CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Kerajaan cadang wajibkan pengasingan troli, kaunter halal-haram

cupu replied at 20-1-2016 01:00 PM
aku pun nk benda halal..tp asingkan trolly tu mcm errr....yg haram pun ada dlm packaging kan..jd xde ...

bab logo halal memang tarak boleh settle la selagi kafirun2 penipu tarak kisah halal haram beli logo tipu.
ngerti buk?

macam-macammmmm

bluehedgehog replied at 20-1-2016 08:34 AM
klau yg bukan mahram sma2 tolak troli..nk pilih yg mana ea?

itu xpe lagi.. kalau ada cinapek tua, nyonya tua, anil, aci terpakai trolly halal tu camne?

pegang tangan pakwe haram ke halal ?!!

jgn takut dgn babi anjing

kita kena belai babi dan anjing

Pelindung replied at 20-1-2016 08:39 PM
itu xpe lagi.. kalau ada cinapek tua, nyonya tua, anil, aci terpakai trolly halal tu camne?

Lu lepot mata la

i see, saya mengalu alukan cadangan ni dan harapnya pihak pasaraya mengautkuasakan peraturan untuk tidak membawa makhluk 4 kali  ke dalam premis mereka -  ni tak bersih pun.

dan  bukan pet sahaja malahan section makana non halal pun troli pun asing - tapi ini saya lihat kat Aeon 2  tu okay je...ada section aing siap dengan troli sekali dalam section yang diasingkan tu...

okaylah...

dalam mana keadaan sesuai untuk menggalakan amalan menjaga kesucian bahan benda makanan ni i sokong

kalau di UK ke i fahamlah tak ada pemisahan troli TAPI DEPA TAK BAWA BINATANG DALAM SAINSBURY ke TESCO ke WAITROSE lagilah...

Follow Us
ni mesti pasal kes cina bawak anjing dlm troli kat giant cheras batu 9 empat hari lepas...

bangsa ni memang saja buat-buat tak reti bahasa...
dah byk kali dah...

jazaa100 replied at 20-1-2016 09:04 PM
ni mesti pasal kes cina bawak anjing dlm troli kat giant cheras batu 9 empat hari lepas...

bangsa ...

haahh..ada kes baru lagi ke..??

bangsat amat tuan anjing tu...tarak civic supo anjing jugak.

bluehedgehog replied at 20-1-2016 09:35 AM
jgn lupa bahasa anjing

Bahasa yg lava jer paham...

Hek eleh..............

Duit penjual babi tak nak di asingkan ker...tepuk dada tanya selera, byk lg benda2 haram yg masih tak terbendung. ni kes keck jer

lavahorn replied at 20-1-2016 09:06 PM
haahh..ada kes baru lagi ke..??

bangsat amat tuan anjing tu...tarak civic supo anjing jugak.

Aahh....baru 4hari lepas kat giant batu 9 cheras...

kau ni tak baca paper ke?...
aku pakai phone tak leh nk tepek....cari sendiri lah kat metro ke sinar harian..
pg tadi aku baca...

Saya rasa soal hormat sesama bangsa2 yg ada di Malaysia ni kena dua hala. Kalau satu pihak saja dikehendaki menghormati pihak yang lain, maka belum lagi dikatakan menghormati antara satu sama lain. Misalnya, kalau Muslim saja hormat kepada Hindu dan (sesetengah mazhab) Buddhist dgn tidak menjalankan ibadah korban lembu di khalayak ramai sedangkan Buddhist dan Hindu leka membawa anjing dlm troli awam, maka belum lagi dikira saling menghormati. Begitu juga kalau Muslim kata troli wajib asing sbb takmau dicemari oleh produk haram (yg tidak haram kpd bukan Islam) sedangkan produk haram tidak dibiarkan terbuka menyentuh troli malah diikat beberapa lapik plastik dan diikat serta seal dgn zip. Kalau org bukan Islam tu datang sorang dan beli beberapa kotak besar diapers dan tin besar Milo kemudian beli pula banyak tin arak serta daging babi berkilo, bolehkah dia bawa troli tak halal masuk bahagian utama supermarket supaya tak perlu cuba juggle barang2 berat? Atau dia terpaksa angkut dan transfer ke troli tidak halal di luar?

so lepas ni boleh la bawak hanjeng pi soppink..

ye la.. dah xcampur dah dgn trolley meleis khenn..

mbhcsf replied at 20-1-2016 08:49 PM
i see, saya mengalu alukan cadangan ni dan harapnya pihak pasaraya mengautkuasakan peraturan untuk t ...

kan! lagi ada adab omputih UK.. akak yg nebes nak masuk Tesco tetiba ada bulldog depan entrance.. hewhew
tp kalau yg bwk Husky tu gerammm je tgk sooo gebu..

Melayu gerun babi,anjing.tp perangai sendiri serupa anjing dgn babi xkisah plak.sikit2 takut sendiri.benda dlm tin.bukan kau makan pun

Aku mmg nak didik anak aku mcm mak aku.mak aku semua bangsa bercampur.cina india..sbbnya mak aku orang estet.org estet Je biasa bercampur xkita bangsa,walau Dr estet tp xkolot otak dia

Mcm smlm kawan dgn nyonya tua.anak kat oversea.nak raya cina dia dtg umah kwn dia buat persiapan beli barang itik semua nak simpan.mggu depan anakanak balik.dia tiba2 cakap ngn mak aku. Maaf lah sy takut nak ckp,sy ada beli perut babi frozen,produk sy tempah khas Dr amerika.boleh x kalau sy amik?? Mak aku ckp kenapa xboleh..punya hormat..walau pek dlm bekas khas ..siap balut lg dgn surat khabar,adakah mak aku punya kerete Kena samak??Dan aku pun masa kecik pernah duduk kat kg atuk aku kat estet.jd aku akan pastikan budaya bergaul bercampur ala estet dgn bangsa lain sebati ngn anak2 aku jua.

riba haram x? tpi ramai melayu keje bank

Isle itu mudah sis

kalo bawak biawak pi supermarket macam mana pulak?

disclaimer:biawak ialah sejenis species jantan yang terkangkang di rumah manakala bininyer koje bagi makan laki dan anak2- juga dibagi elaun rokok kerana still service nafkah batin katanya...

yg ni lagi harommmm tauuu

ifanonline replied at 20-1-2016 07:29 AM
bagus cadangan, i do not want my troli to be dirtied by haram products or animals

ini macam jangan berjabat tangan dgn orang kapir, jangan ambil wang kertas dan syiling dari kapir... nescaya bersih bersinar anggota badan