CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tak_tahu

Nyampah nak datang opis.

kamu staf gred N17 ka? sebab cara kamu cerita as if head department kamu treat macam chinaman system. so 3rd world mentality. bawah kementerian apalah kamu kerja ya? btw set positive thinking since kamu sedang mengandong kan. tak bagus negatif, affect to ur baby

edee_91 posted on 14-8-2014 08:11 PM
demi sesuap nasi, manusia terpaksa hadap manusia perangai setan.

Xdela aku label teruk smpi mcm tu.. bos aku tu pun manusia jugak. Cuma aku xtau camne lg cara trbaik nak handle dia..

nowdays salah laku/injustice treatment head deparment kepada staf bawahan boleh di issue jika ada. why not tak issue kepada chair person kamu punya kementerian? jangan lupa cc kepada menteri, ksu kementerian sekali. atau kamu suka burukan bos dibelakang sahaja?  

tak_tahu posted on 14-8-2014 08:25 PM
Xdela aku label teruk smpi mcm tu.. bos aku tu pun manusia jugak. Cuma aku xtau camne lg cara trba ...

Eh tak... Aku tak kata kau yang label mcm tu... Aku yang label...

RE: Nyampah nak datang opis.

edee_91 posted on 15-8-2014 11:08 AM
Eh tak... Aku tak kata kau yang label mcm tu... Aku yang label...

hehe. xpelah. redha. sekurg2nya aku x bekerja bwh segelintir org yg reply thread aku ni.
bos aku cuma menyampah tgk org mengandung ngan baby tp mereka2 ni pandang hina terus dgn staf bawahan.

- minda kelas ke 3, pprt katanya.
- x suka, sila berhenti keje, berjuta lagi kat luar sana yg nak kerja.
- bos kene pantau ramai org, staf yg kene fahami bos, perhubungan sehala ek.
- bos sentiasa betul, kalau ada salah, itu salah staf yg suka burukkan bos.

heh. ini cara org atasan kononnya handle kes. org minta solution, mereka2 ni buat bahan menghentam.
puiii. belajar2lah pandang rumput di bumi.
hidup takkan selalu menongkat langit. hidup di dunia x sendiri, ada keluarga dan kawan2.
x semuanya ditakdirkan menjadi bos. esok2 bila terkena batang hidung sendiri, baru nak merempan.
kedudukan x bawa ke mati, sblm nak org hormat kita, sila belajar menghormati.

u keja swasta ke kerajaan??

Follow Us
amboi tt... mentang2 subur kan... hina nya la kan ppuan yg bergantung harap pd rawatan kesuburan kan....

klu dah asyik nak beranak x henti henti, sila berhenti keje, jaga anak kat rumah....

znuyul posted on 15-8-2014 12:04 PM
u keja swasta ke kerajaan??

sy kerja kerajaan.

ni merempan2 dah baca abis ke cerita sy?

bila pulak sy hina perempuan yg buat rawatan kesuburan?

so, aku pun dptla masuk unit yg dok opis je. tp mendapatla pedih tlinga bila bos sindir, "alaa.. apsal u nak risau sgt. u baru early 30. i dah late 30 pun rilek je preggy, branak". tahan je la kan, dah die bos. aku ada cite kt kwn aku yg penah keje bwh bos ni, psl sindiran dia tu. skali kwn aku gelakkan aku kaw2. katanya, "yelah sgt dia rilek preggy branak bagai. dia branakkan tabung uji je ko tau?". rupanya bos aku ni masih dlm rawatan ivf, tp blm ada anak lg. padanla dia sentap lebih bila timbul soal anak.

kawan sy yg keluarkan kenyataan tu. sbb ms sy crita kat dia tu, kami masing2 hanya ada sorg anak, umur 8 thn.  kwn sy ni dah puas kene mcm2, status facebook pun boleh jadi punca. salah ke kwn sy tu usaha nak tambah anak? perlu ke bos nak sindir2.

mcm yg sy kena dgn bos tu la. sbb sy baru lps keguguran dan usaha nak mengandung lagi. tp bos yg pertikai. katanya dia dah late 30an boleh je ngandung n branak. kenapa sy yg sibuk2 nak cpt sedangkan sy baru awal 30. klu fikir logik, dia spatutnya lebih memahami usaha org utk dptkan anak, sbb dia pun masih dlm rawatan. kenapa pulak dia nak pertikai sedangkan dia pun tgh usaha? anak sulung sy dah besar kot. sy lahirkan 3rd baby masa si kakak dah 9 tahun.  nak tunggu anak sy umur 19 kot baru sy boleh ngandung sterusnya ek?

lgpun xde termaktub dlm peraturan kat msia ni, sapa yg asik2 mengandung, brhenti keje, jaga anak kat rumah.

