CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: taji2906

Minta Bantuan Sesiapa Yg Ada Kelebihan Mata 6th Sense

Ah_Kwan replied at 10-4-2015 12:25 PM
keh keh keh

wa punya komen..

so, apek cakap ini cincin ada jin la? mcm mana mau buang? wa dah try buang sekali, dia datang balik...

taji2906 replied at 10-4-2015 03:04 PM
so, apek cakap ini cincin ada jin la? mcm mana mau buang? wa dah try buang sekali, dia datang bali ...

x reti nk komen.. tp nk gak komen..

tp TT sniri pon penah ckp.. dtg tiba2..
tertinggal jauh.. tetiba ada kat umah kan...
so, nampak la kan ianya tidaklah kosong gitu jer kan?
kalo bkn kosong = berisi... kalo dah berisi, apa isinya?

kat atas dah ada yg komen.. mebi TT leh rujuk pd yg lbh arif utk lbh sahih..
tp kalo dkenang apa yg TT gtau sblm ni... mcm panas je sifatnya...

cuba la g carik otai2 yg leh sahkan cemana apa citenya..
kalo nk kena setel.. setelkan...

gitu la seadanya repekan hamba....

ermmmmmmmmm wow menarikk.. wow wow wow

taji2906 replied at 10-4-2015 03:04 PM
so, apek cakap ini cincin ada jin la? mcm mana mau buang? wa dah try buang sekali, dia datang bali ...

@taji2906 mne ko dpt batu tu..pulangkn blik kt tuan pye bdn..klo x pon ko hnyut kt sg..niat dlm ati ko xnk batu tu & pergila kau ke tmpt asl usul mu..

menarik nya cerita ni

datuk saya dulu pun pernah jugak selesai aje solat, tiba tiba ada batu jatuh dari atas betul betul depan muka dia, jatuh ada sejadah. batu tu dia pergi ikat kan jadi cincin, niat mmemang nak buat cincin lah sebab batu dia cantik. and dia pakai sampai lah dia menghembus nafas terakhirnya. waktu hayat dia dulu takde pulak dia cerita apa apa yang pelik pasal batu tu...

Follow Us
taji2906 replied at 8-4-2015 04:37 AM
" sebab x keperluan " apa maksudnya tu? x proceed abis sebab apa ye?

ye Insya Allah saya cuma p ...

ni ada tanda tanda saka ni.saya tak lah pandai bab bab bende macma ni tapi mmg saya agak berminat hal hal macam ni. Saka sebelum kita menerimanya kita akan dapat :

1) Mimpi menyusu bayi atau mendukung bayi.   2) mererima berupa barangan seperti Keris , Pedang , bnde2 antik.

cuba awak tanya pada isteri ada tak keluarga atau keturunanya mengamalkan ilmu pelik ? atau keturunan awak sendiri mengamalkan ilmu pelik ? contoh Pernah dengar tak orang dah mati pagi hari tapi malam ornag nampak dia di rumah? itulah Saka. dan setiap saka tujuan berbeza beza. Orang dulu dulu kalau merantau atau pergi ke satu tempat mereka tinggalkan rumah berbulan bulan maka rumah mereka tu akan ada saka yang menjaga. . Saka akan menyerupai tuan rumah....apabila tuan rumah mati maka saka tadi akan diturunkan pada ahli keluarga yang lain atau terdekat.

TUan pada saka ni bila dah nak mati kena bukak bumbung rumah.badan dah tinggal rangka tapi makan nauzubilah Minta minta dijauhkan oleh Allah s.w.t      wallahualam.  

Ada sesetengah saka akan menyerupai kita dan tidur dengan isteri kita ketika ketiadaan kita. (balik lambat, out station)  tapi cara dia tidur dengan istei kita tu bukan macam cara manusia tidur dengan isteri. manusia normal kalau nak tidur dengan isteri atleast akan ckap atau bagitau dulu macma mana ke tapi makhluk ni xde. dalam gelap gelap tu dia raba raba dah boleh mula buat...ada kes yang teruk isteri jadi ketagih. dan mengandung .

Kalau senang cuba periksa badan isteri ada kesan lebam lebam pada badan tak ? oh ya satu lagii minta isteri jangan tidur petang selepas waktu asar.

cm bapak aku je. lps dpt cincin baran tk semena
nsib baik mak aku bwk jmpk ust, dh buang cincin tu.

huhuhu jangan senang2 terima/pakai je pape yg kita jumpa or datang gitu. makcik ni, aunty sendiri bagi pun makcik bagi kat orang. heuheuheu memang tidak la nak terima2, tah2 nak wariskan saka ke hape. tak sanggup ler makcik.

gigahertz replied at 15-6-2015 02:46 AM
ni ada tanda tanda saka ni.saya tak lah pandai bab bab bende macma ni tapi mmg saya agak berminat  ...

cincin tu masih aku simpan cuma tak pakai jek.. simpan kat opis... hahaha...

