CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ami_gurlz

Tiada minat untuk berkahwin

Pelindung replied at 18-8-2015 07:48 PM
kononnya nko diberi pilihan... nko nak tak tinggalkan hasil  perkahwinan nko, utk kembali hidup di ...

aku kan suka dating. jalan2. tgk wayang. makan2. itu kan prinsip hidup.
dah tua2 begini, sapa nak teman aku gi dating? ko ke?
pun aku bukan datin yang banyak duit utk bela anak anak ikan.
lain le kalau aku perempuan tua yang banyak duit. itu lain la cite.

err..menepati ke soalan ko ni?

TT lain. dia tak suka gi jalan2. dating. etc.
sebab tu aku tak nampak keperluan dia utk berkawen.

Hana replied at 19-8-2015 09:32 AM
aku kan suka dating. jalan2. tgk wayang. makan2. itu kan prinsip hidup.
dah tua2 begini, sapa nak ...

nyesal pulak tanya.

Sorry dah lama x update   busy memanjang sebab akak nk kahwin hujung tahun ni...

Berita gembira baru is that saya baru siap settlekan dokumen2 pengambilan anak angkat.
Anak kawan mak saya baru cerai n both parents xnak jaga baby tu...baby baru 1 tahun setengah n anak luar nikah.Kira sebelum nikah dah ngandung,tp nikah x sampai setahun cerai sbb dua muda lg (dlm21 tahun cenggitu) n banyak masalah...actually sebelum nikah diorang nak gugurkan baby tu tp mak diorang x kasik....

So my life dah tambah seorang anak perempuan n that baby punya la manja ngan saya walaupon baru dua bulan ngan saya...even kadang2 susah nk adapt,,saya dah start rasa comfortable ngan life saya.mmg banyak  dah spend duit untuk baby ni...sbb career dah stabil,,bole fokus my time for the baby...rasa nk kahwin tu makin menjauh pasal x nak jeopardize life yang cukup bahagia sekarang ni...dgn zaman sekarang yg macam2 hal berlaku dlm perkahwinan...lagi2 yg saya baca dalam forum2 kat sini...duit kena amik suami la,kena pukul la,nak cerai la...xnak risikokan kestabilan hidup saya sekarang ni.huhu...

MISZZZ replied at 15-5-2015 02:01 PM
hai tt, miss pon dah umo 26, financial stabil, kerja stabil, rumah kereta semua ada.. family pon sup ...

Thanks,saya mmg dah selesa hidup solo...x nak la menambahkan masalah lain bila bawak orang baru masuk hidup kita ni...life mmg dah stabil

milanhawkin replied at 12-6-2015 02:54 PM
i salute la org yg dh xde keinginan nk kawen ni sbb kawen ni kan fitrah manusia. mcm mana TT hilangk ...

sbb saya memang bukan jenis yang bersayang-sayang,saya mmg jenis independant...kalau ada problem saya akan simpan dlm diri sendiri n try to solve it on my own...even my mom pon saya x bagitau sbb bukan jenis tagih simpati nk perhatian or tempat luahan.kalau masalah tu berat sgt,,saya akan luahkan kat allah sahaja...so kena try jadi independant yerrr...

lagi satu saya pikir,,saya ni ada cara hidup sendiri...saya suka jalan2,travel,shopping barangan branded,menghadap komputer,etc....kira saya lagi syok hidup bujang la.x yah pikir org lain ke apa lagi dah...pikir untuk diri sendiri jer.kalau ada suami,anak2 bagai,sapa nk pikir untuk kita?besides,kalau kahwin mesti xleh buat dah benda2 yg saya suka...mcm yg kawan saya kata la,kerja seorang isteri ni kat tmpt kerja n kat rumah.24 jam keje....huhu...x mau la.

ambik anak angkat suda...

Hana replied at 22-6-2015 11:38 AM
woww.. bestnya topik begini. First time aku jumpa perempuan mcm nie (or aku baru masuk bod ini? )
...

hihi...thanks sbb speak the truth...ramai org hanya nmpk keindahan berkahwin jer.kahwin ni bukan main2,kalau x bersedia or xnak,x bole dipaksa.mmg xkan jadi...mcm yg saya baca kat forum lain byk masalah dlm hal rumahtangga.org2 sekarang sll menggalakkan anak2 muda kahwin awal,tp x bagi warning ttg realiti perkahwinan...hanya cerita yg indah2 jer....xde masalah kahwin muda,cuma budak2 muda tu yg masalah.x matang lg n berdarah muda....

btw kerja rumah kan tanggungjawab suami?kalau xnk buat pon x per la kan...suami x bole paksa,bukan jadi dayus ke nnt?just asking...sbb my fren kerja rumah,masak,baju semua suami dia yg setelkan...dia tolong sket2 jer.dia ckp sbb suami dia paham tanggungjawab seorang suami n xnk disoal di akhirat nnt kalau isteri dia terasa beban ngan kerja rumah...sbb saya tgk ramai jer isteri2 yg buat kerja rumah tp at the same time mengeluh letih,jadik stress,cpt membebel sbb kerja rumah x abis2...camne tu?kira suami berdosa ke sbb tolak tanggungjawab dia ke bahu isteri?

