CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bryantpl2

Leceh betul nak asingkan sampah!

Saya amat kecewa terhadap sikap penduduk rumah pangsa depan tempat tinggal saya yang suka melontar sampah dari tingkap mereka, banyak kali terkena cermin depan kereta...jalan juga menjadi amat kotor dengan bungkusan kari, McD, KFC... Maka saya pun buat aduan kepada pihak Majlis Perbandaran Seberang Perai.
Pujian patut diberikan kepada MPSP terhadap tindakan mereka yang pantas. Harap-harap komunikasi dengan pengurusan tersebut akan berkesan. Jika tidak, camera kena dipasang untuk menangkap raja-raja sampah yang terlibat dan pamerkan gambar mereka.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

krustykrab replied at 21-9-2015 08:25 PM
Hehehe....tq
Tp mcm tu la iolls buat...cuma tak pasti tang plastik cekedis ....nk masuk dlm beg y ...

aku repect org yang keje angkut sampah ari ari ni.. tahan bau.. air busuk... memang respect la.. tp......sebilangan mereka ni..... tang yg aku x puas hati derang bukan malas nak tutup balik je.. tapi di campaknye tong kita ' ketepung' .. sudanya tong sampah aku yg terbelah la.. tutup tah ilang kemana la... terkopak la... aku tak expect pun derang letak tong aku cam intan payung tapi jgn la suka suki campak...memang la tong tu berhujan berpanas.. tapi sape yg tak hangin kalo baru seminggu beli dah terbelah oittt.. kalo ari sabtu ( hari kutip sampah area umah aku)  .. saja je aku duk kat tingkap dapur... dok perati cam ne derang angkat sampah.. derang elok2 letak sbb aku kat dapor... elok plak dia dia bole terbalikkan jgnbagi air bertakut lagi.. ade masa aku ckp.. letak elok2 ye chek!!!... kene ari keje derang kutip sampah.. petang aku balik tong tu dah tergolek tengah jalan.. urut dada aku hal tong sampah punye pasal...

hui mcm2 la kerenah ... besabo je la...

missDollie replied at 21-9-2015 12:29 PM
Semalam baru aku jual botol2 plastik..sekilo 40sen..boleh la buat habuan beli beg sampah baru..tapi  ...

Aku botol plastik kumpul dlm kotak dan letak sebelah tong sampah . Tiap tiap petang ada yg datang kutip utk jual . Semua bahan plastik aku asingkan jadi tak payah dia nak korek tong sampah cari benda yg laku dijual.kesian tengok dia orang susah nk cari duit

bulan_gerhana replied at 14-12-2015 10:41 AM
aku repect org yang keje angkut sampah ari ari ni.. tahan bau.. air busuk... memang respect la.. t ...

Ya, kita panggil diapa ni Street Hero, memang susah kerja macam tu. Lebih-lebih lagi banyak yang suka buang sampah merata- rata sampai tiap tiap hari kena sapu, korek longkang...Pasal tong sampah yang kena hentam, logiknya sama seperti diapa yang baling luggage kat airport.
Saya cadangkan kamu feedback kepada majlis perbandaran seperti kes saya di atas.

akusukaq replied at 14-12-2015 10:53 AM
Aku botol plastik kumpul dlm kotak dan letak sebelah tong sampah . Tiap tiap petang ada yg datang  ...

Baik hatinya kamu ni. Ya...memang susah. Dengan kenaikan tarif lektrik tahun depan, lagi susah keadaan mereka yang berpendapatan rendah.

Tong Kitar Semula kini dapat dibeli dengan harga yang lebih murah di Boxingpartner Deals at 2016

Amalkan pengasingan sampah pejal sekarang sebelum dikejutkan oleh saman RM10 ribu di bulan June.
Bersama- sama kita bersihkan Malaysia.

