CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puccafan

motivasi kurus

pucca dah turun brapa kg dah?

CaTtLeRaNcH replied at 31-3-2015 01:28 AM
I cuma kuruskn bdn smpai 40kg jer walaupon time tu i pkir i xckup kurus lg. Sbb kazen i tgur i mcm x ...

OMG sis, you were in pre bulaemic state ok that time nasib baik recover. Saya tgk cerita thinspiration di channel DIVA last month, i think all teenagers should watch it. Tak lah bimbo mengidap penyakit psy free free jah

CaTtLeRaNcH replied at 31-3-2015 01:20 AM
Pas abis idea mcm mne nk kurus i dpt idea lah mcm ne nk kurus ngan cara mudah n berkesan cpt. After  ...

My cousin jd cam u...yg lagi pelik..mak n bapa sedara me bila tahu dia gelak n bangga lagi..sbb anaknya berusaha xnak gemuk... ape punya mak bapak....

Untuk kurus i banyak jaga makan
No sugar in drinks at all, banyak2 minum plain water
Kalau mengidam air2 manis ni minum sikit je setakat cukup syarat
Kalau makan luar i akan bawak my water bottle or kalau terlupa pun i order plain water je, sugary drinks are such a no no

Bagi i sarapan tu wajib, lagi awal lg bagus sbb nak boost metabolism dan tenaga semua kan
I biasa makan oatmeal or muesli or roti lusuh sapu dgn peanut butter, pastu letak pisang. Nasi lemak jarang sekali i makan untuk bekpes
Between sarapan dan lunch i makan buah2 or yogurt, kira mcm snacking la
Lunch makan nasi sikit with protein and lebihkan veggie
Petua org kata masa nak buh makanan (kalau beli luar) letak veggie dulu baru the rest
Between lunch and dinner pun i snacking lagi
Dinner tu ikut la, kadang2 tak makan sbb lebih penat dari lapar

Utk exercise, since i tak suka lari2 i skipping kat rumah sbb i suka lompat2
Then buat strength training
I will swim 2 kali seminggu at least
Install je apps utk exercise ni, banyak sangat
Bak kata kevin zahri, senaman tak wajib, yg penting makan tu jaga
Kalau nak cepat tgk hasil pi la bersenam

Dulu i pun tak makan nasi, turun tu turun tp mostly water weight je, i makan balik then bam2 badan i
now jaga makan berat i konsisten la, takde la naik drastik sangat

Motivasi nak kurus ialah sebab i nak nampak jelita dalam baju i since i suka melaram tp tak seronok kalau pakai baju then ada lemak terbonjol2...doakan i berjaya mencapai body idaman
I suka baca Women's Health dgn Fitness punya laman web, suka baca Success Stories lepas tu baca2 artikel kat situ, boleh la utk tambah pengeetahahan

Lagi satu u kena bagitau fmaily yg u tgh kuruskan badan
support dari org tersayang sgt penting

Very informative... Best of luck u alls

Follow Us
fuh..btul2 bsemangat...aku ni asyik terbabas je......nk share skit...

taun 2013 berat ak dlm 125kg....dlm bln 4 smp bln 11 ak diet atkins..hasilnya bjaya turun jadi 100kg...ilang sudeh 25kg lemak berkrim disukai ramai tu..haha..

tp end of dec, ak dpt kja kilang....slalu blik mlm n sometime so stressful menyebabkan diri dh xterurus...balik kja mlm je trus rembat nasi....dh mula mkn junkfood n mnum air bgula....(teruk kn..haha)..

skng ni berat dh naek mcanak ibarat harga barang yg naek ekoran penangan gst..

skng nk turn over utk motivate diri ak ni...tp amat ssh....(alasan je tu..nk seribu daya idak...)

jadi...persila la insan2 yg nk maki2 ak ke...atau yg nk beri smgt pn amat digalakkan...hehe

toyaq_03 replied at 15-4-2015 06:21 PM
fuh..btul2 bsemangat...aku ni asyik terbabas je......nk share skit...

taun 2013 berat ak dlm 125k ...

toyaq laki ke pompaun?kilang keje shift ke? 2 or 3 shift?
tapi keje shift memang emosi terganggu skit

suami saya, peringkat obes. motivasi kurus ialah mendapatkan kesihatan yang baik. untuk 2bulan, dah turun 20kilo.

bekpes : oat + buah / tortilla / capati + sardin

lunch : oat + buah / oat + sayur (if tak dapat elakkan macam kursus or orang belanja, makan nasi segenggam + lauk)

dinner : oat + buah / oat + sayur

Edited by tiramisuu at 16-4-2015 02:43 PM
tunas.manja replied at 16-4-2015 01:56 PM
suami saya, peringkat obes. motivasi kurus ialah mendapatkan kesihatan yang baik. untuk 2bulan, dah  ...

tak boring ke menu? kenapa x masukkan ayam/ikan/nasi?

Tinggi 165, berat now around 57kg. Nak turun lagi 7 kg. Sebelum ni 65kg. Cara i, breakfast makan 2 keping biskut tawar wholegrain ngan air masak. Tengahari   makan 2 keping biskut tawar wholegrain  air masak jugak. Waktu lain, Bila lapar telan air masak jer. Malam makan epal.

Tapi kekadang badan terasa sejuk sebab lapar kut. tapi memang takde selera makan dah now. cara i ni macam extreme lah jugak tapi tulah nak balik ke saiz s kalu tak xs pun.  Dah dekat sebulan dah duk mcm ni tapi mlm payah tido....

