CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4130|Reply: 19

Cerpen: Aku Penjual, bukan peniaga

Post time 12-8-2014 04:29 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Kepekatan malam yang masih belum merangkak tua diterangi bulan yang penuh. Bulan yang mengambang. Kalau watak Jacob dalam filem Twilight wujud, pasti akan ada serigala jadian sedang berkeliaran mencari mangsa pada malam begini.

Tapi malangnya filem itu hanya rekaan semata-mata sampaikan ada perempuan gila fanatik dengan filem yang basi gila tu. Tapi cerita ini bukan tentang serigala jadian, vampire, penculikan budak yang dilakukan oleh alien atau peperangan makhluk asing macam filem Star Wars. Bukan. Ini bukan tentang Edward yang muka pucat dalam filem Twilights tu. Yang suka Jacob dalam filem tersebut.Ya, aku tahu, kedengaran gay. Tapi Jacob memang patut menggantikan Bel a sebagai watak kekasih kepada Edward. Sesungguhnya aku memang benci filem tersebut. Nasib baik ini cerita ini tentang aku. Ya, aku.

Aku penjual. Bukan peniaga.

Sebenarnya aku kadang-kadang tertanya pada diriku, apa beza penjual dengan peniaga? Perlakuan yang sama sebenarnya. Iaitu menjual.

Tak kiralah jual apa. Yang penting boleh dijual dan dihasilkan duit dengan pekerjaan tersebut. Tapi kenapa bila seorang lelaki/perempuan menjual kemaluan mereka untuk dinikmati oleh orang-orang yang pervert di luar tak kira lesbo,gay atau straight , mereka dipanggil pelacur?

Kenapa bukan penjual anu atau vagina? Kenapa? Diskriminasi sungguh. Adakah kerana ia pekerjaan haram? Atau aku yang tak reti faham penggunaan kata nama dan khas untuk nama tertentu pekerjaan ini? Tapi aku dapat A je bila ada peperiksaan BM masa darjah dan tingkatan 1-5 dulu. Aku ambil aliran sastera.

Aku suka sastera.

Aku suka A.Ahmad Said. Aku suka Wiliam Shakespear. Aku suka Guy De Maupassant. Aku suka sajak, pantun dan novel termasuk cerpen mereka.

Aku tak berapa nasib baik dalam beberapa tahun ni. Sejak aku habis SPM, aku terus cari kerja. Sayang, pekerjaan aku sering bertukar dari masa ke satu masa. Aku tertanya-tanya pada diriku, kerja yang tak suka aku, atau aku yang tak suka kerja atau aku tak suka tempat kerja aku?

Aku patut sedar yang aku dah tiada ayah yang sudah pergi selama 5 tahun. Sebaik sahaja habis SPM, terus aku kehilangan ayah. Blurr aku sekejap. Aku tertanya-tanya pada diriku bila aku menatap kubur ayah,

'' Ayah, kenapa ayah tinggalkan hutang kat akak dan Ibu? Ayah dah mati pun menyusahkan kami lagi ! Puihh! '' aku terus ludah kat kubur dia. Peninggalan ayah serbab sedikit memberi ketenangan kepada kami berdua. Ibu selalu menjual nasi lemak pada waktu pagi- aku tahu, tipikal makan nak dijual , hasil duit itu untuk menampung kos hidup kami. Separuh terpaksa bayar kepada Along. Cibai betul.

Ayah aku bukan ayah baik. Suka pinjam dengan Along.Dia kaki minum arak, judi dan penjual vagina. Maaf, aku tak suka perkataan pe-la-cur. Aku suka perkataan penjual vagina. Aku bersyukur dia dah mati. Seksa ibuku kerana dipukul oleh ayah semasa hayatnya dulu. Lebam je badan setiap hari. Kalau takde lebam kat badan dia, tak sah.

Nasib baik aku pandai mempertahankan diri. Jadi ayah tak boleh pukul aku . Aku pukul dia bila dapat tahu ibu kena lebam, adalah. Tapi kehidupan aku yang bersaksikan keganasan lelaki dihadapan mataku semasa aku kecil tidak membuatkan aku membenci lelaki. Sebab aku tahu, tanpa sperma lelaki, perut perempuan takkan membuncit. Lelaki adalah penjaga perempuan. Dan perempuan adalah penjaga maruahnya. Lelaki dan perempuan saling diperlukan antara satu sama lain.

