CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: hanasensei

aku yang cepat sensitif dengan mak..rasa mak x adil

paku_karat replied at 31-3-2015 05:17 PM
weiii tq ah sbb ko tulis nih..aku pon nak wat gini jek bila blk kg nant..yg penting niat kita n Al ...

Dah baca ut post kat atas. Sorry to hear about it.

Bertabahlah. Makin difikir makin sakit hati. Buat je muka selamba dan paling penting pikiran  tu pun buat selamba jugak.

Kalau dipikirkan nanti sedih makan hati sakit hati iri hati etc.

Tenang tenangkan diri. Happy happy je. K

kesian makcik baca luahan uolls semua dalam ni. sabar la k. besar ganjaran bersabar berbakti dengan parents. makcik doakan uolls murah rezeki, Allah permudahkan dan mesrakan hubungan uolls dgn mak masing2.

paku_karat replied at 31-3-2015 05:01 PM
sabar jelah TT..aku pon problem jgk dgn mak aku..rasanye bkn favor mak aku jgk mcm ko..tp aku xkesah ...

Bila hsbnd aku blik. Parent aku xda pun nk bli brg2 basah utk aku msak.kdg2 aku hulur duit utk sruh ayh aku bli ikan yg special skit. Tu yg bila turn kt rumh aku, aku ajk suami mkm kt luar sbb parent pun xda kt rumh.
beza  kt umh in law. Bpak mntua akn bli mcm2. Smpai aku naik segan.
Pasal pntang tu pun aku risau gak. Klau dok dkat nnti kang mak x jga...aku kecik hati plak.so better dok jauh. Boleh aku sedapkn hti sbb jarak jauh. Lgpun skrg dh byk bidan atau upah jer org jga msa pntang.  Aku pun xnk susahkn parent aku atau in law dgn bnda2 mcm ni.

Msa aku kawen kak2 aku blik msa hri kndri. Mak aku xda pun bsing. Aku kn ckgu. Ingt msa kawen nk buat msa cuti skolh, mak xnk sbb cuti skolh kwan2 dia rmai xleh dtg. Nk blik kg. Duit kndri memg  dri duit hntran. Bju plmin doorgift semua guna duit sndri. Dah la kndri buat kt hmstay sbb mak aku ckp leh promote lgpun xnk selerakkn rumh. Msa kndri jd serabut..dgn mknan x ckup sbb org rmai, ayam pun org tu lmbt dtg. Ni adik aku kwen mak dah pesan sruh kitaorg contribute 500 sorg. Msa aku kwen duit dlm bnk tggl brapa jer sbb byr deposit rumh. Memg riso la tkut kndri x ckup duit..

makciktijah replied at 31-3-2015 09:17 PM
kesian makcik baca luahan uolls semua dalam ni. sabar la k. besar ganjaran bersabar berbakti dengan  ...

Thank mkcik.. sy rsa berdosa lak post mcm ni. Sbnarnya msa tu rsa down sgt bila bca msej tu.sedih sbb xtlg msa tu sbb sakit. Tp xder pun mention ckp sy sakit.
Skrg ok jer sy gn mak. Boleh jer sembang2. Tp xder la semesra mcm kak sy. Sy slalu brdoa agar hbubgan sy dn mak jd baik xder bmasam muka berkecik hati.
sy try mhon pindah dlu. Sbb hsbnd pun mcm pyah jer nk dpt tukar ke cwangan sini. Tp klau xder rezeki..buln 9 sy pindah ke rumh sy tu.

hanasensei replied at 31-3-2015 09:38 PM
Thank mkcik.. sy rsa berdosa lak post mcm ni. Sbnarnya msa tu rsa down sgt bila bca msej tu.sedih  ...

takpe uolls, kita ni manusia, perlu gak meluah apa yg terpendam. asalkan uolls x dedahkan identiti mak uolls semua, makcik rasa xde apa sgt.

bila jauh nnt mesti mak uolls terasa ketiadaan uolls tu. for the time being ni uolls bersabar ye. nnt bila kita ada anak mungkin kita akan faham kenapa kadang2 parents ni secara sedar x sedar ada sikap pilih kasih.

hanasensei replied at 31-3-2015 03:53 PM
Ya.. satu fmily ckgu...r

Haiyoh, betul tekaan aku. Bertabahlah akak, mak2 keja cikgu veteran memang camtu. Lebih kurang jah kita ni dilayan oleh mak kita. Sukor aiol anak sulong, takda abang, kakak untuk dibuat comparison namun nampak sangat la mak kita tu lagi favour the only son in tge family merangkap adik iol.

