CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: sawiee

menantu perempuan sorang

pumpkingirl replied at 28-8-2015 11:02 AM
Kalau balik rumah mil tu ramai ipar duai yg tak masuk dgn ko..baik ko layan fon je..
Menantu2 zaman ...

ha'ah kan... betul tu...
mcm i, anak penyelamat keadaan..
sbb anak i sgt aktif, so kna tumpu perhatian kt dia 24 jam..
mmg xde masa nk peduli dorg tu..

mak n pak mertua i plak yg teruja dgn anak i..

pumpkingirl replied at 28-8-2015 11:02 AM
Kalau balik rumah mil tu ramai ipar duai yg tak masuk dgn ko..baik ko layan fon je..
Menantu2 zaman ...

Ada gak kebaikan smart pon kan hikhik

Ai pun menantu pompuan tunggal, suami anak bongsu..

Mula2 kawin, mmg kekok skit, sbb ai ni pendiam, tak pandai sgt borak, tp ai tak duk dalam bilik la, join tgk tv, wat keja mana yg mampu..

Lamaa2 dah makin mesra n ok, tp ai still berhati2 bile nak cakap apa2 ngan kakak2 ipar, sbb ai risau diorang akan twist n spin balik apa ai cakap.. Berdasarkan pengalaman, so ada masa ai diam n dgr jek..
Mak mertua takde masalah, ai ske duk dapur n masak ngan dia... Most of the time, dia ok aja dgn apa2 decision yg ai n hubby buat

Rate

1

Yang belum berkahwin sebaiknya elakkan berkahwin dengan the only boboy dalam keluarga. Banyak beza orang yang ada anak lelaki 2, 3, 4 orang dengan orang yang ada anak lelaki seorang. Kita dah bercampur dengan orang berkeluarga, di antara mereka ada yang cuma ada anak lelaki seorang, layanannya tak sama macam kita yang ada anak lelaki lebih seorang. Anak lelaki seorang jika mak ayah nya begitu pilih kasih, maka susah la menantu perempuan seorang itu nanti.

I pun kahwin dengan anak tunggal lelaki n sulong lak tu, awal2 kawin duk ngan mertua sampai ade anak, mula2 ok lagi, bila dah ade anak, and anak I tu cucu sulong, mula dorang nak memonopoli anak saya, macam sy dh tak berfungsi, then I pn ajak hbpindah, nasib I sangat aik chollss sebab hb bukanlah anak mak, sebab dia akan dengar cakap kedua2 nya dan baru buat keputusan,

adik2 ipar 4 org semua popuan, semua wat bodoh, buat mcm I ni tunggul je kat rumah tu. lagi satu jangan lah tegur perangai anak2 popuan mak metua tu, mcm I dulu tegur adik popuan I naik motor ngan lelaki padahal budak tu baru tingkatan 5, depan2 I and MIL, i cakap x elok adik wat camtu, kalau I dulu kompem kene parang ngan mak n abang I, then MIL terus sound I lah, I la yang salah sebab kuno sangat...hahaha ok pastu ape adik2 ipar I wat hal memang I langsung x amik tau

Rate

1

aku pun menantu pompuan sorang selagi laki aku tak kawin lain.

kelebihannya kita takkan dicompare teruk sangat seperti menantu ni anak ramai, menantu ni pandai masak. menantu ni lawa dan sebagainya. memang aku ja ada jadi kena pasrah. hehehe.

yang tak bestnya kita kena kerja keras sikit dari anak perempuan dia. sebab depa akan memberi alasan kena menurut suami. pak mertua masuk hospital pun kita yang kena bersengkang mata menunggu di hospital ye kawan2...sebab yang lain tu menantu lelaki tanggungjawab kena dahulukan mak bapak mereka dan yang pompuan kena ikut suami (lame excuses). kenduri pun kita wajib pi sebab kena bawa mertua. senang cerita tanggungjawab akan bertambah banyakkkkkk bila kawin.

soal mertua lak seeloknya buat sekadar ikhlas. contoh nak kemas rumah ka, bagi duit ka buat lah sekadar kita ikhlas dan tidak menyusahkan kita. sebab kalau kita rasa susah sebagai manusia biasa kita akan jadi marah pada mertua. itu sangat tak bagus untuk jangka masa panjang.

dengan ipar-ipar pulak aku akan join tapi lebih kepada mendengar dan cakap yang penting2 sahaja. aku bukan pendiam tapi tak nak masalh di kemudian hari. sebab apapun kita masih orang luar. untuk mertua pulak aku elakkan terlalu rapat, dan cakap terlalu banyak tapi akan always there untuk dia bila dia sakit, nak pi makan kenduri, nak pi shopping, dan buat kerja2 bosan lain yang orang tak mau buat.

Rate

1

Follow Us
akak pulak menantu sulung
merangkap menantu fefeling puteri bunian
masa mula2 jadi menantu dulu, takut jugak
maklum la sebelum kawin tak reti masak lauk kampung
sampai kesudah (now dah belas2 tahun kawin) akak tak terer
sgt pun lauk2 kampung
mil pesan jugak masa awal2 kawin caner dia jaga anak sulung dia ni
tapi bagi akak, itu cara ko jaga anak lelaki ko
tapi ini bukan anak lelaki aku, dia jadi suami aku
so aku akan jaga dia style yg aku selesa
girtuhhhhh

sifat akak dlm kuarga adalah tegas
jadi pil adik2 ipar and biras semua dgr cakap akak
hahahahaha
somi akak major finance contributor to his parents
and somi akak sangat garang dgn adik2 dia
so kalo apa2 pun, pil adik2 ipar semua akan check dgn akak
sebelum sampai ke pengetahuan somi akak
as biras2 pulak, verani korang buat herot mulut depan aku????
sekian pengakuan menantu / ipar / biras bersikap pembuli