Tapi bukan diperlukan semasa berhubungan badan sahaja, dalam kehidupan juga.

Lelaki kuat. Perempuan lemah. Sekuat mana perempuan tu boleh mengangkat benda berat lebih-lebih lagi atlet perempuan angkat berat, tetap lemah. Sebab bila

''tertembak '' je, dia tak boleh buat apa-apa. Melainkan dia mengambil testoerone dan memasang anu lelaki di jantina didalam bilik pembedahan dan tidak akan ''

tertembak ''sebab orang sangka dia jate. Itulah pendapat aku. Dan prinsip aku.

Kadang-kadang aku akan ketawa bila melihat pengkid membeli pad di 7 eleven.

Kadang-kadang aku akan ketawa bila melihat nyah, Kadang-kadang aku akan ketawa bila melihat perempuan dipegang-pegang lelaki dihadapanku. Perempuan bodoh bila dilamun cinta . Kebodohan perempuan itu menyebabkan lelaki beruntung dan mendapat sedap. Kenyataannya begitu. Kenyataan kehidupan.

Masing-masing ada kehidupan, mereka, dia, kau, dan aku.

Ini adalah luahan perasaan aku. Takde motif nak kata begini kecuali nak kutuk kaum lesbo gay yang melawan fitrah manusia..ehehe

Kehidupan ini satu ujian. Ada pelbagai ujian. Kecil dan besar. Aku diuji juga. Diuji dengan kehidupan yang tak bahagia kerana ketua keluarga macam lancau. Diuji dengan pekerjaan yang tak tetap. Kawan-kawan yang macam perempuan murahan sifat mereka.

Aku penjual Bukan peniaga.

Aku sekarang sedang berdiri. Dihadapan aku ada beberapa orang yang keluar daripada kelab malam . Kelab malam itu bising didalamnya. Jika kau hendak masuk, kena berhadapan dengan guard dia dulu. Beritahu password. Baru dapat masuk .

Kelab malam ini bukanlah seperti kelab malam yang lain. Ia unik. Semua orang boleh masuk. Janji tahu password dia. Kau boleh minum arak, menari, berasmara dalam bilik yang disediakan, atau mencari pasangan teman tidur untuk satu malam.

ONS- One Night Stand orang kabo.

Bila aku kata semua orang, maksudnya semua golongan boleh masuk. Golongan remaja, dewasa dan yang tua pun boleh masuk. Sebab itu unik. Budak umur 13

tahun pun boleh masuk. Janji password dia harus diberitahu pada pak guard yang tough-tough gilerr. Ada cina, india dan melayu masuk kelab malam ni. Negro, bangla dan Vietnam pun ada. Macam-macam ada bak slogan Asteruk.

Aku tak tahu passwordnya. Jadi aku hanya dapat melihat orang masuk keluar kelab malam itu. Hanya mampu berdiri dengan sebatang rokok di bibir. Aku stress. Aku stress sebab ibu aku dah meninggal minggu lepas. Kena rogol dan bunuh di rumah aku sendiri oleh Along Masa tu aku takde, sebab aku sedang menjual. Aku baru masuk bisnes menjual, jadi aku tak sempat nak bayar hutang kesemua hutang Along tersebut. Kebelakangan ni, bisnes nasi lemak mak merosot. Jadi dia tak dapat nak bayar kat Along tu.

Sebab tu aku merokok.

Kehidupan aku yang tidak bahagia semasa ayahku masih hidup di atas muka bumi ini, menyebabkan hatiku keras macam jate. Bukan rapuh. Bukan sensitif. Hati ini terlalu kuat untuk mengalirkan air mata. Macam orang laki je aku rasa bila aku tahu aku tak boleh menangis. Keras sangat hati ini. Macam batu.

Aku mengeluh. Aku menghembus asap rokok itu. Sedap rasanya. Wangi. Bagi orang memang busuk tapi bagi aku wangi. Macam minyak wangi mahal-mahal tu aku rasa. Aku sedut lagi. Aku hembus.

