CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: feuersturm

Gangguan Belaan Yang Berterusan!

sedak baco pengalamey oghe

tekken replied at 18-6-2015 02:06 PM
sedak baco pengalamey oghe

takdok pengalame sdiri ko? buleh share2

sedak cito demo. ado ummph!

feuersturm replied at 6-4-2015 11:18 AM
2 tahun lepas, dia bersalin and ada complication sikit jadi dia coma dan skang vegetative state. n ...

sory nak tye vegetative state tu aper ye...

zulina replied at 19-6-2015 03:43 PM
sory nak tye vegetative state tu aper ye...

uols macam coma..tapi sedar..mata semua ada respon tapi tak gerak..

feuersturm replied at 19-6-2015 09:40 AM
takdok pengalame sdiri ko? buleh share2

ado...tapi buat maso nih..
blum nak share...
lagipong..malah nok ingat hok lamo2...
pengalamey sediri keno kak ambo sediri...
kalu ado maso..buleh kawe karey daley nih

Follow Us
naanie replied at 21-6-2015 03:03 PM

ya tepat sekali. kalau coma tuh terus tak sedar, vegetative nih ada masa 'sedar' and 'tidur' tp takde reaksi lah.

saya dulu sekolah asrama, sekolah lama.banyak lah cerita2 mistik nih berlaku hehe. saya nak kongsi beberapa cerita yang berlaku dekat kawan2 masa sekolah dulu.

nih masa tahun 1997, asrama kitorang nih agak terpencil jauh dari blok asrama lain. blok terdekat dalam 200m kot. bangunan 3 tingkat, tingkat bawah dorm dah convert jadi stor dengan ada satu common room. tingkat satu ada 3 dorm, dgn surau. tingkat atas ada 5 dorm. hujung skali setiap tingkat ada toilet sekali dgn bilik mandi. toilet nih ntah apa masalah tak pernah nak terang, ada je lampu mati. faktor nih menambahkan lagi elemen takut tuh hehe.

al kisah, ada satu malam nih sorang kawan nama Jay balik prep malam awal. biasanya prep malam dari 830-10pm kot kalau tak silap, dia gi bantai balik dorm dalam pukul 9pm lagi sbb tak tahan mengantuk. dia ajak budak dorm dia Haz nih teman. sbb masa tuh kitorang baru form 2, takleh la nak selamba sangat balik awal prep. kantoi dgn warden takpe lagi, kantoi dengan senior yang parah. so diorang lalu la jalan2 yang gelap sket and kurang orang lalu in case terserempak.

kelas kitorang masa tuh pulak kat hujung lagi satu, so memang jauh kena jalan. dalam 15min ada kot. jalan la 2 orang tuh, senyap2 dalam gelap dan akhirnya sampai ke bangunan hostel. lega lah diorang. masa lalu depan toilet tingkat bawah si Haz ckp dia nak terkencing pulak, ajak Jay teman jap sebelum naik dorm. Jay pon pk alang2 baik dia pon kencing sekali. masuk la diorang toilet sebelah2.

macam yg ckp tadi lah, toilet kat situ sentiasa malap je lighting. masuk2 pintu kat belah kiri ada satu row sinki dgn cermin tempat gosok gigi. jalan terus belah kiri row toilet, belah kanan row shower. bleh imagine la kot kan? cerita nih datang dari Jay, so die cakap elok dia selesai kencing (tapi masih dalam toilet) dia dengar bunyi flush dari sebelah. dia pon settlekan part dia, flush dan keluar lah. tengok toilet sebelah dh kosong. dia pong panggil la si Haz.

"Haz, Haz, mana kau?"

senyap.

Jay pegi la jenguk satu2 toilet, haram tak nampak bayang si Haz. Jay ckp mula2 skali dia rasa hangin sbb selambe si Haz tinggal dia. dia pon keluar lah toilet. sampai kat luar, tak nampak si Haz. takkan dah naik kot? makin hangin Jay jadinya. dia pon start la mengorak langkah ke arah tangga nak naik atas.

"wey apsal kau tinggal aku?"

terperanjat beruk Jay, sbb Haz baru keluar dari toilet tadi dan tanya dia camtuh. Jay ckp la die dh panggil2, jenguk satu2 toilet takde nampak pon. Haz ckp dia siap check sampai dalam shower carik si Jay, dia dh jerit2 panggil nama pon xde yang menyahut.

diorang jalan naik dorm dalam diam, sambil kepala pikir macam2.

naanie replied at 21-6-2015 03:03 PM

tq naanie

zeed replied at 15-6-2015 07:22 PM
kawan atas kawan.. selalu baca blog mummy TT.. ada saudara saya baru ni kena stroke.. masih boleh  ...

mak TT ada blog?

ada, tapi rasanya dah bersawang kot. dia mmg pandai menulis, org berseni sastera nih. nasib lah anak tak menurun bakat haha

feuersturm replied at 23-6-2015 09:25 AM
ada, tapi rasanya dah bersawang kot. dia mmg pandai menulis, org berseni sastera nih. nasib lah an ...

semalam google2 terjumpe gak blog mak TT
update latest bulan puasa ni jugak..
sedih gak entry tu

semoga mak tt dan seisi keluarga diberi kekuatan dan semoga adik tt tu sembuh..

pearl.silver replied at 23-6-2015 09:42 AM
semalam google2 terjumpe gak blog mak TT
update latest bulan puasa ni jugak..
sedih gak entry tu ...

thanks @pearl.silver

saya memang peminat cerita hantu, mungkin berjangkit dari mak saya yg juga suka cerita hantu. buku ke, kat tv ke, semua layan. dah berjangkit dekat adik perempuan saya sorang gak (bukan yg sakit, bawah dia). sbb dia belajar dekat kl, weekends selalu la balik rumah saya dan biasanya mmg kitorang tak miss tgk Seram Sabtu dekat astro citra tuh. mmg amek channel tuh pon sbb banyak tunjuk cite hantu asia.

bulan 12 tahun lepas, jumaat malam. adik saya dok tgk tv kat luar. saya pulak dah mengantuk awal, masuk bilik dalam pukul 10pm lg. terus tido dah, tatau ape.

dalam pukul 1 lebih saya tersedar orang ketuk pintu bilik saya bertalu2. bila bukak tgk adik saya kat pintu dengan muka panik habis.

