CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7706|Reply: 20

9 Fakta Bila Lelaki Memasak (Lawak!)

Memang kebanyakkan chef-chef terkenal di Malaysia mahupun di dunia terdiri dari kaum lelaki. Tetapi hakikatnya, umumnya kebanyakkan lelaki jarang sekali memasak, kalau ada pun tentunya masakan tersebut lain rasanya. Jom baca Fakta yang terjadi apabila kaum bapa yang memasak di dapur:

Gambar hiasan: Lelaki hanya pandai memasak jika terpaksa hehe.

1) Menurut kajian, 99.9% lelaki di Malaysia amat pandai masak kari. Tapi megi kari saja la.
2) Lelaki kadang-kadang memang suka memasak. Tapi masalah utama ialah mereka amat malas nak basuh periuk belanga serta pinggan mangkuk. Dan ini adalah persamaan antara hosmet aku yang dulu dan sekarang. Dalam sinki tu sentiasa ada pinggan dan gelas.

3) Apabila lelaki memasak umpama sedang bertukang umah, bukan main bising lagi.

4) Adalah kebiasaan lelaki memasak tanpa memakai baju. Yang lebih seksi hanya memakai tuala. Yang lagi kurang bersih memasak sambil menghisap rokok. Tapi yang paling kotor adalah masak sambil mengesat hingus yang meleleh. Tapi yang ni kes terpencil la.

5) Menu utama masakan lelaki adalah telur goreng, sardin, telur goreng dan juga sardin. Tak ketinggalan jugak kicap masin. Yang rajin sikit masak megi dengan telur.

6) Jika seorang lelaki yang rajin memasak, anda akan dapati gas masakan akan cepat habis, kerana lelaki memasak selalunya guna api yg kuat. Cepat sikit masak. Kalau tak percaya, cuba tengok kat kedai mamak. Apinya bukan main lagi besar.

7) Keadaan dapur rumah orang lelaki yang bersepah sepah adalah satu pemandangan biasa yang mempunyai nilai artistiknya yang tersendiri. Kalau ada lumut dan lipas itu tandanya mesra alam.

8 ) Biasanya lelaki tidak akan merungut sekiranya masakan itu dimasak oleh seorang lelaki. Yang penting, asalkan kenyang. Tapi kalau perempuan yang masak, komplen dia banyak sikit. Dulu aku pernah komen masakan seorang perempuan, lama jugak dia merajuk. Sampai meluahkan perasaan dalam blog wakaka.

9) Kalau lelaki membeli pelbagai lauk dan memasak dengan bersungguh-sungguh, serta dalam kuantiti yang banyak, itu maknanya dia nak bagi kat makwe. Tak pun dalam proses nak mengorat.
melayukini.net

Patutlah kwn lelaki aku buat kek utk ktorg,bawahnye rentung skit

Kawan I dulu keje McD dia kata  pekerja laki kat kitchen kalau tak garu punai memang tak sah..Ada setengah tu garu vontot lagik..

tok guru pokcik penah berkata 'the best cook in the world is men'

timahterung replied at 15-7-2015 04:00 AM
Kawan I dulu keje McD dia kata  pekerja laki kat kitchen kalau tak garu punai memang tak sah..Ada se ...

Burger McD mengakibat kegatalan punai kot

Tetapi setuju tak bahawa bila kami masak, memang agak best lauk nya.
Kids I terang terang suka bila I masak. Hepi depa and puji puji etc
Marah bini

Follow Us
ipes2 replied at 15-7-2015 05:48 PM
Tetapi setuju tak bahawa bila kami masak, memang agak best lauk nya.
Kids I terang terang suka bila ...

kiranya bila lelaki start memasak boleh menimbulkan kejelesan isteri

5)
6) Jika seorang lelaki yang rajin memasak, anda akan dapati gas masakan akan cepat habis, kerana lelaki memasak selalunya guna api yg kuat. Cepat sikit masak. Kalau tak percaya, cuba tengok kat kedai mamak. Apinya bukan main lagi besar.

7) Keadaan dapur rumah orang lelaki yang bersepah sepah adalah satu pemandangan biasa yang mempunyai nilai artistiknya yang tersendiri. Kalau ada lumut dan lipas itu tandanya mesra alam.

2 ni bukan fakta tpi auta, xsemua lelaki mcm ni, ......dapur rumah aku kemas je.

cuma 50% lelaki ni kalu yg memasak mmg kotor, xlalu aku nk makan, tgk penampilan dh lh, badan pn berdaki kuku hitam

turboturtle replied at 15-7-2015 10:37 PM
kiranya bila lelaki start memasak boleh menimbulkan kejelesan isteri

Memang tepat skali!
Sian kids I sbb bini cam amik n masam masam kat depa

Walopon aku lelaki............aku tak suka lelaki perah santan kelapa. Dua dua tangan kau meramas. Iyekk....

Baik Spidey minum racun tikus kalau kena masak sendiri.

my dad is a cook. tak dinafikan dia punya habbit kalu masak mak aku akan bising. so kalu aku seskali masak ayah aku yang bising pulak supaya mak aku tak bising. selagi tak kemas dapur and sink dia tak kasi makan yang dimasak tu...

byk jugak yg betul fakta tu. laki aku masak sup n bubur nasik masa aku sakit sedap btol. lg best dari sup aku. tp tunggang langgang la dapur time tu. dia tau masak je tp x suka ngemas dapur.n btol dia suka guna api yg kuat. aku lak suka guna api slow. x suka masak ngan dia sbb style masing2 lain n bule buat gaduh wooo...

btw..arwah ayah aku pun jrg2 masak tp kalo dia masak lg best dari mak aku punya masakan.especially mee2 koteow goreng..plg aku rindu nk makan mee rebus utara ayah aku masak. dia penah buat 2 kali je. huhu

fakta x betul langsung. mcm fakta utk diri sendiri

saya tidak setuju dengan fakta itu...

timahterung replied at 15-7-2015 04:00 AM
Kawan I dulu keje McD dia kata  pekerja laki kat kitchen kalau tak garu punai memang tak sah..Ada se ...

hah? apa?
uwekkk...biar betul

senahitam replied at 28-7-2015 09:37 AM
byk jugak yg betul fakta tu. laki aku masak sup n bubur nasik masa aku sakit sedap btol. lg best dar ...

betul3x
sekali dia masak
mcm tongkang pecah kat dapo
kitalah yg basuh semua pinggan mangkuk, periuk, kat sinki tu
tapi kekadang kalau dia masak
mmg lagi sedap dari kita
knp ek?

iznanaziz replied at 29-7-2015 05:22 PM
betul3x
sekali dia masak
mcm tongkang pecah kat dapo

ntah la...tp lidah laki sy mmg pandai merasa. lidah sy ni sume benda rasa sedap je. xpandai merasa. tu kelebihan dia kot.

Saya tgk kawan2 laki yg pandai masak mesti wife dia kurang pandai masak. Tp kalo ppn pandai masak mesti partner dia x brapa nak pandai...  xpenah jumpa yg sama2 hebat....

my husband pandai memasak,
so kalau memalam lapar, so rajin dia masakkan, breakfast memang dia
sejak 10 tahun lalu..

dan oh coz, me yang akan kemas dapur kemudian...

12Next
Return to list New