CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lorelai

[Tempatan] DNA lembu memasuki perut bayi kalau beri susu formula LOL. Please lah tv3

naina replied at 8-8-2015 01:46 PM
Susu tepung tu bnyak bahn cmpurn Dan tinggi gula
Can't u imajin hows that fresh milk bole jadi serb ...

byk ye proses?
machine ni aku guna masa exp..

nutrien tu.. hmmm.. you do the math la base on below screenshot..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Ramai ibuk2 susu lmbu sudah sentap
Gigih suh setzah ni mintak maaf
Stazah ni relax je up status jual buku
Hahaha

iols xminum susu ibu.. iols sjak lahir minum susu lembu..mak pnggl anak lembu
cmne plak ibu2 yg xblh BF sbb xde susu.. nk kna cr nenen ibu lain ke setazah?

makan tulur ayam, nanti jadi bapak ayam. padan ler..

abis tu nak makan apa?
daging manusia kah?
minum susu ibu hingga tuakah?
kah kah kah

chazey replied at 8-8-2015 01:24 PM
Part DNA tu memang tak salah.

Namun kaka mahu setazah itu seksplen pada kaka gimana pula makan  ...

encik ahmad bin maslan tu bukan kes minum susu lembu tapi sebab minum susu getah byk sgt
itu pasallah jadi bodoh melantun-lantun

lol

Follow Us
haihhhh camno laaa boleh buek statement gini on air... habissss point yg nk disampaikan..

Makan tauge , DNA tauge masuk dalam badan jadi Lemau ke camne ni ustazah?

naina replied at 8-8-2015 04:06 PM
Stazah ni relax je up status ju ...

Hmmm silala blaja ayat penyusuan. Seseorang tidak dibebani melainkan kesanggupannya. Heran plak lately tiba2 menyusu smpi 2 tahun jd wajib.

Tidak ke tu 'aruf. Budaya masyarakat arab setempat yg ada ibu susuan ni .
siap kata kalau nk berhenti sebelum umur tu kena ads persetujuan kedua2nya..

Ambil ayat separuh2 dan masing2 nk jd champion the best mother in the world

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

http://www.muftisays.com/blog/Seifeddine-M/1934_17-08-2011/surah-albaqarah-verse-233.html

Nah belaja sedikit sebanyak psl ayat penyusuan ni...

Kalau mak da bercerai boleh mintak upah.. kalau kau masih kawen menyusu tu tanggungjawab unless bersebab.
And klu amek nursing mothers x salah pon cara tu ... tp byk plak pakar agama instant..wajib itu wajib ini... kalau salah hrp diperbetulkan ye

naina replied at 9-8-2015 12:06 AM
Stazah ni relax je up status ju ...

expect no less dari bimbo2 bertudung seperti ini. nak jadi glemer, sbb nak kena panggil dek TV, dan jual buku sbb nak duit, bukan nak educate orang. bak kata @Maideen. pengetahuan cetek, tapi ada hati nak membimbing orang supaya jadi mcm dia. dia boleh je buat tak tau, tapi di luar sana dia tetap laughing stock terutamanya oleh org bukan islam. buat malu muslim sajork.

milo_888 replied at 8-8-2015 11:43 AM
kenapa rancangan bahasa melayu ada subtitle melayu? ke stazah tu cakap ereb?

Sebab utk bgi kemudahan kepada OKU yg pekak/ kurang pendengaran tapi boleh melihat dan membaca. Benda ni TV Singapura dah lama buat...

Susu unta takpe kan? Ba wau dah ha

kalo ibu2 yg xde susu takkan nak mintak jiran seblah umah perahkan susu dia kotttt

artcrime replied at 8-8-2015 03:49 PM
byk ye proses?  
machine ni aku guna masa exp..

Dkt lab saya guna spray dryer pprt jah sis..beli susu segar pastu powderize..tapi ujung2 berkulat/ cepat rosak sebab xletakk preservative.

kecimpret replied at 9-8-2015 01:49 AM
kalo ibu2 yg xde susu takkan nak mintak jiran seblah umah perahkan susu dia kotttt

Klu jiran sebelh sanggup nk jd ibu susuan...
haha

ustazah oiiii anak tu jadik pemarah bkn sbb dna lembu yg masuk...
tp sbb duk observe mak/pak dia kat rmh tu... kalo dlm rumah harmoni, didikan cukup insyaallah elok jer tumbesaran si anak tu... jgn la nak tuding kegagalan makpak mendidik tu kat lembu....

sian lembu tak berdosa pun
mcm babi & anjing plak dah...manusia yg salah tp blame babi/anjing...