"along, ada hantu kat dapur"

ahh sudah. saya bukan la percaya sgt benda2 nih, tp saya akui benda mmg wujud. kalau 10 cerita saya dengar maybe saya percaya 1-2 je. time tuh, hangin pon ade sbb kena kejut dari tido sedap2 dan takut pon ada sebab takkan la adik saya nak buat prank pulak tiba2?

wife saya pulak muka dh cuak habis, dia mmg takut betul dgn hantu2 nih. takleh sebut pon depan dia. kalau tgk Seram Sabtu tuh mmg dia terus masuk bilik tgk movie lain kat laptop. kadang2 siap bukak pintu laung suruh slowkan lagi tv sbb dia still bleh dgr sikit2 haha. dah dua orang tuh dh cuak camtuh, takkan la saya nak buat bodoh je. so untuk sedapkan hati diorang saya pon cakap saya gi tgk.

time sebut tuh berani betul. keluar bilik je, haish hanyut segala keberanian tadi haha. nak pulak diorang dua dok dekat pintu tuh je, bukan nak temankan. control macho punya pasal, saya jalan lah pegi ke arah dapur.

rumah saya apartment, design standard lah. bilik 3 semua dekat mcm satu corridor kecik menghala ke living room dgn dining room, dapur tepi dining area tuh. masa tuh tv dgn lampu living room still pasang so kurang la sikit cuak. tp masa nak intai ke dapur tuh, fuh debarrrr!

saya langkah gak gi dapur, pasang lampu dan intai dalam toilet, dekat yard luar semua tapi alhamdulillah takde nampak pape. bulu roma mmg berdiri la tp tuh maybe sebab anticipation tuh je kot. bila nampak cam ok, dgn jantannya melangkah balik gi bilik dan bagitau takde ape pon dan tanya adik saya tadi ape bendanya.

dia cakap, dia belum tido lagi dok tgk tv. dari hujung mata dia, ternampak macam ada kelibat dekat dapur. dia tak berani check just tgk dari jauh. tp tak nampak pape pon. so die buat bodo la dulu. then sekali lagi nampak ada mcm orang dekat dapur tuh. dia dh rasa lain macam, so dia try call kawan dia nak ajak borak bg hilang takut tp kawan pulak tak angkat fon. tido dah la kot kan. dia pon decide nak ignore je lah, tgk tv mcm takde pape. sekali benda tuh datang dekat menghampiri sofa tempat dia dok baring tuh. masa tuh la dia lompat lari terus ketuk pintu bilik saya.

malam tuh dia tido bilik saya, ada tilam extra (anak punya, tp anak naik tido atas katil). esok malam saya temankan dia lepak depan tv sampai dia dh tido. saya tgk2 dapur takde pape. dah 1 lebih gak, tgk adik pon dh tido, tv pon xde cite best saya masuk la bilik nak gi tido gak. tak sampai setengah jam adik saya ketuk balik pintu ckp benda tuh ada lagi. seround lagi saya kena gi check, tp still xde nampak pape.

lepas kejadian tuh, takde dh jadi pape or nampak pape. adik saya pon ada la 2 bulan tak balik lepas tuh, dok hostel je (die cakap bz, tp saya yakin sbb dia takut sebenarnye hehe). alhamdulillah sampai skang still ok, adik saya balik now pon xde pape dah. saya rasa mungkin benda tuh melintas je kot, sbb saya dok situ since 2008 dari bujang sampai kahwin dapat anak takde pnah ada pape. adik saya pulak mmg jenis berani, bukan mcm perempuan manja2 type nih dan mmg takde sebab la dia nak menipu.

semenjak tuh gak la lama saya tak tengok Seram Sabtu. nasib baik la masa tuh SS asyik tunjuk cerita indon lakonan aziz gagap je, mmg takde quality langsung pon ceritanya. sabtu lepas first time tgk balik, alhamdulillah ok je hehe. pasnih bleh la sambung tgk setiap minggu mcm biasaaa

best TT..kalau ada lagi sila sambung
i followwwwwwww

Wahh... ape blog mommy TT...

Selama ni sangka TT ialah gegurl.. mahap

feuersturm replied at 25-6-2015 12:30 PM
saya memang peminat cerita hantu, mungkin berjangkit dari mak saya yg juga suka cerita hantu. buku k ...

Mati2 aku ingat perempuan bujang. Best. Nak lagi.

alamak kenapa orang ingat perempuan??? haha, ayu sangat ke cara penceritaan nih?

Ayu dan mengiurkan

Dokte ade cakap tak keadaan adik jadi mcm tu sampai bile? Kesian dia. Mahap kalau pertanyaan kurang sopan.

Sila sambung

bestnyer cara penceritaan..boleh minta link blog ibu tt x..nak baca coretan seorg ibu..