CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lorelai

[Tempatan] DNA lembu memasuki perut bayi kalau beri susu formula LOL. Please lah tv3

Santeira replied at 9-8-2015 12:10 PM
kan? yang kita tahu dengan pasti makanan dari sumber haram saja akan membenakkan hati. so bagi jel ...

kak...susu ibu pn ade poblem jgk kalu ibu tu mkn mnde2 y panas cam maajun ke, durian ke, ape2 mknn y mudarat, baby akn trkena gak cam sakit perut,cirit birit...susu ibu bgantung pd mkanan y ibu mkn jgk...stau sy lh susu ibu y baik ialah susu dari bdan ibu terus masuk ke mulut baby bknnye perah simpan dlm peti ais...sy ngaku sy full bg susu botol kt ank sy coz sy kurang air susu...kalu ibu2 y mnyusu baby ni mkn mknan y syubhah or y dragui pn leh jgk mmpengaruhi sikap ank nnti...jgn salahkn susu lmbu...

Santeira replied at 9-8-2015 11:59 AM
PPRT sungguh pemikiran walupun mengaku dok kat tempat mat salleh. kalau tak duduk kat tempat mat s ...

ewahhhh.. nak ikut ajaran islam sahaja!! ko kang kawin sanding pun tu ikut hinduism..lagik nak berlagak baguih
apa dalil ko nak kasik pasal ada natang cam cari.com nih? apa dalil kita kene ada perlembagaan persekutuan? kene ada parlimen seme tu..ni seme ada dalil ka?

so tadak dalil tokleh idup kah? tokleh buat gitu yer?

tu laa dok ikut tok maza sangat..sikit2 tanya dalil sikit2 tanya dalil..nak suap makan ke mulut pun tanya dalil..berak kentot kencing pun tanya dalil

sedangkan quran sunnah tu PANDUAN  kendian qyas dan lelain lagi..ada lebih dari 10 sumber ulama gunakan untuk memutuskan pekara

yang kelako nya oang putih kurang rasuah santun di jalanraya baik dengan haiwan dan kini dunia depa cukup bising bab GOOD FOOD GOOD HEALTH

dalil apaaaaaaaa plak depa guna? depa salu sebut u are what u eat, haa apa dalil depa mai kata cam tuh? tadak plak kita oang islam sibuk malah dok bangga sonok ikut..

bila oang islam sendiri cuba masuk line cite cam tu , hanya sebab dia tudung labuh propesion ustazah yang tentu banyak kekurangan dan kejahilan gak, di mintak dalil itu ini..apa jenis otak kamu ni hah? pebetui laa skit pompuan..idup bukan lama mana pun..takat jelita tu kasik berpoloh taun kang kerepot cam arwah tok melah gak

patut sesama kaum perempuan tu kan lai baik ingat mengingatkan sedar menyedarkan dan usulkan JALAN KELUAR apa pun permasalahan?

dah cukup terukkkkkkk kaum dan spesis ko kene buli dalam hidup ni..di mesia tu alone cukup lah..ko nak tambah masalah lagi ka pompuan?

kalo ada oang berpendapat dna sesuatu ciptaan tu boleh duduk dan pengaruh pada ciptaan lain bila ada peluang masuk..apa masalah? maybe ni pandangan minoriti..sure tentu pasti ada puak berpendapat cam ni so apa masalah? pasai pa nak marah dan kata bukan2 kat ostazah yang berpendapat cam tuh

sampai mintak2 dalil ya robbiiiiiiiii apaaaaaa punye otak nih? susah ke berlapang dada, beropen minded, itu pandangan kamu, aku ada pandangan lain haaaa

susah ka? aku oang islam, aku tak malu pun dia berpandangan cam tu..dah itu pandangan dia BUAT MASA INI...maybe satu masa lain nanti dia berpandangan baru plak..mana kita tau

tapi kalo di hencap macam tu..aku pikir oang tu akan LAGI KUAT PERCAYA macam tu..

