CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[SERAM BEST] [Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #551 The Apprentice [F] - Pg:23 15/5

Sedihnya...meremang meresap ke jiwa...sebak dada
ke aku terlebih menghayati

Terima kasih jc kerana telah menghempas dan di pulas2 utk siapkn karya yg indah ini
Diharapkn supaya jc dpt menerbitkn lgi kisah2 yg romentik seperti ini lgi.. sy dh follow siri ini dri sy darjah 1 smpai umo sy 40an hahahah.. sambung nyanyi balik sabar sabar aku cuba saaaabar... sadar sadar seharusnya kita sadarrrrrrr!!! kau dan aku tercipta tak boleh berpisaaaaaaaaaaaaaaahhhh
permandangan gelap... man continue singing on slower tempo: Dan tak bisaaa.. jauhhh~~ jaaaauhhh dari muuuuuu...

JokesCop replied at 13-12-2015 12:33 AM
TITLE: Mean Girl 2 [F]
TEMPAT: Various Places
LAIN2: Cons from Mean Girl 2 [12]

innalillah....
terhenti jantung bel bila baca kubur kiera
bergenang juga air mata....
since ini kisah benar, bel harap hans terus tabah...harap juga hj mujib dan umie terus kuat

JC, siapa laina yg sebenarnya?
apa jad pada dia?
I guess it's something to do with Hj Muso kan?

Thank you JC for a great Finale!

alieyrina replied at 13-12-2015 09:41 PM
Tt, cita ang xdak pdf ka...aku dr dulu try nak baca cita2 ang tp x berapa nak boleh ikut sgt...

actually bel ada buat compilation in ebook hihihi
ada 2 ebook

@JokesCop mahap ye

beldandy replied at 14-12-2015 04:12 PM
ada 2 ebook

Hohoho, tengs bel.. kalau boleh share ebook dgn aku.. nak buat sendiri xreti..

Pm link yer..

JokesCop replied at 14-12-2015 04:38 PM
Hohoho, tengs bel.. kalau boleh share ebook dgn aku.. nak buat sendiri xreti..

Pm link yer..

yg dua tu citer tak abis lagi JC
nnt bel abiskan since Mean Girl pun dah tamat.
dah siap nnt bel kasi upload n pm sama u okeh!

JC, ko pandai tulis skrip kan?
tulis la skrip...aritu Syamsul Yusof tgh cari skrip2 bagus
bagi kat Sheila Rusly pun ok jugak.
bosan la drama bersiri adaptasi novel jeeeee

Follow Us
Tak pernah follow lg kisah2 hantu JC ni tp aku puji la usaha gigih dia kat page 1 senangkan pembaca mcm aku ni nk baca semua kisah hantu dia...i appreciate your simplisiti sonang aku nk baca x perlu nk selak satu2 page belum masuk komen2 org lain...

beldandy replied at 14-12-2015 04:44 PM
dah siap nnt bel ...

Alright, just credit pada yg sepatutnya dah la yer.. since SMTBL is free, let keep it that way..

wahahahahahahaha..

penat aku menyeru ko JC. penat aku bakar kemenyan memanggil semangat kau pulang ke MPS.

Penat.. tapi penat berbaloi dgn finale yang masih tergantung. Aku tetap nak tau apa jadi dengan Laina. Apa kesudahan hasil kedatangan Haji Muso?

Sila teruskan update.. Welcome back!!

JokesCop replied at 14-12-2015 06:51 PM
Alright, just credit pada yg sepatutnya dah la yer.. since SMTBL is free, let keep it that way..

Will do bro.
Since it urs...bel serahkn nnt sume pd u ok.

Edited by alieyrina at 14-12-2015 07:53 PM
beldandy replied at 14-12-2015 04:12 PM
ada 2 ebook

Nakk...

pm link or mcm mana..

tq @JokesCop N bel..

apa2hal aku kredit kan ke tt la nohh

tggu habis cerita or compilation la..pastu sapa2 yg keja dgn produksi tv leh cadangkan..jgn duk amik boh nama sendiri sudahhh..

beldandy replied at 14-12-2015 04:44 PM
dah siap nnt bel ...

Bel, pm saya juga ya!! Nak jugak!!

