CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 32154|Reply: 141

mencari kerja...

salam.. berdasarkan tajuk, aku rasa korang dah boleh agak apa masalah aku, lagipun buat siapa2 yang mengikuti thread aku b4 ni, aku sedang mencari kerja and ada dapat tawaran as collection officer tapi aku tolak. aku tolak sebab aku dah pernah kerja mcm tu and aku trauma dengan ke'stress'an nya. yer aku tahu semua keje stress, tapi aku ada reason aku.
firstly aku nak cerita tentang perjalanan hidup aku, aku dulu kira besh student ar jugak.. PTS aku lompat kelas ke darjah 5,pmr 8A spm pon kira okay. pastu aku masuk matrik and universiti 3 tahun and aku grad pada umur 21 tahun. semua nya berjalan dengan sangat2 lancar. aku tak pernah fail, tak pernah repeat paper, and aku tak pernah nak rasa risau jikalau tak dapat sambung belajar, sebab masa tu semua nya lancar je. aku just follow the flow. tapi time tu aku dah rasa mcm untuk kerja nnti mungkin aku payah sikit. aku tak tahu nape, tapi tu mcm instinct aku.....
lepas aku grad aku masuk kursus,so dalam kursus tu aku ade internship in banking. aku pon merantau. tapi kerja tak jamin dapat serap ke tak. so aku cari keje lain. aku dapat keje customer service yg mase tu gaji bganda.. so aku decide untuk amek kerja tu. masa tu fresh grad kan, so aku tak pikir apa2 effect and aku tak tahu apa2 pasal dunia pekerjaan.
so aku salah caturan kot.  tapi aku tak pernah salahkan keadaan. bagi aku apa yg terjadi ada hikmah. aku kerja c.svice tak lama. and aku bhenti dan trus jatuh sakit, sebulan aku sakit mak aku jaga. pastu aku nganggur 3 bulan. oleh kerana desakan hidup, and aku takde umah nak tinggal. (baca thread family aku broken)aku kerja jugak dengan gaji 1k. selama setahun aku kerja tapi tak naik2 gaji so aku decide aku kena cari keje lain. aku pun bhenti. bukak jobstreet cari keje so aku pergi banyak interview. tapi tak dapat. so aku pikir maybe aku kena mintak internship lagi kot baru aku dapat kerja. so Alhamdulillah aku dapat internship. dari situ aku diserap jadi kontrak staff selama 2 tahun untuk projek company tu. tapi akhir 2013 company tu takde income projek takde so dia tak sambung kontrak ramai pekerja,aku salah sorangnya.
sekarang... aku still menganggur. aku dah pergi banyak interview tapi aku pelik aku tak dapat lagi, yg collection officer tu aku tak mintak dapat pulak. tapi aku tolak sebab taknak jatuh sakit lagi. aku tahu risiko dia. sampai keje short untuk 3 bulan pun aku tak dapat jugak. pe cer? aku sekarang rasa down je.. dah hampir setengah tahun aku tanam anggur. buat aku risau, duit pun susut. aku try cari internship lagi tapi belum ada... aku risau if biarkan resume aku tak bekerja lama. nanti jadi salah satu faktor aku tak dapat kerja pulak. aku nak buat part time tapi aku mcm ada ego. aku pun rasa takot tak de masa nanti nak cari kerja lain.
btw kawan aku yg stay kat company awal2 aku intership dulu sekarang dah berjaya hidup dia, dia serap kat company tu ada umah ade kete, tapi aku tak nyesal dengan keputusan aku dulu. sebab banyak hikmah disebalik nya. sekarang? aku rasa down. itulah yang aku nak luahkan.. bagilah pendapat kalau boleh
p/s:lagi satu aku ni jenis penakut.

Last edited by myfish on 6-6-2014 01:01 AM

kuatkan semangat.

cadangan akak,

fokus pe minat awak.

cmne akak nk terangkan ye?

kegagalan bukan selamanya,

kejayaan bukan sepanjang masa.

dulu tt seorang education perfect. bila tiba alam pekerjaan ada pengalaman baru.

susah cari kerja.

jadi this is your task to be the best among the best.

kalau rajin jd agent property.