mende mudah mende kecik remeh trivial sampai buh gambo oang  cam tu dok mintak hadis ayaq quran bla bla blaa..

kawan kita tu dok explain bagus bab good food good health..tu budak sapa nama nya ntah tu ..itu sepatutnya kita fikir

dari isu ni patut kita bleh fikir samaada susu haiwan itu baik untuk bayi or tidak dan kalo tak elok dan di galakkan jangan , apaaaaaa solusi or jalan keluar?

ini untuk kebaikan kaum ko gak..lagi jauh baik dari dok berbahath dan hencap oang tu tanpa rasionaliti yang sihat

Santeira replied at 9-8-2015 12:10 PM
kan? yang kita tahu dengan pasti makanan dari sumber haram saja akan membenakkan hati. so bagi jel ...

kak...susu ibu pn ade poblem jgk kalu ibu tu mkn mnde2 y panas cam maajun ke, durian ke, ape2 mknn y mudarat, baby akn trkena gak cam sakit perut,cirit birit...susu ibu bgantung pd mkanan y ibu mkn jgk...stau sy lh susu ibu y baik ialah susu dari bdan ibu terus masuk ke mulut baby bknnye perah simpan dlm peti ais...sy ngaku sy full bg susu botol kt ank sy coz sy kurang air susu...kalu ibu2 y mnyusu baby ni mkn mknan y syubhah or y dragui pn leh jgk mmpengaruhi sikap ank nnti...jgn salahkn susu lmbu...

ajinomotonosuga replied at 9-8-2015 12:18 PM
ewahhhh.. nak ikut ajaran islam sahaja!! ko kang kawin sanding pun tu ikut hinduism..lagik nak ber ...

so what? ko pernah tgk aku bersanding ke yg ko nak bawak point bersanding? so sbb ramai bersanding maka benda tu jadi betul lah? aku tak kata pun aku pernah bersanding amalah aku siap menghencapnya lagi kat forum? apa masalah ko kalau aku tak nak ikut hinduism pun? sbb ko ikut atau orang lain yg ko tau ikut, maka ko assume aku pun ikut?
aku malas nak baca post ko tulis panjang2 tapi isi sampah. so aku baca pernyataan atas sekali pun dah tahu tahap kebimboan ko. don't waste my time with irrelevant shit, aku minta dia bg dalil berdasarkan pernyataan dia. dia masih tak bagi dan masih konar baring.

ko pegi bagi nasihat kat bod perkahwinan sedangkan ko tak penah kawen mcm selalu. ialah kata ko, tak pernah duduk kat negara mat saleh tak boleh komen pasal org putih. pfttttt.

Decaffeinated replied at 9-8-2015 12:06 PM
kalau aku jadi bayi aku pilih susu lembu lah aji....

serius taw.

susu itu asal nya darah kapen..darah ibu tu bentuk susu

ko tu dulu air mani ayah ko..pun darah gak kapen

kenapa nak kasik susu haiwan kalo ada susu manusia?

bukan tokleh susu haiwan..tak sapa kata haram pun..tapi lagi elok susu manusia

kalo ada lebih elok pasai pa nak amik yang tak elok? ko kan ada otak leh fikir ni seme kapen

pasai pa kita susah2 nak bohong diri..hidup ni kalo jujur kan tenang

takat aku nak kata dah kawin anak 10 umoq cam ni sure ramai LEBIH PERCAYA dari aku kata tua kerepot tak kawin2 lagik..depa lebih tak caya

tapi aku pilih cakap yang bener..pasai pa kapen?  pasai nabi aku tak nah mohong

so kalo kita dah tau susu manusia lagi baik dari susu haiwan..kalo ibu menyusukan tu ada masalah apaaaaaa saja..apa jalan keluar?

