ada sorang tu ckp dia cerai sbb xsanggup 'menunggu'..

Hi siputsedut. Semoga semua urusan awak dipermudahkan. Sy tersentuh sgt part awak ckp life awak memang abdikan utk suami dan anak dan kawan pun tak da. Sy harap awak diberi kekuatan utk tempuhi hari mendatang. Awak jgn rasa rendah diri, putus asa, lemah sebab tak da sebab pun awak perlu rasa semua tu.
Bangkit dari kegagalan ni dan bina hidup baru dgn anak2.  

Sy yakin yg awak dah buat mcm2 utk pertahankan marriage awak. Nk pg halang pun dorang dh kawin dh. Kalau awak rasa cerai je jalan yg terbaik utk awak just carry on. Tak payah fikirkan mulut org nk bercakap. Kekadang status sebagai single mom lg mulia dari status sebagai second wife yg kawin dgn suami org tanpa pengetahuan first wife. Apa jenis perempuan tah terhegeh dekat suami org. Mmg la org ckp bertepuk sebelah tangan tak bunyi, tp sebagai perempuan waras dia boleh tarik diri bila dia tahu yg lelaki tu dah beristeri. Aku mmg sakit hati kalau dengar benda2 mcm ni.

Apa pun, sy doakan awak sentiasa tabah dlm menghadapi ujian ni. Start pada hari ini, awak kena  banyak utk fikirkan diri sendiri, hargai diri sendiri.

Follow Us
kesianya you. Yela siapa tk sedih kalau dah diperlakukan sebegini. Semoga you stay strong and be positive in life. Lelaki camtu tk deserve you pun

Tadi baru lepas discuss..lega sikit rasa..sbb dia bg aku duduk kat rumah dia ni..aku ada rumah sendiro tp sewakan..sbb rumah tu kt ceruk jin bertendang...landed some more..aku tkut perompak masuk..rumah atas angin ni takpe pintu satu je..huhu..lgpon dkt ngn babysitter n tpt lerja aku..so perbelanjaan aku x byk berubah..cuma tambah bil n utilities la kut kene bayar sendiri..huhu

Esok baru nak pi mahkamah ambik borang

Laki aku masih merayu tp aku dah warn dia..keputusan aku tak berganjak pun dari last year masa dia baru plan nak kawin...last year tu terkantoi few weeks sblm dia pi siam..aku terbaca email..thn ni dah kawin siap baru bgtau dgn jarapan aku redho dan terima...
Ntah lah...masa jd dulu aku ada rasa mrh sedih frust..tp jadi kali ni emosi aku flat..kosong... Keputusan aku buat bukan didorong amarah atau dendam..just ...flat...aku just berdoa tak pyh pergi sulh..tkut rasa nak hempok ustaz atau ustazah tu..sbb mcm dh tau je mesti depa suh bersabar..terima...jgn cerai..

Innrukia replied at 28-2-2016 09:22 PM
Sabar & stay strong....
Just spill it out dear, inshaallah semua akan baik-baik

Ye inn..aku x cerita kt family lg..sbb takut mak aku ambik flight pepagi esok mengamuk kt opis dua org tu..huhu..kwn pun aku x bagitai sbb kwn2 aku kwn2 dia jugak..we were deskmate , labmate, study mate dari kolej sampai masuk u....so mmg aku nak settle diam2 dulu..nnt baru pelan2 bagitau org..emosi aku kene stable dlu

ipes2 replied at 28-2-2016 09:50 PM
dah tahu agak lama dah kan? a few months
dah buat sabar tu semua kan?
hmmm.. so you kena plan lah  ...

Tq doc....ye..saya dah list out future plan..insyaAllah jatuh saya bgn balik..kebahagiaan tu kita sendiri cari..

fire_place replied at 28-2-2016 10:49 PM
Hidup ni bg aku kdg2 cukup2 lah kita pikirkan orang lain
Masa berjalan pantas,kdg2 kita sendiri ket ...