Last edited by tak_tahu on 15-8-2014 01:42 PM

u kerja gov, biasalah masalah2 dgn bos dgn rakan sekerja x boleh elak dah. takkan nak berenti kerja sbb dah kerja gov. kalau swasta boleh aje pindah2 kerja kalau x suka sama bos/rakan sekerja.
ramai ja gov staf yg terpaksa mengadap rakan sekerja/bos yg menjengkelkan berpuluh2 tahun pula sampai pencen, terpaksa reda ajalah. hang kerja mcam biasa ajelah, selagi kpi ok, kerja semua siap kira ok le. masalah2 peribadi kalu boleh diketepikan.

ninja boy posted on 15-8-2014 01:54 PM
u kerja gov, biasalah masalah2 dgn bos dgn rakan sekerja x boleh elak dah. takkan nak berenti kerja  ...

hmmm... nak buat camne kan? dah rezeki aku dpt bos mcm ni skrg.

ikutkan klu nak rs cemburu, boleh je. bos aku ni bukannya malang, dia cuma belum ada rezeki anak je lg.
hsband dia pun berjawatan tinggi, bagus, romantik. hntr bunga sejambak besar kat opis dah jd perkara biasa.
belikan kek, hadiah mahal2. bawa bercuti sana sini. rumah besar, kereta besar sorg satu.
nak shopping baju tiap bulan? nahhh sribu, nahh 2 ribu.
husband yg masakkan utk dia. dr apa yg dia slalu crita lah.

klu aku nak bandingkan dgn life aku, khidupan berkeluarga aku sederhana je. cuma rezeki lebih kot anak.
ada fmly car satu, motor sbiji, rumah sendiri baru merancang2 nak beli tp tangguh dulu la, dah aku nak bersalin ni.
kos membesarkan anak2 kene jadi keutamaan.
kitorg bkn org kaya, dptlah bunga 3 kuntum time bday, time anniversary, time branak . bnyk dah tu bg aku.
nak shopping? nahh 500, share ye ibu ngan anak2 ngan persiapan raya skali. sthn skali ckupla berbelanja.
keje umah buat sama2, sbb sama2 bekerja.

klu ikutkan hati sorg perempuan, x tringin ke hidup mewah camtu? tayah masak, esok2 ada anak, boleh upah maid.
nak brcuti, nak beli apa sj, smua x jd hal sbb duit bnyk.
tp aku kene berpijak di bumi nyatalah.
perjalanan hidup, rezeki manusia x sama. kita terima dgn hati terbuka semua tu,
rezeki aku lebih pd anak2. tp xleh fikir rezeki je, kos nak besarkan anak2 kene fikir, didik anak2 kene fikir.
nak jaga anak2, kebajikan anak2. apa ingat dah ada anak, boleh rilek goyang kaki je ke tggu duit jatuh dr langit?
tp kita xleh paksa org berfikir mcm kita.
hny org yg pernah hidup susah je tau camne getirnya hidup.

aku doa jela bnyk2 biar bos ni naik pangkat lg hehe.. bolehla aku dpt geng ramai sikit. ada la kwn nak share cite psl anak ke, menjahit ke. ni smua pun bujang. cite huha2 dorg je la. aku tumpang dgr.

cakap soal respect kamu sendiri ada letak respect pada ketua kamu kah? kamu yang drag personal problem to ur office or ur boss? btw kamu belum pernah jadi majikan kamu takkan tahu how damn shit to deal dengan staf staf yang banyak hal pastu nak kondem boss. saya juga staf bawahan, but my family oso own small busines. faham sangat karenah staf bawahan yang banyak drag personal problem ke tempat kerja. suka stay, tak suka just leave it.

aku pun pernah dpt boss camni...aku EL takleh..tp dia manjang EL boleh plak..adehh..aku baru plan nk berhenti..tiba2 boss aku keen terminate dulu sebelum aku...
huhuhu sebbaik lepas tu dpt boss memahami...
aku takde cadangan utk TT..tp aku nk bagitau..I is very memahami kalu dpt boss yang hazab camni..tabahlah TT...mesti ko stress gile ko selalu la luahkan perasaan kat kwn2...takut nnt baby ko pon muka cengeng je nnt sbb mommy tak happy

merempan tu apa?

krustykrab posted on 14-8-2014 10:23 AM
kalau tak tahan berenti je la duk umah..
settel prob

kannn..letak kuar si kecik tuh,carik kerja lain

siputsedut posted on 15-8-2014 03:21 PM
aku pun pernah dpt boss camni...aku EL takleh..tp dia manjang EL boleh plak..adehh..aku baru plan nk ...