itu yang aku usulkan di viralkan di gemburkan di sedarkan di perluaskan keterangan terutama oztazah lah bawak usul cam ni..lagi tepat adil dan sesuai

ramaiiiiii budak2 kita tu ciann masih tak nikah dan ada keluarga walo dah lanjut usia..tak makna aku kene kawin depa!!! itu bab lain ler kan?

aku usul bior depa tu jadi IBU SUSUAN haaa..depa ramai ada kerjaya so tadak masalah kemampuan ibu menyusu tu..beranak ler ramai2 lagi bagus, umat ramai nanti ada ibu susuan, kenal dan kontak dan bersilatulrahim sesama saudara islam..make sure tau soal mahram seme tuh..selesai banyak hal

kurang budak2 nakal remaja dalam society pasal depa makan mende tak elok , yang jejaskan pembangunan tubuh jasad dan ROHANI yang terganggu

dah ler melantak susu lembu lepas tu bapak kaki rasuah..telan segala..nak arap anak jadi baik kaaa?

so kan molek kita tutup lobang2 fitnah, lobang2 yang meragukan, yang tak di galakkan dan suburkan pekara2 yang di tuntut? kan elok cam tu kapen?

Follow Us
zcorpilion replied at 9-8-2015 12:17 PM
Saya pernah berada di tempat kamu apabila tidak mampu menghuraikan masalah yang terjadi di dunia i ...

eceh belambak juga ulama, kiai, wali tapi dorang elok je makan dan tak pernah keluar statement pasal makan sumber haiwan jadi benak.
so in the end, argument ko ialah:

"unlike you, i've been given the light henceforth, i'm holier then thou." pffft

jahcomel replied at 9-8-2015 12:18 PM
kak...susu ibu pn ade poblem jgk kalu ibu tu mkn mnde2 y panas cam maajun ke, durian ke, ape2 mknn ...

ko berlebihan keraguan je jah..sampai kan susu manusia pun ko dok masih ragukan

dah tu susu apa paling sempurna kompemmmmmmm tadak apa keburukan untuk bayi?

tak elok cam tu sista jah

bataskan cuma pada isu mana lebih elok, susu haiwan atau susu manusia untuk bayi..selebih itu serahkan pada tuhan jek

kita di beri kebebasan untuk fikir dan memilih..kalo ko fikir susu haiwan tu lagi baik..yaa terserah, bukan pun HARAM di beri susu haiwan pada bayi punn

so kenapa nak beratkan sampai timbulkan keraguan pada susu manusia yang mana ibu tu gak buleh makan mende syubah

dah tu ibu kandong kita arit2 kompem tak makan mende syubah?

tak elokkkkkkkk cara ko fikir tu jah..keterlampauan, ALlah murka

ko kene terima batasNYA , kalo ko ibu, ko ada permasalahan nak susukan anak..apa jua la masalah tu dan ko ada pilihan, ko leh cari ibu susuan dan ko leh beli susu formula..nahhhhhhhhh terpulang loh

ko dah dapat semua input ini maka ko pilih dan berserah gitu loh

kanapaaaaa kita susah2 sampai berbalah2 mintak dalil itu ini ya robbii..mende mudah aje..perkongsian ilmu kendian terpulang pilihan memasing

bukan harammmmmmmmmmm susukan susu lembu bayi manusia tu pun..tapi tak elok atas sebab2 tertentu..panjang kalo nak bincang

Santeira replied at 9-8-2015 04:25 AM
so what? ko pernah tgk aku bersanding ke yg ko nak bawak point bersanding? so sbb ramai bersanding ...

Ya sebentar. Saya fikir kamu masih tidak membaca dengan teliti isu yang saya huraikan. Semua agama mencari visi yang sama iaitu mendekatkan pada Ilahi. Akan tetapi Hinduism dan Buddhism masih tidak mengikuti misi yang HAQ yang telah Allah tunjukkan iaitu Islamlah jalan yang sebenarnya dalam mencapai visi itu.

