CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Anak_Nogori

[Tempatan] Kabinet bakal dirombak?..UPDATE - senarai kabinet baru.

Anak_Nogori replied at 29-7-2015 04:18 PM
Yg ko mengelupor macam khinzir kena sembelih ni dah kenapa plak?.

Ko nak org UMNO tak sokong Na ...

ratip la pitnah ke sana pitnah  kemari...
mana bukti macam hamjads sangat...

bagi warning 14 hari kunun...
apa? mana??? kata pitnah??? saman la???
psal??? takut kan???? sbb betul????
tak de rakyat mesia pitnah pon...

macai mmg hangguk2 saja...

akubest replied at 29-7-2015 04:23 PM
biar tua tapi jangan BODOH ok?dan ada pepatah mengatakan...ORANG BODOH PON TUA JUGA...

org muda sepatutnya tak boleh jadi bodoh..sebab masing2 belajar melangit kata org tua2.

agama pun kata..ni agama kata...bukan kata org bodoh macam kamu ni...agama kata...nak tuduh sesiapa mesti dibuktikan...kalau dituduh..si yg kena tuduh tu minta bukti...yg menuduh kena tunjukkan bukti lah bodoh.

ko ada tunjukkan bukti yg diminta?...sekolah je tinggi..tapi bodoh ko melantun2...lepas tu minta org UMNO sokong ko yg bodoh melantun2 tu..

akubest replied at 29-7-2015 04:26 PM
ratip la pitnah ke sana pitnah  kemari...
mana bukti macam hamjads sangat...

itu je modal...saman...habis yg najib saman tu mendenya bodoh?..

sekarang mana bukti ko?...aku nak tengok.

Anak_Nogori replied at 29-7-2015 04:28 PM
org muda sepatutnya tak boleh jadi bodoh..sebab masing2 belajar melangit kata org tua2.

agama p ...

perlukah aku berceramah panjang macam mana jalannya kalo pesalah dituduh, ditangkap, direman , dan  dibicarakan?
agak ANgkel yg tua2 nih...najib ni stage mana?
akubest malas nak hurai sbb citer najib nih budak abis upsr pon paham...

akak ni tootk bn jugak.dari zaman tun razak arwah tuk nenek penyokong UMNO.samapi arwah pak mak mertua.samapi laki,bini .satu rumah.ini UMNO kelantan strong base pas ok.teruk kena kutuk ahli keluarga turun temurun penyokong UMNO.ni kat rumah ,sanak saudara dari zaman pak sedara tua tua pun tetap pangkah UMNO/BN.tapi sebab kedunguan n ketololan yg pakat ramai-ramai pangkah BN .la ni dihadiahkan GST..harga minyak naik..hidup mati balik akan pangkah PAS pulak lepas ni.satu keluarga,sanak saudara bengang kes minyak n gst ok..totok UMNO.

Pasal apa ag dipecat...kalau sebab kesihatan takkan tak dimaklumkam dulu pd tuan empunya badan...

Follow Us
Anak_Nogori replied at 29-7-2015 04:29 PM
itu je modal...saman...habis yg najib saman tu mendenya bodoh?..

sekarang mana bukti ko?...aku  ...

then i realised macam mana si tolol tu berpikir..
then rasa mmg buang masa explain....

akhir kata...
jilat lah AN selagi bulih najib ko tu....
kang dia mampos kempunan AN nak menjilat plak kan???

akubest replied at 29-7-2015 04:30 PM
perlukah aku berceramah panjang macam mana jalannya kalo pesalah dituduh, ditangkap, direman , dan ...

tak payah pun berjela berceramah..aku tahu ko bodoh mana boleh berceramah berjela2...aku nak ko tunjukkan bukti je.

Ko tunjukkan kat aku...besok aku masuk kem Tun plak..aku sama ko bodohkan kem Najib....boleh ke bodoh?..

akubest replied at 29-7-2015 04:32 PM
then i realised macam mana si tolol tu berpikir..
then rasa mmg buang masa explain....

akhirnya...org bodoh berkata2..patutlah bodoh melantun2..

Anak_Nogori replied at 29-7-2015 04:32 PM
tak payah pun berjela berceramah..aku tahu ko bodoh mana boleh berceramah berjela2...aku nak ko tu ...

tayah la buang masa AN..
akubest ucapkan syabas jek la pada AN kerani terserlah menjadi penjilat tegar najib kesayangan AN tu...

so AN akubest rasa out of the league now...

last but not least akubest tetap berharap selain AN (sbb kau AN mmg dah gone case) puak2 UMNO pulanglah kepangkal jalan...
kembalilah kepada UMNO yg original....
yg memerdekan bangsa, yang memartabatkan bangsa..
bukan memBANGSATkan bangsa....

dan akubest tetap nak bagi kata perangsang pada puak2 UMNO yg lain yg masih boleh berpikir..
(untuk @Anak_Nogori tayah reply2 ya...kau mmg dah tak leh adjust dah)

belum terlambat bagi kamu2 menyelamatkan UMNO
pedulikkan kata orang RAHMAN ke pejadah...ujung2 kepada Allah AR RAHMAN juga kita bertawakkal...
tuhan kita ALLAH, bukan NAJIB...
sembah najib kamu semua kekal miskin..
sembah ALLAH insyaAllah kalo dunia miskin, akhirat insyaAllah selamat....

