CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4439|Reply: 24

misteri tangan siapa??

Post time 4-6-2015 08:09 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
sebelom ni aku cume SR je yg rajin la menjengok citer2 kt sini..tetiba terbukak ati nk bukak thread..kalau tak best boleh la tutup..

intro - umah mak aku ni kt bandar baru bangi..kawasan taman la..blakang umah mak aku pon ade rumah orang tp kira rumah blakang nie cam rumah beso2 la n ade tanah..rumah yang bebetol berjiran ngan mak aku nie die ade tanam durian dekat blakang rumah die..memang selalu lah berbuah..

alkisahnya tadi masa aku balik dari keluar berjalan dengan adik aku n anak2 aku, anak aku dok la menyanyi nenek-nenek si bongkok tiga bla bla bla sambil si bibik menyambut la kami balik sambil bukak pintu..

lepas tu die pon cerita, tadi pagi masa kakak(memang kitorg panggil die kakak,anak2 aku panggil nenek) nak ambik durian dekat rumah atas,ade tangan pegang tangan kakak..memula aku xpaham lagi ape die cakap..lepas tu die sambung, mesti nenek si bongkok tiga yang pegang sampai lebam tangan kakak.. dan die pon menunjukkan tangan die yang lebam.. oleh sebab aku memula macam blur aku soh la die citer balik skali lagi.. die pon menjelaskan dengan lebih detail..

(olahan aku) dalam pukul 10 pagi tadi die nak pergi la rumah atas (rumah blakang rumah mak aku) nak beli pulsa a.k.a topap, masuk la die ikut pintu pagar kecik yg menghubungkan rumah orang atas tu dengan jalan blakang rumah aku nie.. kebetulan kakak die (kakak kandung die bibik orang rumah blakang nie) dok cari durian,die pon join la skali cari..masa tengah sedap cari tu la ade tangan pegang tangan die..teros die cakap dekat kakak die suruh continue la cari durian,die nak g beli pulsa..balik rumah die pon belek la tanga tu..ada kesan lebam tp mcm 3jari je..

tu yang masa aku balik td die citer la kat aku..sori la kalau tak seram..kawasan blakang nie dulu memang menyeramkan.. jiran seblah rumah aku cakap dulu ade "sesuatu" dekat belakang..aku xtau la sesuatu tu ape ke benda..

dedulu masa zaman aku baru lepas spm,rajin la jugak tido lambat..almaklum la zaman skolah dok asrama,habis spm memang jd burung hantu la dok menengok tv..rumah aku ni teres 2tingkat,tv mak aku letak dekat ruang tamu bawah,so bila tengok tv tu kekdang boleh la nampak macam bayangan sesapa kat tangga..banyak la jugak kalinye masa aku dok melayan tv dulu nampak la bayangan orang dok naik tangga..selalu cm sekilas camtu la bila aku pusing takde ape pon..tapi oleh sebab masa tu jenis takde prasaan so wat derk je la..

rumah belakang tu kira rumah taman jugak ke (rumah taman versi banglo)? cannot imagine siap tanam durian tu..hehehe

jian TT tak ada story secara spesifik ke pasal 'sesuatu' tu?

Dah nama dia diseru nenek2 c bongkok tiga dia muncul la. Hehe.

Wakai replied at 4-6-2015 09:25 PM
rumah belakang tu kira rumah taman jugak ke (rumah taman versi banglo)? cannot imagine siap tanam du ...

rumah taman jugak ala2 banglo gak la sebab sebijik2.. actly kawasan die tanam durian tu sebnarnye bukan tanah die,tapi die g buat pagar sampai ke belakang.. rumah belakang tu semua macam atas bukit sikit la..kira pagar kecik n pokok durian nie bawah bukit..nak terang pon xreti nanti aku tangkap gambo..

pakcik seblah a.k.a pakcik R memang pernah citer dulu.. die ni rajin bercucuk tanam n membela ayam(kawasan belakang rumah die ni ade la tanah sebab jiran belakang die takde buat pagar macam jiran belakang umah mak aku) siap pakcik nie ade buat macam tempat rehat la die anak branak kat blakang tu.. die dulu pernah la cerita kt mak aku yg belakang tu ade kak pon ke kak lang tu aku dh tak ingat.. tapi bila aku tanya mak aku ape cerita yg pakcik R cerita,die taknak bagitau aku plak..

miftahuljannah replied at 4-6-2015 09:32 PM
Dah nama dia diseru nenek2 c bongkok tiga dia muncul la. Hehe.

tue lah memang aku dok perasan dari semalam lagi bibik n anak aku rajin benor dok nyanyi lagu nenek nenek si bongkok 3 tue..

