CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18389|Reply: 213

Suami malas puasa

Salam ramadhan.

Akak2 gojes fd ada masalah somi mls pose x?

Aku tiap2 thn problem yg sama. Igtkan tahun ni berubahlah si somi tapi hampeh. Ari pertama je lah pose. Pastu hampeh. Alasan x tahan. Mcm kanak2 je alasan. Dah bertahun2 masalah yg sama.. tp tahun ni aku rasa nak repot ke JAIS ja..biar kena tangkap !

Aku naik malu kat mak aku lah..dia ckp bau rokok bilik kau kak..

Patut aku merepot kat JAIS. Tp klu laki aku tau lah aku merepot mau dia tengking nya aku kot.

sebagai isteri. report je kat jais.

jgn lupa upload gmbr suami uols. sama2 kita lahar dan hencap

CiliPadiSedap posted on 4-7-2014 08:28 PM
sebagai isteri. report je kat jais.

jgn lupa upload gmbr suami uols. sama2 kita lahar dan hencap: ...

Aku takut kat laki aku lah kak cili. Hati rs nk merepot tu ada tp takut ...

Kalau aku repot kat mak pak dia ok x kak cili ?

budak2 makin membesar. Tgk je papa x pose. Aku blk keje terus tny si abg..papa pose x abg..x..papa isap rokok makan coklat pastu minum ice lemon tea. Begitu pjg detail asi abg menyampaikan repotnya. Klu aku tny sendiri kat laki aku tu..dia diam je ..nyakitkan hati..so dh bape ari dh den bukak pose sorang2..aku sedih la kak..nk gak mcm famili org lain yg normal..sedih tau

berapa tahun dh kau kahwin ngan dia? sejak kahwin lagi ker dia buat perangai?
semayang camne?

ate...suami miker oghang mane biha?

tp laki tu yang nak sangat2 dulu kan?ka ka ka.. susah ang tau nak ubah kecuali berlaku ke-insafan sendiri.. serius..

Follow Us
pui malu org laki tak puasa... aku puasa pun boleh joging 3 km...

Kalo budak belasan taun ponteng pose..aku rs nk je tidurkan dia dlm keranda. Laki ko yg da tua bgka pn blh jgk kalo nk cuba

dauswq posted on 4-7-2014 08:38 PM
berapa tahun dh kau kahwin ngan dia? sejak kahwin lagi ker dia buat perangai?
semayang camne?

Dgn malunya aku confess semayang pun out. Selama ni aku pendam je sbb budak2 belum bersekolah. Ni yg si abg dh 6 thn aku masukkan tadika PASTI pastu aku register msk skolah agama intergrasi bwh jais tu..semata2 tanak ikut jejak langkah papa dia.

Hanya doa je lah yg mampu aku buat tiap2 ari. Bukak kan pintu hati keras laki aku tu. Belum termakbul lg doa aku

noor2 posted on 4-7-2014 09:12 PM
ate...suami miker oghang mane biha?

Org jb lah kak noor.

den tgh mikir nk repot ke x kat mak pak laki aku tu kak noor. Tgh nyusun tanak la kecik kan ati deme kan..

cekgihani posted on 4-7-2014 09:32 PM
Kalo budak belasan taun ponteng pose..aku rs nk je tidurkan dia dlm keranda. Laki ko yg da tua bgka  ...

Hahahhaha..

Try lah klu boleh..aku nengok je dr kejauhan smbl makan kepek.

mungkin dia kerja berat kot..
Khai tgok pakcik bas kilang tmpat Khai ada je yg tak posa. penat keja la kot..

tapi yg sesaja tinggal ni kena ganti puasa + bayaran fidyah.

cth:

Apakah hukum jika seorang lelaki itu tidak menggantikan puasa ramadan yang ditinggalkan 2 tahun lepas (2005) atas alasan tidak bangun sahur. apakah denda yang dikenakan keatasnya bagi melangsaikan hutang puasa tersebut yang ditinggalkan selama 4 hari.
Admin | March 17, 2012 | Leave your comment

Puasa yang ditinggalkan wajib diqadha’, jika telah melangkaui tahun, maka lelaki tersebut wajib mengqadha’ puasa sebanyak 4 hari dan membayar fidyah sebanyak 8 cupak beras kepada fakir miskin. Tidak bersahur bukan alasan yang dibenarkan oleh syarak untuk meninggalkan puasa. -alhafiz.net

Mgkin suami TT ada alasan sendiri, cuba tanya. TT cuba bagitau suami, haram batal puasa tanpa sebab.