Follow Us
ami_gurlz replied at 24-8-2015 11:39 PM
hihi...thanks sbb speak the truth...ramai org hanya nmpk keindahan berkahwin jer.kahwin ni bukan m ...

saya tak tahu la..tapi, kalau mata seorg perempuan tu boleh TAHAN tengok barang2 bersepah, kain baju tak basuh, kain baju tak berlipat, gi keje baju2 tak bergosok, etc..etc.. boleh la tak ambik kisah. tak buat keje. semua tunggu laki buatkan.

bagi saya la..keje2 rutin keje2 umah ini hanya boleh diselesaikan kalau suami mampu ambik MAID.
tapi tu la. zaman skrg nie, MAID sgt mahal. bulan2 pun kena byar rm dekat2 rm800. gila ke hapa?

Hana replied at 25-8-2015 10:43 AM
saya tak tahu la..tapi, kalau mata seorg perempuan tu boleh TAHAN tengok barang2 bersepah, kain ba ...

Hihi...gile x gile dah kira tanggungjawab.tu sbb zaman nabi dulu para suami sediakan khadam kat rumah.sbb mmg mereka x mampu persiapkan makan,pakaian,tempat tinggal bersih untuk isteri mereka hari2....kalau isteri nak buat jugak xper...tapi suami x bole tolak bulat2 tanggungjawab dia atas bahu isteri.mcm mana suami x bole mintak duit isteri,mcm tu la suami x bole bole suruh isteri buat kerja rumah.hanya bole minta tolong.para isteri pon kena paham hak dia.takut buat atas dasar adat melayu,tp dalam hati x rela n selalu mengeluh letih.suami kena awal2 tanya samada isteri rela atau x.bukan buat2 mcm x paham tanggungjawab.

ami_gurlz replied at 25-8-2015 03:42 PM
Hihi...gile x gile dah kira tanggungjawab.tu sbb zaman nabi dulu para suami sediakan khadam kat ru ...

perkawenan itu is a complicated life. ada part nikmat pun ada gak. part hazabedah pun ada gak.
sentiasa kena buat adjustment. satu pihak kena asyik mengalah.

kalau suka berdating sokmo, mmg le harus kawen. nanti TERzina pulak.
kalau tak suka berdating, suka sorang2. enjoy being single. takde masalah utk stay as single.

tapi, dari pengalaman sendiri & keliling, kalau single lady berusia 30an, perangai nya jadi lain mcm sket kalau tak kawen2.
tak memburukan tapi, kenyataan. tapi, kenyaatan ini susah nak diterima.
pun malas nak exlobrate panjang2. sebab tak semua orang akan jadi "pelik" jugak
berkawan ramai, nanti tau lah. hahaha.

ami_gurlz replied at 13-2-2015 07:25 PM
Thanks

Hati Ami mmg terbuka untuk berkahwin bila2 pun,cuma pasangan yg bole membuatkan Ami a ...

Klu jumpa seseorang yg ikhlas mencintai kita .better  bagi peluang dulu pada dia...Maybe cinta tu akan dtg lepas kahwin ke..tapi jangan paksa diri menerima si dia tu ..
Tapi janganlah kahwin sebab org lain pula,,,biarlah hati kita rela...mungkin rasa tak nak kahwin lagi sekarang sebab rasa masih nak enjoy masa muda nie...belum rasa nak masuk ke fasa hidup berkeluarga and ada anak..

ami_gurlz replied at 24-8-2015 11:39 PM
hihi...thanks sbb speak the truth...ramai org hanya nmpk keindahan berkahwin jer.kahwin ni bukan m ...

Klu Melayu biasa harapkan bini yg buat kerja rumah...tapi kalau Cina,,lelaki tolong sama..and kadang2 siap buat air kopi lagi utk wife dia. ..tu yg sye selalu nampak...

Toppaz replied at 13-2-2015 10:05 AM
Ni soalan  takut nak kawen ke sesi nk meluah ckp sal hobi ngan your sis?

Nak cakap TT "self-abso ...

I think sbb dia tak de feeling kat lelaki tu that why lah rasa geli..

ami_gurlz replied at 13-2-2015 07:46 PM
tt xkan keluar ngan mana2 laki berdua jer.takut nnt apa2 jadi plak.xkan nk tarik mak ayah yg tua2  ...

Tak ade  feeling kat lelaki tu,,tu yg tak suka cium2 tu,,,

shop_girl replied at 15-5-2015 10:12 AM
Kita rasa tak minat nak kawen sebab kita rasa there is nothing wrong with our current life..in other ...

Betul tu sye setuju tu...

Naz79 replied at 8-9-2015 07:46 PM
Klu Melayu biasa harapkan bini yg buat kerja rumah...tapi kalau Cina,,lelaki tolong sama..and kada ...

aku tgk ramai je kenalan aku tolong bini kat dapur. punya la rajin memasak. heran aku.

Naz79 replied at 8-9-2015 07:56 PM
Tak ade  feeling kat lelaki tu,,tu yg tak suka cium2 tu,,,

kalau ada feeling, nko boleh cium2 ke.. wah.

ami_gurlz replied at 25-8-2015 03:42 PM
Hihi...gile x gile dah kira tanggungjawab.tu sbb zaman nabi dulu para suami sediakan khadam kat ru ...

org pompuan.. bila nk menangkan situasi abih diselak hujah2, hadis2, kisah2 nabi... bila org laki buat gitu... marah. padahal 2 x 5 je mereng semuanya.

xrugi pon xkawen..

Berkahwin itu melengkapkan sebahagian drp agama. jln mudah utk ke syurga jika betul caranya.

'Andai taknak bernikah menjadi pilihanmu, engkau berada di option terakhir. Solehah.Kerana tanpa solehah, kita juga tidak akan bertemu jodoh di syurga.'