CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Balik Kerja Isteri Tak Masak, Sudah Bersediakah Kamu?

dino replied at 28-12-2015 05:57 PM
most of the time aku volunteer msk...  my wife leh jaga baby jah....
konsepnya klau nak makan ikut ...

Hebak ko Dino. Kipidap.
Laki aku semua keja rumah dia rajin buat, cuma jangan soh dia masak jah. So kalau dia balik cuti, tugas aku serve perut dan batin heol jah. Bab lain heol handle. Ai like so much sebab masa dia ada aku boley bermalas-malasan hatta kat rumah mentua sekalipun. Heol adik beradik ramai so aku tak buat apa sangat bila bak rumah mentua kecuali beli barang dapo n masak untuk deyol.

chazey replied at 1-1-2016 04:43 PM
Hebak ko Dino. Kipidap.
Laki aku semua keja rumah dia rajin buat, cuma jangan soh dia m ...

kite suka mkn chazey.... nak msk ikut taste msk sendiri la..... kdg2 penat blk rumah lewat... wife msk.... gitu la konsep.....klau yg nak kahwin tu terutama jate... pandai2 la tlg bini.... jgn ikut mindset org zaman dulu.... serba serbi bini buat.... sbb skrg most bekerja....
tp klau bini tak koje.... jgn plak dok lepak plak....
btw nak msk skrg senang.... nak msk kari bkn kena giling rempah tu.... nak santan dlm kotak..... teringat arwah nenek dulu... nak masak gulai.... dr pagi tu.... kait kelapa...belah kelapa... kukur kelapa...pastu perah santan plak..... cili plak ade batu lesung giling tuh..... btw yg ori ni sdp weh.....

Dangkal. Si isteri membantu suami...dan suami yg kena buaat, ni dah clear kan hak suami dan tugas isteri...bukan maid ye...lebih molek bantu sama sama.

aq ada kwn bagla.... dia tnya q knp prempuan malaysia keja... aq cakap la nak cari duit.... x cukup... .bajet mahal . dia bgtahu.. itu prempuan bgla /india di sana. x perlu keja... hanya jaga rumahtngga... saja.. . suami saja cari keja cari rezeki,, .

lpastu aq cakap.. untungla perempuan sana india... . dia cakap saya terkujut perempuan sini bkerja dan dasat lebih dari lelaki... .

aq cakap. ala normal la.. malaysia... .

dino replied at 1-1-2016 04:53 PM
kite suka mkn chazey.... nak msk ikut taste msk sendiri la..... kdg2 penat blk rumah lewat... wife ...

ape yg penting?...keje same...

kumen2 replied at 2-1-2016 10:26 AM
aq ada kwn bagla.... dia tnya q knp prempuan malaysia keja... aq cakap la nak cari duit.... x cukup. ...

im sure die org yg kat india pun ade sebab nape wife2 kat sana x perlu keje...maybe kos idup kat sana...bleh hidup senang if husband saje yg keje...so...gituww la...

ikut negara masing2 la kan...hehe...

Follow Us
kumen2 replied at 1-1-2016 09:26 PM
aq ada kwn bagla.... dia tnya q knp prempuan malaysia keja... aq cakap la nak cari duit.... x cukup. ...

menipu betul bangla tu,
merata me pergi india, senang senang aje nampak
pompuan kerja cam angkat batu, buat jalan, dan lelaki
mostly tepi tepi tu tenguk aje pompuan bekerja...
lagi cam hamjadah nya pemalas..

fikir mcm tahun 50an punya otak..zaman serba susah serba payah..

bini xleh masak anak demam/sakit/meragam...blm balik call tnya masak ke tak?
klu xmasak sambil balik beli la/atau makan luar..
sama jg kalau isteri mabuk..
ataupun dh tau isteri xmasak makan siap2 kat luar..

benda kecik, xreti fikir, mmg xlayak kawin pun..

dino replied at 29-12-2015 01:06 PM
motif la panggil akak
lelaki kena tlg bini.... baru aman rumahtangga..... tp org pompuan ni pe ...

bang dino, sebagai seorang lelaki, tolong nasihat orang yang kat posting #18 tu..nak pompuan hebat macam mak, sila hidup di zaman 20,30 tahun kebelakang..zaman skang laki bini masing2 keje..takkan balik rumah bini jugak nak sedia semua kan..pape pon respek kat bang dino..bertuah isteri

aku biasa nya balik keje..sampai je rumah..terus gi dapur..masak utk malam...masak ikut selera kami..simple tp sedap..kekeke...jrg nak mkn luar..

bini wa balik..terus makan jer...siap terhidang...then lepas isya' aku kuar nak lepak dgn kwn2..
so, dia x leh nak bebel panjang2...

