CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: b_n_c

How To Move On...?

b_n_c replied at 2-3-2016 09:26 PM
tp laki aku x romantik, cmna?

waktu time nak memujuk hr tu ada la ckit tnjuk romantik tu, tp lp ...

Woiiiiitttt...laki takromantik pun hang bogelkan  kat sini??????

My suggestion....malam nie...hang balik...bawak nick kudajantan sekali....bagi dia tunjuk ajar kat laki hang camna nak be romantik  pada isteri.....

macam siot jer hang nee tau.....

@kudajantan@horsey.......hang malam nee standby....ada job.....

* tapi dia nak rapat dari segi komunikasi

Kena dengar juga apa dia cakap tu. Sebabnya kadang kita pikir lelaki ni nak seks je. But kadang mereka perlu someone to talk to. So cuba dulu ttg komunikasi. Tilam tu you nak you beli terus letak dalam bilik asing. Anak anak you tido sana terus. Sepatutnya anak anak tido di bilik asing. 'Kita' je banyak praktik anak tido ngan mak bapak. Aunty i kata dari first day bawak balik baby 'mereka' dah letak baby di bilik sendiri. Dah asing awal awal. Of course lah ada monitor benda alah tu bagai.

I doakan moga hubungan kalian baik baik saja kelak.

korakora replied at 3-3-2016 09:15 AM
Ala xpe kalau hubby u x romantik. U jelah romantik2 ngn die. Ye faham mmg rasa die buat slh knp ki ...

Edited by beldandy at 4-3-2016 12:30 PM
korakora replied at 3-3-2016 09:30 AM
Cuba kita buat ceklist nak. Ape yg suami nak drp isteri?

Kite cukup senyum x pada suami? Ke bila  ...

errr bab ni nak tanya sikit

semua yg u senaraikan tu, bukan ke mmg rutin harian wife?
senyum...tu mmg la kan kita saling senyum. tp biasa je ada masa2 kita tak sempat senyum
bila penat tu...x sempat nk tgk muka suami pun kan...tp bila terpandang tu...senyum la juga kenyit mata gitu
berhias tuk suami...errrr lelaki suka ke bini duk umah bertepek foundation, mekap tebal sekilo kan? hahahaha...iols pakai seringkas mungkin n kemas n wangi
meal...mesti la prepare kan? x larat kalo beli je but still kita hidang siap kan atas meja kan? pastu nk makan mesti wajib teman. dia la ceduk lauk apa dia suka lebih kut mana kan? tp nasi tetap kita yg ceduk kan? pastu kdg2 siap tolong kupas kulit udang..ketam...cubitkn isi ikan...kan?
baju2...duk umah tak pakai baju kannnn hahahaha...tp nk kuar ke nk gi keje ke mmg la kita siapkn bj derang kannnnn
mlm2 b4 tido....mestila tanya nak minum ke for supper kan? pastu nak minum apa...order je la kannnn

yg dlm kain tu tak yah citer la kan...
masing2 pun paham...
ada lagi aksi luarbiasa nk layan suami tak ni?

b_n_c replied at 2-3-2016 09:26 PM
tp laki aku x romantik, cmna?

waktu time nak memujuk hr tu ada la ckit tnjuk romantik tu, tp lp ...

...as long as he makes an effort tuk pujuk thats enuff to me...u know your hubby better...hes not the romantik type...kenapa nak buat dia to become one??...adakah by being romantik will make it easier for u to forgive and forget what he has done??...

...orang pompan nie...bila dah merajuk...ego mereka will be activated...bila dipujuk dan kena pujuk...ego mereka will swell up...u need to learn to deflate your ego so that it doesnt swell further.... a bruised and stubborn ego can impede communiction and reconciliation efforts...

...but...dont be too quick to give in either...especially when suami become super duper romantik...giving u presents such as flowers...jewelleries...dan sebagainya...cos nanti u will be taken for granted...pernah dengar suami2 cakap "alaaa...senang jer nak pujuk bini aku...belikan jer dia bunga...belikan jer dia intan berlian...nanti cair lah dia..."...ko nak ke suami ko buat ko begini??