kikiki! terima kasih sbb memahami.

stress hoo. smpi bukak thread kat sini. sekali bersyukur tetibe sbb kat sini ada yg lg psiko dr bos aku. kakaka!
kat forum pun nak menghentam cari gaduh. bengong. musti x puas ati dgn org, lepas kat aku.

aku jenis x kisah hal org klu org tak kacau aku. mmg smorang dlm opis ni tau, hari2 yg bos aku akan e.l.
smua dah hafal. ohh, hari isnin pdnlah takde. camtula cth lebih kurg. dlm sbulan tu ada la 4-5 hari e.l.
datang lambat dah mmg biasa. kdg kul 9 kul 10. hal kluarga la, kereta rosak la. kereta kene curik la.
mmg x dijangka2 alasan dia. pehtu skali dia cuti, berminggu2.

tp smua tu aku x amek peduli mula2, sbb brapa pratus je urusan kerja yg melibatkan bos ni. selebihnya aku handle sendiri,
plus aku ada bos kecik yg mmg menilai markah tahunan aku. tp bila dia buat hal2 pelik dsbbkan kemengandungan aku, aku jadi berkira la. aku bukan buta tuli xde perasaan.

mulalah aku pertikai, kenapa dia boleh e.l, m.c, cuti pjg2. kenapa dia bleh dtg lmbt. pehtu blm lunch dah hilang.
kejap2 xde kat bilik. kenapa staf lain dia x peduli. hilang ke, lesap ke, buatlah apa sj, dia x bising. walopon keje x siap.

tp jgn ibu2 mengandung yg g check up ke, m.c, e.l, cuti ker. musti dia panas semacam. sedangkan aku dtg awal, balik lmbt.
keje2 aku setel awal. data2 aku lengkap tersusun. maklumat kerja terurus. xde komplen dr luar/dalam. kira kalau aku xde kt opis sbb bcuti pun dia masih boleh jwb klu ada perkara2 berbangkit. aku xde tinggal buta2 gtu jer. smua tersedia. raya baru ni pun aku x amek cuti tau. 2 hari tu je la cuti raya pertama n kedua. even xde org kat opis. smpi laki aku muncung sbb dpt balik kampung kejap je. nak buat camne, aku x lalu la bising2 psl cuti ni. berkorban la kejap, 2-3 bln je lg sblm bsalin.

pehtu, wehuuuuuuu! kita enjoyssss!

clarizsa posted on 15-8-2014 04:07 PM
merempan tu apa?

amukan sbb sakit ati

kauado? posted on 15-8-2014 04:37 PM
kannn..letak kuar si kecik tuh,carik kerja lain

err.. si kecik mana nak letak kluar?

aku sayang keje aku ni. aku syg opis aku, kwn2, persekitaran.
even kene ngadap jalan sesak tiap ari, even berhantu, jiwa aku dah kat sini.
dr muda lg dah mcm2 keje aku buat. aku bukan jenis lembik, stress je mengongoi2 meratap nasib diri.
g keje naik moto selambe, keje stor, keje sungai, keje tukang masak, keje dobi kain2 hotel yg kbanyakkan lelaki yg buat.
aku dah biasa hidup susah.
skrg je baru lega, dptla naikkan taraf hidup sikit.

masuk swasta mcm ni peel, masuk kjaan mcm ni pulak peel.
dah pelbagai ragam dan bermacam org aku jumpa, berurusan.
abes waktu keje, smua benda tinggal opis.
mcm tu jugak, klu ada mslh kat rumah, masuk opis, smua tinggal luar.
cumanya bila preggy ni, hati agak fragile bila kene tekanan mcm ni.
jelas pulak tu aku ditekan, smpi kwn2 n bos kecik pun suruh sabar je, buat x tau. keje mcm biasa.

tak_tahu posted on 15-8-2014 04:51 PM
err.. si kecik mana nak letak kluar?

aku sayang keje aku ni. aku syg opis aku, kwn2, persekita ...

ermmm...klu cam tuh,kene tabah je lah..pikir yg bende ni sementara jerrr...

kauado? posted on 15-8-2014 04:57 PM
ermmm...klu cam tuh,kene tabah je lah..pikir yg bende ni sementara jerrr...

kan. x mampu redha, kita pasghah bak kata lisa sughihani

memula aku dok pk. ni x lama, start la 2 mggu skali check up. next month ni berderet appointment.
dgn cucuk la, scan la, routine, minum air gula apa smua. camne la aku nak berhadapan dgn bos karang ni.
tp lantak la situ. camne pun xkan aku nak skip segala appointment tu.
ni soal kesihatan n keselamatan baby aku.
biarlah aku kene marah ke, jeling ke. janji baby aku sihat. amin.