CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5031|Reply: 24

[Dunia] Doktor Bijak Pujuk Budak 2 Tahun Jalani Pembedahan

Doktor Bijak Pujuk Budak 2 Tahun Jalani Pembedahan
Posted on September 21, 2015 by Editorial|

China – Beberapa keping gambar yang memaparkan aksi seorang pakar bedah mendukung seorang kanak-kanak perempuan berusia dua tahun yang sedang menangis sebelum menjalani pembedahan menjadi ‘viral’ di media sosial baru-baru ini.

Tindakan pakar bedah itu yang bijak memujuk dan menenangkan gadis kecil itu dengan menunjukkan kartun di dalam telefon bimbitnya nyata berhasil membuatkan kanak-kanak itu berhenti menangis.

Menurut laman Facebook People’s Daily, China, kanak-kanak tersebut yang menjalani pembedahan jantung di Hospital Kanak-Kanak Zhejiang di Timur China pada 18 September lalu begitu takut sehingga dia mula menangis sebelum pembedahan dijalankan.

Berdasarkan gambar yang dikongsi, pakar bedah itu yang dikenali sebagai Shi Zhou mempunyai seorang anak perempuan berusia enam tahun kelihatan memangku gadis kecil itu yang lengkap memakai baju bedah.

Tindakan tersebut membuatkan gadis tersebut leka sehingga tidak menyedari kehadiran seorang pakar bius yang kemudiannya membuatkan kanak-kanak itu tertidur sebelum Dr Shi secara perlahan membawanya ke bilik pembedahan.

Difahamkan, pembedahan tersebut berjaya dijalankan.

Sementara itu, Dr Shi yang ditanya wartawan sama ada beliau sedar bahawa gambarnya memegang kanak-kanak itu tersebar berkata;

“Ini kerana gadis kecil itu cukup indah sehinggakan gambar-gambar tersebut diterima dengan baik.” --SuaraTV

kat Malaysia pun ramai je doctor mcm ni. cuma x jadi viral je

Confirm2la doc ni kategory bijak2 semuenye..kalau tak macamane boleh sampai jd doctor..adehhh

comei adik nih walapon tengah nanges..

pasni doktor2 semua pakat dok upload gambar gini jgk la...blh femes

Nham22 replied at 22-9-2015 08:54 AM
Confirm2la doc ni kategory bijak2 semuenye..kalau tak macamane boleh sampai jd doctor..adehhh

memang doktor semua pandai2..

tapi tak semua ada bedside manner...

yg tak de manner tu yg buat lagi sakit..

Follow Us
Macam boring jer

mujur doc tu hensem.. kalau tak, xde sape peduli..

sng je nk pujuk bdk2 ni..
kene lembut....belai2 ...tunjuk benda2 yg dia suke..
penyayang doktr ni...

“Ini kerana gadis kecil itu cukup indah sehinggakan gambar-gambar tersebut diterima dengan baik.” --SuaraTV

sapa la yg translate ni, tak faham aku

Kat spital selayang pun bagus2 doktornya. Esp yang pakar la. Yang doktor2 muda cam kayu. Xpedulik budak nangis ke sakit ke janji keje dia siap

selalunya doc ngan misi tak dibenarkan terlalu 'baik hati' dengan pesakit. tak tahulah kenapa. kat hosp gomen biasanya garang n kasar eh? macam adik saya dulu, pernah warded pasai jangkitan kuman kat paru2. dekat sebulan gak berkampung kat hosp tu. rata2 doc ngan misi buat kerja macam tak ikhlas, muka masam mencuka. bayangkan adik saya jadi fobia, menangis meraung tiap kali doc datang chek @ nak amik darah. pernah doc pelatih perempuan datang nak amik darah. sekali try tak boleh..dicubanya kali kedua. ditonyoh2nya tangan adik saya ngan jarum tu..meraunglah kawan ni. ayah merah padam mukanya tahan marah. last2 mak cakap, kalau dah takboleh tu, tak payah lah. menambahkan sakit adalah. tros blah gitu je doc tu sambil tarik muncung pat blas.

malamnya, lebih kurang kol 1 pg kot, datang doc lelaki bangsa india. not sure dia doc pelatih atau tak. kejutkan saya bagitau nak amik darah. (malam tu, saya temankan adik saya ni kat hosp) adik saya tengah lena tido.. saya kejutkan dia pelan2 n bagitau doc nak amik darah. apalagi, tros meraung dia sambil peluk saya. doc tu pon pujuk adik saya, "tak pe dik. sikit je ni... doc janji sekejap je sakit nye. adik nak balik rumah kan? nak cepat sihat kan? takkan nak duduk sini lama2? sini tak best.." aku senyum je. adik aku dah mula diam tapi masih teresak2. doc suh tu bilang no 1 smpai 10 sambil pejam mata. sekejap je adik aku menjerit 'argghh!' pastu siap. terkesima aku. kejap je amik darah, siap dah. tak macam doc siang tadi. agaknya nervous kot?

ngan budak2 ni kita kena berlembut. macam doc tu buat kat atas. nampak penyayang, pandai amik hati, pandai pujuk. lagi kita lawan, lagi dia berkeras. kita kena berlembut la sikit. udah nama pon doc, biarlah 'cerdik' sikit.

puji doctor yg ada"hati" mcm ni

chinta89 replied at 22-9-2015 09:13 AM

"akak tak minat stok2 oriental ni", kata @changa

cmf_premierleag replied at 22-9-2015 02:30 PM
"akak tak minat stok2 oriental ni", kata @changa

seru2 nama changa.. kejap lagi datang la dia berkuntum kat thread ni

chinta89 replied at 22-9-2015 01:13 AM

Ensem ke macam tuh uols?

EJALTI replied at 22-9-2015 02:33 PM
Ensem ke macam tuh uols?

tengok sipi2 macam... ok not bad la.

doc malaysia viralkan gambar menyeluk

Cere doc tu dok henseng ada viral tak berita ni kahkah

aku penah masok wad kanak2 cm tadika je suasana die, gmbar mickey mouse kt dinding

12Next
Return to list New