Rate

1

cik_tonggek replied at 3-9-2015 04:41 PM
akak pulak menantu sulung
merangkap menantu fefeling puteri bunian
masa mula2 jadi menantu dulu, ...

hahaha..boleh tahan jgak akak ni ye..mmg kompem org lain x berani wat hal ngn akak..mcm sy menantu no 3 n menantu perempuan y kedua..setakat ni xde masalah lg ngn mertua..salah satunye mmg sy x rapat ngn mertua terutama mak mertua..walaupun suami sy sendri x pernah nk berbaik ngn ibu mertua sbb mak tiri..ngeee..ngee..klu blk ke umah mertua..sy ok jek..die ajak bersembang sy layan kan jek..klu memasak di dpr..sy join sekali walaupun x tau nk wat pape..dok jek la kt dapur..kire wat teman die lah..dalam keluarga mertua mmg sy pendiam berbanding dlm keluarge sy sendri..mgkin adik beradik suami semua lelaki buat sy segan nk bergurau lbh2..pastu kakak ipar sorang tu pon dok jauh..sethn sekali payah nk jumpe..tp sy ok jek ngn die..

mcm biras plak ok jgak xde masalh klu berjumpe..pon sme jarang nk jumpe..kirenye sy ngn suami la y kerap blk pon jengok mertua..kadang2 suami jek y blk..tp sy mgkn x mcm org lain kot..klu org lain blk bermsg2 bercalling2 berwasap2 kan..mcm sy x..biras sy lbh suke mengadu domba mslh keluarga die kt suami sy..huhuhuhu...tp sy ok jek..lg senang mcm tu kot..

@AnAk_iBu@ replied at 4-9-2015 07:04 AM
hahaha..boleh tahan jgak akak ni ye..mmg kompem org lain x berani wat hal ngn akak..mcm sy menantu ...

errr mana boleh mcmtu dik
kita menantu, tak kira la mcmana sekali pun
kita kena biasakan diri dgn kuarga pihak somi

akak taklah rajin buat semua serba serbi
tapi akak akan pastikan kebajikan dorang terjaga

mcmana kita beleter kat mak ayah kita bila dorang komplen
sakit itu ini sbb buat keja,
mcmtu lah kita kena layan mak bapak mertua kita

akak selamba je peksa badan bapak mertua akak if he demam ke apa
potong kuku kaki dia pun akak buat kalo akak balik nampak dia tak terurus mcmtu

tak boleh la kita nak bagi alasan
alah, laki aku pun buat endah tak endah je dgn makbapak aku
so fair la kan aku buat gitu2 je dgn makbapak dia
tak boleh tak boleh
esok dlm kubur malaikat tak tanya tanggungjawab kita kat org tua kita
malaikat tanya pasal mertua kita
kalo somi kita tak berapa nak rasi dgn org tua kita
kita tunjuk contoh kat dia betapa kita bantu dia jaga kebajikan org tua dia sendiri
Allah mesti balikkan hati somi kita utk berbaik mesra dgn org tua kita pulak

sbb tu adik2 ipar / biras akak dengar ckp akak
kikikiki politik semua ni

cik_tonggek replied at 4-9-2015 12:51 PM
errr mana boleh mcmtu dik
kita menantu, tak kira la mcmana sekali pun
kita kena biasakan diri dg ...

betul la tu kak..tp segan la kak nk wat mcmmne akak wat..sy blk umah mertua ok jek sebenarnye tp tu la sifat segan tu ade lg..sy pun xde la jenis memerap dlm bilik..time tido jek dok dlm blk..mmg dok kt luar tgk tv..sembang2 ngn jiran sebelah n kadang2 dok kat pangkin y ayah mertua buat..smbil2 tu sembang la ngn die..sy x nk la dikatakan menantu y lbh kurang jek..tp mmg sy jenis x byk ckp..hihihih..tu sbb dlm kes stu lg tu ipar pijak kepale kot..kih..kih..kih..

mmg suami lbh kurang ngn mak tiri..ini disebabkan mak tiri tu sendri y buat perangai n melayan suami ngn adik beradik lebih kurang..n lebihkan anak2 die shj..tp sy x msk cmpr..ape2 urusan suami nk mengadu ke ape ke sy dengar jek la..mcm biras ngn ipar sy pon x ngam ngn mak tiri..mule2 mse bru kawen..sy x tau..buat baik mcm mak sendri..tp lme2 dah kene batang idung sendri..rse mcm x bes dah...skng ni lbh kepada hormat jek..

ayah mertua plak ok..jenis sempoi..kuat melawak tp garang..die mmg sronok klu time kami blk..berbanding ngn abg ipar n biras tu..x tau sbb ape..bkn kami ni jenis hulur duit tp ntah..mgkin kami rajin blk kg kot..lg plak suami ngn ayah die kire rapat jgak la..cume sekali sekale jek masam muka sbb lbhkan mak tiri..hahaha

aku bkn menantu pompuan tunggal..ada lg bbrp org..
tp my mil  & sil suka kutuk blkg2..
dpn baik gila..blkg kalau kutuk x hingat..
aku dh xtau nak buat baik mcmana..
buat baik kena kutuk..skrg aku buat bodoh..
lantak korang la..

sarahmirza replied at 1-9-2015 01:42 PM
Yang belum berkahwin sebaiknya elakkan berkahwin dengan the only boboy dalam keluarga. Banyak beza o ...

Belajar tinggi tinggi walau graduan local....Tapi very the sempit terowong akal hang nih odah...to generalise........kan,kan,kan?

Anyway...bila nak celen tarik tarik tali lagi @barbeque???

12
Return to list New