CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BotakChinPeng

AFF Piala Suzuki 2014 Kucing Siam Juara Walau dibaham Harimau Malaya

axl_bach posted on 27-11-2014 09:32 AM
Lawan Spore mid kena pair balik Chopot-Gary.........harap momentum match semalam dpt diteruskn dlm m ...

shukor adan tua tu fevret player pablo dolah jgn harap la chopot-gary nk digandingkan

ResellerMaxis posted on 27-11-2014 09:57 AM
masa bila plak aidil ni injured..final piala malaysia xdapat main sebab double yellow card..tetiba ...

Yup, Aidil n GOpi both digugurkan sbb kecederaan......

so bangang laa Wak Dol nih sbb gugurkan sorg lagi youngster yg talented yg bleh main belah kiri iaitu Kecik....alasan dia mmg bangang iaitu Kecik xder pengalaman padahal mamat tu dok main Sea Games tu hamende......

Kunanlan tu pun pada aku penumpang gak atas padang, di samping Safee, Matyo, SHukor, dan Indra......

Wak Am mmg terbaik laaa, dia nih kalo main dgn Msia sama laa cam El-Chopoto mmg tetiba bleh jadi Super Saiyyaa,hahahahahha....umo antara senior tp mmg ligat atas padang

axl_bach posted on 27-11-2014 10:04 AM

so bangang laa Wak Dol nih sbb gugurkan  ...

kalo ada wan zack n gopi br wing kita idup..mantap tu

axl_bach posted on 27-11-2014 10:04 AM

so bangang laa Wak Dol nih sbb gugurkan  ...

kecik main team mana??xpernah perasan lak..messi kedah pun dia xbawa ke?? teringat pemain pahang nganjing team kedah lepas menang semi final piala malaysia.."Kata ada messi, xnampak pun.."

Dollah Salleh tukar jadi Dollah Dalih la lepas ni ... jenuh berdalih.

cak! posted on 27-11-2014 10:00 AM
shukor adan tua tu fevret player pablo dolah jgn harap la chopot-gary nk digandingkan

x paham aku Shukor letak midfielder lawan team2 yg muda2 n laju2.......letak dia CB ok laa gak, bukan sblom nih di Sgor dia byk main CB ker???

ada option lain ke utk mid selain Chopot-Gary???yg nih aku rasa paling sesuai, nak letak Chopot-Piya cam xleh masuk jer sbb dedua bukan ball-winner dedua jenis playmaker, Bad pun pada aku x baper sesuai main mid, dia lebih berkesan main sayap .....nak letak Shukor-Gary???mmg masak laaaaaa mid msia kena hauk nnt....

Follow Us
cak! posted on 27-11-2014 10:06 AM
kalo ada wan zack n gopi br wing kita idup..mantap tu

Wan Zack kanan gopi kiri, tp aku lagi prefer Kecik main kiri dari Gopi......Gopi tu aku leh paham laa nape digugurkan dari skuad sbb dia cedera, tp Kecik tu digugurkan atas alasan xder pengalaman,WTH.......

ResellerMaxis posted on 27-11-2014 10:07 AM
kecik main team mana??xpernah perasan lak..messi kedah pun dia xbawa ke?? teringat pemain pah ...

Kecik main dgn AL-BUDDUKI.....power siot dia, even masa dgn HMuda lagi nmpk dia mmg jenis konfiden dgn bola, sama jenis dgn Wanzack, Mahalli, Gary......

Farhan Roslan pun sama gak, alasan bangang digugurkan sbb xder pengalaman......adoyaiiiii

Farhan tu maybe ok laa digugurkan atas alasan kurang pengalaman sbb nampak dia pun cam x menjadi bila main di SDM aritu sbb gugup, kecik tu nama dia cam dh mmg peminat kenal bleh main.....

axl_bach posted on 27-11-2014 10:13 AM
Kecik main dgn AL-BUDDUKI.....power siot dia, even masa dgn HMuda lagi nmpk dia mmg jenis konfiden ...

dollah dollah..thailand rileks jer..10 dari pemain dia bawah 23..malaysia..10 atas 30..

kalau pemain muda xdiberi peluang..bila dia orang nak meraih pengalaman..

ResellerMaxis posted on 27-11-2014 09:43 AM
cantik plak goal chopot semalam..cuma mahali xboleh main defend lah..dia kena main midfield belaka ...

