CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BeeHaa

Suami malas puasa

BeeHaa posted on 4-7-2014 09:49 PM
Dgn malunya aku confess semayang pun out. Selama ni aku pendam je sbb budak2 belum bersekolah. Ni  ...

bagus anto anak ke sekolah agama..at least dpt didikan dr guru2 sekolah jgk
jgn plak anak tu sindir abah dia tak solat plak hehe..
lagi liatlah bapa dia nak solat /puasa

dauswq posted on 4-7-2014 10:15 PM
sbrnye leh mintak fasakh tp itu kalau teruk sgt lah, mksdnya mmg hati dh kering sgt...

Tu last resort lah.

aku igt pas excident bulan lps akan timbul lah keinsafan pd diri beliau itu. Tp...gitu jugak lagi.

Belum dpt keinsafan lah bak kate kak noor

dauswq posted on 4-7-2014 10:17 PM
bagus anto anak ke sekolah agama..at least dpt didikan dr guru2 sekolah jgk
jgn plak anak tu sind ...

Si abg x sindir..tp dia tny papa x nk solat ke abg nk solat sama2..diam je papa dia x ckp ape2. Bacaan solat pun dh pandai dh hafal hasil didikan cikgu tadika PASTI.

khaira01 posted on 4-7-2014 10:17 PM
boleh eh... marah TT nti..

bkn fasakh tp khuluk...
Hukum berlakunya khulu’
Hukum yangmensabitkan khulu’ berlaku bergantung kepada syarat-syarat yang berikut:

Sunnat. Apabila suami berlaku Mufarrith(meremehkan) hak-hak Allah, seperti suami meremehkan solat, puasa danmeremehkan ajaran ajaran agama, maka disunatkan isteri menggugat cerai suamimelalui jalan khuluk.Dalam hukum ini, sangat perlu dijalankan sekiranyatindakan suami melampaui batas dalam hukum Allah.
sori TT...off topic

khaira01 posted on 4-7-2014 10:17 PM
boleh eh... marah TT nti..

X marah...kdg2 terlintas nk g pej agama kat bangi tu g ngadu..kdg2 terlintas nk mintak fasakh.. tp segala2 terpendam msh menaruh harapan suatu ari dia berubah..kuasa allah siapa tahu kan.

dauswq posted on 4-7-2014 10:22 PM
bkn fasakh tp khuluk...sori TT...off topic

Thx for the info.

bukan fasakh eh..khuluk nama nya..ok baru tau.

Follow Us
Esok aku ikhtiar ckp kat mak pak somi. Tgk lah mcm mana. Debar2 nk call mak mertua..

:Q

dauswq posted on 4-7-2014 10:22 PM
bkn fasakh tp khuluk...sori TT...off topic

khuluk takleh rujuk balik.huuu~
khuluk pn boleh, fasakh pn boleh kn.

khaira01 posted on 4-7-2014 10:33 PM
khuluk takleh rujuk balik.huuu~
khuluk pn boleh, fasakh pn boleh kn.

fasakh tak leh rasanye...
ikut penjelasan syarat2 kt sini...

http://www.jksm.gov.my/jksmv2/in ... sakh&Itemid=134

BeeHaa posted on 4-7-2014 10:24 PM
X marah...kdg2 terlintas nk g pej agama kat bangi tu g ngadu..kdg2 terlintas nk mintak fasakh.. tp ...

harusla rasa nak mgadu. sape xsayang suami. jd suami TT boleh brjalan tak or kena slalu prgi hosp/klinik checkup?

khaira01 posted on 4-7-2014 10:36 PM
harusla rasa nak mgadu. sape xsayang suami. jd suami TT boleh brjalan tak or kena slalu prgi hosp/ ...

G checkup spital kpj..untung kilang tanggung msk spital bayo..

Yg luka parah di kaki pun susah nk pose. Actually dr zmn muda dia begitu. Aku je bodo dulu pk nt dh kawen dia berubah..non hado..

pengajaran di sini bf x smayang x pose x yah kawen ngan dia. Hati kering susah mau berubah.

BeeHaa posted on 4-7-2014 10:27 PM
Esok aku ikhtiar ckp kat mak pak somi. Tgk lah mcm mana. Debar2 nk call mak mertua..

:Q

minta diorang doa sama, bg anak lembut hati. kdg2 anak ni mdh terpujuk dgan mak ayah.
mgkin suami TT down sbb sakit/xbrdaya.

BeeHaa posted on 4-7-2014 10:46 PM
G checkup spital kpj..untung kilang tanggung msk spital bayo..

