CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kagiru

Kisah Misteri Nukilan Kagiru

baru perasan nama TT Kagiru
ingatkan kagiru manalah  tadi  

kagiru replied at 8-10-2015 03:20 PM
Kisah kedua-

Terjadi pada tahun 2012, saya sekeluarga (2 buah kereta) memulakan perjalanan ke Lat ...

waa..
last pi lata mengkuang 2005 lepas SPM.
nasib la slamat ja smua wlpn time tu kami sndiri prangai cam hantu.
tapi situ mmg syok mandi sbb xcrowded. air terjun dia cm org x explore sgt.
lani xtau la..

myakayina replied at 8-10-2015 03:22 PM
time nak dekat subuh tu mmg time kesukaan 'makhluk' ni.. yelah dah ujung2 waktu sebelum azan ye tak, ...

time belum subuh ni org kate 'the darkest hour'

spankee_fili replied at 8-10-2015 02:19 PM
iols kat penang nih kagiru...bukan nak menakutkan tapi area BKE tuh memang macam2 cita dah dengar. ...

Spankee_fili saya nih dekat 2 tahun gak berulang alik dari Permatang Pauh - Kulim guna BKE....kalau tengah malam memang sunyi tambah plak ikut jalan motorsikal..seram amat

BKE kalau eksiden selalunya adalah kemalangan maut...selalu jadi kat area petronas & shell tu...

kagiru replied at 8-10-2015 04:36 PM
Spankee_fili saya nih dekat 2 tahun gak berulang alik dari Permatang Pauh - Kulim guna BKE....kala ...

dia punya lane motosikal separate kan...
disebabkan uols naik kereta bolehla iols cerita..
ada kes poc terbaring kat tengah jalan motor tuh ...
kalau lane kereta bolehla kita elak gi lane sebelah tapi nih lane moto...
kes rompak pun banyak dengar situ...

iols biasanya lalu situ kalau nak pi makan kat area kubang semang...
taklah sejauh sampai ke kulim tapi still cuak la...hihi

Follow Us
edoraixora replied at 8-10-2015 04:27 PM
time belum subuh ni org kate 'the darkest hour'

yela kot..kita ingat mcm takde apa la kot sbb dah nak siang kan..

spankee_fili replied at 8-10-2015 04:45 PM
dia punya lane motosikal separate kan...
disebabkan uols naik kereta bolehla iols cerita..
ada k ...

Betul...BKE memang suram tengah malam...kes samun dan ragut juga banyak...nanti saya akan ceritakan tentang Mengkuang Dam...tapi sebelum tu saya upload cerita lain dulu sebab dah ada cerita lain in progress...

kagiru replied at 8-10-2015 04:49 PM
Betul...BKE memang suram tengah malam...kes samun dan ragut juga banyak...nanti saya akan ceritaka ...

mengkuang dam tak pernah pergi....hihi
ok..teruskan bercerita....

skeri jugak nih
pasal mak hang nampak awek tu tadak cita ka

Ini adalah cerita yang pernah saya postkan dia salah satu tread di Mforum...layan cerita ni dulu sebelum yang terbaru menyusul ya...terima kasih forumers semua atas support.. saya tengah buat meeting report nanti malam skit saya upload yang baru ....

Hari tuh saya kerja macam biasa….normal working hour….samapi jer kul 730pm camtu…bos call bgtau yang ada machine xboleh operate sebab system problem….so saya xda pilihan melainkan selesaikan masalah tuh ….big bos bgtau selagi xselesai ko jangan balik….xada pilihan lain lagipun saya memang dah biasa dengan keadaan macam ni….saya dengan kawan dari engineering department terpaksa buat ‘TAG TEAM” sebab problem xtau dari mana puncanya….dari sejam ke 1 jam yang lain bergerak dengan pantas….

Sedar-sedar dah pukul 10pm…nak tak nak kami berhenti sekejap untuk menigisi perut yang memang dah buat lagu rock n roll ni….dalam tengah dinner dengan member….saya bgtau dia….”Nash…kita dah byk kali kena macam nih….dulu balik pukul 3am aku kena kacau dekat highway masa balik…harini apa la pulak…pukul berapa nk siap pun belum tau lagi….sya berbicara sambil tangan terus menyuap nasi dengan seleranya….”Tu la ko…bawak moto xbaca Bissmillah dulu kan dah kena….Nas pun menjawap dengan selamba ……lepas jer makan kami terus sambung troubleshooting kat mesin …..tempat mesin yang rosak pun ada cerita tersendiri….masa tengah troubleshoot tuh tinggal kami berdua jer sebab operator pergi jalan mesin lain …..mcm2 bunyi ada….keyboard computer taip sendiri la…tapi kami buat xkisah saja sebab benda tu memang dah biasa di area ni….

Sampai kul 3am macam tu semua dah siap just tunggu operator nk test jalan jer….dalam kul 4am test semua ok….lepas update semua big bos…dapat la green light untk balik ……dah siap packing semua ..member aku bgtau…”Eddie (bukan nama aku yang sebenar yerr) jom sembahyang Insyak dulu ko tu kalau dah balik nanti bukan nya nak sembahyang mesti tidur terus….Tersentak jugak aku dengan kenyataan member aku nih….tp apa boleh buat ada betul gak cakap dia kalau dah balik ..mesti hanyut dibawak arus tidur yang berombak kencang hihihi….

