CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4684|Reply: 21

Gugur ke x gugur ni.runsing.Updated

Post time 28-6-2015 03:16 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by IbuAulia at 9-7-2015 11:29 AM

Salam.Nak tanya pendapat dan pengalaman forumer wanita sekalian.Maaf ye momod saya tanye kat sini..

ok camni..Last period saya pada 21/4/2015..pada 28/5/2015 UPT saya positive..pada 24/6/2015 saya datang semula ke klinik utk buat buku pink.ikut kiraan klinik kandungan sudah 9 weeks..Tapi bila cek UPT saya jadi negative..nurse terus gesa saya pergi hospital..sbelum saya g klinik tu ada spotting warna coklat dan sakit perut memulas..

Tapi bila buat UPT kat hospital positive plak.doc cek bawah saya.sampai 2 kali seluk dan 3 kali kena vaginal scan..rasa seksa sangat dikerjakan bahagian bawah tu..bila scan ada nampak kantung tapi tiada janin or heartbeat..ikut kata doktor sepatutnya dah nampak heartbeat..katanya ada dua kemungkinan,1 mungkin tarikh period salah,2 kandungan x menjadi..saya kena admit wad sehari..kat laporan saya doc tulis miss miscarriage dan threatened miscarriage..

sehari saya di wad tiada langsung darah kluar..petang saya balik rumah mandikan anak bejalan sana sini.saya tengok panties banyak darah coklat..saya diamkan je x gtau suami..malam saya tidur x de langsung darah keluar..bila bangun pagi kemas tempat tidur apa semua banyak lagi darah coklat keluar..masuk harini sudah 4 hari darah coklat keluar penuh 2 pad utk satu hari..ada skali kluar darah merah macam darah period..

saya x ada sakit apa sepanjang kluar darah..yang saya perasan darah keluar bnyak bila saya banyak bergerak..
saya tertanya kandungan saya ada lagi atau sudah x ada..saya perlu datang lagi 2 minggu untuk cornfirmkan samaada kandungan masih hidup atau x.

Nurse ada cakap kalau ada darah lagi suh datang balik.suami pon paksa saya g hospital..tapi saya berkeras x nak..sebabnya,1 datang je hospital nanti 5 6 kali la bawah saya kene jolok2..cek itu la cek ini la oleh dokter2 yang berbeza..which i think it will make the bleeding become worst..sebab ada terbaca artikel doktor kalau cek jalan akan buat pendarahan lagi teruk.
2.saya fikir anak sulung saya..dia masih kecil..x de sapa blh jaga dia..suami dan mak saya kerja,mak mertua plak dah tua..t suami terpaksa ambik cuti lama..
3.kalau seminggu saya bleeding maka seminggu la kena tahan wad..x sanggup rasanya duk dalam wad yang panas dan banyak nyamuk tu..pstu setiap hari ade je student medik duk interview kita.pastu dengan lecterur dia dan berduyun2 studeny medic duk keliling kita sambil sorang buat demo macam mana nak cek perut..malu sangat2 tau x
4.sebab saya x de sakit pape.

Agaknya saya gugur ke x ye..sebab ada jugak certain case ada bleeding lama tapi janin sihat je..maaf la saya taip panjang sangat.x tau nak cerita kat sapa..uhuuu

Rate

1

Edited by IbuAulia at 28-6-2015 03:23 PM

Untuk pengetahuan sepanjang saya hamil saya alami batuk teruk sampai muntah setiap hari dan sesak nafas..adakah disebabkan batuk ni...sekarang ni saya pening kepala dan selesema.badan rasa x sihat cam nak demam..hidung dan mata rasa panas.

seriau dengar bab korek2 bawah tu byk kali

kita tunggu forumer berpengalaman komen..

serius mimpi ngeri bella..alat scan through vagina tu dah la keras panjang plak tu..senak sangat rahim.rasa nak lari dari situ

tq ye highlight kan sayenye thread ni

aku rasa kau dah gugur.  Aku pregnant bungsu semasa berusia lewat 30an, memang selalu spot keluar semasa kandungan bawah 3 bulan.  Tapi sikit je, dan tiada maalah.  Tapi ada 2 kawan2 aku yg berusia sama, juga ada spot dan semakin lama semakin banyak.  Kedua-duanya sah keguguran.

Semasa musim haji lalu pun, ada jemaah yang keluar spot sikit2 tp dia biarkan je.  Lepas beberapa hari dan semakin banyak yg keluar, dia jumpa doktor dan memang dah gugur.

Rate

1

Follow Us
Edited by IbuAulia at 29-6-2015 03:13 PM
aurorae replied at 29-6-2015 01:59 PM
aku rasa kau dah gugur.  Aku pregnant bungsu semasa berusia lewat 30an, memang selalu spot keluar se ...

