CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

[Tempatan] (Pics) Org Msia hina, bangsat & menghina Islam?? DIA kata

Apa nama kedai ni?

bidacool posted on 8-4-2014 03:47 PM
Ko baca tak artikel ni? Ke ko tgk gambar je?

Kalau ko rajin lagi, ko click je link blogspot  ...

aku cume nampak perkataan johor je.....

alamat tak de?

name kedai tak de....

info tak lengkap.....

nolya posted on 8-4-2014 11:52 AM
Bukan mcm tu dik.  Memang hidup ni tak de orang nak paksa kita buat ape.  tepuk dada tanya selera. ...

Thread ni citer psl pub, disko or rumah pelacuran ke? Aku confuse ko punya statement ala2 ahli syurga ni..... aku citer psl restoren, akak kena faham la klu psl restoren tpt mkn ni, soalannya halal or non halal..... dgn pergi restoren jamban ni, akan berzina keluar anak luar nikah ke kakak? Kenapa nk judge org lain punya pegangan hanya sbb isu restoren jamban?

Isunya dosa besar ke biarkan wujud restoren jamban ni? Nk samakan dgn kilang garlsberg kt tepi hway tu ke?

tak lalu aku nak mkn wehh

selipar_hijau posted on 8-4-2014 03:57 PM
Apa nama kedai ni?

Kena tañya org johor la ni.... dlm shopping mall

bidacool posted on 8-4-2014 04:14 PM
Thread ni citer psl pub, disko or rumah pelacuran ke? Aku confuse ko punya statement ala2 ahli syu ...

Minah tu baru kenal agama...

Tu pasal kerek macam suci murni akhlak tinggi..

Follow Us
korang ni suke sgt kate cine berak xbasuh,walhal dlm islam kite boleh istinjak gune kayu ke batu asalkan xbbahaya, lg satu restoran konsep mcm tu adalah pilihan masing2,kallu xsuke xpayah masuk,mcm rumah urut bsepah tu kalu xnak xpayah masuk,simple je tu pon nak sentap

akughi posted on 8-4-2014 04:06 PM
aku cume nampak perkataan johor je.....

alamat tak de?

Aku takde alamat dia.... nama restoren pun aku tak tau.... hr tu @totokreturn  kt dia org johor... dia tau kot.... huhuhuhu

lavafon posted on 8-4-2014 04:23 PM
Minah tu baru kenal agama...

Tu pasal kerek macam suci murni akhlak tinggi..

Ko buat onar kt mana manjang kena banned?

bidacool posted on 8-4-2014 04:58 PM
Aku takde alamat dia.... nama restoren pun aku tak tau.... hr tu @totokreturn  kt dia org johor... ...

mane boleh main dgr cakap org sebarangan.....kene ade info yg lengkap dulu baru kite blh blaim org lain.....

kalo mcm ni sekadar spekulasi je....kite tak leh buat spekulasi dgn info yg tak lengkap....

kalo tak... kite diperbodohkn oleh pihak yg nak amik kesempatan politik.....ni dinamakan perang saraf....bile ko marah, itu adalah kredit percuma bagi dia...

bende2 mcm ni mmg nak suruh kite marah....bile marah dia akan tambah spekulasi lain supaye ko tambah lagi marah tu....lame2 ko mudah disogok dgn berita palsu, maklumat palsu, fakta palsu....bute2 kene tipu, bute2 kene bodoh tapi kite tak sedar

Ufff, bende neh kat penang pon hader. I nmpak kat queensbay ker mane ms cikcuran dgn gurls. Kosser mkn dlm jamban, so not classy... urghhh ~

nolya posted on 8-4-2014 09:37 AM
Boleh tak kalau aku nak kata, you're what u eat and the way u eat.

Orang Melayu mempunyai buday ...

..hormat makanan lah sanga mulayu2 sunni nih, bulan Ramadan pun tergamak jual makanan basi &  menipu....

pernah tak kita dengar kapir kokesen yahudi zionis atau Cina kominis jual makanan basi...?? kalau ada pun teramat jarang...
.

