CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ib-instaforex

[Politik] Misterius : Aidana masih hidup?

pulakk dah...

Pala toya ampa aihhh ... sat lagu nu sat lagu ni ...

mcm mana minah ni boleh p email kat shabudin ni

Abis siapa yang mati???

looohhh.. kan dah gegak gempita kat rumah sana.. apa pasal pakat pulak dah pulak dah...

yg hak mati tu Aidana baizieva..awek Kyrgystan... ada kuar gambo kat umah sana..tp tu pun xtau le betul ke tidak..

hak gambo kepala teleng ni Aidana karabasova..awek Kazakhstan.. memang la dia masih hidup...tenang2 je dia kat kazakhtan sana nu...bukan dia naik helikopter tu pun

yang hak tukang sebar tu pun..main sebar je...asal boleh je..

Tukan orang lain tapi nama depan sama.

Follow Us
Changa replied at 9-4-2015 04:36 PM
korang yg bangang pergi kutip gambar orang lain , korang juga yg menggelupor konon konspirasi.
nama ...

Ini bukan kesilapan kaum melayu lah bodoh.   Ia adalah penipuan berterusan manusia yg menurut dan memenuhkan hawa nafsu liarnya. Sama mcma amalan hidup dan matlamat kau. Memuaskan nafsu memfitnah dan mempersenda kan orang lain.

Cyempaka replied at 9-4-2015 06:02 PM
looohhh..  kan dah gegak gempita kat rumah sana.. apa pasal pakat pulak dah pulak dah...

yg hak ...

spesis bangang tak boleh di ajar sis.dok hadap batak sembah tuhan politik sampai otak pun dah ting tong tak boleh berfungsi dgn elok

Sbnrnya nak tutup cerita.. Lg  pjg citernya

Selepas Update Aidana Masih Hidup, Blog Shahbudin Gagal Diakses.
Apa neh Shahbudin. Buat orang rasa rungsing pula. Dari tadi aku buka blog dia tak dapat-dapat. Aku nak baca content sebenar tentang apa yang dia lapor tentang Aidana. Tapi tak boleh. Sebab blog dia gagal diakses oleh aku.

Aku cuba buka kat google, gagal.
Cuba kat Firefox. Gagal lagi.
Guna tablet pun masih gagal.
Then try SMARTPHONE. Tetap gagal.
Macam sengaja nak mencabar aku untuk berfikir tentang konspirasi. Meluat betul la.

Tadi aku baca ini ;

Seorang wanita mendakwa gambarnya telah digunakan sebagai individu yang berada di sebelah juruterbang helikopter, Clifford Fornier.
Aidana Karabasova juga menyangkal kenyataan seperti yang dilaporkan sebelum ini, bahawa dia bukan berasal daripada Kyrgystan sebaliknya Kazakhstan.
Artikel itu ditulis Shahbudin Husin dalam entri terbaru blognya Shahbudin dotcom.
Bekas Ketua Bahagian UMNO Wangsa Maju itu memaklumkan dia menerima email daripada Aidana Karabasova pada pagi Khamis.
“Subuh tadi saya menerima email daripada seseorang yang mendakwa dirinya Aidana Karabasova, yang mana gambarnya disebar-luaskan sebelum ini sebagai Aidana Baizeiva iaitu salah seorang mangsa yang turut terbunuh dalam nahas helikopter di Semenyih, baru-baru ini.
Berdasarkan maklumat yang diterima, Shahbudin yakin ia menyokong telahannya sebelum ini bahawa gambar yang tersebar selepas nahas yang turut mengorbankan Ahli Parlimen Rompin, Tan Sri Dr. Jamaludin Jarjis dan Ketua Setiausaha Sulit Perdana Menteri, Datuk Azlin Alias bersama empat yang lain adalah tidak benar.
“Sekali lagi, jika email ini tulen, maka sahlah gambar yang tersiar di banyak media baru dan media sosial selama ini adalah Aidana Karabasova dan bukannya gambar sebenar Aidana Baizieva,” katanya.
Shahbudin sebelum ini pernah menyuarakan kesangsiannya berhubung gambar yang tersebar luas kononnya milik Aidana Baizieva. Hujah itu dibuat atas alasan imej berkenaan diperolehi daripada laman web gaukhara.com.
Berdasarkan pengakuan yang diterima daripada Aidana Karabasova, dia cuba mengaitkan fakta itu dengan Daniyar Kessikbayev, menantu Perdana Menteri, Datuk Seri Najib Tun Razak dan isterinya Datin Seri Rosmah Mansor.

Aku baca di FMT.

Lepas tue aku laju-laju p buka blog Shahbudin. Tapi haram dapat. Lepas dah gagal banyak kali selepas mencuba aku try suruh member plak buka. Dia pun sama macam aku. Tak boleh akses.

So aku pelik gak neh. Pasal apa tak boleh buka. Aku nak baca content asal. Nak baca apa yang si blogger tue cuba kaitkan dengan Rosmah dan Najib apa bagai. Tension betul la.

Sapa dapat buka. Copy paste sini content dia okay.

Kbai.
at 19:03
Share

Betul ke aidana tu gundik si robert

Emel kepada shabudin di waktu subuh plak tu.

Aku xpernah komen dlm forum jenis konspirasi tragedi mengaitkan orang2 politik ni. Kemusykilan membawa aku dtg ke sini untuk bagi sedikit pertanyaan.

Dalam ramai2 penumpang, dari Kuantan ke KL, yg hidup cuma Datuk yg turun kat Muadzam Shah tu je. Awat tak pi tanya dia, tunjuk gambar2 perempuan2 ni semua.. "Datuk, ce tgk gmbr ni Datuk, orang ni ka yang naik sekali? Ka yang ini?".

Setakat ni, yg aku tau 3 nama tgh naik sekarang. Ada yg ckp gambar digunapakai lah. Nama digunapakai lah. Padahal sy elok sihat walafiat   masih hidup la. Pening aku . Tapi nak baca.nak komen.

ummah melayu kalau dengar berita konpirasi mmg teruja..secara otomatik jadi pakar forensik , pakar aviation dan bermacam2 pakar yang keluar

habis tu sapa yg mati...

Selagi tak dpt dikaitkan dgn JJ, UMMAH CARI SUNNI GIGIH mencari DALIL untuk dikaitkan juga ...

MOGA UMMAH SUNNI CARI DIJANJIKAN SYURGA...

kan org lain tu... nama depan ja sama...yg ni wartawan...

pisang pun byk jenis..
kalau salah tepek gambar...salah la pisang nya
pisang emas...tepek pisang tanduk... tapi tetap pisang

Aidana Baizeiva pi tepek gambar Aidana Karabasova

Apakah kaitan Sahbudin sehingga dia mendapat emel dari Aidiena?? kehkehkeh

kenapakan Aidiena tidak direct report sama polisi?

saya sudah bilang...
nama nya berbeza...