CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9964|Reply: 66

hanya sesuap nasi...

dengan keadaan dunia yang menggawat sekarang ni...dengan keje yang tak tetap lg...dengan gaji yang tak naik2 lagi walaupun hampir 6 tahun keje...dengan harga barang naik mencanak2...walaupun rege minyak turun...tp rege barang tak turun2...so camne nak survive idup??

macam keenah ni bujang...duduk rumah parents...tapi sesak jugak la nak sampai sebulan...kalo yg berkeluarga xdpt bayang camne..keenah try la jugak biz on9 tp xde sambutan...abis mcm tuh je modal keenah..jd now keenah bergantung harap dengan duit gaji keenah yg seciput tu je la nak idup...

keenah kadang2 terpikir nak biz makanan di pasar malam...tp keenah mcm dah serik nak cuba..lagipun nak kena kuar modal lg...camne keenah nak kuar dari masalah niiiiiii!!!

terjemahan surat Ar-Ra'd ayat 11. ....إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ .... artinya: “Sesungguhnya Allah tidak akan mengubah nasib suatu kaum kecuali kaum itu sendiri yang mengubah apa apa yang pada diri mereka ” .

Innrukia replied at 2-2-2015 03:19 PM
terjemahan surat Ar-Ra'd ayat 11. ....إِنَّ الل&#161 ...

memang keenah nak berubah...nak berusaha..tapi dalam masa yg sama keenah takut...takut gagal lagi...

ada pengalaman kerja 6 tahun, cer try minta kerja kat tempat lain, bole demand gaji..

zameyla replied at 2-2-2015 03:23 PM
ada pengalaman kerja 6 tahun, cer try minta kerja kat tempat lain, bole demand gaji..

dah merata hantar resume...2-3 interview dah pergi...tapi nampaknya bukan rezeki keenah lg...

Aku banyak kali gagal dalam bisnes IT ni. Dari bisnes hardware kepada software. Belanja pun dah kuar berpuluh-puluh ribu tapi hasil masih lagi kurang dari perbelanjaan aku tapi aku masih lagi tak putus asa. Kalo bab putus semangat tu mmg ada la dan aku bangkit balik sebab aku yakin hanya dunia IT je boleh buatkan aku berjaya walaupun aku gagal banyak kali dalam percubaannya.

Keyword dekat sini ialah jangan putus asa walaupun gagal banyak kali.

Kata pujangga "To achieve success you must risk some failure : by Dan Miller"

Lagi satu, untuk berjaya otak ko mesti kena padat dengan ilmu perniagaan dalam bidang yang ko ceburi.

Follow Us
baru 2-3 interview...
aku pernah intervew 9 kali x dpt2...siap merantau ke jb interview dari pagi sampai ptg pon xdpt jugak
last2 sapu je keje biasa yg mmg biasa
tp disebabkan keje tu jugak la aku dpt kahwin dan beli rumah...sbb ape? sbb bantuan akan dapat dari arah yg tak disangka2
so tt teruskan usaha dan berdoa..janji Allah itu pasti...kene ingat byk lagi org lebih malang dari kita
kalo tt dah buat yg terbaik, maka sbnrnya tt sedang ditunjukkan jalan yg lebih baik

wds replied at 2-2-2015 03:42 PM
Aku banyak kali gagal dalam bisnes IT ni. Dari bisnes hardware kepada software. Belanja pun dah kuar ...

keenah pun memang dalam bidang it la..xde nak pakai pekerja baru ke??

mdhelmi replied at 2-2-2015 03:46 PM
baru 2-3 interview...
aku pernah intervew 9 kali x dpt2...siap merantau ke jb interview dari pagi s ...

kata2 "org lain lagi susah dari aku" la yg jadi azimat keenah...supaya keenah tak cepat putus asa....ingt ada lagi yg lebih teruk dari kite...neway tq md helmi atas nasihat yg berguna tuk keenah...

https://www.facebook.com/sunwaym ... 08098915566/?type=1Cuba mintak keje kat sini. Tmpt ni nak pakai pekeje katanya. Gaji try la mintak byk sket pastu benefit bagus.

Keenah replied at 2-2-2015 03:47 PM
keenah pun memang dalam bidang it la..xde nak pakai pekerja baru ke??

Aku mana ada company pun sampai nak ambik pekerja tapi kalo ko pandai tulis code PHP, CSS, Javascript, MySQL ko mmg boleh develop software yang bagus untuk di jual keseluruh dunia. Software adalah produk paling senang nak jual tapi produk paling susah nak develop.

Munnalicious replied at 2-2-2015 03:59 PM
https://www.facebook.com/sunwaymedical/photos/a.386552010565.173363.131449210565/10152508098915566/? ...

tq...keenah dah pun hantar resume...

wds replied at 2-2-2015 04:05 PM
Aku mana ada company pun sampai nak ambik pekerja tapi kalo ko pandai tulis code PHP, CSS, Javascr ...

oooo...seme tuh dah lama tinggal...huhuhu

gaji rasa xcukup sbb gaji tu 'x bersih'
ada dengar kat manatah...sori xingat

mungkin ada tips sikit kalo dpt interview
bawa bukti projek yg pernah tt buat sblm ni...skrg zaman dah xtgk sijil
paling hensem kalo tt bole buat simple presentation guna laptop yg tt bawa

mdhelmi replied at 2-2-2015 04:27 PM
gaji rasa xcukup sbb gaji tu 'x bersih'
ada dengar kat manatah...sori xingat

xpenah try lagi cara camtu...mungkin keenah akan try...selagi xdapat keje tetap rasa cam tak sempurna lagi idup ini...huhu

so soalannya di sini

brapa kah gaji keenah?

Aku rasa tulis software ni untung..jeles aku..aku bengap bab2 komputer ni..

kolig aku asik kena suruh tulis sofware oleh bos...kalau aku, dah lama berenti buat freelance..mkn gaji memg x cukup wey..

bab sales, paling malang skali..time aku jual brg xdak org nak beli..kalau kolig aku juai, habis pulak..aku perasan yg tu ja..

semasa kita bekerja tempoh 6 tahun patut tangkap manager2 bos2 client2 utk kita mintak kerja dengan diorg, hang x payah beratur berpuluh interview sana sini tapi x dapat2 kerja, sbb kerja senang dapat jika kita bekerja dengan bagus dan disokong oleh rakan2 sekerja/bos2/manager2 company lama yang akan rekemen kerja

ninja boy replied at 2-2-2015 07:18 PM
semasa kita bekerja tempoh 6 tahun patut tangkap manager2 bos2 client2 utk kita mintak kerja dengan  ...

Sy sgt stuju dgn ninja boy

ninja boy replied at 2-2-2015 07:18 PM
semasa kita bekerja tempoh 6 tahun patut tangkap manager2 bos2 client2 utk kita mintak kerja dengan  ...

Setuju dgn ko.
Tt need to network more.
Aku dah lama kerja
My first job dlm industri skrang ni 4 yrs gaining experience.
Subsequent job a vp from another company cal aku cos he heard of my knowledge in a particular software application.
5 years later the software vendor nak bukak branch in msia ask me if im interested to join.
7 years later aku resign sbb dah penat kerja nak take a break.
On the day i submitted my resignation an excolleague working buat consulting work for a client cal me and ask i berminat x nak join his client company. I kata bagi i rehat jap and he said take ur time and just inform him when im ready
It has been 4 years now that i am with that company yg that guy introduce to me
All these career moves happened in the same industry and i was never looking around for another job. Smua offer dtg dgn sendiri alhamdulillah