CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 28999|Reply: 265

Hamil ke?

Assalamualaikum

Saya nak tanya sesiapa yang ada pengalaman macam saya ni. (baru berkahwin) ...... saya last period hari tu 17/01/2015. Start 28-01-2015 sampai la hari ni rasa mual-mual, kepala pusing (macam mabuk laut gitu) tiap kali nak tengok pc. Suspek macam "harap-harap la pregnant" sebab sebelum ni tak pernah .... Saya nak tanya pendapat anda , kalau buat UPT boleh dapat result tak? (macam awal sangat - lebih kurang 2 minggu lepas period je)

kalau boleh dapat result saya nak cuba buat ujian tu. kalau -ve nak jugak jumpak doctor takut ada penyakit lain ke. Harap ada la yang sudi bagi pencerahan.

kadang-kadang hormon lepas period pun boleh buat jadi macam tu

seawal 3 minggu da boley check insyaallah.. tunggu la lg satu minggu, kalu tak, tunggu 4 minggu plak huhu..pastu kalu -ve jg, kemungkinan bsr ,-ve le..

prettyuglybabe replied at 30-1-2015 05:22 PM
kadang-kadang hormon lepas period pun boleh buat jadi macam tu

oh yaka ....... itulah taknak berharap sangat takut kecewa. tapi semalam hubby pun cakap, 3 hari ni dia rasa macam mabuk laut gitu time pagi sebelum pergi keja

matahari7001 replied at 30-1-2015 09:48 PM
seawal 3 minggu da boley check insyaallah.. tunggu la lg satu minggu, kalu tak, tunggu 4 minggu plak ...

oh thanks ya.. maksudnya kena tunggu lagi dalam 14-02-2015 la kaaannnnnnn. doakan saya ye

dlu aku ada symptom  tu. hrap sgt pregnant. pg check doc, dia ckp tu sbb hormon. aku sarankan kau jangan berharap sgt. takut kecewa. n doc ckp jgn slalu fkir nk pregnant nk pregnant. benda tu blh buat tekanan lagi2 bila kau check dp negative result. tekanan blh buatkan hormon kau x btul n susah  pregnant nt. aku tau kau berharap. dlu aku pn sama. tp lps dgar nasihat doc, aku relax. Alhamdulillah bila aku x fkir sgt, n aku x stresss tau. n now aku pregnantdah. sabar k. doa byk2 lg2 lpas azan. aku slalu buat mcm tu la.

Follow Us
Boleh je nk try check guna upt yg digital..brli clearblue digital yg rm30 tu..die.boleh detect kandungan seawal seminggu...tp sabar...cuba tenangkan diri..tunggu  dua minggu ke...takut false alarm je dek..

Pegi beli clear blue..leh dpt result awal skit katanye..good luck. Moga lekat

toxicated replied at 1-2-2015 11:45 PM
Pegi beli clear blue..leh dpt result awal skit katanye..good luck. Moga lekat

maaf nak tanya .. tapi segan. tapi nak tanya jugak laaa. kalau nak beli clear blue tu , just cakap nak clear blue. diaorang dah tau ek? ........ kalau bole detect awal malam ni gak saya pergi cari

taikpekatt replied at 1-2-2015 04:32 PM
dlu aku ada symptom  tu. hrap sgt pregnant. pg check doc, dia ckp tu sbb hormon. aku sarankan kau ja ...

tima kasih .. mungkin betul apa ko cakap ...... aku mengharap. tetiba rasa sebak pulak.

siputsedut replied at 1-2-2015 04:38 PM
Boleh je nk try check guna upt yg digital..brli clearblue digital yg rm30 tu..die.boleh detect kandu ...

thanks akak .. minggu depan 14hb saya nye due period. ramai cakap suruh saya bertenang jangan berharap. mungkin ada betulnya. saya excited sangat nak pregnant .. mungkin. huhu

Naurah_rik replied at 2-2-2015 08:44 AM
tima kasih .. mungkin betul apa ko cakap ...... aku mengharap. tetiba rasa sebak pulak.

betul. aku cadangkan kau beli upt yg murah dlu. kat watson. dlm rm8 je. aku test guna tu n dpt result jgak. jgn beli yg mahal dlu. nnt membazir satu. kecewa pn satu klau negatif. klau kau guna yg mrah tu, bila tgk dua line bru beli yg mhal. upt test ni sama je smua. keputusan smua bergantung pada kandungan hcg dlm urine kau. klau rendah mmg susah nk nmpk. klau tggi in shaa Allah kau akan dpt best result. apapun aku doakan kau dpt khabar gembira k. tp ingat tau. kau jgn berharap sgt n terima apa yg Allah da tetapkan. ada hikmah knpa kita lmby dpt babu. mgkn Allah nk kita stabilkan hdup kita dlu.

