CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: missymia

Hutang Kad Kredit

medangmru posted on 14-10-2014 08:05 PM
Jgnpercaya sgtdengan financial consjltant ni...better tkr kpd term imstallment dgn  ank tu......

yer, btl.
spt yg sy bgtau kat atas td tu.

Pki kad credit ni ibarat penyakit barah

wan_fizah posted on 14-10-2014 09:28 AM
easy payment plan? yg mana tu? yg rhb ker....

saya guna BSN card credit balance transfer. ni cont ...

Mcm ok je plan yg ni..camne nk apply ye..kena apply cc kat bsn dl ye?

nurun04 posted on 25-10-2014 06:58 PM
Mcm ok je plan yg ni..camne nk apply ye..kena apply cc kat bsn dl ye?

yes...awak kena pergi kt bsn bgtau nk apply utk card credit balance transfer.

Langkah2:
1) kena apply card credit bsn dulu. bila officer tau awak apply cc balance transfer, awak akan diminta isi terus borang transfer. nti senang, further communication thru email jer.
2) tunggu approved cc; then awak akan tau brapa credit limit. awak dibenarkan transfer 80% drp limit ni.
3) bila approved, officer bsn akan mintak awan email latest cc statement yg akan ditransfer tu. say hsbc awak nk transfer...so awak email lah yg latest. dokumen lain yg diperlukan adalah surat pengesahan dr majikan yg bgtau awak staff sekian2...dgn gaji sekian2....
4) so, bila dh approved balance transfer ni.....awak akan tgok jumlah tu di deduct dr hsbc awak....since jumlah yg dibenarkan 80% saja...if ada balance yg x boleh dicarry tu awak settlekan lah then tutup serta merta.

**prosedur nk tutup cc mmg seksa yer for certain bank. yer lah, kurang berhutang dgn dorang kurang ler income bank itu. mmg thp bergaduh la...saya smpi ugut dorang utk report to bank negara. for my case, officer tu x activate penutupan walaupun saya dh confirmkan. utk makluman, mmg ada borang aduan ke bank negara utk kes2 commercial bank yg menindas org awam . sila google dan cari di website bank negara. my friend, eventhough dia banker for 20yrs pun still terkena jugak masa nk tutup card credit tp luckily she knows her right. immeditely dia tulis surat to bank negara and carbon copy to bank berkenaan yg degil. padan muka!!

wan_fizah posted on 25-10-2014 07:59 PM

Langkah2:

Thnks u, pnjng lebar penerangan..sy mmg ada hutang cc dgn mybank n mmg tiap2 bln byr lbh dr minimum pymnt tp nmpk mcm x brgrk je,myb sbb interest tnggi n mmg tercari2 plan balance transfer yg ok n berbaloi..

wan_fizah posted on 25-10-2014 07:59 PM

Langkah2:

Thanks banyak2.. hanya BSN aje ke yang ada service ni? atau ada ke bank-bank lain yang offer option macam nie?

Follow Us
storyboard posted on 27-10-2014 03:18 AM
Thanks banyak2.. hanya BSN aje ke yang ada service ni? atau ada ke bank-bank lain yang offer optio ...

ader a few bank...
u type jer card credit balance transfer and akan keluar satu website yg comparekan antara bank2..

masa saya nk buat tu, saya comparekan semua bank....and bsn gv the best rate

cubalah google2...tak rugi belajar, start dari hari tu lah..now, i'm very particular bout my expenses...banks rate etc...

jgn main sign jer bila ambik loan..ambik tahu jugak kaedah dorang charge kita

saya mmg mtk officer bsn tu explain mcm mana dorang akan charge.

saya pun dah terkena dgn loan kereta. dulu naif sgt....biar jer salesman buatkan semua...now almost 5yrs, my loan still tak breakeven

Thanks.. buat balance transfer n lepas tu convert to easy payment in order nak close CC? harap boleh clarify

wan_fizah posted on 27-10-2014 04:31 PM
ader a few bank...
u type jer card credit balance transfer and akan keluar satu website yg compa ...

sorry off topic..

minat nak tau camana nak tau charge and rate interest pasal loan tu. Macam mana nak tau bank mana plg bagus and dulu loan kereta tu bank apa?

Aku dulu ada kredit kad tapi sekarang dah tutup dan bayar langsai, sekarang aku banyak menggunakan debit kad yang kegunaannya pun sama. Tapi masalahnya sekarang bila aku banyak kerja travel ke Sabah dan Sarawak, aku tak tau kenapa tempahan tiket MAS yang ada sediakan pilihan Maybank2u dan Cimbclicks tak boleh nak guna dan hanya loading sampai ke sudah. Nak tak nak aku terpaksa buat pilihan menggunakan AirAsia dan Malindo yang kadang harga lebih kurang dan kadang lebih mahal (ikut nasib), aku tengah fikir perlu ke aku apply balik kredit kad semata untuk tempah tiket penerbangan ni?

dr.R posted on 15-11-2014 03:36 PM
Aku dulu ada kredit kad tapi sekarang dah tutup dan bayar langsai, sekarang aku banyak menggunakan d ...

byr guna paypal x boleh ker? paypal ni guna debit card pon boleh..

Aku pun pena hutang kad kredit ni..sampai Rm 5k...bulan-bulan rm400 kena bayar min...menyesal jugak bila pikirkan, nak enjoy senang tapi bila masa kemudian nak bayar balik memang sakit. skrang hutang sah sattle, gunting aje kad kredit tu, xpayah la nak gune lagi, pecayelah kad kredit memang boleh buat kite lupe diri

12
Return to list New