...ginilah sis...yes...bila marah...kita tend to merajuk once kita dah cool down sikit...nie memang orang pompan punya cooling and coping mechanism la...but dalam kita dok merajuk tu...make sure our mind continue to work...jangan biarkan our mind become idle...start listing down what u want from him to ensure that u will not be hurt this way again...bila dia datang memujuk...jangan cepat nak cair bagai...u must remain firm...show to him that u mean bisnis...and let him know what has been playing in your mind...the things yang u expect from him...lay down your terms...kalau dia terima your terms...which most of them would...then...u have to forgive him and move on...move on...dont look back...let the bygones be bygones...

...kalau dia tak setuju ngan your terms...then u need to compromise sikit lerr...apa2 pon...make sure your wants and expectation are realistic...and not something yang u ko tahu suami ko pasti sukar tuk attain it...cos in the end...yang merana bukan jer suami ko...tapi ko sendiri...cos unmet expectations will make u even more frustrated...

...so chill lerr...and what can u do to keep your heart and mind at peace??...sholat dik...perbanyakkan sholat...dekatkan diri kita padaNya...mintak Dia berikan kita kekuatan...kebijaksanaan...dan keampunan...mintak Dia lindungi kita dari hasutan shaitan dan Qarin kita yang mengajak kita kearah kejahatan...dan mintaklah Dia menguatkan kasih sayang korang suami isteri...insyaallah sis...semuanya akan dimakbulkanNya kalau ko ikhlas memaafkannya dan berusaha tuk perbaiki rumahtangga ko...

...all the best...

Symbiosis3 replied at 3-3-2016 02:12 PM
Woiiiiitttt...laki takromantik pun hang bogelkan  kat sini??????

My suggestion....malam nie...h ...

lantak ler bkn org kenal aku pun

kurang2 aku dpt tgk komen org

hehehe

byk komen yg baik2 ni

mgkin aku pn perlu muhasabah diri jgk
kudajantan tu gila.seks kan

haha

Follow Us
blackmore replied at 4-3-2016 01:08 PM
...as long as he makes an effort tuk pujuk thats enuff to me...u know your hubby better...hes not  ...

ni la apa yg sy bt waktu sy post topik ni..

sambil2 tgk komen org, sambil merajuk, sambil pikir aku nk deal apa ngn dia klu dia pujuk...

so skrg sy dh cool ckit..

klu sblm kes ni jd kan mcm asyik sy je terhegeh2 ajak dia bt tu bt ni, skrg saya biar je dia nak buat apa pun buat la, saya malas nk tegur...

tp rupanya bila dh lepaskan dia buat apa saja, dia plak jd macam nak dekatkan diri dgn sy...

mmg apa yg jd ada hikmah,
buatkan kami masing2 lbh berdiplomasi dan berfikir dgn lbh waras lg kalu ada apa2 hal..

sblm ni main terjah je, kalau x setuju masing2 terus bangkang on the spot..
gila kan.

actually mls nk citer tp sbkn dh tercrita hr tu aku citer la jgk.

psl katil.

lepas aku buang tilam ke bilik lain, aku beritahu dia elok dgn lemah lembit gemalai.
nanti awk tdur bilik tu. dia tanya knp. aku jawab awak kan tidur dgn anak bukan dengan saya. bla bla bla bla...kesudahannya sekarang dia pulak yang terpikir2 bgaimana nak buat utk kami tidur sekali.. aku harap ini penyudahan yang terbaik untuk kami baiki hubungan ni.

jantan-jantan ni waktu org sanjung n buat baik dengan dia, tak pandai hargai.
tak sedar diri baju dia saper bqsuh, jamban berak dier saper cuci, g keje saper yang sereka baju seluar.
anak2 saper jage.
aku tak prnah merungut pun tp bh dia buat hal.
skrg rasakan kau
****** tidak ada apa-apa perkara syirik digunakan yer di dalam cerita ini. mungkin kesedaran dr individu itu sndri.

apa citer bnc sekrg?  dah settle ke problemnye..

semoga dipermudahkn segalanya...