Follow Us
hanasensei replied at 31-3-2015 03:51 PM
Xder la smpai nk lost contact.. sy xnk la jd ank derhaka. Cuma nk jrakkn   dri tp still keep in to ...

yup...baguslah... duduk jauh sebentar mungkin lebih baik... elak mak rasa meluat tengok kita... biasalah tu.. bila dekat rasa menyampah..nanti bila dah jauh konfem dia rindu! eheh...

erkk...adakah TT ni anak angkat?

biasa ler ibu manusia juga......ibu ni sapa yg dngr ckp , ikut apa yg dia suruh, boleh membanggakan dia mmg  akan lebih di sebut2 ler. tp ada juga sebaliknya...anak yg selau wat onar ttp dimanjakan..

cuma sbg anak dh dewasa ni....sabar je ler....sok2 kita ada ank.....jd hrp2 kita leh lers yang anak2 kita seadil2nya.

tp aku percaya dia ttp syg kn TT tu.

pindah la...

sabarlah Tt. memanglah bak kata pepatah dekat bau taik, jauh bau bunga...

aku pom kdg2 angin dgn mak aku, tapi cuba bersabar. yelah mak aku sorang je, xda galang gantinya. mencoba untuk husnuzon, lagipun kita ni as anak pon kdg perangai haukk jugak.

yg penting if duduk jauh pon rajin2 la balik jenguk.
jangan menyesal dikemudian hari. untuk aku juga pesanan itu. banyak2 la bersabar

aku ni dah berbelas tahun duduk balik jaga mak aku cikgu pencen.
berbelas tahun baru perasan.. apa puncanya masalah kami. sebab aku tumpang duduk rumah mak.

laa ni, aku pulak yg pindah dan bawak mak duduk dgn aku.
jadi situasi nya berbeza..  

aku cadangkan pindah jek.. boleh ler TT hapuskan sikap M tu..
hidup berdikari dgn suami. biar mak dok berpaut kat anak2 yg lain pulak..
sat lagi TT pulak yg bau wangi.. biar org lain pulak yg bau taik..

apa2 pun bersyukur sbb mak aku tak berapa pandai nak ber watsapp..

hanasensei replied at 31-3-2015 09:25 PM
Bila hsbnd aku blik. Parent aku xda pun nk bli brg2 basah utk aku msak.kdg2 aku hulur duit utk sru ...

ni la agaknya antara punca mak ko mls layan ko kot
dah laki ko yg blk..ko g la tnjuk effort cket g pasar bli ikan sayo seme
yg ko harapkan apak ko g beli napa

agaknya mak ko tgk ko xde cara pon nak bli lauk padahal laki ko nak nlk nnt
tu dia pon mls nak msk tu..

aku kalo blk kg pon aku g kdai beli lauk kalo mak aku blom bli lg
tp biasanya aku g sama ngan mak aku la kat kdai..yg bayo tu aku..
ko ada keta kan blh drv kan..napa lah harap apak ko yg beli..
ko g beli sendrik kan boleh..and jgn la ko compare ngan pakmen ko tu..
setiap org pangai x sama

Edited by kakakmanis at 6-5-2015 10:58 PM

Bersabarlah TT. I rs mak you bukan tak sayang you cuma biasala, mak ayah mesti ada anak favourite dia.

Like my mother, anak favourite dia is adik lelaki I. Apa adik lelaki I nak, semua dapat. Pendapat adik lelaki I semuanya betul, pendapat I semuanya salah. Apa-apa hal mmg adik lelaki I akan dpt privilege. I ni telan air liur ajelah tgk. Dulu ms I masih bersekolah, I slalu nangis dlm blk sensorang memikirkan nasib diri. Skrg dh besar, mak I membanding bandingkan pulak I dgn adik lelaki I. Siapa gaji lebih besar, siapa berkereta besar, siapa lebih kkerrap  travel overseas, dan selalu merendah rendahkan I. I dah imune, I malas nk layan, walaupun I berkecil hati dgn mak I tp I diam aje sbb I fikir dia mak I.

Ni la mak bapak melebihkan anak lelaki.
Treat anak lelaki mcm raja.
Dah kawin menyusahkan bini.
Tgk je kat bod fd berapa ramai bini mengadu laki pemalas,tak tahu tanggung jawab dsb.