Saya tidak menyamakan agama dari segi amalan, namun setiap agama menekankan kebersihan, makanan yang baik, cuma agama atau pegangan mereka tidak lurus seperti Islam. Jadi kita sebagai yang telah berhidayah beragam Islam ini perlu amanah dan mengikuti jalan lurus. Janganlah dipertikaikan tauhid seseorang hanya pada penilaian luaran sahaja kerana kita tidak nampak akan isi di dalamnya. Ahli fikah dan tasawuf lain cara pemikirannya namun kami menghormati golongan ahli feqah yang suka berdalil dan berbukti..bukankah sudah terang jika hendakkan pada bukti maka boleh dirujuk sendiri pada Quran yang sudah tersedia. Buka saja AlQuran dan nah, sudah puas.

Sekian sahaja.

jahcomel replied at 9-8-2015 12:18 PM
kak...susu ibu pn ade poblem jgk kalu ibu tu mkn mnde2 y panas cam maajun ke, durian ke, ape2 mknn ...

kan? pernah juga, mak budak yg full bf buat diet atkins, byk ketones dlm darah, hasilnya, baby dia kencing berdarah (sbb susu ada ketones). yg bagi anak full fm elok je kurus dgn diet tu dan anak pula takde lak apa2 masalah. ibu byk makan benda berangin pun baby boleh kembung perut.

naina replied at 9-8-2015 12:08 PM
Susu lembu susah nk hadam Dan memberatkan usus Dan kidney baby.bila xleh hadam tu yg timbul byk mslh ...

ni perangai oang kita cik kak..hanya sebab yang kuokan cakap tu oang kita..nak plak tu spesis ostazah bimbo depa dakwa

ce kalo omputeh cakap macam tu..omputeh atheist tak caya tuhan makan babi minum arak idup cam binatang tapi tak makan haiwan berdarah dan cakap macam tu bab dna

ko agak sapa yang tepok tangan bangga dengar gitu?

oang kita ni ramai yang rendah diri or self esteem depa jatuh sebab silap bubuh keutamaan

ni puak islam yang progresif kut gamaknya, jenis yang konon cuma quran hadis je depa ikut..takleh tunjuk dalil so u berambus foot loose

jenis cam ni ramai prasan cantik tu yang hina ramai ostazah tapi sebenonya depa jauh lai huduh dan jelek..tak sedor diri depa oghe tino

Edited by Santeira at 9-8-2015 12:54 PM
zcorpilion replied at 9-8-2015 12:34 PM
Ya sebentar. Saya fikir kamu masih tidak membaca dengan teliti isu yang saya huraikan. Semua agama ...

ni benda yg ko tulis ni:
namun setiap agama menekankan kebersihan, makanan yang baik,

bukan apa yg ko mula2 cakap tadi iaitu makan sumber haiwan boleh kacau spirituality/mentaliti. konar baring buat apa? aku minta dalil pada benda yg kamu mula2 cakap tadi tu je. dok konar ke kiri ke kanan pun tak guna dik.

susu lembu pun ciptaan tuhan. yg formulated tu dah diformulate utk bagi khasiat pada baby. tak pernah wujud dalam ilmu agama mahupun sains/biologi bahawa DNA makanan yang dimakan baby/manusia menyebabkan mereka ikut sifat DNA makanan tersebut.

Oo tp td ada kekelakaran kt fb tp x smpt snap.. now da x jumpa

Dia kata dekat kotak susu lembu pon dah terang tulis DNA, kenapa kita nak sabggah ustazah tu..

