CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ifanonline

[Tempatan] UPDATE: Pekerja PETRONAS akan di buang, #322 1000 staf sudah di buang

scorpionkiki replied at 21-1-2016 10:24 PM
Kak.... apa yg saya buat ialah duit simpanan saya simpan dlm acc di uk sana... insyaallah pound st ...

Hang bijak. Aku pun lagu tu. Tp kat mana negara aku simpan, aku tak sebutlah. Yg penting duit aku selamat kat tempat lain dri jd kertas lap bontot kat Msia ni gara2 pemimpin yg bahalol dan lahanat.

sayawifenikmie replied at 21-1-2016 11:31 PM
............... jutawan lah sangat ... nak taja team bolasepak sekolah pun tak mampooo  ....
...

errrrr .. perlu ke sebegitu sekali? Jawapan auntie - tak perlu jika sayawifenikmie rasa sedemikian.

kalau taruk kat tabung haji ... busuk2 dapat gak 6% div setahun ...
Jawapan auntie - kalau kejatuhan RM melebih 6% mcm mana?

kalau taruk kat bank luar negara tu .... apa keuntungannya ek?
Jawapan auntie - sbg contoh sayawifenikmie simpan duit dlm Pound. Matawang Pound meningkat (spt yg kita rasai skrg ni), maka portfolio kewangan (RM) sayawifenikmie pun meningkat/stabil ler. Just imagine a year ago, pound lingered around 5.5 gitu, skrg dah 6.17. So kejatuhan RM dan kenaikan matawang pound akan mampu menstabilkan portfolio kewangan kita.

takkan iols nak pi UK buak akaun bank kot kan kalau guna kaedah 1 tu ..
Jawapan auntie - ni dpt drp uncle. Dia kata tak payah pergi UK. Just request drp HSBC KL. Nanti officer from HSBC UK (identify the required branch) akan call. Diaorg akan bukakan akaun melalui online utk kita.

Harap informasi ni dpt membantu....

abangbikerz replied at 21-1-2016 12:08 PM
Bukan provoke. Just nk remind jerr. Tak payahle nk kaitkan agama dgn semua menda.

Jgnlah kerana kau x beragama kau ajak org lain pun  mengabaikan agama....agama is a way of life jadi selayaknya kita kaitkan segala yg berlaku dgn agama...apa masalah kau ha?  Aku hempuk kang sia2 jer....

sayawifenikmie replied at 21-1-2016 10:36 PM
.............. peterpan? acer @ nick sebenar dia sat ....

hahahah!! duit juta juta tak juta juta yg penting duit aku selamat kat negara lain dr simpan kat Msia ni jd kertas lapbontot. Kaedah yg disebut oleh auntie agony tu pun akak blh guna. Yg penting duit selamat.

Peterpan17 replied at 21-1-2016 11:48 PM
hahahah!! duit juta juta tak juta juta yg penting duit aku selamat kat negara lain dr simpan kat M ...

... cerita lanjut step by step peter ...... akak ni dah tua dikkk ... lambat paham ....

risau jugak ni .... huhu

penjeja_awan replied at 21-1-2016 12:52 PM
bertabvahlah...kna b uang bukan penamat..

aku kagum dgn sesetangah forumers..cam abangbikers..wal ...

Kakak pun berbangga abg bikerz berjaya memberi babi2 mkn dgn suksesnya...

Follow Us
sayawifenikmie replied at 21-1-2016 11:49 PM
... cerita lanjut step by step peter ...... akak ni dah tua dikkk ... lambat paham ....

risa ...

aku buat mcm auntie agony tu buatlah. Akak gi saja HSBC mana2 kat Msia ni buka Premier Banking. Tp mesti minimum RM200k. Tak blh kurang. Lbh takpe. Pastu minta Premier Banking customer service melalui phone buka kan akaun kat UK contoh, (sebenarnya blh pilih mana2 negara akak suka tak semestinya UK). Nanti akak blh transfer duit dlm Msia ni ke akaun di UK menggunakan online banking. Hanya melalui computer saja tak perlu keluar ke bank dan transfer bagai.

Peterpan17 replied at 21-1-2016 11:52 PM
aku buat mcm auntie agony tu buatlah. Akak gi saja HSBC mana2 kat Msia ni buka Premier Banking. Tp ...

