CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: elmen

[Politik] [EDISI GENG KIKI CDM] Gadis Mengamuk Kereta Dilanggar

Maideen. replied at 3-4-2015 11:02 PM
Nak cakap pasal eksiden ni siapa lah yang tak pernah eksiden kalau memandu di KL ni kak lid. Kalau ...

ee best kan bang meden buat kereta jump q macam tu. saya mmg paling nyampah org yang tak de rasa berdosa jump q ni. tadi pagi saya dah kena. q dah panjanggg nak masuk susur keluar ke kiri. mmg selalu sakit hati kalau kat situ nak nak lagi dgn bas2 yang mmg wajib la potong q. tidak la bas2 tu akan ikut beratur panjang seperti org2 yang ada civic. tpi ramai jgk umat2 yg naik kereta yg tak de civis ikut join potong q. kita yang beratur lama harus la sakit hati kan. nak jadi cerita .. tadi sedang elok saya beratur ngam2 belakang bontot kereta depan .. mmg tak bagi gap la sbb tak suka org potong q kita. eh eh .. dtg satu myvi elok je berenti tepi kanan kita .. sambil line bergerak sikit2 ... dia pun ikut gerak sikit2 sambil menghimpit kereta saya. buta ke hapa pompuan gemuk tu pun saya tak tau bang. kut nak curi masuk line .. tengok la gap macamana. mmg la saya tak bagi can punya. yg dia pun ttp tak berganjak .. still jgk menghimpit sambil buat muka tak berdosa .. menyanyi2 ikut radio la tu kan. last2 sampai berlaga cermin sisi kanan saya dan kiri dia ttp saya tak bagi dia masuk. ketegaq ok saya ni kan. tak pe .. ketegaq bertempat. dia mengalah bila cermin sisi dia terkatup dan dia pandang saya .. dan saya acu penumbuk kat dia. terus dia blah mencuba potong q kat depan plak. eeeeeiii .. geram. sampai opis still gigil2 lagi la lutut saya ni tahan geram.

abil_tetra replied at 7-4-2015 10:05 AM
Agaknya nak suh ppuan tu nyanyi
Aku insan yg lemah..hanya mampu berserah
Meratap di tayar kereta ...

Banyak kes dah berlaku. Road bullies asyik terlepas, maybe sebab tak cukup bukti n mangsa malas nak panjangkan cerita. kali ni lah bagi pengajaran. Lepas ni road bullies jangan duk nak pukul orang tak tentu arah.

pittjie replied at 7-4-2015 10:12 AM
ee best kan bang meden buat kereta jump q macam tu. saya mmg paling nyampah org yang tak de rasa b ...

Tahniah dan syabas Pittjie! Agaknya orang jadi kuang hajar potong Q sebab selalunya orang give in ajer bila dia potong Q. Maka kesedapan lah dia. Sekali silap haribulan dia jumpa orang yang tak berapa kisah nak repair kereta sundri asalkan hati puas, padanlah muka dia!

mak_wa95 replied at 5-4-2015 08:22 PM
salah satu contoh anak kurang ajar..besar2 nanti kut jadi mcm ciki2 ni la..
harta benda mak..suka ...

ayooo..senang2 jer ko nk judge anak aku biadap..
dia syg giler kot dgn keta tu..
dia ckp keta tu keta dia...sapa2 nak naik kete tu kena tanya dia dulu..
xpela..aku tau la mcmana nk mengajar anak..so far xde lg org komplen
anak2 aku biadap..ko la org pertama

mamapea replied at 7-4-2015 12:46 PM
ayooo..senang2 jer ko nk judge anak aku biadap..
dia syg giler kot dgn keta tu..
dia ckp keta tu ...

so edisi dlm ni ko nak tunjuk anak ko sorang je la ada kete..

kerana sayang giler kat kete anak leter kat mak pun ok..

mak pun ok dileter anak...sadis..

rasanya mak pun sengkek kut..tu yang anak marah calar kete dia..
kalau mak berwang,setakat calar pedehal..hantar bengkel bayo la..

anak derhaka mak redo..sbb mak kurang mengajar anak tata adab berkeluarga..
so mak kurang beruang dari anaak so suka suki anak leter mak..anak pandang rendah

( so stop di sini,keluarga hang lantak hang la,
pandangan aku je..keluarga saya kalau benda dah jadi,kami xrungut dah,xmarah dah..kalau leter kalau bebel setahun pun calar tu xakan pulih dgn sendiri ke...leter pn xguna buat keruh keadaan je.di situ beza pandangan orang ....)

pittjie replied at 7-4-2015 02:12 AM
ee best kan bang meden buat kereta jump q macam tu. saya mmg paling nyampah org yang tak de rasa b ...

Kt mesia ni time nak approach toll tlg lah slow down..

Dont know why people must accelerate..

Bukan toll tu lari memana pun..

Nak2 klu fork in the road becoming a single lane..

Urut dada tgk sorang2 memecut,lastly stop gak klu lorong tunai or touch n go,slow down jugak bila dkt smart tag lane..haiyaaa...

Follow Us
pinksarah replied at 7-4-2015 03:46 PM
Kt mesia ni time nak approach toll tlg lah slow down..

Dont know why people must accelerate..

yang selalu buat saya sakit hati kalau kat tol tu ... kita ni dari jauh dah nampak kan ... mana lane tunai mana lane t&g dan smartag. infact boleh tau pun .. brapa lane tuk tunai dan so on. dan nampak kan ... brapa panjanggg line org dok q. tapi karang ada je malaun yang merempit in between lines ... konon2 salah lane la konon2 ingat kat depan tu ada another lane yg lagi pendek which dia org tak nampak  la .. dan tak memasal akan potong q. kalau ada lane yang lagi pendek .. tak de kita ni bodoh2 alang nak q di lane panjang betul tak? yang sengaja potong lane mmg banyak la.