CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: medangtamang

Hutang Isteri

CiliPadiSedap posted on 28-6-2014 08:43 AM
xpayah kusut.

tebalkan muka.

Dah mmg value pc2 2nd harga bwh 2k... nk wat camner... biler nk up value pun xleh pasal latest spec utk cc ada yg bru... mmg nk tebalkan muka... aku bg nafkah kat bini aku... pepandai dia laa nk byr nnt...

tak apa, kau pangkah jah diorang

nak komen pon tak reti... jadik aku bagi tacang aje lah... huhu...

menda dah lepas... nak marah pon tak merubah keadaan.. lagi mengeruhkan ada la... skrg cuba cari solution...

bg aku.... ko.. wife ko.. dan kakak ipar ko.. masing2 boleh dipersalahkan...
tp kita takyah citer la yg tu... citer apa yg ko boleh buat...

1. wife dapatkan income.. sbb dia tak keje dan dok umah... dia boleh amik upah jaga anak orang.. or amik upah apa2 yg boleh dilakukan dari rumah... setidaknya ada income...jangan rugikan waktu wife kat rumah tu...
2. catu menda yg nak dibeli... less priority tu diletak ketepi... setidak2 untuk satu tempoh tertentu....
3. ko sendiri buat income tambahan.. byk menda.. kalo takde modal.. try affiliate... contoh nak raya ni... cari org yg buat kuih raya.. hang tolong pasarkan ajer.. average komisen satu kuih raya boleh pergi sampai 5 ringgit... ni contoh je.. byk gak menda lain yg tak perlu modal...
4. dah berusaha.. bermuhasabah... Allah tak bagi dugaan ni kalo dia rasa ko takleh terima... dan lepas tu tawakkal... InsyaAllah ada sinar...

all the best bro...

berapa hutang tu?
bisnes cc tu bisnes wife seorg (bersama uols secara x lgsg) atau bisnes bersama kakak wife?
kalau bisnes tu bisnes dia (wife) seorg, maka mmg ptutlaa wife uols byr blik duit pinjaman tu kat dia..
dan since wife tak keje, uols la yg kene..

tp kalau bisnes tu bisnes bersama kakak, sepatutnya, modal (pinjaman tu) kene bahagia dua laa..
let say pinjam 10k, so 5k sorg laa.. so klu dlm payslip kakak dia potong let say rm500 sebulan, so wife or uols byr rm250 jelaa kann..

tapi kalau kakak dia pinjamkan duit tu utk adik dia (wife uols) berbisnes, makanya wife n uols sma2 kene byrla bulanan yg dh dipotong dr payslip kakak ipar uols tu..

apapon, mohon bertabah laa yer tt.. pasal duit ni, amaun byk pulak, adik beradik pon boleh gaduh woo.. huhu..

bak kata pepatah, hutang isteri tangan-tangan kan

aku rasa koloni pompuan sebelah wife tt ni amat sukar di bawa berbincang ...

Comments

mmg betol lahh... sbb tu main taram kat muka aku ajer....  Post time 3-7-2014 08:17 PM

Follow Us
Mcm Mana Bini ko nk byr die pon tak keje. Sbg somi ko la wajib byr hihi

Comments

Mmg dia tak keje tp skang dah start wat bisnes popiah kecik2... aku kuarkan modal... terima kasih atas nasihat bernas serta sokongan akak @CiliPadiSedap ... lebiu akak!  Post time 9-7-2014 10:07 AM

yg buat utang ni bini no berapa TT???

Comments

bini no.1...  Post time 10-7-2014 02:17 PM

kesian skulmate aku ni..

sebagaimana keras kepala bini hang, maka demikian keras kepala sedara maranya, maklumlah satu acuan.

saranan kawan2 supaya ignore adalah salah. Kat dunia mungkin telepas, tp akhirat belum pasti..

bayar secara ansuran. hatta RM50.
kalau depa melalak, hang pun buat keras kepala kasi tau takat tu saja kemampuan.

Comments

hang skulmate aku ka?? sapa eh?? aku mmg akan ignore pasal ni bukan agreement aku dgn akak ipar aku... dan takder itam putih... sekian.... hehe!  Post time 24-7-2014 08:26 AM

12
Return to list New