CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2143|Reply: 5

Mohon penjelasan kenapa bil eletrik tinggi.

Post time 16-9-2015 08:56 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by tak_tahu at 16-9-2015 09:15 AM

Salam smua.

Aku nak mntak pndpt psl bil letrik umah aku. Purata sbln RM200+. Sebelum ni bleh trima la RM300+ sbb pakai air cond. Skrg x pakai dah tapi masih beratus gak bilnya .

Ni brg2 yg guna scara aktif :
2 tv : on off 7am-11pm.
3 peti ais : 1, 2 pintu. 2 lagi 1 pintu.
1 water heating pot electric/water dispenser : on 24/7
Kipas/lampu : on off 24/7

Aku rs sblm kwujudan water heating tu, xde bnyk sgt bil kot. Mmg water heater punca ke ek? Klu btul, ada solution x? Sbb mak abah aku mengasuh budak2. 5 org mnyusu botol. Aku yg belikan water heater tu sbb ksian tgk dorg asik kene masak air, tuang dlm flask.

Trima kasih.

Brand apa water heating pot tu? Lagi best kalau ko baca berapa Watt yg tertulis kat kotak tu. Boleh kira berapa banyak karan dia sedut

cuba offkan water hearing pot tu.....dlm sebulan..nengok mbeza,,,,,aku br pasan water jeater ...mmg ketera naik bill tnb

cuba tgk brapa watt water heater tu.. sbb bese kalo brg letrik yg mcm ni.. mmg byk pki letrik sbb watt tinggi..
tp boleh tahan peties smpi 3 huhu slh satu penyumbang pd tingginya bil letrik umah

cube tgk pd meter.. tgk pergerakan laju sgt tak masa on water heater tu.. kalo ye.. water heater la tu penyumbangnya eheh

rumah aku pun guna water heater dispenser tu jugak tapi takderlah teruk sgt bilnya.. cek balik kadaran watt pada water heater dispenser tu..

peti ais adalah penyumbang utama sebab ada 3, peti ais memang watt besar, kemudian lampu yang dipasang di siang hari, aku tak faham kenapa mesti on 24/7? kipas aku boleh terimalaa.. bukan apa, membazir dari segi tenaga terutama waktu puncak tengahari..

brg2 elektronik mcm tv tak gunakan tenaga dan watt yang banyak so boleh diabaikan terutama tv jenis skrg, kalau tv kembung cembung yang dulu2 tu mungkinlaa.. hihi..

dulu masa aku duduk rumah makcik aku di ampang, bil letrik selalu negatif RM 6.00, so, tak payah le bayar, bil air pun, masa tu duduk dalm jajahan selangor, zaman khalid ibrahim dulu, bawah RM 20, free, tak payah bayar..

tapi bila pindah ke area KL, umah baru, ayyooo... selalu bil letrik aku RM 26 la, 25 la, ada sekali tu RM 20.60, tapi kena jugak bayar pasal dah lebih RM 20....

sometime tu, penggunaan letrik rumah aku idak la banyak mana, mungkin pasal wiring kot...

Follow Us