Selalunye, isteri nak suami tolong itu ini. Yelah isteri nak bekerja. pendapatan lebih. hidup selesa kata org. Nak jugak shopping2 cukup bulan makan fast food dgn anak2. Suami pun rajin, tlg basuh baju, masak nasik. Layan baby, buat susu tukar lampin. Ohh bahagianya...sang isteri. Tapi buleh ke suami ade girlfreind. Ye la dh tolong macam2. x salahkan ada girlfriend?

nak tak nak kena ready laa.. bagi aku kira baik la isteri tu nak tolong sama2 dalam bab cukupkan keperluan rumah tangga.. toleransi yg penting.. aku suka nengok pakcik aku kalau dia balik kerja awal, dia akan masak dulu untuk isteri gn anak2 dia.. tu sbb laki bini sama2 kerja...

kalau mami dedi aku.. lain la.. mami aku full time suri rumah.. so mmg masak2 tu tugas mami aku dari awal kawin sampai laaaa ni.. kikiki..

aku dah berangan nak ada laki ringan tulang bila jodoh dah sampai nanti..kuikuikui

Kalau sama2 bekerja kena le ada kerjasama baru semua kerja jadi ringan

Cr writer ni tulis buat yg single cuak nak kawen. Hahahahaha.

Aku rs kena paham dlu la konsep rumahtangga ni .. konsep kawen mcm mana. Kalau expect perfect mcm dalam cter , mmg tak kawen ah cenggini. Hahahaha.

Kahwin ni responsibility yg besar. Kdg2 yg muda maybe banyak belajar masa dah kawen. Kamon. Kalau kawen kita dah follow sunnah Rasulullah kot. Hehehe.

sblm kawin discuss dulu expectations masing2.. baru la tak rasa tertipu... lainla kalau sblm kawin janji mcm2 lepas kawin lain pula jadinya.. papepun give n take.

faraway1 replied at 2-1-2016 01:00 PM
menipu betul bangla tu,
merata me pergi india, senang senang aje nampak
pompuan kerja cam angkat ...

dah thu tipu bgla tu... so lyn je dia pot pet

manjalara_01 replied at 2-1-2016 12:40 PM
im sure die org yg kat india pun ade sebab nape wife2 kat sana x perlu keje...maybe kos idup kat s ...

mungkin diterima akal jugakkkk tp mustahil semua wife duk umah...

kumen2 replied at 5-1-2016 04:58 PM
mungkin diterima akal jugakkkk tp mustahil semua wife duk umah...
i x kata/fikir gituw pun...u je fikir gituw...

kalau nak isteri masak bersilat segala tuk ko selepas seharian keje kat ofis yg dah cukup stress, balik umah nak melayan anak2 lagi, uruskan kain baju, sediakan barang2 tuk bsok lagi, baikla ko hire maid tuk ringankan keje bini tu. nie tak, tau nak meroyan tulis nukilan ntah pape kt fb dgn harapan??? saje je nak jatuhkan air muka bini.. kalau tak mampu nak amik maid, or nak sediakan kemudahan tuk keje2 bini ko, dok diam.. jangan complaint itu ini.. tak berterima kasih lagi bini dah sama2 tlg ringankan beban nafkah ko, ngandung, lahirkan, susukan besarkan anak2 ko..lagi nak complaint itu ini. ehhhhhh... banyak cantikk

Tu la masalah bila bg isteri bekerja..bila suruh masak skali skala bila time blk keje jer isteri merungut + mengungkit kata penat sbb nk tlg ekonomi suami la bla bla..Nabi dh kata jaga 3 perkara utk suami mu iaitu Hati, Perut & Kemaluan.. nie asyik nk mkn luar jer hari2 muak la suami tu..nk gak rasa masakan isteri wpun xberapa sedap tp at least mencuba yg terbaik + ikhlas..bila kluar artiker mcm nie jer ramai jer pompuan2 meroyan sampai kata zaman skang nie dh xmcm dulu.. aku pun keje gak smpai rumah dlm kul 7.30 mlm tp sempat jer masak utk suami mkn kul 9 mlm...yg penting rasa tanggungjawab tu mesti ada