CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anggunsri

Susahnya nak beli kereta baru ......

lolen replied at 4-3-2015 11:19 AM
anak dh 4 mmg kena pakai keta besar skang ni...
ye la kan nak letak 4 org kat blkg tu mn muat dah ...

haha...betul tu...
tu la pasal nya beli exora...
tapi u...naik exora pon...3-3 berebut dok barisan tengah...kat belakang pon xde nak duduk sesowang...
ada antu agaknye
melainkan ada orang lain naik keta...terpaksa la diorang dok belakang
tu pon muka bertangkup....
slalu kena bebel...lain kali jalan naik iswara aje...kalo cenggitu peel memasing

Nak tanya sesapa yg expert kat sini, kalau gaji betwen 2-2.5k sbulan, lepas ke nak beli myvi sebijik? Yang harga on the road 41.5 k tu? Iols takde asb.

soursop_juice99 replied at 5-3-2015 09:26 PM
Nak tanya sesapa yg expert kat sini, kalau gaji betwen 2-2.5k sbulan, lepas ke nak beli myvi sebijik ...

kalo ko  xde hutang lain lepas gaji bnyk tu..
asb dia x nak pon kalo ko ckup syarat..
stendet d/p 10% pon lps dah nak beli keta

zaman aku beli mybi tahun 2007 gaji lebih kurang 1500 je...
x yah pakai gerentor pon..
lepas jek..2500 tu consider bnyk la gaji ko utk mybi
lain la kalo ko nak beli honda

merah_arjuna replied at 26-2-2015 11:33 AM
yaa...tp bkn intel..hohoho....resia....

nak teka kilang first solar bleh? katanya operator2 dan technician2 situ ramai yg pakai keta hebat2. tgk kat parking pon tau....heheh...

sy pon baru beli keta. submit loan seminggu sebelum CNY aritu....keta dpt baru seminggu lepas

rasanya skang ni mmg bank mintak kita provide sorg guarantor utk car loan.

kalau rasa taknak susahkan org, baik takyah buat loan lagi. tt kumpul dulu duit dp at least 10% dr harga keta..

shunnaray replied at 6-3-2015 05:11 PM
nak teka kilang first solar bleh? katanya operator2 dan technician2 situ ramai yg pakai keta hebat ...

kikikiki...biarla resia...

Follow Us
few months ago saya buat loan dengan bank.. mula2 saya attach payslip shj.

1st bank kekwat sangat konon komitmen banyak, ala ala tak lepas. suruh call utk ckp dengan customer pun buat endah tak endah jah. so kau kekwat boleh blah.. buat kastemer mcm orng nak menagih dari dia.

then i go to second bank.. hampir2 kekwat juga..
skali.. saya panjat tangga bank attach skali dengan buku ASB, saving gold, statement side income, geran tanah..terus bank cetak surat offer keesokan arinya.

padan muka 1st bank. they are loosing a customer yang mahu beri mereka keuntungan gara gara loan officer yang kekwat igt orang tak ada duit nak bayar loan.

itu pengalaman melucukan. its about you have money then you talk. gitu sangat konsep perbankan masa kini

so kalau financial cycle kamu tak strong, i think its not the time yet for you to apply loan.

merah_arjuna replied at 26-2-2015 10:06 AM
kilang area kulim hi-tech ni...diorg byk ot...kalo yg fix ot 1 ari rm200...
sekian terima ...

Mak aiii...tingginya ot...kalu cam tu aku pon nk keje situ gak la.

Sunyi dah thread ni. Aku follow sbb aku pn dlm prosea beli kete ptama. First apply loan dkat maybank dia nak guarantor so aku reject. Gaji aku 3.5> tapi sbb ada asb-loan n personal-loan and byk masalah bkaitan loan apa yg ada bawah nama aku (yg aktif ada 2 je). Kesilapan dgr ckp banker mmg menyusahkan (ni cerita panjang).
Tp ending nya setelah 2-3 minggu mengusahakan loan, downpayment 6k + diskaun rebat 8k (korang tau kot kete apa), semalam baru loan lulus kat bank muamalat. Esok dia mtk dtg sign agreement, pastu kedai kete suh terus datang bayar down payment sbb dorg nk terus push bayaran (kejar sebelum 1 april).
Aku cuma nak tanya mmg mcm tu ke proses dia utk bayaran? Lg satu dia nk down payment cash. 6k nak keluarkan kena buat kat kaunter kan? Menggigil lak nk kluar duit byk. Aku buat loan kat hometown. Malam ni baru nk balik.

Edited by addamnor at 27-3-2015 11:15 AM
duri_durians replied at 27-3-2015 07:48 AM
Sunyi dah thread ni. Aku follow sbb aku pn dlm prosea beli kete ptama. First apply loan dkat maybank ...

arini draw 3k, esok draw 3k kat atm pon boley..

4 tahun dulu i beli kereta, i bagi bank deraf jah utk downpayment.. tak kuasa lah nak kelek rm 20k dalam beg plastik, kena rompak sia sia

6k tuh kamu boleh ikat2 selit2 jah kat mana2 sambil catwalk ke kedai kereta.. not really a big sum of money.

duri_durians replied at 27-3-2015 07:48 AM
Sunyi dah thread ni. Aku follow sbb aku pn dlm prosea beli kete ptama. First apply loan dkat maybank ...

Aku pon baru beli first car awal tahun ni.loan semua dgn maybank alhamdulliah cepat je, xyah guarantor.aku ada loan asb dgn kad kredit.kadang2 bank ni dia nk tgk komitment and track record bayar tu ok.
kereta bayar 15% downpayment + dapat 2K rebate. memang mcmtu dia nak duit cash rasanya. tapi case aku dia suruh bank in. tapi gigil jugaklah nak bawak duit bnyk gi bank nak masuk duit dkt kauter tu

jadi kat adik aku.. nak beli kereta ..ya allah hazabnya procedure.
mcm2 benda la..guaranto pun nak yg keja local dia msia. abg aku keja kat luar nak jadi guaranto pun tak boleh. then ntah apa2 dia rejek sbb ntah apa la tak apply grad scheme la..bla bla bla..
er... last2 akak aku suggest dia beli kancil lama cash 5k tu jer la..nak buat gi balik kelas jer pon

hai hai u all.. panjang sungguh eh komen2 kawan kat sini...  maaf la agak busy lately ditambah pula password forum ni asyik lupa je...

Terima kasih saya ucapkan...pada rakan2 yang sudi bgi tips, komen, pandangan and juga pengalaman ...mybe ia bole dijadikan panduan pada saya dan rakan2 yang mungkin ada masalah yang sama seperti saya....

emm insyallah akan ada la rezeki ... tengah siapkan duit deposit  alhamdulliah...
cuma nak tanya kat sapa2 yang ada experience.. seeloknya deposit tu kita bayar kat salesman ke atau direct kat officer bank?/

ingat plan nak jump salesman tu after working hours.. apa pandangan kalian.. rsanya selamat ke.. .???