Kesan yg paling nyata from this diet no more gastrik n i rasa kekadang macam di awangan sikit ha ha ha ha

tiramisuu replied at 16-4-2015 02:42 PM

konsepnye nak turunkan berat badan obese.. apa kata orang alah bisa tegal biasa gitu.
kalau la i segigih itu nak kurus.. aiyooooo.. takdela obese pun, cuma rasa nak kurus supaya blh turun satu size..dari L tu M. ni memanjang L..separuh lagi nak ke XL kut.

tiramisuu replied at 16-4-2015 02:42 PM

Dia yg rekues menu macam tu. Sy ikutkan.  No pain no gain katanya. Eksesais yg dibuat, kayuh basikal(5-10km)

anisania replied at 16-4-2015 02:56 PM
konsepnye nak turunkan berat badan obese.. apa kata orang alah bisa tegal biasa gitu.
kalau la i ...

well..aku pn obese gak dulu..dari 80+ kg ke 55 kg dlm tempoh 8 bulan..nak kurus biar la makan healthy..sbb diet ni bukan utk tempoh tertentu..diet ni kena seumur hidup baru menjadi..ramai org tewas nk kekalkan berbanding nk kurus dlm tempoh tu

tunas.manja replied at 16-4-2015 03:46 PM
Dia yg rekues menu macam tu. Sy ikutkan.  No pain no gain katanya. Eksesais yg dibuat, kayuh basik ...

saya komen sebab nampak menu sama,if tak balance dr segi protein/carbs/fat.. susah dr segi nak fit.. tapi kalau protein/carbs/fat dah ok xde masalah..bila workout banyak,badan perlukan extra protein..kalau makanan tak balance, boleh efek pening selepas exercise

mohon suami masukkan senaman bagi fitkan badan(cth angkat dumbell) supaya kulit tak menggelebeh. good luck!

tiramisuu replied at 16-4-2015 04:37 PM
well..aku pn obese gak dulu..dari 80+ kg ke 55 kg dlm tempoh 8 bulan..nak kurus biar la makan heal ...

tiramisuu..
kirenye u dah expert ek bab healthy diet + exercise ek.. i beginner untuk exercise... mmg blh redah je ke exercise apa nak buat.. tiap tiap hari tgk jillian 30 shred days level 1..buatnye tidak. shape badan i macam mak mak..nmpk kurus tapi hakikat spare tayar sana sini especially start dr perut until paha.

Edited by tiramisuu at 16-4-2015 05:00 PM
anisania replied at 16-4-2015 04:48 PM
tiramisuu..
kirenye u dah expert ek bab healthy diet + exercise ek.. i beginner untuk exercise.. ...

perut peha tu mmg biasa ppuan ada terlebih sbb nk support time pregnant..lupa mane ntah fakta tu aku dapat..sbb tu lelaki lebih senang kurus

kalau nk turunkan beratkn, exercise je YANG MAMPU DULU pada MASA KITA ADA. tak kisah la lompat2 ke..ikut video ke..threadmill ke..yang penting buat tiap2 hari..20minit sehari..x perlu 2 jam sehari tapi next month non hado yang penting istiqamah..lama2 nanti akan ada perasaan..eh dah boleh buat sejam baru berpeluh bila dah adapat dengan cara bersenam..baru la divide dua senaman,senaman utk kuruskan badan dgn senaman utk fitkan badan

pasal masa bila nk exercise tu xde masalah, pagi ke..petang ke..aku exercise sejam seblum tido sbb tu je masa free aku

kalau ko duk KL/sgor..ada duit..ko beli je healthy food dr ig yg wat deliver makanan sihat..aku pn terliur tgk..tapi malangnya aku x duk bandar beso

nk share jgk la..sbb skrg ni start balik my routine diet..sblm ni pun penah buat diet atkins n hilang la berat 20kg..
tp btl la ckp former..diet ni sebenarnye ialah cara hidup kita...

btw tinggi 163cm, berat sebelum start diet 95kg...utk 3 minggu pertama bulan ni Alhamdulillah da turun 7 kg n berat terbaru 88kg... which is my target by end of may iols nak reach 80kg...sebab I tau..phase pertama diet ni 10-15kg mmg senang nk target..tp bila da makin lama..berat mst akan smpi peringkat plateau...

so far my routine diet is...jangan skip meal n snacking...setiap kali makan mst ade carb (good carb), fiber & protein..air masak at least 3 liter sehari...no oil (sometimes iols pakai jgk olive oil), no sugar, no msg & no salt.. eat clean...

routine exercise plak, mmg iols pg gym..at least 3-4x seminggu..cardio sejam n lg sejam samade buat upper body or lower body..

semoga daku terus istaqamah..

newrulez88 replied at 16-4-2015 05:34 PM
nk share jgk la..sbb skrg ni start balik my routine diet..sblm ni pun penah buat diet atkins n hilan ...

share laa menu uolsssi buat atkins gak...tp dah almost a year tinggalkan n badan naik..
tgh risau nihh...dah start jogging...tapi since selalu balik kije dah mlm...harap on weekends je laa

tiramisuu replied at 16-4-2015 04:45 PM
saya komen sebab nampak menu sama,if tak balance dr segi protein/carbs/fat.. susah dr segi nak fit ...

Angkat dumbell tu ada buat. Tapi bukan hari2 macam berbasikal. Pasal makan, dah jumpa dietician. Byk ditekankan bab kiraan kalori. Fokus skrang, nk turunkan berat dulu. Target 100kg