Prof. Dr. Wahbah az-Zuhaili menyatakan :

“Berbuka puasa Ramadhan tanpa uzur adalah juga daripada dosa-dosa besar, kerana padanya tunjuk biadab terhadap kemuliaan Ramadhan, memburuksangkaan orang berpuasa, mendedah diri dengan berani kepada binasa dan kejahatan, menentang peraturan Islam tentang puasa, merosakkan salah satu dari rukun-rukun Islam.”

[Al-Muharramat wa-‘Atsaruha as-Saiyi’ah ‘alal-Mujtama’, hal.40] -almukminun.blogspot

Rate

1

da besau panjang pon xposa.. semayang 5 waktu cukup x?

sory TT panjang pulak post Khai.

BeeHaa posted on 4-7-2014 09:52 PM
Org jb lah kak noor.

den tgh mikir nk repot ke x kat mak pak laki aku tu kak noor. Tgh nyusun t ...

hihi...saja tanya sebab biha org perak kan/?..ke kak noor posting dgn org lain sebelum ni..

bab solat ni kena insaf sendiri sebenarnya...payah nak paksa2 org..

khaira01 posted on 4-7-2014 09:54 PM
mungkin dia kerja berat kot..
Khai tgok pakcik bas kilang tmpat Khai ada je yg tak posa. penat keja ...

Klu dia bekerja khai aku x kisah. Sbb aku tau dia selalu cite klu time bekerja kilang shift pagi mmg terok kena kerja berpeluh2 sakan..ramai kwn2 dia koyak tang pose ..x thn kehausan keje berat katanya.. ok yg itu aku phm sgt2 lah.

Skang ni dia x keje mc dh sebulan sbb excident motor la..luka dia parah x baik2 lg..bukan keje berat pun ..asik tido main game dota...tido main game dota..ape keje umah pun x tlg..itu paham jugak kaki dia luka parah..

yg aku sakit ati ape psl dia tamau pose !  Dia bukan tatau hukum dosa pahala tp..hati kebal tak takut mati kot.

bila tny nape x nk pose..diam je x nk ckp ape2..ok fine lah malas nk layan perang dingin dia tu layan budak2 lg bgs.

noor2 posted on 4-7-2014 10:00 PM
hihi...saja tanya sebab biha org perak kan/?..ke kak noor posting dgn org lain sebelum ni..

bab ...

Kg sy perak kak noor. Kg arwah abah. Syok raya kat kuale. Betul2 kg. Abah dh xde pun..mama ay msh nk blk kg abah x pernah miss la sejak dia kawen ngan arwah abah 40thn lps.

somi org bando. Org jb. So raya kami blk jb x best sgt lah tp x penah lah ckp kat somi x best blk umah mak dia.. diam je..jaga ati

sbrnye leh mintak fasakh tp itu kalau teruk sgt lah, mksdnya mmg hati dh kering sgt...

BeeHaa posted on 4-7-2014 10:05 PM
Klu dia bekerja khai aku x kisah. Sbb aku tau dia selalu cite klu time bekerja kilang shift pagi m ...

huhuhu...kesian TT. kalau suami tt taknak puasa, nak menggantinya nanti jenuh dgn bayaran fidyah lg.

tp kalau kategori ni, byr fidyah je:
Orang yang terpaksa bekerja keras (hard labour) secara tetap seperti pekerja buruh, pembinaan, lombong dan sebagainya. Dia tidak dapat berpuasa sama ada di dalam bulan Ramadhan atau selepasnya. Maka orang seperti ini tidak wajib mengqadha puasa yang ditinggalkannya, dia hanya wajib membayar fidyah.

mgkin perlu seseorg utk tegur suami TT, mak ayah ke, kwn rapat ke.

dauswq posted on 4-7-2014 10:15 PM
sbrnye leh mintak fasakh tp itu kalau teruk sgt lah, mksdnya mmg hati dh kering sgt...

boleh eh... marah TT nti..