TITLE: Mean Girl OVA
TEMPAT: Dari Meja Pengarang
LAIN2: Special release for Mean Girl or Aftermath from Mean Girls Series..

WARNING: THIS OVA contains Spoiler for Mean Girl Series.. Baca main episode sebelum baca ini OVA..

So finally, mean girl habis!! Setelah berjaya membantutkan penulisan cerita aku selama setahun.. Akhirnya Mean Girl melabuhkan tirai.. Aku personally having a love hate relationship dgn Mean Girl.. I love it because ini adalah story yg bagus and hate it because sejak episode 1 lagi aku dah tau ending Mean Girl ni.. So mmg hope sangat2 feul (read: comment) dari para pembaca untuk menaikkan semangat aku..

And yes, aku ter-overwhelm soul character utk Kiera and Laina sampai aku xsanggup nak ending kan cerita ni mcm cerita dia yg sebenar.. Kire run from reality la ni.. Tapi, this don't do any justice to the story.. Pada aku biar mcm mana pahit sekalipun, biarlah cerita tu ending dgn betul.. Even, aku hate ending story yg mcm ni.. So let's recap..

[Mean Girl]

This story, sangatlah bahaya dalam kehidupan aku.. Terlalu sensitive, kalau korang tgk bird view cerita ni, ini cerita pasal orang buat pasangan rumah tangga, and most of the tragedy xde sape yg nak kupas cerita dari side orang yg buat, kenape dia buat? After all, merosakkan rumah tangga orang, even makhluk itu adalah seekor kucing sekali pun, mmg patut pun kucing tu kene lahar or di pos laju kan je ke daerah lain dgn jaya nye..

So, pengakhiran Laina mmg tidak di ketahui, even dalam episode Mean Girl 2, penampilan Laina beberapa kali je sebab pada masa ni, family Kiera dah terputus hubungan dgn dia and xde further citation from family Kiera mengenai Laina, sebab tu Laina hilang.. Even kalau dijumpai pun, maybe cerita tu terkubur dgn Haji Mujib or Ummi sebab perangai derang yg xsuka mendedah2kan aib orang..

Adiba knowles, ini adalah entiti yg sangatlah bahaya.. Mcm cik seeri cakap dalam comment lama beliau, ingat nama purbakala, tapi nama dia x menahan, Adiba knowles punya teknik jugak x seperti entiti purbakala.. Whereas dia kene di turunkan dari perumah ke perumah dgn akad or perjanjian.. Sampai sekarang, Adiba Knowles sentiasa melompat2 dari orang ke orang lain.. Bukan xpernah masa cerita Mean Girl ni dicerita kan amongst sedara-mara masa kenduri kendara and Adiba Knowles x muncul..

Aku ingat lagi masa tgh sibuk bergossip makcik aku tiba-tiba menangis and meratib nama Kiera and Hans.. 4 set buah pinggang aku sepak mase nak berlintang-pukang.. Or masa tgh sibuk bercerita, anak pakcik aku darjah 5 start sembang x tentu hala pasal pengalaman dia kerja kat KL, pergi berubat dekat darul shifa and lagi sorang pakcik nama nya Rutoyo.. Hambik ko, berpinau kepala bapak nye di pijak aku mase aku dgn sepatas kilat keluar dari rumah.. Pak cik, lenkali jangan baring kat depan pintu mase orang cite hantu.. kan dah berpinau, pastu x kasik aku duit raya ape kes? salah sendiri kan..

Even last month masa aku balik kampung kenduri, derang dok kecoh2 Adiba Knowles tgh carik waris.. 2-3 orang cousin2 perempuan sembang cakap start nampak perempuan x kenal berdiri tegak depan pintu bilik malam2 ajak borak.. Yg 2-3 orang kazen (read: cousin) tu aku paham la kenape Adiba Knowles carik, ni 2 orang anak pompuan jiran nampak sekali Adiba Knowles duduk bersimpuh atas kereta menyeringai ape kes? Nak mampos ke Adiba hoii ?? (read: setakat ni aku x dgr die kacau lelaki, so aku still rase xde problem lagi la kut).. Tapi kalau nak ikut logik, Adiba ni turunnya dari Laina ke Kiera, xde pertalian saudara pun.. Unless Kiera and Laina adalah.. hurmmm.. interesting.. but aku rase impossible..