pasal keturunan, aku rasa kebanyakan kita ni mesti ada citer2 ajaib pasal nenek moyang kita.. orang dulu2 berisi ye tak? keturunan aku dan wife memang ada la citer2 gitu tp benda tu turun ke sapa tak sure.. belah wife aku rasa turun ke sepupu laki... citenya la.. tp tu pun tak sure...

yg belah aku, memang dulu ada kisah2 ajaib+misteri ni... tp tu la cuma citer2 mulut je pun... belah mak aku, rasanya turun kat anak arwak makcik aku.. sebab sulung dalam family sepupu sepapat ni.. belah bapak aku, cuma tau citer dulu2 kata keturunan jawa tp musykil gak sebab moyang2 aku tu namanya bunyi arab2.. sampai kat atuk aku je nama jawa..

errr... cuma abang aku pernah citer dia mimpi ada org jubah putih muka persis arabian datang dlm mimpi bgth yg dia tu moyang kami... siap bgth nama2 keturunan kami... dlm mimpi tu kata nk tengok2 cucu cicit je takde apa pun.. abang aku bangun tanya la kat bapak aku pasal nama2 keturunan tu... tp bapak aku tau nama sampai moyang dia je.. yg atas tu tak tau.. balik kampung, tny org2 tua sana, memang betul nama keturunan kami seperti org tua dlm mimpi tu bgth..

nak kata saka pun tak pasti la aku... cuma sekarang aku simpan cincin tu sebab cantik je.. aku cuma percaya pada Allah.. tp aku jugak percaya batu tu mahkluk Allah jugak... err, kekadang kat opis time relax2 aku sarung gak cincin tu kejap sebab memang bila aku belek2, rasa cantik sangat batu tu.. pada mata aku la..

gigahertz replied at 15-6-2015 02:46 AM
ni ada tanda tanda saka ni.saya tak lah pandai bab bab bende macma ni tapi mmg saya agak berminat  ...

ada terbaca dlm artikel psl org mati balik rumah mlm tu
dlm tu tulis itu qarin
jin kafir

utk tt, apa yg sy nmpk, batu cincin tu
shine bright like a diamond
pelik sgt cara cincin tu muncul
better don't keep lah
mcm forummer lain ckp, let it go, let it go...

dr tulisan tt, dh nmpk tanda2 semacam hubungan tt dgn cincin tu

taji2906 replied at 15-6-2015 01:06 AM
cincin tu masih aku simpan cuma tak pakai jek.. simpan kat opis... hahaha...

pasal keturunan, a ...

awk keturunan johor ya? atau ada isteri keturunan johor?

gigahertz replied at 15-6-2015 06:41 PM
awk keturunan johor ya? atau ada isteri keturunan johor?

haah... bapak aku org johor... moyang aku kelasi... moyang kpd moyang aku tu pedagang... yg abang aku jumpa dlm mimpi tu pedagang..

Berani jugak TT terus pakai. I pun berpendapat mcm setengah forumner. Mungkin cincin tu nk diwarisi pd TT kot. Mungkin ada keturunan ada ilmu atau saka atau apa- apa. Better tkyh pkailah.

Salam

sy ada kenal seseorang yang terima 'barang' mcm TT. Tasbih yang saaaaangatla berbeza dengan tasbih yng kita biasa nampak. Berkesempatanlah jugak nampak 'pemberian' yang muncul entah dr mana. Tasbih nie saiz dia sgt besar. Tetiba muncul. Datang dari mana? Wallahu a'lam.

cuba contact Dr. Sham 01136266122. klu mood dia baik laju je nolong.

kelebihan cincin tu bukan pada zahirnya.......tapi pada penunggunya..
ada hamba Allah yg bagi kat hang jaga cincin ni...malangnya cincin ni ber'isi'

nasihatku...tinggalkan/buang cara baik...cuba dgn cara paling mudah dulu,
buat solat hajat...niat untuk menolak pemberian tersebut...lepastu tinggalkan cincin tu ke mana2 surau atau masjid......firasat ku, pemberian tu dtg dari seorang tok guru atau org yg tinggi ilmu agamanya..
wallahualam...  

Tt dok belek2 lagi cincin tu? Hati terpaut lettew.. huhuhuu.. Pilih mana yang lagi sejahtera tt.. atas pagar dah tu.

melinda_kerr replied at 16-6-2015 11:26 AM
Berani jugak TT terus pakai. I pun berpendapat mcm setengah forumner. Mungkin cincin tu nk diwarisi  ...

rasa nak pakai sebab batu tu cantik... memang macam mata rimau, jenisnya pun batu tiger eye... ada rasa tarikan nak pakai cincin ni...

miftahuljannah replied at 16-6-2015 12:07 PM
Salam

sy ada kenal seseorang yang terima 'barang' mcm TT. Tasbih yang saaaaangatla berbeza dengan ...

tasbih tu masih disimpan ke? ada side effect?