CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: badakgurl82

masih di kawal ketat oleh ibu walaupun dah berumur 33 tahun.

sorry late reply .. bz le .  sepanjang yg aku ingat mmg aku tak wat ape2 kat mak aku sampai dia control aku jadi gini.. cume mungkin zaman aku belajar dulu. biasa lah darah muda kan.. biasalah lepak ngan member balik lambat ( tak de lah lambat mana pun sebelum pukul lapan aku dah sampai umah ) .

lagi satu mak aku nie tak ajar adik2 aku hormat kan  aku , aku nie 3 beradik semua perempuan . 2 lulusan university n of coz lah kan keje bagus . aku nie tang akedemik mmg tak pandai , tak masuk u n keje pon dgn gomen . kadang2 adik2 cakap kasar ngan aku  mak aku wat diam jer n pas tu dia pun gi sambung marah aku padahal adik2 punye salah .. sangat tertekan .. mak aku cakap  aku nie `tak de otak ` depan adik2 aku punca ye dia sakit hati ngan bapak .

dan mak aku penah cakap or sumpah aku le, tak de lelaki nk kan aku sebab aku tak cantik .. sampai sekarang aku tak de keyakinan diri nk buat apa pun ..
mak aku mmg beza kasih sayang between aku n adik2 aku , puncanya macam aku kat atas tu lah aku tak pandai .. aku ingat lagi mak aku penah terlepas  cakap dia macam nak bagi aku kat org lain masa aku kecik tapi arwah nenek aku tak bagi .. puncanya aku nie ada dyslexia since kecik and dia macam tak leh terima lah.

sampai satu peringkat aku rasa mcm aku tak berguna lagi dah hampir nk bunuh diri . nasib baik Allah masih syang aku.  masa tu lah aku berjumpa ngan sorang hamba Allah yang cukup baik hati dan selalu nasihatkan aku , beri aku kekuatan . aku amat sayang pada dia lebih drp aku sayang kan mak aku ( salahkah perassan sayang aku nie) . dia jadi kakak angkat aku ..

aku tak mintak lah di lahirkan cm ni .. dgn sedara mara aku pun mak aku buruk2 aku .. smpai sedara mara aku tak sudi nk bercakap or lepak2 ngan aku ..
aku pun tak tau apa salah aku ..

aku anak sulung and ayah aku still ada lagi ..

msrobotic replied at 18-6-2015 01:13 PM
ko pernah tanya mak ko tak apsal dia kongkong sampai macam tu?

dah tanya dah .. dia wat tak tau je

anak sulung dari 3 beradik

tiramisuu replied at 17-6-2015 09:18 AM
mak ko ibu tunggal ke?

btw, adakah ko pemboros sbb smpi kena kawal duit kuar?

tak lah . tak de lah pemboros mana .. nk beli baju pun kena pikir 16 kali .. gaji aku tak besar ..

melinda_kerr replied at 17-6-2015 02:37 PM
Apa yg tt buat sampai mak tt jd mcm tu? Kdg depend pd attitude kita juga

tak de buat apa2 ..  pintu depan disko pun aku tak pernah jejak. attitude aku biasa je kot ..

Follow Us
fcl29 replied at 17-6-2015 05:10 PM
tu la.. tnjk dulu kat mak tt yg tt selamat bila berada jauh dr mak tt... mak tt akan bebel kejap j ...

dah pernah buat dah .. last year kan aku duduk shah alam ngan member ..  bila dh tukar ke kl ingat dia will berubah ..

suka2 replied at 18-6-2015 01:12 PM
masa aku belajar dulu, memang ada kawan2 aku yg mak diorang control gile2 punya. tahap nombor fon ki ...

sama lah pulak .. cuma masa aku belajar dulu , dia call tempat aku belajar mintak semua no fon  member satu corse ngan aku ( satu class ). so if aku balik lambat dia akan call member aku .. in the end member aku tak nak kawan ngan aku lagi ..

suka2 replied at 18-6-2015 01:26 PM
outstation kerja pun ko mintak permission dulu dengan mak ko ke? abeh tu kalo mak ko kata tak boleh  ...

iyo lah .. kalau mak aku tak bagi terpaksa aku gorengkan boss aku cakap ada hal ke apa ke .. tak kan aku nak cakap mak tak bagi bos..

Esmiria replied at 18-6-2015 02:07 PM
Dh bincang x dgn.dia? crr lepskn perasaan dgn air mata dpn dia.hehe

dah tapi tak jalan gak.

badakgurl82 replied at 22-6-2015 03:03 PM
dah tanya dah .. dia wat tak tau je

maybe ada sejarah atau kisah silam yg pernah mak ko tahu atau alami tu yg dia jaga ko betul2 kot

bertabahlah, maybe ada hikmahnya utk ko.

Disleksia tu ape?

msrobotic replied at 22-6-2015 11:26 PM
maybe ada sejarah atau kisah silam yg pernah mak ko tahu atau alami tu yg dia jaga ko betul2 kot : ...

tak sure .. lah .. cume may b dia nie banyak sangat dok dengar cakap sedara mara aku kot .. kekadang ada je sedara mara aku ternampak aku kat shpoing mall ngan member aku , sja2 g jalan2 . member aku pakai mmg seksi .. tak kan sebab tu kot

dyslexia merujuk kepada mereka yang menghadapi masalah untuk membaca dan menulis walaupun mempunyai daya pemikiran yang normal.

badakgurl82 replied at 22-6-2015 03:49 PM
tak sure .. lah .. cume may b dia nie banyak sangat dok dengar cakap sedara mara aku kot .. kekada ...

Sedara mara ko jenis baik2 tak keluar rumah ke? Kawan seksi pun kalau ko tak seksi mcm dia takpela. Ke mak ko ambik langkah pencegahan awal2?huhu

msrobotic replied at 23-6-2015 12:12 AM
Sedara mara ko jenis baik2 tak keluar rumah ke? Kawan seksi pun kalau ko tak seksi mcm dia takpela ...

BAIK SANGAT . bab fizikal org depa mmg suka kutuk2 . mengata sana sini. aku tak de lah seksi mana pun.. member mmg seksi tapi depa sume baik2 belaka dan paling penting depa terima apa adanye kurang dan lebih aku walaupun depa org luar..

badakgurl82 replied at 22-6-2015 11:10 PM
dah pernah buat dah .. last year kan aku duduk shah alam ngan member ..  bila dh tukar ke kl ingat ...

so sepanjang ko duduk shah alam tu... mak ko ok?

fcl29 replied at 23-6-2015 09:27 AM
so sepanjang ko duduk shah alam tu... mak ko ok?

tak ok .. dlam sehari banyak kali call aku sampai aku naik segan ngan housemate aku.. dah lah housemate muda2 dari aku , tapi mak depa lepas je nk gi mana..if hari jumaat lagi cam gila dia call tanya kat mana2 .

glump replied at 20-6-2015 07:36 AM
Sorry to ask ibu tt nie ibu tu ggal ke ada history ditinggalkan or tt nie yg got prob to decide?

tak lah my mum bukan ibu tunggal .. camne nk decide ,, belum nk decide ape keptusan lagi dh kenA rejek dek my mum ..

x berani nk bagi nasihat..sbb certain things aku dh merasa..kecik2 my dad x bagi main dlm air takut lemas..sampai skrg aku tak pandai berenang
ada kena mengena x?