CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: buluhbetung

korang kisah tak org lain guna kereta korang??

dan satu lagi... yang aku rasa kita mmg kena amik port..
org TAK JAGA kereta kita tu mcm mana kita jaga... sebab keta tu bukan dia punya...
dia nak lenjan tekan minyak ker.. langgar bumper ke.. hapa ke ada dia kesah ?????

dan aku rasa sesiapa nak pinjam kereta org lain pun fikirlah... kalau kau punya kereta baru, ko bagi ker org pakai keta ko... jadi kalau ada dalam otak camni gerenti takda hal bab pinjam2 ni.. lagipun dah tentu owner dia sayang kereta dia...

Jangan pernah ajar orang utk pinjam kereta sendiri. Bila dah diajar, mula la lemak pijak kepala.
Dah xpayah keluar modal apa-apa pun. Tambah pulak kereta baru, memang syokkkk ler nak lenjan.

Macam kereta aku, yang hanya boleh pandu bila aku ada disebelah. Kecuali suami dan mak aku. Sebab aku dah hadam cara dorang pandu. Yang lain, soriiii. Tak bagi muka. Sampai orang pun tak berani nak mintak pinjam. Iols memang kedekuttt

sy tak suka org drive kete sy... sbb ble sy drive balik rasa lain... lagi satu sy tak suka sbb org yg sy kenal banyak lepas tangan... klu rosak sy lak kena tanggung sendiri....

n klu nak jual tu jual betul2 jgn sambung2 bayar... kat sedara sendiri x leh caya apa lagi kat org luar.... kang buatnyer dia tak bayar kamu jugak yg kena.... huhu...

abil_tetra posted on 13-10-2014 11:58 AM
tt ni ada terlepas ckp ke...beli kereta sbb nak bg mertua senang p mana2?
sbb beria beno diaorg nak ...

abil act my husbnd yg terrrrrlepas cakap,sy da bnyk kali pesan dekt dia jgn ckp mcm tu.perasaan tk org selalu cakap kdg bila sembang lama2 ni macam2 la keluar nnti ,itu la my suami,geramm...antaranye itula ayat nk sedapkn hati org tua,nak amik hti org tua..tp somi saya tk brmksud kemana aje nk pergi ambl kreta saya..kereta ade 3,satu untk dekt2 je memg tkleh jalan jauh,satu da jadi tukun,satu lgi anak yg lain slalu pinjm,kire kereta terdesak..itula org kata trljak kate tk bolh undur,ni la pdahnya

marumaru posted on 10-10-2014 02:38 AM
Sy pulak, satu keta bagi parents guna...satu lagi hubby bayar n guna...sebagai nak balas jasa semua  ...

kereta bg parents tu da habis byr ke?sape yg nak balas jasa u or ur husbnd?

puanlina posted on 14-10-2014 02:28 PM
dan satu lagi... yang aku rasa kita mmg kena amik port..
org TAK JAGA kereta kita tu mcm mana kita  ...

setuju ngn puanlina..ni la yg selalu saya pesan dekt suami..adk bdik dia yg sibuk je dengn hrta org..kalau sndri punye yg baru thu sayang k,so mcm tu la saya..memg org lain tk sama dengn kite bawa..kite sayang kite cermat,org lain ape kisah..geramm jee

Follow Us
ingin ada kereta sendiri~saya recomm web ni ~ http://www.keretasambungbayar.com/Beli-kereta.html
jika kau Blacklist? High commitment? Loan tak lulus? Kami sedia membantu anda memiliki kereta idaman sendiri dalam masa 24 jam tanpa sebarang bebanan. Golongan blacklist, student dan tak berdokument dialu-alukan. Sila hubungi/whatapps/wechat +6016-6119031/+60166055056 or visit http://www.keretasambungbayar.com/Beli-kereta.html

hadoi.. macam ni pun ade ke? kesian TT.. ipar duai a.k.a anak2 mak mertua TT yang lain tu tak ade kereta ke?

kalo dah takde.. buat ler surat perjanjian.. bayar ramai2.. servis nye kos pun bayar ramai2..

baru la adil... aiyo... kasi pinjam tapi nak wat harta sendiri ni yang payah ni...