3% komisyen. modal air liur, camera video, knowledge property.

kalau dpt jual 5 biji rumah setahun dlm tangan ada rm 5 ribu tiap2 bulan.

CiliPadiSedap posted on 6-6-2014 12:41 AM
kuatkan semangat.

cadangan akak,

camne nak start menda tu kak?
boleh ke start camtu je?
akak agent property ke?

myfish posted on 6-6-2014 01:02 AM
camne nak start menda tu kak?
boleh ke start camtu je?
akak agent property ke?

kalau free google.

kalau nk, terus pg syarikat property.

minta nk jadi agent.nnti dia ajar istilah property.

jadi cikgu tuisyen tak minat?

my mom dulu rm 12k sebulan dengan class tuisyen.

ambl masa 3 tahun baru dpt income cmtu.

Sabar

Ada jugak rezeki tu satu hari nanti

Follow Us
CiliPadiSedap posted on 6-6-2014 01:12 AM

nak jadi cikgu tuisyen ni inisiatif sndiri ek? maksud saya bukak kelas sendiri ke?

myfish posted on 6-6-2014 02:37 AM
nak jadi cikgu tuisyen ni inisiatif sndiri ek? maksud saya bukak kelas sendiri ke?

kerja dgn orang. buka kelas sendiri pun blh.

perabot boleh ambl di rengit johor, atau buat by welding customized.

banyak peluang ada. nak atau taknak.

rajin atau malas.

usahakan. jgn putus asa. u bijak cerdik.

jgnlah harap rezeki berniaga awal2 sama mcm makan gaji .huhu.

tak sama.

burque posted on 6-6-2014 01:47 AM
Sabar

Ada jugak rezeki tu satu hari nanti

amin... thankyou

kalau nk join tuisyen mak akak, pm akak, nnti blh dtg ofis.

Semoga t.t dimurahkan rezeki dan dpt jodoh yg baik

Amalkan solat dhuha dan al waqiah hari2

Hri tu ada member post pasal jdi lecturer ganti kt ILP

Tapi hari nie dh iv

Tk minta goment ker..susah juga kan kja swasta nihh..bak kata bos aku 'saya tk pandang org pelajaran tinggi ker tak..saya nk pekerja yg boleh buat kerja..ada pngalaman..ambil jerr trus boleh jlnkan kerja'..baru2 ni dia tminet general mnager dia kata tkleh buat kja pada hal dia yg pilih..

brp umur ko?

aku rs elok ko sebat je apa2 keje yg ada dulu. 7e pun boleh. cr modal dulu. sambil2 buat keje yg biasa tu cuba la cari2 peluang lain jgk.... bkn nak keje kat 7e tu selama2nya....

jgn terlalu memilih keje...

penah terpikir utk mencari rezeki sbagai pemain tenis pro yg gojest?...

@MeeSai  

ala..xyhla rasa down sgt..br setanagh tahun kot..org len bertahun2 tau lg stress...ada hikmah dsebalik semua ni..sbr k..

Dilemma anak2 muda zmn skrg...

Aku dah lalui zaman ni dulu.

Hati nak kena tabah.

Pandai jimat dan belanja.

tt memilih pekerjaan.... kan??

ambil upah jadi clown kat funfair atau sarkes ...

CiliPadiSedap posted on 6-6-2014 01:12 AM

aku agree ngan suggestion ko.....jadi cikgu tuition....buat home tuition.....tak perlu sedia kan tempat.....ko pergi umah student, ajar dia, one to one....ada few website for home tuition, ko bole register as their tutor.....rajin2 lah google...

rate dlm RM40 per hour....satu session kurang2 2 jam...ramai org buat part time ajar home tuition nie.....student U, cikgu2, org2 yg dah kerja....

I suggest u jadi pembantu rumah. Banyak je org kaya yg sebenarna mampu bayar 1k above, tp kena majikan yg ok lah. Sambil tu u boleh improve measak dan simpan modal. Dah cukup modal jual online dulu..