Innrukia replied at 9-8-2015 10:13 AM
ustazah oiiii anak tu jadik pemarah bkn sbb dna lembu yg masuk...
tp sbb duk observe mak/pak dia ka ...

susu lembu memang tak dosa..ostazah tak bijak menerangkan aje dik inn

kalo nak ikutkan susu tikus lagi dekat pada ciri2 susu manusia..so bleh tak pakai susu tikuih?

apa pun susu, sebaik2 untuk bayi ialah susu ibu

tak salah aku bayi tu di susukan kalo ikut quran sampai 2 taun lebih..tak salah aku ler..

ada bayi kejap je dia nak susu pas tu dia nak minum lain

ada budak sampai dah bleh berlari nak susu mak dia..hahahaha btui kan dik inn?

isu di sini, kalo buleh toksah susukan bayi ngan susu selain susu ibu!! tidak di galakkan, bukan nya bab dosa ka apa

tapi yerlah kita maklom kerjaya ibu, kendian ada ibu susu kurang sebab tak cukup makan dan diet harian dan macam2 sebab

dairy seme ni sebenonya tak elok untuk human consumption, bukan tak boleh, bukan haram tapi kalo buleh jarangkan or tiadakan

kalo cek kadar mati sebab kenser dan related problem di negara barat kita akan dapat punca utama ialah dairy or daging

makan daging haiwan dan product cam susu depa tu sebenornya tak sihat..tak elok kalo selalu or kerap..kalo macam sebulan sekali itu sebaiknya

sebab body manusia ni tak sesuai dan tak di cipta untuk proses or hadam mende2 dari haiwan tu..kalo macam tumbuhan itu lebih mudah kecuali misal grain macam barley seme tu, body amik masa lama nak hadam

so pilihan apa masuk ke tubuh untuk di hadam tu sangat penting..tu pasal diet tu bukan how much u eat but what u eat ok?

di kalangan asian cam melayu bab makan daging ni salu jarang2..walo kita banyak lembu kambin ayam..salu kita makan cuma kalo kenduri ..aa bagus niii sebenonya..so kita makan kadang kadang

tapi omputeh ya robbiii..saya dok negara depa saya tau la depa diet camna..pagi sampai ke malam asik daging dan roti..korang pikir apa kesan pada tubuh

tu pasal westerner banyak mati related diet daging dan tepung mostly..kalo tak caya saya cakap pi selidik

kalo nak ikut pesan nabi, elok makan daging seme ni tiap 40 hari sekali tapi memang boleh makan sebab kita ada gg taring 2 biji , makna untuk kokak dan kita ada  geraham untuk lumat dan kita ada gg macam lembu tu untuk ragut or lunyaikan sayuran...Allah maha bijaksana tapi kita kene fikir btul2 bab adil

tak adil badan kita di sumbat mende nanti tubuh tu susah nak hadam dan lama2 terbentuk penyakit haaa..btui dak dik inn?

saya dok terfikir bab susuan ni misal kalo ada ibu ada apa2 kesusahan susukan anak..cari aje anak dara lanjut usia yang suka kanak2 dan jadikan ibu susuan, kalo oang yang di kenali lagi bagus..so anak itu ada 2 ibu, ibu kandong dan ibu susuan, buleh gakkkkk budak tu rasa jadi ibu dan ngendong anak, seronok kan? leh latih diri jadi ibu kejap..manalah tau berkat jasa dia susukan anak kecik tu Allah berikan dia jodoh haa...tapi btui dak saya kata?

kan elok yang usulkan idea cam ni orang2 cam ustazah, sejukkkkkkkkkk anak dara lanjut usia dengor dan seronok ibu2 berkerjaya tu ...tapi kene cari manusia yang btui2 sayang kanak2 dan suka mende cam ni lah..

banyak kebaikan2 nya pada saya..mende cam ni ler wajar ostazah tu seme usulkan kurang skit depress anak dara lanjut usia tu, seronok dapat kasik susu

kan itu sunnah nabi ajar? nabi di beri ibu susuan, tadak plak kisah nabi minum susu unta or lembu or kambing

saya tau itu sebab tok dan pakcik2 nabi mahukan putera depa dapat kebaikan besar, ni adat or custom oang arab kaya2, depa nak anak jantan depa tu mantap dan rasain kehebatan kabilah bedouin tapi kita boleh amik pengajaran ni misal kalo kaum ibu hari ni yang sangat sibuk kerjaya

dari kasik anak tu susu lembu or kambin BUKAN KE LEBIH ELOK CARI IBU SUSUAN DARI KALANGAN ANAK DARA LANNJUT USIA??? itu pandangan saya je

fire_place posted on 8-8-2015 04:30 AM
Ustazah ni aku menyampah..sgt menyampah sejak dr mggu lepas.
Dia cakap mcm rasa dia betol,n lpstu a ...

Ada ke clip video psl hujah dia mengata mak2 surirumah?

motip i pon sentap?

hahahahaha..

i dh baca merata fatima ni kena kutuk dlm fb,even lelaki pon ramai x puas hati dgn statement psl susu ni..

ajinomotonosuga replied at 9-8-2015 02:33 AM
susu lembu memang tak dosa..ostazah tak bijak menerangkan aje dik inn

kalo nak ikutkan susu tik ...

Selepas 2 tahun setengah , kebanyakan jumhur ulama kata haram menetekkan ...tp i x pasti nnt i find out