Edited by Mannak at 27-4-2016 11:15 AM
b_n_c replied at 6-3-2016 12:45 PM
jantan-jantan ni waktu org sanjung n buat baik dengan dia, tak pandai hargai.
tak sedar diri baju d ...

Inilah bahana bilamana menjalankan tugas tiada IKHLAS kerana ALLAH  selama ini...

How else then can you explain boleh meroyan/ ungkit ungkitan sampai tahap ini????

Shahreen74 replied at 27-4-2016 08:47 AM
apa citer bnc sekrg?  dah settle ke problemnye..

Dgn sikapnya yang buat kerja susah nak semat kan dgn niat IKHLAS kerana ALLAH....mana pelusuk pun dia berada...masih tetap akan ada masalah yang tak akan selesai.....

Edited by b_n_c at 28-4-2016 07:36 AM
Mannak replied at 27-4-2016 11:15 AM
Dgn sikapnya yang buat kerja susah nak semat kan dgn niat IKHLAS kerana ALLAH....mana pelusuk pun  ...

hrpnya stu hr nti en/pn mannak dpt redha seikhlas ht klu pngorbanan en/pn dikhianati.

ke en/pn mannak dh prnah dikhinati teruk sampai dh xde perasaan...kikikikikikikiki

Bel/b_n_c or yg lain2,
kalo husband curang ni korang bgtau inlaw x?

My situation sama la,kantoi dengan opismate dia. pompuan tu dah kawen dan anak 2.hampir 3 bulan jugak la sebelum i found out.
sakit hati tak payah cakap la. sakit hati sbb curang tu satu la,lg satu cam tak percaya dia tak boleh pikir dosa kot duk sayang bagai dengan isteri org. Pompuan tu dengarnye suami keje offshore. Mmg bitch betul la .Forgive my choice of word tapi hati tgh sakit.

my husband dah mintak maaf bagai dan we agreed nak starting over la.die pun stop dgn pompuan tu. tp cabaran cukup besar juga la sbb nye pompuan tu satu opis dan handle satu project yg mmg diaorg akan hari2 berjumpa.

i ada ckp kat my mom,tp x cakap tentang husband dgn isteri org tu,just cakap my husband buat hal and mintak my mom doakan yg terbaik untuk kami.
i cam x tau nak bgtau my mom in law ke tak. macam nak bgtau supaya mom in law boleh la advise ape yg patut so that it wouldnt happen in future.ke tak perlu since dia dah pun janji nak berubah.

sy

Edited by mssuci at 28-4-2016 12:09 PM

time will heal, tp jangan percya bulat2..perlukan suami jgk utk buktikan dia berubah...saya pernah juga berada di situasi yang hampir sama....ntah berapa peremuan dia dating..kami pjj,ms tu sy tngah mengandung 5 bln ank slung.kesannya dalam sgt...terluka sgt...smp skrg even ank dh dua pn.
sy mg mengamuk, mg sy tampar muka hb, sy tebrlikkn almari dlm uma tu..bayangakn tengah ngandung tu...dia mg takut gila...tp nmpk serik sgt...nmpk dia xbrani sgt..dia trs berhnti keje 24 jam dtg keje dkt tmpt sy n kami duduk sekali...nsb bak la ada keje kalau xde keje plk time tu lg sy bnci ngan dia, dia pnya slh satu hal lg ak nk tanggung ko....
ntahla maybe dr pihak dia dh xbrani nk ulang, tp dr pihak sy mg luntur sgt rs syg tu..just ada2 je..smpi skang kalau dia ckp i love u , sy xmampu balas....moga pengakhiran yang baik utk sis

mssuci replied at 28-4-2016 12:01 PM
time will heal, tp jangan percya bulat2..perlukan suami jgk utk buktikan dia berubah...saya pernah j ...

ha a btl tu mssuci...

perasaan cinta syg tu ntah la...

skrg ni sy dh bt benteng kt hati so mcm,ko nk buat apa pn lantak kau la..

mls nk ambik peduli. hehe