CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: badakgurl82

masih di kawal ketat oleh ibu walaupun dah berumur 33 tahun.

Aku dari form 1 sampai 1st year degree duk hostel. 2nd year degree sampai 4th year duduk dengan aunty yang single dan final sem baru aku duduk dengan parents ulang alik. Duduk dengan parents pergi balik kelas ada lah dalam 85km, tol rm8 camtu. Masa duduk aunty aku dia jenis x kisah balik kul berapa pun, as long as bagitau nak g mana, lepak dengan sapa n buat apa. Kalau nak berjalan ke g oversea ke aku x tanya parents aku, cuma bagitau aunty aku. Dah nak pergi baru bagitau parents aku kadang kalau dalam negeri tak bagitau parents aku pun cuma bagitau aunty aku aka housemate. huhuhu

Dah kerja ni office aku 10 minutes jer dari rumah parents. Seronok lak duduk dengan parents. Kalau aku keluar balik lambat sikit je dah whatsapp tanya kat mana. Atau baru nak keluar dalam 8.30pm dah tanya macam2. Huhuhu. Tapi rasa seronok pun ada jugak, ada orang concern pasal kita

Macam Mak Aku Jugak

Tapi sume tu untuk kebaikan aku sendiri.  Dalam pada tu aku celos jugak dating pelbagai orang.  Dia tau tapi dia takde nak put me on the spot la.

Kekadang tu aku pikey kalo mak aku takde kawal aku mau aku buat tak kesah pasal hal dating ni..

Kepada mak2 orang di sini.  Usah la terlalu kawal sangat anak pompuan yang baru nak tengok dunia.  Allah dah kurniakan kita dengan akal fikiran, sesiape pon akan tau mana yang elok ataupon tidak.  Pertingkatkan 'mother-daughter' bonding.  Itu yang penting.  Supaye anak anda tak menyimpan rahsia dari anda.  Ape jua masalah dia akan tetap rujuk kat ibu dia.

tumpanglalu74 replied at 26-7-2015 10:40 AM
Tapi sume tu untuk kebaikan aku sendiri.  Dalam pada tu aku celos jugak dating pelbagai orang.  Dia  ...

aku agree  mak tak nak aku tersasar jauh .. tapi agak2 lah kan umur 33 tahun .. tak ke dah tua tu?  kekadang kalu hujan , dia p sms aku : kalu hujan tunggu jangan redah ..  adeh lah .. dah macam budak kecik aku nie.. taulah aku nk hidup .. la nie setiap prob aku akan rahsia dari dia (terpaksa) . aku hanya akan cite kat akak aku ..

bila aku bebel / cakap ngan dia . dia akan buat tak tau .. sakit pulak ati  aku nie.. nk pindah mesti tak bagi ye tapi at same time sruh aku beli rumah . nak kursus  kat luar kl pun tak bagi .. ni aku nk kne g melaka 21 ogos.. bila aku cakap ngan dia : dia reply buat apa kursus jauh2 pergi je yg dekat ngan opis ko tu.. probnye if kursus kat opis aku lak tak lepas nk p keje banyak lah .. mmg tak leh pergi punya lah..

stress weh .. aku rase kene pi kaunseling lah.. kekdang bila dia sms aku tak balas (bz keje banyak lah) dia call sampai banyak kali .. aku dah naik angin aku reply baik boss besar.. ..

badakgurl82 replied at 3-8-2015 07:33 PM
aku agree  mak tak nak aku tersasar jauh .. tapi agak2 lah kan umur 33 tahun .. tak ke dah tua tu? ...

Kesian TT,

Why not, one day keluar rumah tu, duduk rumah sewa, balik 2 minggu sekali,
kalau mak marah, sila terangkan kenapa

dah agak berumur, tak perlu di kongkong,
cuma ngeri je tahap dengar mak jenis suka mengamuk huhu

bertabah la ye,

Ampang kat mana ?

cm_puding replied at 4-8-2015 05:32 PM
Kesian TT,

Why not, one day keluar rumah tu, duduk rumah sewa, balik 2 minggu sekali,

area taman sri watan gaok.. u duk ampang gak ke?

satu hari kamu akan merinduinya

Follow Us
cian TT... maybe ader history or past experience yg buat mak TT buat camtuh.. cuba try heart to heart ngan mak..

cam iouls umo dah 34.. lom kawen agi... tp takat nih alhamdulillah parent x ngongkong sangat la.. sbb time memuda awal 20an dulu, ako nih jenis degil, kalo dia kata "balik sekarang!!!", 2-3 jam pastu baru ako balik.. pastu kalo dia bebel wat pekak tinger ...

Faham perasaan TT kerana aku juga pernah alaminya...

Yang bercakap hormatilah mak, mak tu cuma seorang saja, mak tahu perangai anak dll... KAU PERGI TINGGAL DENGAN MAK KAU DAN BALIK SEBELUM PUKUL 9 MALAM, JANGAN KELUAR DENGAN KAWAN....tengok selama mana kau boleh tahan hidup sebegitu.