akubest replied at 29-7-2015 04:36 PM
tayah la buang masa AN..
akubest ucapkan syabas jek la pada AN kerani terserlah menjadi penjilat  ...

tetiba bila aku minta bukti...ko kata jangan buang masa...cakap je ko tak ada bukti tu dan ko dah makan nasik kangkang Tun tu..senang..habis perkara.

dari ko menjurus membuat fitnah macam ni...aku plak rasa macam aku buang masa plak..

ada bukti yg aku minta tu bodoh..mai tunjukkan kat aku..aku nak bukti je..aku bukan jenis bodoh macam kamu..taik sampah pun ko telan.

akubest replied at 29-7-2015 04:40 PM
dan akubest tetap nak bagi kata perangsang pada puak2 UMNO yg lain yg masih boleh berpikir..
(untuk ...

org bodoh macam kamu nak kasi perangsang...kehkehkehkehkeh..

Anak_Nogori replied at 29-7-2015 04:40 PM
tetiba bila aku minta bukti...ko kata jangan buang masa...cakap je ko tak ada bukti tu dan ko dah  ...

apa aku dapat kalo aku bagi bukti kat ko pon AN?

sorry AN...
you are not my level....

Anak_Nogori replied at 29-7-2015 04:41 PM
org bodoh macam kamu nak kasi perangsang...kehkehkehkehkeh..

eh eh lawak nya

sebusuk2 UMNO takkan tak de sorang dua yg boleh pakai kan???
so akubest harap sangat yg puak UMNO yang boleh pakai
ubahlah masa depan negara..
kesian lah kat bumi Malaysia yg dah jadi rumah kita beratus2 tahun..sejak jaman parameswara lagik ha...
kalo kamu rasa kamu bertanggungjawab and ada rasa simpati pada MALAYSIA..
ubah lah....

(pejamkan mata pekakkan telinga pada puak2 yg kununnya tua bangka tak sedor diri...jangan kamu diperbodohkan oleh orang yang mmg sedia bodoh tak leh repair....aminnnn)

hahaha korang ingat kalau ada pru nnt mukriz tu ada senarai ke dlm adun/mp bn ke kat kedah kalau duk melawan najib

Ni bukan aku yg cakap..tengoklah sapa yg cakap?.

Kalau saya Najib, saya buang orang tak sokong saya

PUTRAJAYA – Bekas Perdana Menteri, Tun Dr Mahathir Mohamad berkata, jika beliau berada di tempat Datuk Seri Najib Tun Razak, beliau tidak teragak-agak untuk memecat mereka yang tidak sehaluan dengannya.

Malah menurut Dr Mahathir, ketika era pemerintahannya dahulu, beliau pernah melakukan perkara sama sambil memberi gambaran, Perdana Menteri juga akan berbuat demikian.

“Kalau saya Najib, saya buang sajalah orang tak suka dengan saya... saya buang. Dulu pun saya buang banyak orang,” katanya ketika ditemui media selepas merasmikan pertandingan penulisan esei dan foto anjuran Yayasan Maybank serta Yayasan Kepimpinan Perdana, hari ini.

Beliau berkata demikian ketika diminta mengulas soal beberapa menteri Kabinet yang dilihat mengkritik cara Najib menangani isu 1Malaysia Development Berhad (1MDB) dan menggesa agar ahli lembaga pengarah syarikat itu dipecat segera.

Beberapa kenyataan dan gesaan itu datang daripada Timbalannya sendiri, Tan Sri Muhyiddin Yassin; Menteri Kesejahteraan Bandar, Perumahan dan Kerajaan Tempatan (KPKT), Datuk Abdul Rahman Dahlan serta Ketua Umno Cheras, Datuk Seri Syed Ali Alhabshee.

Laporan akhbar tempatan hari ini melaporkan Najib juga telah memberi kata dua kepada barisan Kabinetnya supaya letak jawatan jika tidak mahu bersama-samanya dalam pemulihan 1MDB pada Jumaat.

Setakat ini, hanya Menteri Pertahanan, Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein yang memberi persetujuan bersyarat dalam perkara itu.

scorpionkiki replied at 28-7-2015 07:13 PM
Sbnarnya tindakan najib ni bagus.... ia bagi perspektif yg jelas untuk yg sebelum ni samar samar.  ...

yg tinggal sekarang ini adalah macamana nak elak pertandingan 3 penjuru
though i hate the lobais tremendously, but somehow deep down i still hope, the lobais can get back to their senses and find common ground with ghb
hangpa nak duk parti lain2 lantak hangpa, nak bercekau pasai polisi, ideologi, filosofi lantak hangpa, tapi tolonglah gunapakai pemikiran government-in-waiting bukan gunapakai pemikiran pembangkang sampai kiamat, tak menang takpa asai dapat redho allah, cisss takyah masuk politik lah, masuk jemaah tabligh sudah