CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Nusantara77

Tips Cantik Dan Menawan Seperti Wanita Arab

mungkin faktor iklim jugak..panas dan kering..kalau kat malaysia ni panas dan lembab..kalau kat sana..panas macam mana pun, kurang berpeluh..tats why la..diorang tak de hal nak pakai baju lapis2. Kalau kat malaysia ni..kalau pakai tebal sikit..lecah ketiak..hu..hu..

cara pemakanan dia orang menyumbang pada kecantikan selain keturunan, sekitaran. Tomato sentiasa ada dalam menu masakan. Apa jua masakan, buah tomato mesti ada. Satu lagi minyak zaitun. Pernah terserempak dengan depa ni kat pasar, mak aih..dua plastik besar beli buah tomato!
Dah bayar tu, terus je ngap makan.
Saya try kat makan mentah...sedp rupanya. Lagi sedap kalau cicah garam sikit

Buah tomato tu kaya dengan anti-oksida...bagus untuk kulit...tapi kalau masak dia punya nutrisi tu lagi bertambah...ada tengok rancangan korea. Memang awet muda betul. Dia amalkan makan tomato. Tapi tomato tu dia panggang sikit...lepas tu blend buat jus. Amal hari2 minum..

julia5094 replied at 11-8-2015 04:59 PM
Buah tomato tu kaya dengan anti-oksida...bagus untuk kulit...tapi kalau masak dia punya nutrisi tu l ...

Tak lalooooo makan tomato mcm tu je..

Mase kt sek men dlu ada cikgu cina ni mmg cntik betul kulit dia. Skali aku kena jaga coridor dekat opis cikgu,nmpk lah cikgu ni kuar cuci tomato.

Blk umah aku pun mkn tp xconsisten lah sbb nye tomato ni mak aku guna bubuh dlm kari.hahaha

KULIT WANITA ARAB TURKI PALING CANTIK DAN 95% WANITA DI TURKI  CANTIK...

Follow Us
aku tanya kawan aku pemakanan family dia..hari2 dok ratah salad, carrot, bawang besar dan tomato. Minyak zaitun tu mmg sentiasa dicampur dlm lauk pauk dorang. Lemon tu pun hari2 ambik sbg jus or perahan salad. Rambut pulak selang 2 hari lumur dgn minyak kelapa yg dibeli dari kedai india..pehh simple je tapi hasilnya kebabom! Badan langsing, kulit halus pinkish mcm baby, rambut ikal lebat mcm anzalna tu..huuuu...mak dia dah 52 mcm umur lewat 30an je

bila baca semua kata sebab tomato, terus rasa nak beli tomato petang ni.

lps ni kene start beli tomato lar..ni asyik tgk je tak beli..sebab mls nak blender..

Sebenarnye  cuaca kat arab yg menyumbang kepada kecantikan kulit diaorg. Diaorg ni kebanyakkannya  takde jerawat..kulit muka normal.marahari dia panas tapi tak pedih dan tak rentungkan kulit.  Saya duduk sini kulit saya jadi putih dan kurang berminyak.balik msia 2 hari je padahal duduk dlm rumah habanye je dah gelapkan kulit saya  bila balik saudi semua org kata  asal burned

gabungan cuaca dengan diet tu buat kulit dorg lawa. hendaknya yang belah2 mediterranean cam Syria, Jordan... huh memang berdarah idung tengok kulit derang.

makanan pun simple, banyak keju, tomato, minyak zaitun... buah Zaitun tu dorg makan cam snek je. menu dorg tak kompleks sangat cam kita. buah2an diorang banyak yang jenis buah syurga cam Tin, Zaitun, Delima...

tu baru Arab kan. orang dalam syurga lawa cemana la

orang arab ni atau yg sebelah sana..suka makan tomato mentah2..
diorang kalau beli tomato...berkilo2..pastu makan macam tu je
it's work...my cousin suka makan buah tomato mentah2..kulit dia cantik..gebu..

so, i try jugak..ada perubahan..sbb kulit saya tak ada banyak masalah sangat kecuali berminyak sedikit bila musim panas
sampai la ni takleh jumpa buah tomato, mesti nak beli dan makan mcm buah..
lagi sedap buat jus..

apa-apa pun,jangan berlebihan la..

arab mana yang korang cerita ni.? bukan ke org  arab yg perempuan semuanya tutup muka, badan bila kat luar, of kos la kulit mulus. tak kena cahaya matahari dan habuk2 kat kulit dorg.
berbanding yang terbuka sana sini
tak payah buat apa sgt, selagi korg pakai baju yang menutup badan dan muka korang konfirm flawless. itu pun kalau dah dipraktik dari kecil.

cahaya matahari ada UVA yang membuatkan org nampak tua. org arab pakai purdah, tu yang kulit sihat dan muda.

uniq61 replied at 7-3-2016 06:06 PM
KULIT WANITA ARAB TURKI PALING CANTIK DAN 95% WANITA DI TURKI  CANTIK...

masa trip ke turki ktorg mintak tlg 1 family ni amikkan gmbr..anak2 dia punya cantik sampai aku speechless gila..
cantik gila kulit pun flawlesssss...

crunchez replied at 14-3-2016 02:28 PM
cahaya matahari ada UVA yang membuatkan org nampak tua. org arab pakai purdah, tu yang kulit sihat d ...

dekat arab diorg tak wajib pakai purdah..
ramai je tak pakai purdah tp memang kulit cantik..

Kalau dah cantik mmg cantik. Ade je xcantekkkk

bila baca ni rasa nak buat jus tomato campur minyak zaitun tp takut tak tertelan

misscendol replied at 20-3-2016 12:20 PM
Kalau dah cantik mmg cantik. Ade je xcantekkkk

sy pun berfikir begitu jugak.

Lula2 replied at 19-3-2016 02:47 PM
dekat arab diorg tak wajib pakai purdah..
ramai je tak pakai purdah tp memang kulit cantik..

err. ye ke. taktau pulak ramai tak pakai purdah. pergi arab pun selalu nampak orang luar je. yg pakai purdah kebanyakan kulit bersih. budak2 kecik mmg muka bersih, cuma org arab ni putih, tu yg nampak lagi bersih dan glowing. cuma saya nak kata, pemakaian purdah pun salah satu penyumbang kulit bersih.

bak kata org la, ada yg lawa dan ada yg tak lawa.

12
Return to list New