[Mean Girl 2: Dreamcatcher]

Occay, this 2nd series, my kepala banyak pusing menulis ini series, gangguan dia mmg gile.. Maybe betul cakap Haji Mujib dulu, ada bende dalam dunia ni jangan mention or cerita, yg korang sibuk nak korek kenape? Kang dia datang betul2 baru kau tau!!! Aku sebagai penulis tegar ni pedulik ape, cerita jugak kepada korang.. Baideway, Haji Mujib dah lama jugak arwah.. Sakit tua.. Ummi menyusul beberapa bulan/tahun lepas tu.. So, Mean Girl ni cerita lama, tapi hot sampai sekarang..

1st, bende yg sangat pelik berlaku adalah MIMPI.. Aku mimpi banyak gile bende pelik masa start tulis Mean Girl 2.. Mostly mcm mimpi2 nak mendapat.. Mendapat apa korang tanya.. Mendapat Adiba Knowles.. Bwahahahaha!! Tapi adakah aku kisah dgn mimpi budak kecik perempuan mengaku saka nak suruh aku bela dia kunun ? Comel budaknya, rambut lurus panjang, muka putih.. Aku kejar satu malam sampai last sekali aku dapat gak gengam rambut dia and dah hunus pisau kat leher.. Budak tu merayu2 jangan bunuh dia.. Ade aku kisah? Mesti lah ada!!! Psycho jenis ape aku ni nak bunuh budak ?? Sah2 aku x bunuh dah dia merayu.. Then, dia cakap "boleh x saya ikut JC balik ?".. Aku pun xpe berpikir panjang dalam mimpi tu terus cakap "Buleh, meyh naik belakang badan aku".. Kami pun dgn riang-ria balik ke rumah.. Riang-ria tu diakhiri dgn aku bangun dari tidur sambil berpeluh2 x ingat.. WTF have i done???

Then, bukan tu je.. Beberapa hari lepas tu aku mimpi aku dapat anak, aku dekat dalam labour room, depan bekas kecik yg derang selalu letak baby lahir.. Sape yg pernah jadi parent tau kut katil mcm incubator separa tu.. Aku punye la heppi bila aku angkat baby tu, I mean, really happy.. Kenape benda ni bad sign ? Orang kata kalau mimpi dapat baby mean kita dapat saka.. Tatau la betul ke idak.. Korang rasa sucks x mimpi tu? Sucks kan? Kan kan? Ko bayangkan, dalam mimpi tu, bukan satu baby je, aku dapat 6 sekali gus!! Enam!! Six!! Sabdek!! Wat da bery hell ?? Kalau korang yg dapat 2 petanda yg korang dah dituruni saka dalam masa terdekat, korang x rase nak koyak2 Notepad Application dalam PC korang even korang tau adalah impossible nak koyak app dalam PC ??

Still on the dream subject.. Masa aku tgh dalam kemurungan and malas nak update Mean Girl, suddenly, satu malam aku tidur aku mimpi guess who ?? Kiera in my dreams.. Meletup Otak aku mimpi Kiera (read: mind blown).. And yg lagi meletup Kiera tanya aku mcm2 soalan, pasal apa jadik dgn adik dia, ayah dia (read: Haji Mujib) hidup lagi ke x? Aku duduk mana sekarang ? Dah kahwin ke belum ? Anak berapa ? Facebook tu ape ? And aku yg mcm bercakap dgn time traveller pun cerita satu2 without fail.. Mcm aku bercerita spoiler kehidupan Kiera.. And lastly yg buat otak aku tgh bersepai kat atas lantai meletup lagi sekali Kiera tanya aku, "JC, JC nak tau x nama sebenar Adiba Knowles (read: ekceli dia cakap saka dalam badan akak?)".. Ape ko rase ?? Aku nak tanye.. Ape ko rase?? Nak berhenti menulis ke x dgn kekacauan mcm ni ?? Stressss!!!

