CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 5602|Reply: 62

[Tempatan] Tun M tidak setuju Najib beri BR1M

Dr Mahathir Mohamed. - Foto Bernama                                                                     

[url=]
[/url]                 

SHAH ALAM - ‎[DIKEMASKINI] Perdana Menteri, Datuk Seri Najib Tun Razak mengakui bekas Perdana Menteri, Tun Dr Mahathir Mohamad tidak bersetuju dengan pemberian Bantuan Rakyat 1Malaysia (BR1M).

Menurut Najib perkara ‎itu dinyatakan kepadanya dalam pertemuan antara dua pemimpin itu yang diadakan di rumah Dr Mahathir sendiri.

"Saya sendiri pergi ke rumah beliau untuk bertemu dengannya," katanya.

‎Dalam pertemuan itu, Najib turut mendedahkan, terdapat beberapa perkara yang dilakukannya tidak dipersetujui oleh Dr Mahathir.

"‎Ada satu, dua perkara beliau tak setuju saya buat. Antaranya BR1M. Beliau juga meminta saya buat jambatan bengkok di Tambak Johor," katanya yang menganggap perbincangan itu satu perbincangan sihat antara dua pemimpin.

Bagaimanapun, tegas Najib, sebagai Perdana Menteri, Presiden Umno dan parti (BN), beliau perlu bertanggungjawab kepada rakyat serta parti," katanya ketika mengulas kritikan pedas Dr Mahathir, baru-baru ini dalam satu wawancara khas yang disiarkan TV3, malam ini.

‎Tambah Najib, pemberian BR1M kepada isi rumah yang berpendapatan kurang daripada RM4,000 sebulan bukan satu 'handout'.

Sebaliknya, Najib menjelaskan, ia adalah satu bentuk jaringan keselamatan sosial untuk golongan itu.

Beliau berkata pemberian BR1M yang dicadangkan oleh Jawatankuasa Dasar Fiskal itu dapat memberi timbal balas kepada golongan berpendapatan rendah berikutan pengurangan dan pemansuhan subsidi.

Menurutnya banyak negara juga mempunyai sistem jaringan keselamatan sosial dalam pelbagai kaedah bagi membela nasib rakyat mereka.

Najib berkata, beliau tetap menghormati bekas Perdana Menteri itu sama seperti menghormati rakyat Malaysia yang lain.

"‎Saya terbuka kepada mana-mana pihak termasuk rakyat yang hendak mengkritik pentadbiran saya. Cuma saya berharap, kritikan yang dikemukakan mestilah berhemah dan bertanggungjawab.

"Setiap kritikan yang diterima, saya teliti, namun, sebagai Perdana Menteri dan presiden parti, saya perlu bertanggungjawab kepada rakyat dan parti," tegas beliau.

[url=]http://www.sinarharian.com.my/nasional/tun-m-tidak-setuju-najib-beri-br1m-1.378130
[/url]

sat=ya pun tak setuju

saya pun....tp klu nak bg utk org oku atau warga emas sebab xada pendapatan...sy setuju...ni mat gian pun dpt juga...

Rate

1

sependapat dgn Tun...

Saya pun x setuju... pengecualian dari membayar cukai oleh golongan berpendapatan rendah sudah cukop ... Bygkan golongan yg pendapatan rm4200... Dh la kena byr cukai, brim pun x dpt... Kalau dikira apa yg net income mereka (tolak byr cukai) lebih rendah dari golongan yg dpt brim dan tak perlu byr cukai

Rate

1

tak setuju sb dia tak layak dapat?

Follow Us
tidak setuju bukan bermakna menentang
habis2 an

kaedah pengagihan mungkin boleh ditambah baik
termasuk dalam bentuk saham amanah,

di sebalik pemberian tunai

apapun, jika Tun ada pandangan
tersendiri,

DS Najib juga begitu,
dan BR1M adalah langkah
jangka pendek dalam
mewujudkan keseimbangan antara golongan
berpendapatan tinggi yang
menumpang subsidi, dan golongan
yang sememangnya perlukan subsidi

Rate

1

aku pun tak setuju sebab kawan aku dapat dia pegi beli handphone.sepatutnya br1m ni diberi pada yg betul2 tak mampu,oku,warga tua.dan maybe patut diberi dalam bentuk voucher instead of cash.

Rate

1

Kesan BR1M mmg dahsyat......mereke yang berada di pertengahan akan terasa...dah ler cukai kena bayo...BR1M tak dapat..apo citer.....gaji pun cukup makan je.....

then...kalau nak ditarik BR1M plak.....korang rasa tak terbalik Malaysia nie jadinya....nak dikurang tak leh....

Rate

1

Org miskin sure tak setuju dgn tun m.. Brim ni utk IBU tunggal miskin, oku n warga Emas uzur dah la

Rate

1

aku pun x sokong brim...

kawan aku gaji 8k pun boleh amik brim..
nyampah je aku tgk. gaji dah banyak amik brim lagi.

Saya sokong statement Tun M. BR1M hanya membuat rakyat tidak maju ke hadapan.

"give a man a fish and you feed him for a day; teach a man to fish and you feed him for a lifetime".

Rate

1

Teh_90 replied at 10-4-2015 08:04 AM
saya pun....tp klu nak bg utk org oku atau warga emas sebab xada pendapatan...sy setuju...ni mat gia ...

Tuh la. Patut khusus pada warga emas, OKU shj. Ni yg bujang pun dapat, yg sihat walafiat pun dapat. Pi la cari kerja sungguh2, berniaga ka apa ka kalau dah tak berkelayakan nak makan gaji...

Rate

1

Sape x setuju bermakna dia dengki sbb x layak dpt BR1M termasuk Mahathir..

saya pon tak setuju....

saya pon tak stuju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! membebankan negara jer brim tu.... last2 rakyat yg x dpt brim ni kena bayar GST.... sangat2 x adil....

mansuhkan je brim tu. salurkan peruntukan brim tu ke oku, warga emas, asnaf, anak yatim, fakir miskin.

saya setuju dengan tun....sebab bantuan ni tersasar...yg dpt bantuan ni terdiri dari org2 yang tak bekerja yg sihat tubuh badan, yg penagih dadah, yg kerja sendiri tapi masuk bulan2 ribu2 tapi tak de register ngan LHDN, kalau warga emas pun ada yg dapat  duk ngan anak yg kaya rayo...

yang tak dapat bantuan ni pun bukan nyer kaya sangat takat cukup2 makan...lain la kalau gaji bulan2 RM10 ribu ke atas..

golongan brim tak dapat, bayo gst dan income tax...terbaekkkk....

Rate

1

WawaRaRa replied at 10-4-2015 09:23 AM
saya pon tak stuju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! membebankan negara jer brim tu.... last2 rakyat yg x dpt br ...

yang dapat BR1M pun kena
bayar GST

d'zeck posted on 10-4-2015 09:36 AM
yang dapat BR1M pun kena
bayar GST

mmg la... skurang2 nyer diorg dpt brim...