............. utk buka akaun kat UK tu ... tak perlu lahkita ke sana ek? dan akaun tu atas nama kita sendiri?

freebird replied at 21-1-2016 11:42 PM
vp/svp semua contract tapi tak kena buang....

Tp dorg ckp kt aku siapa pekerja contract mmg kna buang. Alahaiii adakah hakak tertipuuu

sayawifenikmie replied at 21-1-2016 11:54 PM
............. utk buka akaun kat UK tu ... tak perlu lahkita ke sana ek? dan akaun tu atas nama  ...

TAk perlu ke UK utk buka akaun. Premier Banking ada talian khas dia sendiri. Kita call customer service Premier Banking & call minta buka akaun kat UK ke, kat US ke, kat Jepun ke, mana2 akak sukalah. Nanti ada username & password akak kena buat utk akses ke online banking ni. Akaun mmg atas nama kita psl akaun Premier Banking tu kan atas nama kita. Bila dah buka akaun, akses dlm online banking dan akak dah blh transfer duit ke akaun akak ke negara yg akak pilih. Walah!! duit dah selamat.

i think akn ada yg kena buang

hageda replied at 21-1-2016 11:05 PM
camne ek student yg di sponsor by petronas

Masih menggunung cash reserve petronas sis...

Bukan semua vp svp selamat jawatan ye... Hihihi

Kalau petronas buang pekerja.. carilah kerja lain, mereka kan dah ada pengalaman nak takut apa..
Dr. Zizan ada cakap yang potong rumput pun boleh kaya apa..

taikpekatt replied at 21-1-2016 11:55 PM
Tp dorg ckp kt aku siapa pekerja contract mmg kna buang. Alahaiii adakah hakak tertipuuu

ye lah....untuk pekerja contract biasa, besar kemungkinan contract tak akan di renew...

saya nak emphasize yang semua vp/svp/evp/presiden petronas pun adalah pekerja contract dan bukan pekerja tetap...ertinya bila diaorang dilantik jadi vp, diaorang resign dan sign sebagai pekerja contract...
diaorang ni memang tak kena buanglah...

sayawifenikmie replied at 21-1-2016 10:30 PM
.... haruslah depa nak buat research ... nak mempelbagaikan produk daripada petroleum ... tak da ...

Kat bangi tu ke??? Hmm ok... Biasanya kalo research stage tu sgt prelim & blum boleh commercialize..

Tp mmg downstream (petchem, refinery, trading, marketing, lubricants etc), tengah gigih skang ni, sbb profit sekarang tertumpu kat downstream...

Yang diversified investment cam petronas ni impact dia tak teruk sgt... Yang teruk is yang bergantung 100% upstream mcm saudi etc.. Mmg terasa sgt

guesswho09 replied at 22-1-2016 12:02 AM
i think akn ada yg kena buang

ok, maybe, untuk sector2 bodoh tu, memang kena rationalise balik lah...

green~tea replied at 22-1-2016 12:02 AM
Masih menggunung cash reserve petronas sis...

kalau begitu baguslah alhamdulillah

ni pun mara/jpa war2 tgk reuslt  plak samaada leh smbung biasiswa tu

freebird replied at 22-1-2016 12:09 AM
ye lah....untuk pekerja contract biasa, besar kemungkinan contract tak akan di renew...

saya na ...

Nak bgtau sini kang, ada reporter haramjadah petik kita cakap konon sumber yang sahih plak kang... Huuuuuuu... Tp gini lah.. Vp svp or evp sekalipun xselamat jawatannya.. Tidak dibuang, tp cara dia dengan tak sambung contract la

Nham22 replied at 21-1-2016 12:22 PM
Teruk malaysia..kene pijak2 je dengan omputih... kalau mcm niela keadaan nye banyak company kene k ...

kalau tanya saya ini semua permainan orang barat. dioramg rancang punya lama.kebanyakkan resources dunia minyak gas asli hasil hutan dimiliki oleh melayu nusantara dan muslim arab. walaupun negara barat takde resouces resources tu tapi banyak produk diorang 1.6billion muslim guna...
negara barat maju dari segi senjata, technology, pendidikan.hiburan.....

zaman kesultanan melayu melaka dan turki uthmaniah tiada istilah kemelesetan ekonomi. kerana apa? niaga guna EMAS.