[Mean Girl 2 : Depression]

Occay, aku bukan nak menagih simpati ke hape, but, dalam episode ke berapa Mean Girl, my wife misscarriage.. Sumpah!! aku bukan attention seeker mention bende ni kat korang, tapi, from this moment foward, dalam kepale otak aku selalu terpikir, ini sebab cerita ni ke ?? ini sebab cerita aku ke?? Aku jadik overly depress, makan x lalu kecuali lauk kambing, mandi x sedap kecuali water heater, tidor x tenang kecuali pakai aircond 16c.. Hidup aku mula menggila, aku dah x sanggup nak hadapi semua cerita Mean Girl, masa ni aku start hiatus berbulan2.. Update sebulan sekali, or kadang2 3-4 bulan sekali and sampai satu part dalam Mean Girl 2, aku kene cerita kan pasal Kiera yg preggy masuk hospital, aku dah x boleh tahan.. This is too much.. I couldn't handle it anymore..

So, when news come, waifu preggy balik, Aku stop all activities writing in MPS, bukan nak cakap aku percaye Adiba Knowles mengacau kehidupan aku and boleh buat another sad event.. Even if it is 1% relevant or luck, aku xnak amik ini risk, so aku hiatus selama setahun sampai my baby ni keluar.. And bila semua dah sihat, baru aku continue dgn ending Mean Girls.. Sekali lagi, mcm mana ending Kiera ? aku risau itu aku kene hadap dalam real life aku.. This story mmg aku xtau penyurupan apa, tapi kalau writer sendiri takut dgn cerita dia.. That something lah kan..

Enough dgn life story aku.. Cerita pasal mana Laina? mana Haji Muso? apa jadik dekat Hans? Mcm aku cakap, kalau korang perasan apa role Laina dalam cerita Mean Girl ni, dia adalah pemberantak rumah tangga orang, so pasal tu lah cerita Laina mati di situ tanpa ada further elaboration sebab cerita ni dari family Haji Mujib, sape nak kaji pasal Laina? Hans plak hilang dari hidup family Haji Mujib lepas Kiera pergi.. Even mcm mana pun, dia still menantu, xkan Hans nak lepak rumah mertua lagi kan.. And Haji Muso, cerita dia sangatlah special.. Dia hilang jugak.. Apa yg special JC ?? Same je dgn Hans and Laina..

Haji Muso literally hilang lepas dia beritau nama Pak Rutoyo pada Haji Mujib.. Haji Mujib xdapat reach phone dia, even bila call family kat tanah seberang pun derang cakap Haji Muso xbalik dah lepas datang Malaysia.. Sampai family Haji Muso datang carik dia kat sini still x jumpa.. Ada 2 ending yg menarik boleh aku simpulkan, 1st ending Haji Muso berkahwin dgn orang tempatan dan mempunyai seorang anak yg bernama Jihan or 2nd ending, lepas jumpa Pak Rutoyo, Haji Muso tewas.. Dalam dua ending, aku pilih ending satu la.. Too many blood has been shed in this story..

[Finale OVA]

Org kampung aku kuat cakap Adiba Knowles ni x ikut protokol, yerla biasenye saka ni dia menurun dari generasi ke generasi, tapi ni dia main ikut je sape dia suke, ape kes? Dia ni saka ke ultraman? Even, ada orang kata Haji Mujib masa hayat2 akhir beliau pun ada cakap pasal Adibah Knowles datang menjenguk derang, and Ummi pun sama.. Derang cakap lebih kurang mcm ni: "Malam tadi, Laina ada dekat pangkin rumah ajak aku sembang.. Kalau dia datang lagi malam ni, korang mintak maap untuk aku yer, dah berumur ni xlarat nak jaga sampai lewat malam".. Hambik ko, bersepai 3 batang gigi Kak Sutinah kene sigung (read: siku) dgn aku bila aku berdesup ke atas motor nak balik rumah.. Say sorry ? Sorry bak hang !!! Sorry seems to be the hardest word la khen..

And akhir kata, thanks sebab baca cerita Mean Girl.. Jangan di pikir sangat episode kali ni, kadang2 setan je yg mengacau.. Bukan Adiba Knowles pun, setan yg mengacau.. Tapi Adiba Knowles pun setan kan?? Hurmm.. Interesting.. Hurmmmm.... Hmmmmmmmmmmmmmm... Occaylah, ape2 pun, thanks for all the support, you guys rock.. And kenape 13 Disember aku update ? Anniversary SMTBL, xde ape yg special pun dgn tarikh tu, plus aku janji dah nak update..  Anyway, selamat malam, and semoga malam ni kita tidur lah bukak lampu yer.. Aku pun dah seram ni.. Until next episode~~

KAU SERAM !! AKU SERAM !! TIDUR BUKAK LAH LAMPU !!! MUWAHAHAHAHAHAHA !!! (read: read gaya Qu Puteh)

-- SHELESAI --

Rate

1

JokesCop replied at 15-12-2015 02:09 AM
LAIN2: Special release for Mean Girl or Aftermat ...