Setelah aku dapati aku tak sesuai untuk menjadi kuli batak. Aku bertekad, mahu membuka peniagaan. Tapi aku tak tahu, nak meniaga apa. Aku fikir hendak menjual vagina, tapi tak boleh. Dara ni untuk laki aku nanti. Sedaplah orang tu rasa dara aku pastu bagi 10- 50 ribu.Ingat aku ni muka gian batang ke sampai jual vagina?

Aku fikir. Fikir. Fikir. Tapi aku takde idea apa nak jual. Tak tahu. Jual nasi lemak or kuih? Aku reti. Tapi kena ada modal. Aku kalau boleh malas nak cari modal.

Aku fikir. Fikir dan fikir.

Aku sedut lagi. Aku hembus. Kemudian kujatuhkan rokok itu ke bawah dan menggesekkan dengan kasut aku. Mahal kasut ni. RM200. Jenama kasut ini ialah jenama POLO. Amerika.

Aku mula membuka langkah. Meninggalkan kelab malam. Aku menapak untuk beberapa langkah. Langkah dan langkah. Kemudian aku membuka pintu. Cahaya menerangi kedai serbaneka 7-Eleven. Ada lelaki macho di kaunter. Mesti playboy ni. Aku senyum. Dia senyum juga. Dia kenyit mata. Aku pun kenyit. Gatal sungguh kami ni. Macam nak masuk bilik pula.

Aku melangkah ke kaunter. Aku senyum lagi.

'' Ya cik cantik, nak beli apa? Rokok? Kondom? Ehehe.. '' kata dia. Dia gelak kecil.

'' Ais batu 60 bungkus. '' aku balas. Malas nak layan karenah dia.

'' Ok, tunggu sekejap ye, cik cantik '' balas dia.

Aku meletakkan bungkusan ais tersebut didalam trunk kereta. Aku masukkan kunci ke dalam lubang kemudian kedengaran bunyi enjin. Mula-mula bunyinya kuat kemudian bertukar perlahan meninggalkan persekitaran kelab malam tersebut.

Aku memandu perlahan. Biar perlahan, asal tak mati. Anda boleh mampus kalau tak mengubahnya. Aku pasang radio. Some random songs sedang dimainkan.

Kemudian aku tutup radio. Lagu-lagu tersebut tidak sesuai untuk dijadikan halwa telinga. Tak sesuai. Macam sial je. Macam bongok je.

Aku pandu. Perlahan-lahan. Tak laju. Aku menumpukan kepada pemanduanku.

Aku mula bosan. Bila bosan muncul, aku dapati aku sudah sampai di hotel. Aku memberhentikan kereta sportku. Aku keluar. Aku membawa ais tersebut. Ia sebenarnya didalam beg besar. Bungkusan sudah dibuka sebelum aku menutup trunk

'' Gotta Love You

Gotta Love You '' kedengaran nada dering telefonnya saat aku sudah menekan nombor Bel a.

'' Rin, dah siap?Mana kau? '' tanyanya .

'' Dah. Aku kat luar hotel sebenarnya ni. Ehehehe.. '' kataku sambil gelak kecil.

Bel a sedang bersama sleep partnernya dalam bilik hotel.

Bel a. Orangnya cantik. Seorang biseksual. Berumur 24 tahun. Sama dengan aku.Dia inilah yang membuatkan aku berduit banyak ni. 2-3 ribu income setiap minggu. Bel a ni sama sekolah dengan aku. Kami bertemu balik lepas lost contact habis spm dulu bila aku bekerja sebagai cleaner di pejabat syarikat Ayah dia. Dia baik. Jadi dia tak mahu aku terus bekerja sebagai cleaner, terus dia tawarkan aku satu pekerjaan. Perkjaan yang lumayan . Bel a pernah belajar di universiti tapi berhenti sebab tak tahan nak belajar dalam bidang yang diambilnya.

Aku penjual Bukan peniaga.

'' Okay..here we go.. '' kata Bel a. Kami dalam sebuah gudang lama. Kami memandang sekeliling kemudian muncul dua lelaki berbaju hitam dan seluar hitam berjalan ke arah kami. Seorang lelaki gemuk dihadapan mereka. Dia memakai cermin mata. Dari mana entah muncul.