Follow Us
misteri pasir dan pemberi salam..
tahun : ujung tahun 2005/ awal tahun 2006

mase kejadian aku dok begolek2 atas katil dalam bilik sambil dok main msg.. actly time tu aku dok berchenta dengan anak pakcik R nie.. standard la kol 2-3 pagi tak tido lagi dok seronok bersms.. ( whatsapp+viber dll semua xd lg)
aku dok sebilik dengan adik pompuan aku..mase tue adik aku memang da selamat ke alam mimpi dah,almaklum la budak sekolah lagi.. oleh sebab bilik tu time tu takde aircond lagi n aku nie memang jenis tak tahan panas,memang tiap2 malam aku tido bukak tingkap.. bayangkan belakang rumah penuh pepokok yang tinggi2 memang sejuk je angin masok bilik.. masa sedap main nset tu, tetiba aku dengar bunyik orang lempar pasir..( ko amik pasir ko baling atas bumbung kreta ke bumbung rumah ke so camtu la bunyi die) aku ingatkan kekasih hati aku la yg dok baling pasir (die memang suka baling batu kt tingkat aku ala2 citer p.ramlee dedulu) so aku pon g la jenguk kat tingkat tu.. tengok xd pulak sesape,jadi aku pon sambung lepak ata katil.. 3-4 minit pastu dengar lagi bunyi baling pasir tu..n aku pon cecepat la g tengok( kira nak tangkap la kekasih hati yg nak menyakat aku) tapi xd jugak sesape kt blakang tu.. so aku pon cecepat la tarik tingkap tu tutup n turunkan langsir teros tido n msg dh pakwe aku tu..

mummy_vouge replied at 4-6-2015 09:36 PM
tue lah memang aku dok perasan dari semalam lagi bibik n anak aku rajin benor dok nyanyi lagu nene ...

Moga2 takat itu jakla dia usik. Kalau dia muncul kan diri boleh pengsan di tempat kejadian bibik mummy

sambungan

nie dekat rumah pakwe aku a.k.a anak pakcik R

kakak n adik die dok bersembang dalam bilik dorang..(lokasi bilik die sama macam bilik aku) timing tak silap lepas aku dh selamat tarik tingkap tutup n tido..
sedap la dua bradik nie dok bergelak sakan xtau la dok cerita apa.. tetiba dorang dengar ade orang ketuk pintu bilik dorang.. memula dorang budget mak dorang la yg ketok sebab ye la pepagi buta dok memekak..so dorang pon perlahankan la volume.. 10minit pastu ade lagi orang dok ketok n kali nie siap bagi salam lagi tapi katenye suara garau macam suara orang tua.. teros capai tipon sms la pakwe aku(bilik die dekat bawah) soh tengok sapa ketuk pintu dorang.. pakwe aku pon g la naik tangga tengok takde pon sesape..tapi katanye meremang gak la semua bebulus yang ada kat badan mase die naik tangga tu.. esoknya masa kitorang dating (tiap2 ari berdating sebab aku ngan adik die memang kawan) aku pon bukak la citer..tekezut jugak la pakwe aku tu dengor citer tu sebab timing die x jauh beza ngan timing kakak n adik die kena kacau.. sekiannn

miftahuljannah replied at 4-6-2015 09:53 PM
Moga2 takat itu jakla dia usik. Kalau dia muncul kan diri boleh pengsan di tempat kejadian bibik m ...

pengsan je takpe..isau lepas pengsan teros meraung nak balik seberang memang haru biru aku nanti kang.. takde sape pulak nak menjaga anak2 aku

Mummy: hang kahwin ka dgn anak pokcik R?

bangi seksyen brp nih

Teruskan mummy menarik citer awok

Bangi mmg byk gak rumah yg mcm seram2..

mummy_vouge replied at 4-6-2015 09:49 PM
misteri pasir dan pemberi salam..
tahun : ujung tahun 2005/ awal tahun 2006

org ckp.. kalau bunyi pasir tu.. hantu raye..
ntah betul ke idak.....
dlu umah kt kg ade jugak kene mcm ni..
mak aku dgn beraninyer.. amik touchlight panjant pokok rambutan p intai ats bumbung rumah..
tp mmg takde nampak pape...
hehehehe

subee replied at 4-6-2015 10:34 PM
Mummy: hang kahwin ka dgn anak pokcik R?

cinta terputus d tngah jalan kekdahnye..

Suchi replied at 7-6-2015 10:02 PM
bangi seksyen brp nih

seksyen 3+ yg berjiran dgn seksyen 3

GhostWalking replied at 7-6-2015 10:18 PM
Teruskan mummy menarik citer awok

tq..mahap x pndai nak mengarang cerita..

CrowneGlory replied at 8-6-2015 12:48 AM
Bangi mmg byk gak rumah yg mcm seram2..

betol betol betol..tambah lg rumah2 lama macam seksyen 3,seksyen 4.. seramsss

khailya replied at 8-6-2015 01:02 PM
org ckp.. kalau bunyi pasir tu.. hantu raye..
ntah betul ke idak.....
dlu umah kt kg ade jugak k ...

xtau la hantu ape.. mase tu x terpikir pon bab2 hantu nie ingat kekasih hati panggey la soh dok depan tingkap tu.. sebab selalu memalam sambil bergayut sambil sekor dok depan tingkap sekor lg dok kt bawah umah.. fefiling mcm ckap face to face la..

12Next
Return to list New