Yg luka parah di kaki pun susah  ...

jd betul la eh, cinta itu buta, hehe..  dh jodoh kan.
xpela TT, trima baik buruk n berusaha utk brubah. avatar TT, very the cute!

senang je tt..
tiap tengahari belikan pizza, mcd, kfc, nandos, dominos..
kalau kerja buat tengahari hujung minggu..
pastu jerit kuat-kuat 'bangggg... makanan dah siap beli ni. meh la makan ramai-ramai...'
sebab ustad aku pesan masa sekolah dulu..
dah alang-alang tak puasa, makan la sedap-sedap..
apa barang makan cokelat

hhe kelakarla komen atas ni. bg aku la, mmg klu dh gaya itu laki hg, ckp sampai berasap2 pun mmg hati kering la. sedekah alfatihah byk2 utk die, niat agar Allah gerakkan hati die berubah. kan Allah yg pegang hati suami & hati hamba2Nya, insyaallah sooner or later bila Allah berkehendak. ok. dont stress out.

pasal ckp kat parents die pasal ni, aku rasa ia xmendatangkan ape2 hasil & lebih kpd die akn mengamuk kat hg. aku rase la. sbb ape, aku rase makpak die dah tau pasal ni, ank dorg kan..

kuku_pendek posted on 5-7-2014 12:13 AM
hhe kelakarla komen atas ni. bg aku la, mmg klu dh gaya itu laki hg, ckp sampai berasap2 pun mmg hat ...

Btl jgk esp tt kata dr zaman bercinta mmg x jaga puasa..x kn mak ayh x pasan..unless duk jauh dr mak ayh masa bujang dulu

kaka heran juga, ada ke suami yg malas puasa ni? Suami kaka mmg puasa penuh ja, sekarang ni kami tgh giat nak sudahkan rumah, lagi banyaklah kerja2 berpeluh dia kena buat di tgh2 panas. Hari ni dia balik rumah tersandar penat lepas tumbangkan pokok besar depan rumah....tapi jgn sesekali suruh dia buka puasa, kena marah lagi ada. Mak bapa mertua tahu ke dia selalu ponteng puasa? Mendidik berpuasa bg org Melayu ni sedari kecil tapi tak mustahilpun kalau di kalangan adult baru belajar berpuasa, janji kuat semangat. Malu kat anak-anak pulak kalau tak puasa kan?

kuku_pendek posted on 5-7-2014 12:13 AM
hhe kelakarla komen atas ni. bg aku la, mmg klu dh gaya itu laki hg, ckp sampai berasap2 pun mmg hat ...

Dari td aku berpk ayat mcm mana nk susun ..aku takut nk call aku nk wasap je mak mertua aku ni.

Tp betul ckp ko lah..mak dia mesti lebih kenal anak dia dr kecik dia bela mcm mana kan. Serba salah aku ni nk repot ke x. Tak repot sakit plak ati kite asik nengok dia monteng pose je.

aku berharap 1 ari dia diberi kemalangan yg lebih dahsyat supaya dia bertaubat dn insaf ! Hoooo ... jahat bini mcm ni !

cmf_blingblings posted on 5-7-2014 12:39 AM
kaka heran juga, ada ke suami yg malas puasa ni? Suami kaka mmg puasa penuh ja, sekarang ni kami tgh ...

Adalah kak bling. Somi den ni lah cth nya pemaleh nk pose ! Dia cuma pose ari pertama dan ari last je. Bongok kan !

Dulu arwah abah sy idup lg dia tegur menantu hantu dia ni. Laa ni dah xde sape nk tegur. Mak sy ada ckp nk tegur..sbb duduk serumah kata dia..sy plak takut kang jd perang mulut ke..atau pun gitu je la sikap dia mcm ckp ngan dinding !

prettyuglybabe posted on 4-7-2014 11:50 PM
senang je tt..
tiap tengahari belikan pizza, mcd, kfc, nandos, dominos..
kalau kerja buat tengahar ...

Aku x blk umah tgh ari lah beb. Ok gak idea tu. Hahaha. Yg aku risau bukan reti malu..mau dia mintak ari2 suh belikan pizza tgh ari buta.

aku risau anak2 aku ikut jejak langkah papa dorang ni. Aku mmg dh plan dr budak2 ni baby lg..no matter what aku kena masukkan dorang skolah agama dr tadika smp form 5. Mana tahu dia esok2 dia malu kat anak2 sendiri. Aku x sabar tgu si abg besar skit boleh jd imam aku.

Past is past la aku yg pilih dia jd laki. Yg ke depan aku perbetulkan. Tu la strategi aku setakat ni