Mak aku tak perkecilkan aku, tapi dalam famili aku paling tidak pandai dan berjawatan rendah berbanding mak ayah dan adik-beradik aku. Famili aku asal orang senang. maka aku ini seperti memalukan mereka lah. Sudahnya, aku dikawal 24 jam...depressi...rasa macam dilayan seperti budak2...itu tak boleh, ini tak boleh...

Paling terkesan bila mereka tak percaya kemampuan aku.
Ya, TT aku faham perasaan kau.

Solusi terbaik adalah...pindah.
Kau memang anak derhaka kalau kau pindah tanpa kebenaran...tak dapat berkat mak...
Tapi sudah tiba masa kau bangun untuk diri kau sendiri. Umur sudah 33...sampai bila nak hidup macam budak2?
Pastikan hubungan dengan mak tak renggang... layan dia sebaiknya...telefon setiap masa...
Kalau nak ke luar negeri pun...telefon lah mak. Supaya dia tahu dia masih disayangi...

Jangan cepat putus asa ya TT

Aku ni dah kawen pon sama..bila balik malaysia nak jumpa kawan takut2 nak cakap dgn mak aku..nnt dia cakap aku pentingkan kawan plak..nak jugak naik kl jumpa kawan belajar dulu..dah 6,7 thn xjumpa..selalu kalo cakap mst dia mcm buat muka..aku fhm apa ko alami..tu belum lagi aku cakap dgn kawan lelaki sekolah or bekas kawan tmpt aku keje dulu..terus air muka berubah..pdhal bukan aku buat apa pon..cuma say hi tanya kabo memasing..aku tau la batasan org dah kawen..tak fhm aku..

Mak tt msh mengongkong ke?

So cmna.. mak tt mshbmmengongkong ke

me harap kalau u nak bercinta berkahwin,
sila cari bujang anak yatim piatu sebatang kara ok...
sebab ada potensi sian laki u kalau kena balik rumah mak u aje..

sorry kekawan .. bz yg amat .. banyak kje .. mak aku still tak berubah .. malas lah nk pikir .. biaq pi lah .. aku nak pi gym weekend ,, tak tau lah dpat plepasan ke tak? baru2 nie dlm diam amik insurans peribadi .. aku tak cakap pun ngan mak aku..smpaikan dia tak bagi main kutu ngn member opis aku.. dia ckp wat pe main kutu tu membazir je .. kekadang aku jeles ngan member aku.. umur depa muda dari aku , tp mak depa tak control depa cam mak aku..

pernah adik aku yg bongsu (umur 26 tahun ) gi keluar ngan member n balik kul 12 mlm .. mak aku senyap jer.. hampeh tak.. kekdang aku rasa mak mcama TAK PUAS HATI ngan aku .. dari cara dia ckap n pandang aku ..

mak aku pernah ckp : kau nie ce lah pi keluar jumpa org sikit .. dlm hati aku ( cm mana lah aku keluar baru ckp nk pi kursus dh kne rejek )

mak awak ada masalah hati.. iaitu busuk hati..
jangan terperanjat ye..
istilah mak mana tak sayang anak hanya la momokan semata-mata..
memang ada mak yang dengki dengan anak..
so dia akan buat apa je untuk dera anak mereka sama ada emosi atau fizikal..
dan mereka akan jadi sangat bossy dan jadi kuku besi..
elok awak pindah je la dari rumah tu..
cari kerja jauh-jauh sikit..
tak perlu tanya pendapat mak awak sebab awak pun tau apa jawapannya..
dah pindah, beli no tel lain untuk kegunaan rasmi dan offkan no sekarang..
on cuma malam or 2 3 hari sekali je supaya keluarga boleh contact..
tak payah la risau sumpah mak awak tu..
tuhan tu adil.. mak apa la doa buruk-buruk kat anak..
kat situ je boleh nampak mak awak hatinya baik atau tak..

iena_jr replied at 15-7-2015 12:00 AM
Aku dari form 1 sampai 1st year degree duk hostel. 2nd year degree sampai 4th year duduk dengan aunt ...

Best ye.. kalau dah sampai gaji sendiri pun parents control, you suka ke? Apa yg you decide dibantah. Klu you dpt parents cm i, i rasa you depress teruk.

abil85 replied at 10-7-2015 10:37 PM
Hai tt..
One of aku punya bestie who is a DPP pun kena control gak dgn mak dia.everytime we hang ou ...

it's not about naluri.. Sampaikan satu tahap parents i x confident dgn apa yg i nk buat. mana x confident nye, I'm to explore new things, tpi di kongkong. pastu mula lah x confident dgn aku lah ape lah. stress tau

Ingatkan tt update dah kawin ke apa...hampehh