mcm aku. dlu aku n suami aku financial ktrg x ststabil. tapi bila da stabil, dpt pndah rmah baru, tup tup aku pregnant.  nmpk kuasa Allah kt situ.

taikpekatt replied at 2-2-2015 12:03 PM
betul. aku cadangkan kau beli upt yg murah dlu. kat watson. dlm rm8 je. aku test guna tu n dpt res ...

tima kasih dear ... itulah aku akan terus sangka baik.. sangka baik .. dan terus sangka baik. tima kasih atas cadangan dan support. May Allah bless u. so, ko dulu kawen bape lama baru Allah kurnia "anugerah terindah tu"

Naurah_rik replied at 2-2-2015 01:51 PM
tima kasih dear ... itulah aku akan terus sangka baik.. sangka baik .. dan terus sangka baik. tima ...

aku kawen bln 5 2014. dpt tau aku pregnant bln 10. in shaa Allah wei ada rezeki kau. sementara tu kau makan la acid folic hari2. baik utk rahim. beli je kt farmasi. smua ada.

taikpekatt replied at 2-2-2015 04:00 PM
aku kawen bln 5 2014. dpt tau aku pregnant bln 10. in shaa Allah wei ada rezeki kau. sementara tu  ...

5 bulan jugak kan dear.. sekali lagi tima kasih sangat-sangat atas suggestion tu ............ eh kiranya sekarang baby ko dah 1 bulan ke? or ko tengah sarat sekarang. bestnyeeee.. semoga aku pun dapat rasa pengalaman tu soonest

Naurah_rik replied at 2-2-2015 05:34 PM
5 bulan jugak kan dear.. sekali lagi tima kasih sangat-sangat atas suggestion tu ............ eh k ...

choii sgt ok baby dah lahir sebulan. haha. aku kawen bln 5 tbulthen blan brapa aku beranak ? pprt hoke. dasar ummah asuhan rempit la klau cenggitu. haha. aku tgh pregnant nk msuk 3 bln. amin aku doakan utk kau k.

taikpekatt replied at 2-2-2015 07:16 PM
choii sgt ok baby dah lahir sebulan. haha. aku kawen bln 5 tbulthen blan brapa aku beranak ? pprt  ...

hahahaha.. chooiii matematik aku failed! always failed forever and ever ....................... hahaha. sory babe. 3 bulan. baru lagi ni, perut pun still malu-malu kucing, comel gitewwwwwwww. semoga semuanya selamat dan dipermudahkan. amin untuk doa ko untuk aku. thanks a lot babe. muaahhh ciked. (ala gediknya, hahahaha)

Naurah_rik replied at 3-2-2015 08:55 AM
hahahaha.. chooiii matematik aku failed! always failed forever and ever ....................... ha ...

sama lah kita. math fail. duk dlm spm stengah jam je. pastu aku blah tggalkan kertas math tu kosong. haha.

amin. kau dah check ke blm. ke kau tggu date period dlu ? mcm aku, bila lewat 6 hari baru aku check.

taikpekatt replied at 3-2-2015 12:20 PM
sama lah kita. math fail. duk dlm spm stengah jam je. pastu aku blah tggalkan kertas math tu koson ...

masalahnyaaa aku tak pernah tinggalkan paper math tu kosong. jawapan pengiraan tu kalah accountant nyaaa pengiraaan lagi. tapi tu lah, cikgu math aku tak pernah mau marking betul jawapan aku .....................
belum lagi. aku ikut macam ko cakap la. bertenang, rilex dulu. takmo stress-stress. mungkin hormon. (ayat penyedap hati) ....... lagipun due period aku 14hb .. kalau lewat nanti baru aku nak check

Naurah_rik replied at 3-2-2015 04:58 PM
masalahnyaaa aku tak pernah tinggalkan paper math tu kosong. jawapan pengiraan tu kalah accountant ...

bgus babe. while tggu date period kau, aku sarankan kau jaga makan kau k. acid folic jgn tggl. aku lepas azan je slalu doa moga diberi zuriat. in shaa Allah mak aku ckp doa lps azan ni slalu makbul. doa lepas tu usap kt perut k. ni petua aku. aku x tau org lain buat lagu mana. klau blh jgn stress. jgn buat kerja berat2. n klau ths month kau x pregnant,  try pg berurut k. bg rahim tu cantik skit position dia. ni pn aku buat dlu. tapI aku buat lpas habis period hari ke 2 tu.