Kat parking motor kilang aku ada 1 surau kecil…untuk pak guard sembahyang…kami dua org nih dengan semangat nak sembahyang pun pergola ke surau tuh….buka2 jer…pintu surau….nah!!!!!!!!!!!
Sekali ada pak guard tengah tidor kat dalam surau tuh….walaupun kami ada kuasa utk mengambil tindakan terhadap perbuatan guard tuh…kami biarkan jer mungkin dia terlalu letih berkhidmat untuk kilang..hahahaha….tension nih..tengah update citer ni sambil troubleshoot system….

Lepas tu kami berdua terus ke surau Utama kat dalam kilang….masuk jerk at dalam surau dah ada sorang brader nih…dia nih supervisor kilang….alang2 dah ada 3 orang kita orang mintak dia tgu sembahyang berjemaah sekali….dengan berimam kan brader nih kami pun mula kan sembahyang….rakaat pertama semua ok jer….masuk rakaat ke dua…dah start suara perempuan menangis dengan cukup sayu…aku dah tersentak dengan bunyi tangisan tuh….kusyuk sembahyang dah hilang…tp semua masih steady teruskan sembahyang…..masuk rakaat ke tiga …tangisan tuh semakin kuat…macam terus nak menganggu sembahyang kitaorang….suara tuh dating dari belakang kitaorang…sedangkan masa tuh mana ada orang lain selain kami bertiga di surau tersebut.
Last masuk rakaat ke empat …suara tangisan tuh berhenti sudah…imam lepas ja bg salam terus baca doa….habis ja semua terus keluar ikut pintu belakang…tinggal aku ngan kawan aku nih….kami pulak dah tukar pakai kain pelikat masa nk sembahyang ….kalau nk lari keluar balik rumah pakai kain la jawabnya nanti….aku tegur member aku …’aku ada something nk Tanya ko ,tp lepas kita keluar dari surau lah’….kawan aku nih pun jawab…’no halt p kita tutup dulu semua lampu surau nih energy saving…..

So kami tukar kami dan tutup lampu lepas tuh terus keluar pegi kantin….aku Tanya kawan aku samada dia dengar tak bunyi tangisan tuh…dia bgtau aku dia dengar dengan jelas….masa tuh dah pukul 430am….aku pulak balik naik motor…aku xdak pilihan…aku bgtau member aku tuh….’Nash ..ko follow aku ikut belakang balik nanti boleh? Nasib baik kawan aku nih baik hati terus jer dia setuju sebab kesian kan aku balik naik motor…
Kami balik ikut highway….dalam 30-40 minit perjalanan…aku terus keluar ikut exit tempat tinggal aku….member aku terus balik ke umah dia…sampai jerk at tempat aku pernah kena kacau dulu dengan lansuir rasanya…terasa seram sejuk jer…aku buat xtahu jer sebab aku tau macam ada sesuatu yang xkena…sampai jerk at umah sebelum bukak pintu aku pun seperti biasa terus membaca beberapa ayat suci AL-Quran….nk jer buka pintu…tiba2 ada suara pompuan panggil nama aku…eddie….aku pusing jer xder saper2 pun….xsampai seminit …eddie….ahhh sudah sampai umah ko ikut aku….

Aku dengan panas hati ++ takut pun kata ‘ko ikut aku sampai umah berani sunnguh…aku pun ludah kesebelah kiri aku dan kata macam nih…sambil tunjukan tangan ko duduk situ jangan ikut aku masuk rumah….meremang jer bulu roma aku masa tuh….lepas tuh aku terus masuk umah ,mandi dan terus tidur……padan muka ko hantu…..last2 besoknyer aku yang padan muka sebab aku demam panas ..MC3 hari …adoiyaiii…..

Jagendas replied at 8-10-2015 04:57 PM
skeri jugak nih
pasal mak hang nampak awek tu tadak cita ka

Pasai perempuan tu tak ada sesiapa pun yang berani bertanya atau bercakap mengenainya...hanya tuhan yang maha mengetahui...nak tanya mak pun dah tak boleh sebab mak dah pun meninggalkan kami untuk bertemu sang pencipta yang maha kuasa...Sudilah kiranya kalian forumers semua menyedekahkan Al-Fatihah untuk arwah mak saya...in shaa Allah....

kagiru replied at 8-10-2015 05:00 PM
Hari tuh saya kerja macam biasa….normal working hour….samapi jer kul 730pm camtu…bos call bgtau ...

erk..seramnya citer hang.....wlupun berani2 takut kata org kan.. demam jgk akhirnya.. mujur dia tak tumpang dok blkg..

kagiru replied at 8-10-2015 05:10 PM
Pasai perempuan tu tak ada sesiapa pun yang berani bertanya atau bercakap mengenainya...hanya tuha ...

Alfatihah. sama la dgn aku
tp aku masih baru lagi..seminggu yg lalu

myakayina replied at 8-10-2015 05:10 PM
erk..seramnya citer hang.....wlupun berani2 takut kata org kan.. demam jgk akhirnya.. mujur d ...

myakayina...saya dah tak termampu nak tahan rasa takut rasanya....

Jagendas replied at 8-10-2015 05:18 PM
Alfatihah. sama la dgn aku
tp aku masih baru lagi..seminggu yg lalu

Al-fatihah untuk ibu Jagendas jugak....

ok.. saya park dulu...

kagiru replied at 8-10-2015 05:23 PM
Al-fatihah untuk ibu Jagendas jugak....

thx boh !! sama2 la kite doa moga org tua kita di cucuri rahmat olehNya

kisah yg pertama tu, benda tu memang dok duduk tumpang kat tempat dudukpenumpang belakang?