Itu mebbr DHA kakkk..

famri7 replied at 9-8-2015 09:55 AM
Dkt lab saya guna spray dryer pprt jah sis..beli susu segar pastu powderize..tapi ujung2 berkulat/ ...

benda yg sama kau dgn aku guna kat dlm lab tu.. yg penting nak paham konsep aje. supaya.. netizen xde la bengap sgt keluar statement pelik2.. like semua benda mereka tau.

yang sorang ni gigih dok reply panjang2 kenapa?

mereka nak bagi susu lembu ka.. susu badan ka..

masing2 ada sebab masing2.. semua benda dilakukan ini bersebab..

sembang kencang itu baik ini baik.. belum tentu ia baik pada org lain.. mak byk makan rasuah.. baik bagi susu lembu.. lembu tak makan rasuah..

benda subjektif.. dok bertelingkah..

alih2.. geng yg minum susu ibu.. dgn geng minum susu lembu sama naik perangai..

xnak ngaku bangang masing2.. salahkan lombu.. salahkan mak pak itu ini..

p/s: meh nyanyi lagu bangau oh bangau!

ostazah nak cite bab GENOME

genetic molecular engineering

jugak pasal GENETIC MODIFIED FOOD

yang dah lama bising di barat

cuma ilmu tu kurang dan penjelasan tu tak banyak , so yang rasa pandai tu konon ketawa

padahal mende cam ni memang ada pun ...esp bab genetic or gene mutation seme tuh

dah di beri isu molek di perluaskan perbicaraan..bukan soal halal haram pun..sekadar pengetahuan umum

tapi apa bleh buat..dah ramai akal takat lutut aje..membaca pun malas..komplen lagi dia suka

terima aje ler nasib kaum memasing tuh kan kan kan?

Edited by Santeira at 9-8-2015 02:22 PM

lobai masih tak faham tak ada siapa kata susu ibu bukan terbaik utk baby.

tapi apa yg setazah tu kata ttg DNA is scientifically wrong and laughable.

dia nak jadi parrot ulang2 cakap BF is best, as if satu dunia tak already tau suka hati dia la, tapi tak perlu nak tunjuk pandai pasal biologi tu.

hujung2 bila kontroversi ambil kesempatan nak jual buku sbb dah viral.

ostazah bimbo ni juga ada buat kenyataan2 lain yg tak logik dan laughable, bukan yg ini saja.
surirumah anak tak pandai? sbb takde duit nak hantar anak gi tuisyen? what a joke. bela wanita sangatkah mcm ni? Kalau membantah setazah ni sama mcm tak bela wanita ka walaupun kenyataan dia mcm keluar dari kepala lutut? Pfftt pjuang wanita konon. jadi wanita pun tak pernah. cakap mcm tau masalah wanita.

pinksarah replied at 9-8-2015 11:20 AM
Kenapa ek makin ramai pulak yg sekadar nak promo glamer saja..

Kata2 pon main hentam,dlm fb fat ...

sorry sis, tak nampak statement uols ni tadi.

mmg setazah ni hentam kromo byk benda bila bercakap, iaitu berdasarkan pendapat dia saja, bukan dari fakta.

if dia nak kata susu formula is genetically modified dan akan membawa kesan/masalah pada baby pada masa akan datang, takde masalah. we can say that is it based on scientific fact, tapi dia kata makan susu berdna lembu akan menyebabkan anak tu ikut sifat lembu iaitu pemarah.

that is not a fact. it is her baseless opinion/accusation.

zaman skrg ni, ilmu tak cukup pun ramai orang mahu cari kemasyhuran, dengan harapan bolehlah buku yg ditulis jadi bestseller atau dipanggil ceramah dgn bayaran ribuan sejam. buktinya, bila kes dia jadi viral, gigih nak ambil kesempatan jual buku. matlamat utamanya ialah duit.

Duta lover replied at 8-8-2015 12:35 PM
Aiyoyo chuolsss
I ni bukan nk blagak
Tapi iolss belajar jugak bab2 dna ni smua wpun bukan secara ...
setuju ..

N secara teori tak salah
We are what we eat

Diharap pasni lobai dan lobainita hanya bercakap mengenai perkara yang mereka pakar I.e. aurat. Toksah bercakap mengenai sains cos korang hanya akan nampak bodoh bercakap mengenai sains.