Follow Us
Selepas percubaan selama 3 bulan sejak 1hb Sept 2015, penguatkuasa akan mengenakan denda sebanyak RM1 ribu kepada mereka yang tidak menghiraukan notis amaran dan masih tidak mengasingkan sampah, bermula 1hb Jan 2016

Sumber: Berita Harian

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by bryantpl2 at 15-1-2016 12:36 PM

Penguatkuasa (kompoun tidak melebihi RM1000) sudah pun bermula di tahun 2016 kan? apakah keadaan di negeri-negeri yang terlibat? Boleh rayu ke kalau kena?

sofiazara replied at 22-9-2015 12:19 PM
di jepun ada jual gel yg bekukan minyak terpakai..boleh google..
sy nak yg mcm tu di msia tapi be ...

gel tu ada jual di daiso

Negara maju blablabla..bila suh ikut negara maju takmo plak...nak ikut indon plakk..iskkk

honeybee1802 replied at 17-1-2016 11:04 AM
Negara maju blablabla..bila suh ikut negara maju takmo plak...nak ikut indon plakk..iskkk

Bukan senang nak ikut negara maju sebenarnya. Kalau pasal infrastruktur lebih mudah, hanya perlu habiskan budget. Tapi kalau pasal mentality/ sikap buruk rakyat, itu memang mencabarkan.

Ada sesiapa sudah mendapat saman pasal pengasingan sisa pepejal? Sila kongsi maklumat dan lokasi anda. TQ!

Sesuatu untuk renungan orang Malaysia...terutamanya mereka yang suka membuang sampah merata-rata.
Tokoh Pulau Lombok (Indonesia)

Edited by bryantpl2 at 16-2-2016 01:48 PM

Berita baik! Pulau Pinang juga bakal menjadi negeri yang lebih bersih dengan perlaksanaan pihak kerajaan negeri:  Kerajaan Negeri Pulau Pinang Laksanakan Pengasingan Sampah

Statistik menunjukkan bhw Penduduk Pulau Pinang memang menyokong kempen tersebut: Orang Penang sokong pengasingan sampahMemang bangga dengan member Penang! Btw, saya org Penang jugak

Aku suka masuk peraduan, jadi plastik dan botol nestlé yahudi, f&n, permanis, indocafé dll aku simpan buat stok bukti pembelian.

kat jb lain plak kita dh elok2 asing smph .. dtg lori besi buruk bagai tu ambk je btl2 yg diasingkan tu .. sdp je je dh la org ssh payah asingkan dia ambk x yah byr sesen pn ...

alyafea replied at 16-2-2016 02:20 PM
kat jb lain plak kita dh elok2 asing smph .. dtg lori besi buruk bagai tu ambk je btl2 yg diasingkan ...

Saya juga berpendapat bahawa pihak majlis perbandaran patut berkongsi pendapatan penjualan pungutan sampah dengan kontraktor tersebut dan bagi diskount kat cukai pintu kita...itu akan lebih menggalakkan dan adil untuk semua orang.

Rasa serba salah bila terbaca berita tentang Warga Asing Curi Sampah, perkataan "curi" atau pun "kutip tanpa izin" pasukan pengutip/ "pencuri" warga asing ini walaupun tidak berlesen, tetapi kegiatan mereka jauh lebih baik daripada penjenayah yang merompak, pecah rumah dan sebagainya. Memang, masalah buruh asing yang terlampau banyak (bakal melebihi populasi orang Cina+ India) telah menjadi satu issue sosial negara kita, maka saya betul betul tak faham kenapa kita perlu import lagi 1.5 juta orang lagi...
Walaubagaimana pun, matlamat kempen asingkan sampah ialah untuk menggalakkan kitar semula dan mengurangkan sampah negara kita, yang lebih penting lagi ialah untuk memupuk sikap penduduk Malaysia yg jaga kebersihan sekitar dan tidak membuang sampah merata-rata. Cuba bayangkan seseorang yang hari-hari berdisiplin untuk asingkan sampah rumahnya, tergamakkah dia membuang kotak minuman di tepi jalan begitu saja?

Kita tidak dapat berbuat apa-apa terhadap kejadian yang berada di luar kawalan kita, namum dalam kes kecurian sampah ini kita bolehlah laporkan kpd pihak penguatkuasa, yang pentingnya setiap individu ingat kepada matlamat kempen ini dan teruskan usaha kita untuk membentuk tanahair yang bersih. Sekian.

org yg suka komplen ni je yg belum maju lagi

Sampah pun awak makan