Farhan tak terpilih punn dlm senarai awal ..

haiku posted on 27-11-2014 10:40 AM
Farhan tak terpilih punn dlm senarai awal ..

tu yang aku hairan..kenapa xder..

axl_bach posted on 27-11-2014 10:08 AM
x paham aku Shukor letak midfielder lawan team2 yg muda2 n laju2.......letak dia CB ok laa gak, bu ...

bagi aku ball winner yg bagus adalah shakir shaari...cuma kenapa dolah tak pilih dia???? lagi satu aku nampak pertukaran indra tu mcm tak betul...patutnya dia bawak masuk badrul instead of indra dan safee jadi single striker kat depan dimana dibantu oleh amri as second striker...tu baru betul..hehehehe  pepandai je aku

Simunggu posted on 27-11-2014 08:16 AM
saya sdh cakap....Malyasia main mcm ponda sure kalah dgn Thailand...tu tak ambil pemain Sabah & Sara ...

betul la tu...kalau sarawak ashri chuchu bagus, kalu sabah, rozaimi way better than safee sali...

lkick2113 posted on 27-11-2014 11:12 AM
bagi aku ball winner yg bagus adalah shakir shaari...cuma kenapa dolah tak pilih dia???? lagi satu ...

Haah, Shakir+Chopot pun mmg ok dah tp nak wat camner SHakir x lekat team so option terbaik pada aku Chopot+Gary laaa kemudi tengah.....

Indra masuk ganti Kunalan kan??? aku pun pelik patut Baddrol yg dimasukkan sbb selain Baddrul lebih fit, dia lebih lincah dan punya sepakan jarak jauh yg lebih baik.....bkn nak perkecilkan Indra dia mmg hebat dan aku pernah kagum pair Indra+Akmal Rizal suatu ketika dulu tp dia dah lepas his prime time......

cenkudu posted on 27-11-2014 06:16 AM
team ni bukan tak bagus tapi harap Dollah take note beberapa benda. disebabkan ramai otai dalam team ...

setuju dengan kau...

afif mmg hampeh la semalam.. mmg punca dari kelemahan dia.. dollah bawak die sebab die tinggi.. untuk counter bab2 header dari lawan. tp tgk die hampeh la smlm..

lkick2113 posted on 27-11-2014 11:15 AM
betul la tu...kalau sarawak ashri chuchu bagus, kalu sabah, rozaimi way better than safee sali...
...

Borneo patut masuk Joseph Kallang T (tp dia g hanimun) dan Rozaimi.......

Nokiaman posted on 26-11-2014 10:54 PM
Stended Dollah setakat kelab tang mesia je...
Better Rajagopal..penggalaman peringkat antarabangsa  ...

dollah ni pada aku bagus.. die expert bab2 create new team.. sebab tu fam kasik die handle harimau malaya.. tgk die bawak pahang naik ..lepas tu PDRM.. hasil kerja die semua tu..

harimau malaya masih baru bawah die.. bagi die masa lagi.. aku yakin boleh..

OrangKita posted on 27-11-2014 08:52 AM
aku setuju..
midfield kosong...sukor adan pancit/tak bole main laju
bek marking out...

Ya setuju, kesian kat Hafiz kamal x sempat sentuh bola
ref. dah tiub wisel penamat, dmasukkan pun sebab otai sukor PANCIT

axl_bach posted on 27-11-2014 11:18 AM
Haah, Shakir+Chopot pun mmg ok dah tp nak wat camner SHakir x lekat team so option terbaik pada ak ...

yg aku nampak taktikal dollah ni, dia nak marking ruang, bukan org, then buat counter attack.....basically, ok cuma pemain jgn leka, ni aku tgk pemain terleka sikit tu yang chapuis dan adisak tu boleh score....sebab back leka....kalau la sepakan hikmat amri semalam gol memang mcm lawan man u dulu la, bakal jadi gol tercantik perlawanan...

axl_bach posted on 27-11-2014 09:47 AM
Bkn Aidil injured ker??aritu aku dgr dlm radio Era ada dorg call Aidil soh bagi ucapan dkt skuad H ...

tp kan ko prasan x player malysia jarang support kengkawan yg lain kat padang
(yg aku nampak la)

yg x terpilih tu mmg x gi tgk kwn2 lain yg bjuang