'' Haluuuu.....lu bawa itu balang ? '' tanya Cai. Nama lelaki gemuk itu.

'' Ayaai... bawa ma.. ini dia.. '' cakapku sambil memberi sebuah suitcase kepada Cai. Dia buka suitcase tersebut. Kemudian dia tersenyum.

'' Wa suka cara lu olang keja. Ini habuan for you. Diam-diam haaaa '' dia menepuk bahu lelaki sebelahnya kemudian dia menyerahkan sampul surat coklat kepada Bel a setelah lelaki disebelahnya menghulurkan sampul coklat kepadanya.

'' Mesti maa..tak apalah Cai. Kami nak pergi ni. '' ucapku kepada Cai.

'' Eh nanti dulu. ..'' kata Cai. Menyebabkan langkah kaki kami terhenti seketika.

'' Apa dia? '' tanya Bel a kepada Cai.

'' Lain lali. Bawa Ampat buah looo.. Dua tala mau .. '' kata Acai tu.

'' Kfine. Bai. '' balas Bel a..

Kami pun melangkah keluar daripada gudang tersebut. Kami saling tersenyum sesama sendiri.

Alina terbangun. Dia dapati dirinya didalam tab yang penuh dengan ketulan Ais.

Dia terasa sakit pada dua bahagian di badannya. Dia aneh sekali. Bagaimana dia boleh berada dalam tab ais. Rasanya tadi baru dia nak menggoda Bel a tetapi dia tertidur bila diberi minuman oleh Bel a yang ditemui dikelab malam semalam. Lalu dia terpandang ke satu kertas yang terlekat di dinding bilik air tersebut.

'' Kalau tak mo mampos, kol 999 ''

Alina mendapati sebuah telefon bimbit di tepi tab tersebut. Dicapainya dengan tangan lalu menelefon 999 ..

'' Ya, cik..Boleh saya bantu. Apakah kecemasan cik? '' tanya orang di talian tersebut.

'' Tak tahulah. Tiba-tiba saya dalam tab ais ni. Pelik.. ''

'' Oh. Errr.. apa kecemasan cik? Nama cik siapa? Lokasi cik? ''

'' Alina. Bilik air kot... tadi saya kat bilik hotel dengan kawan saya then saya tertidur. Bila bangun je saya dalam tab yang penuh dengan ais ni . Rasa sakit sangat tak tahu kenapa . Saya ternampak nota yang tertulis perkataan kalau tak mo mati, kol 999. Sebab tu saya kol ni.. '' panjang sahaja Alina memberi keterangan kepada operator tersebut. Dia dalam kebingungan. Hairan .

'' Saya mahu cik bangun dan periksa badan cik sekarang. Kalau ada kesan jahitan di bahagian pinggang cik , duduk didalam tab ais semula. '' arah operator telefon tersebut. Alina agak hairan dan tertanya-tanya saat diberi arahan sebegitu. Namun didiamkan sahaja lalu mengakur arahan operator tersebut dengan telefon yang masih melekat di telinganya.

Terkejut. Alina masuk kedalam tab ais semula.Ternyata apa yang diperkatakan oleh operator memang benar.

'' Err... badan saya ada kesan jahitan seperti yang awak cakap.. Kenapa awak suruh saya masuk kedalam tab yang penuh dengan ais ni semula? '' soal Alina. Ingin tahu. Keinginan yang membuak-buak.

'' Saya harap cik Alina bertenang bila mendengar ini. Sebenarnya ada geng yang bernama Catwoman yang dianggotai dua perempuan . Mereka ini dikehendaki polis kerana mencuri buah pinggang orang ketika mangsa tertidur kerana ubat yang diberi mereka. Dan cik adalah salah satu mangsa mereka. Jika cik Alina tak kekal dalam tab mandi tu, cik akan mati.. …

'' Fuck? '' Alina terkejut. Tidak percaya.

Esoknya berita tentang Alina keluar di kaca televisyen. Dia terpaksa menggunakan mesin di hospital untuk terus hidup dan menanti penderma yang sudi menderma buah pinggang untuknya..