Itulah..aku made it clear to him..masa dia gheja kt utara dulu..aku fresh grad dgn gaji tinggi..tp aku tinggal kerja aku pi jd research assistant dpt 1500 je 3 bln..asal dpt dok dkt ngn dia..sbb pikir kawin taknak pjj..then dia dpt jd ptd..transfer to pantai barat..aku tinggal je peluang nak sambung master..start as entry level balik sbb nak dkt ngn dia..pathetic gila life aku..now aki nak corakkan sendiri life aku...walaupon dia dok kata fikir anak...tp dh penat aku nak hidup berkorban rasa utk org lain...haihhh

Ngantuk..esok la reply..huhu..maaf ye kengkawan

Sama mcm kes kwn sy. Dia kawen masa tengah blajar. Belas tahun jugak. Ank dah 5. Tup2 laki kawen dgn org yg p kusus sama2. Jumpa kat kursus kot. Dah file cerai mkn tahun jugak. Last tanya awal tahun ni laki dia x cerai lg. Kesian dia mcm gantung x bertali. Konon laki dia sayang lg. Kwn sy dah mcm kosong tadak prasaan dah.
Dan sy tengok kwn sy sgt tabah. Smoga kak sepit kuat

Eh..sepit pulek...siputsedut

kesiannya.....pantai pon boleh berubah inikan hati orang...

takpe InsyaAllah hang jupe jodoh yg lebih baik

mochi1098 replied at 29-2-2016 01:04 AM
Sama mcm kes kwn sy. Dia kawen masa tengah blajar. Belas tahun jugak. Ank dah 5. Tup2 laki kawen dgn ...

Ayoyo ni yg i takut sis...dia dok ckp "kalau i xnak ceraikan u?" Td pon die mai peluk kuat siap tertarik rambut i...nk jerit gk oiiii aku xleh bernapas ni...tp penat nk ckp..mmg i ckp ngn die...i dah mudahkan hidup u dgn wife baru..i tak mengamuk serang kacau pun...i just mintak u mudahkan hidup i..harap die pikir dlm2 la..mintak die lembut hati..ada sikit rasa simpati kt i pon x pa dah...

mak_wa95 replied at 28-2-2016 11:00 PM
bersabar lah
bertabahlah

Tgh bertabah lah ni..hrp dia lembut hati lepaskan cara elok...anak thn dpn nk skolah dah..byk preparation kene buat..byk lg mende penting aku ngn die kene fokus selain main tarik tali...mslh ni bkn br jd..dh 3 thn...aku dh bg masa cukup utk die decide nak pilih sapa...dh bg ultimatum..dan bkn aku yg die pilih..dh cukup lama aku tunggu...dah cukup dah...cuma aku still in disbelief...rasa mcm tertampar jgk..bila bkn aku yg dipilih..bila peluang aku bg die buang camtu..huhu...special sgt bini barunya agaknya kut..huhu siapalah aku...

merrissa replied at 29-2-2016 01:07 AM
kesiannya.....pantai pon boleh berubah inikan hati orang...

takpe InsyaAllah hang jupe jodoh yg l ...

Cari jodoh bkn fokus i sekarang....anak2 tu keutamaan

abamgemuk replied at 29-2-2016 12:11 AM
kesianya you. Yela siapa tk sedih kalau dah diperlakukan sebegini. Semoga you stay strong and be pos ...

Tq abam....

siputsedut replied at 29-2-2016 12:53 AM
Itulah..aku made it clear to him..masa dia gheja kt utara dulu..aku fresh grad dgn gaji tinggi..tp ...

Hidup ni kena kejar ur own dream.kalau tnpa suami pun mampu lh uruskn ank

Lelaki kn masa dia buat xpikir ank pulak..mcm hidup aku ni aku penat dh btolak ansur tipu diri sdiri.bangun bangkit ko corakkn sdiri,jgn smpai lambat menyesal