Saya masuk harini dah 5 hari kuar darah.tapi x de sakit perut pon..biasanya brapa hari ye dia nak kluar sendiri?

mcm miscarriage jer, lebih kurang sama je dgn pengalaman aku yang lepas. dah lepas miscarriage, period datang ntah hape hape tah, kejap 27 ari kejap 29 ari...ehh dah aku plak tak reti nak kire

IbuAulia posted on 29-6-2015 03:12 PM
Edited by IbuAulia at 29-6-2015 03:13 PM

kawan  aku kata macam heavy period,  ketulan darah keluar.  Berapa hari tu ikut orang kot.  

oo yg saya ni just darah coklat je..

Edited by cmf_anisss84 at 30-6-2015 08:08 AM

pergilah cek..klu betul gugur kena cek takut ade ketulan atau sisa tinggal dalam Rahim..sakit tu memang sakit.. nk buat cmne kena hadapi dari ade effect sebab rahim tk bersih.... klu doctor cek dah bersih, ok lh..pas ni blh pregnant lg...

Aku waktu 1st miscarriage mcm tulah.
Keluar darah mcm period,tp tak sakit.
Waktu tu dlm 8wks kot.
pergi klinik swasta scan jantung dah xdegup.
disebabkn sibuk sgt tak sempat nk g hosp utk follow up.
lepas seminggu bleeding tiba2 blupppp
Keluar mcm belon..mmmg janin tu keluar.
Aku kumpul n terus pegi klinik swasta,dr cek n scan keluar habis so no dnc.
2nd miscarriage spotting je,no bleeding..waktu 10wks.
Pastu rasa taksedap hati cek klinik jantung dah xde jugak.
Dr tu suruh tunggu 2minggu.
Tp my mil ckp tak baik simpan benda yg tak bernyawa dlm badan.
N disebabkan aku mula rasa xsedap badan n janin pun tak turun2 sendiri.
mlm pun tak blh tidur memikirkn baby tak bernyawa dlm perut.
Lepas 2@3hari terus pegi klinik swasta cek n buat dnc.
tak rasa apa,dr bius masuk op theatre pukul 12,pukul 2 dah sedar.
tp pantangla mkn n angkat berat dlm sebulan.
kos dnc n ubat dlm 1k.
harap pengalamn ku membantu.

Rate

1

U tgk je seminggu lagi.xperlu scan vagina.buat abdominal scan pun dh cukup.ngade2 sgt doc dol buat bkali2. Tak competent ke hape.kalau heartbeat still xde mmg u x preggy lah.kena d n c atau mkn ubat tu mocik x sure.kalau u ada alahan masa preggy ni dan masih ada mabuk2 maksudnya ada posibility kandungan still attach. Xkn doc xde bagi ubat kuat rahim? Mocik dulu early pregnancy ada bleeding jugak tp x heavy..so doc bagu ubat kuat kan rahim.alhamdulillah dah keluar pon baby tu..hihi

Rate

1

eii...teruknya kak oiit..

me rasa dah gugur ..kalau tak takkan doktor tu buat vaginal scan...scan biasa pun da bleh nampak ader heartbeat ke idak plus masa admit tu kan ke doktor dah tulis miscarriage...

me rasa dah gugur ..kalau tak takkan doktor tu buat vaginal scan...scan biasa pun da bleh nampak ader heartbeat ke idak plus masa admit tu kan ke doktor dah tulis miscarriage...

mendengarkan nasihat uol sume,saya decide kena gak serah diri ke hospital lagi 2 3 hari.g pon perut dah rasa sakit.sakit cam ngeras gitu..dari pagi sampai malam rasa keras tapi x berapa sakit sangat la..sekarang ni memang x de rasa cam orang ngandung pon..alah dengn muntah pon x de dah.tapi jauh di sudut hati berharap janin ku masih hidup..

juita replied at 1-7-2015 08:39 AM
me rasa dah gugur ..kalau tak takkan doktor tu buat vaginal scan...scan biasa pun da bleh nampak ade ...

tu la masa scan tu pon punyalh jenuh doc rodok2 sampai 3 kali ulang tapi x jumpa gak heartbeat cuma ada kantong je.tapi kantung tu cantik lagi bulat..nak kata dah gugur x de pon kluar ketul2..cuma darah coklat je

boleh jadi x janin baru nak jadi?sebb x semestinya pas abis period terus lekat kan?sebab selepas sebulan last period baru positive..sebelum tu bnyak kali cek negative.hanyalah ramalan ku.hohoho

Saya dah keguguran semalam.

12Next
Return to list New