Aku dah kabo kat korang,

>>>>> Tamat <<<<<<

gila betul... mcm ni punya orang pun ada ke? haishh

Zamzam2013 posted on 13-8-2014 08:21 AM
gila betul... mcm ni punya orang pun ada ke? haishh

ni ctr bnar. hehe. thanks bca!

Esmiria posted on 13-8-2014 08:59 AM

really..kisah benar ye..

suka baca cerpen2 tt...keep it up..

Elle_mujigae posted on 13-8-2014 10:01 PM
suka baca cerpen2 tt...keep it up..

cerpen sya bkn cerpen biasa... Lain...thanks!

Follow Us
Esmiria posted on 13-8-2014 08:59 AM

masyaAllah! seriously kisah benar? minta jauhlah jd benda2 ni kt familiku... huhuuuhu... takutnya... thanks for sharing it TT...

Esmira punye citer best la. Lain dr yg lain. Ada lg x?

mawibotak posted on 14-8-2014 08:04 PM
Esmira punye citer best la. Lain dr yg lain. Ada lg x?

ada awk...sya post 3 cerpen seminggu. Hehe.  Thanks!

Zamzam2013 posted on 14-8-2014 07:39 AM
masyaAllah! seriously kisah benar? minta jauhlah jd benda2 ni kt familiku... huhuuuhu... takutnya. ...

Hish btollh. Cma modus tu sya ubh sket. Cuma brita tk reveal sal ni. byk dustalh tv!

dah banyak kali baca cerita macam ni sebelum ni.. kisah curi dan jual buah pinggang.. pastu rendam mangsa dalam ais..

cmf_conan posted on 15-8-2014 12:08 AM
dah banyak kali baca cerita macam ni sebelum ni.. kisah curi dan jual buah pinggang.. pastu rendam m ...

Masalahnya awok, ramai tk bca cter genre gini. Lagipula mcm awok thu, ada je cerpen cintan dlm tenet ni. Klo cerpen genre SAIKO JENAYAH payah GILER NK CRI KAT TENET. Maksud sya, cerpen melayu.

Kalo cerpen bi yg ada unsur SAIKO JENAYAH mmng byk kat tenet. Sebenarnya de je buku genre saiko tpi dh nma novel mka kna blila novel tersebut..

urghhh...ngeri!!

Ni memng benar. ada sj yg jual organ. Bahagian bangun dari tab ais tu adalah inspirasi dari urban legend ingles.

Hmm..Saat post ni, berterabur sikit ayat.Tak pernh mereply post niki or wiper dn yg lain. Zamzam2013 yg sudi komen cter sy.dan saya dituduh lgbt sebb buat cter lgbt ini.

Esmiria replied at 12-2-2015 06:20 PM
Ni memng benar. ada sj yg jual organ. Bahagian bangun dari tab ais tu adalah inspirasi dari urban  ...

mmg pnah dgar cite gini..tp bile bace gini otomatik buah pinggang rse ngilu...
urggghhhhh

interesting..

Edited by Leafumi at 24-2-2015 08:36 AM

ko punye gaya bahasa jenis sempoi..bahasa tak berat.. mula2 aku jenuh duk agak apa yng cuba disampaikan oleh watak ni.. kalau tak silap aku ni macam cerita monolog dalaman ke apa benda tah..

Leafumi replied at 24-2-2015 12:33 AM
ko punye gaya bahasa jenis sempoi..bahasa tak berat.. mula2 aku jenuh duk agak apa yng cuba disampai ...

Syg, ni hat lama. So penulisan tu kira low level.

Esmiria replied at 24-2-2015 10:44 AM
Syg, ni hat lama. So penulisan tu kira low level.

eh bukan yang ni ke yang ko suh baca. aku dah konfius nih. ko tag aku kat yang ko suh baca tu.

Leafumi replied at 24-2-2015 03:20 AM
eh bukan yang ni ke yang ko suh baca. aku dah konfius nih. ko tag aku kat yang ko suh baca tu. {:f ...

Aku da tag..ntah jdi ke tak..jap.ko reload bod brp ni. Ada yg tajuk rogol..hehe.