Sib baik dah pagi baru aku baca... Aku paham tu perasaannya diganggu bila tulis pasal dia. Tapi sebab rasa kuat nak sharing aku lantakkan jer. Harap ko amal jugak la doa2 pendiding ni JC. Kalau rasa diri ko kuat pun, protect anak bini ko. yer... moga Allah lindungi kuarga ko. Amin.

aku baru je folo citer ko ni tapi rasa cam dekat sangat. Sedihnya Keira yg sebenar tu meninggal sebab sihir... takleh terima la ada manusia yang bebetul kejam cam Laina tuh...

JC thorbaekkk....

weihh...smlm aku drive sorg nak blk kg tetiba ade bende putih terbang laju depan keta akuu....

nyaris2 aku terkencing dlm kete...

aku xtau ape bende..nak kate burung, dah lewat kott..laju plk tu..

nak kate taik bintang, bende tu terbang betul2 dpn kete kott..

jilake...

aku harap xde kaitan dgn hobby aku lepak kat MPS...

aku hargai apa yg kau lalui JC
TQ.

so... mana cerita baru

JokesCop replied at 15-12-2015 02:09 AM
LAIN2: Special release for Mean Girl or Aftermat ...

JC...segala rasa ada dlm diri bila baca OVA ni
sedih, geram, terkejut, meremang...homaigoddd...semua ada silih berganti
dan bel dpt rasa...dlm tulisan tu walau kau cuba buat lawak tapi ada satu rasa sebak dan sayu di situ

tau tak JC...
ikut pengalaman bel, selalu sgt apa yg kita tulis tu jd kenyataan.
cemana boleh jadi...wallahualam.

bel tal sangka siri mean girls ni banyak ganggu hidup ko. simpati dr bel.
harap ur wife...u n baby sihat sejahtera di lindungi allah sentiasa

Laina....
karakter tu sgt pelik
seperti mmg ada connection sejak dr awal
di mana ada Laina...di situ ada penampakan
kenapa? mesti ada sst ttg Laina atau sejarah keluarga dia yg kita tak tahu
Kiera dan keluarga pula...macam di takdirkan jadi mangsa keadaan...sedih sgt2

Hj Muso...pelik ya...di mana dia
Pak Rutoyo...masihkan wujud?
atau mungkin dia ada kaitan dgn Laina?

owhhh...mmg tak tidur la memimirkan misteri2 ni semua....
Al fatihah untuk arwah Kiera, Hj Mujib dan ummi

Kelipkertas replied at 15-12-2015 04:28 AM
Sib baik dah pagi baru aku baca... Aku paham tu perasaannya diganggu bila tulis pasal dia. Tapi se ...

kalau baca dr awal laina tu mcm budak yg kosong dan di pengaruhi emosi
bila dia frust x dpt hans...adiba senang2 je masuk dlm dia
cuma heran...adiba tu dtg dr mana?

@JokesCop ada tau ke Adiba tu dtg dr mana? or sapa?

JC, terima kasih bebanyak sebab sanggup habiskan cerita ni walaupun dah bermacam dugaan. rasa bersalah sebab nak puaskan kehendak hati sendiri, we tend to forget that u may have problems yang kita tak tau.

semoga JC sefamily sihat seadanya dan sentiasa dilindungi Allah.

Edited by doubleA at 15-12-2015 01:47 PM

Muchas gracias jc, kegigihan ko patut dipuji. Sorry to hear that. Rupanya dah arwah semuanya, innalillah, semoga semuanya tenang di sana.

Pasal mimpi ko, ko tak berubat ke? Kalau ko rasa ko dapat saka tu? Sebab sian anak bini ko jugak nanti. Apapun, aku doakan ko dan family sentiasa dilindungi Allah. Kalau kat malaysia aku seram kot nak baca kisah2 mistik ni, sebab kurang rasa takut luar malaysia ni aku layan mps.