Makanan Yang Aku Tak Ingin Lihat Di Pasar Ramadhan.
Aku tak tahulah kamu semua rasa macam mana, tapi aku sedih lihat Pasar Ramadhan sekarang. Semuanya penuh dengan orang yang inginkan duit senang. Macam dah bertemplate. Semua makanan tak seberapa yang kita semua terbeli sebab terpedaya dengan taktik marketing dan perut kita yang dah lapar. Masuk bulan puasa aje, tiba-tiba makanan yang ala kadar tak berapa sedap banyak muncul. Di sini saya paparkan jenis makanan yang memang sebenarnya aku tak ingin lihat di Pasar Ramadhan. Tapi MESTI ada di setiap Pasar Ramadhan.

1. Murtabak
Selain dari Murtabak Johor (atau Singapura. Dah berabad-abad orang Johor dan Singapura bergaduh pasal harta intelek Murtabak istimewa ini) yang memang sedap, tiap-tiap Pasar Ramadhan mesti ada sekurang-kurang 5 gerai yang menjual Murtabak yang paling tak sedap ini. Saiznya berukuran lebihkurang 5sm x 5sm, memang kecil, selalunya berharga antara RM2-3. Aku tak tahu kenapa, tetapi selalunya berwarna kuning dan berminyak gila. Mesti sebab dapur kotor dan minyak tak ditukar. Inti tak penuh, kulit sahaja yang tebal. Mesti dah berlonggok kat atas dapur, dah berjam-jam disediakan, yang kita dapat hanya yang sudah sejuk. Tiap-tiap kali beli mesti rasa tertipu tapi mesti beli juga.

2. Popia
Tak kisahlah sama ada digoreng atau tidak, bila tiba buka puasa sahaja mesti sudah tak sedap. Popia lah paling rasa tertipu sekali. Semuanya gara-gara presentation yang agak menarik. Macam sedap, tapi mesti tak sedap.

3. Roti John
Menu paling mudah untuk disediakan oleh Mat Rempit yang inginkan wang mudah. Memang boleh jadi skim cepat kaya. Roti John yang sedap memang banyak daging Burger Ramly yang dicincang bersama kari, tapi yang dijumpa di Pasar Ramadhan lebih banyak telur dari daging. Baik beli roti telur. Mesti tawar.

4. Kebab
Dahulunya makanan yang agak eksotik, tapi sekarang di mana-mana Pasar Ramadhan mesti ada. Presentation dia memang agak menarik, dengan daging yang didirikan menegak dalam pemanggang khas. Memang mudah tertipu. Bila makan sahaja mesti daging liat dan tawar. Roti pitanya pun keras. Orang Arab yang datang Pasar Ramadhan mesti tak beli punya.

5. Satay
Ataupun satay mini. Mesti komposisi lidi lebih tinggi dari daging. Masa berbuka pasti kecewa sebab sudah sejuk, dan tak cukup rempah. Pasal kuah kacang dia memang jangan cerita lah. Pasti semua pernah menjadi mangsa.

6. Kuih Tepung Pelita
Yang di Pasar Ramadhan mesti cair gila, dengan ketulan gula yang kasar. Memang mudah tertipu dengan presentation yang gempak. Nampak pengkukus kayu yang ditimbun tinggi-tinggi sahaja kita sudah mudah tertipu. Lepas itu masa makan mesti daun yang distaple itu terbuka, habis baju kena inti kuih.

7. Rojak/Pasembur
Biasanya mamak-mamak yang beroperasi dari van putih akan mengambil peluang berniaga di Pasar Ramadhan. Mudah sahaja, bawa van, parking tepi, terus jual. Memang tak istimewa pun tapi perut yang lapar membuatkan semuanya jadi istimewa. Rojak Singapura sahaja yang sedap, sebab banyak ramuan...

8. Mi/Soto Ayam
Orang berpuasa memang tak boleh buat sup. Mesti tawar. Kalau takpun manis, atau masam, atau memang rasa-rasa yang tiada dalam sup biasa. Lupakan saja lah. Tak kisahlah kamu letak mi ke, bihun ke, nasi himpit ke, semuanya sama. Mesti banyak bawang goreng sahaja.

9. Otak-otak
Paling senang nak dijual. Supplier yang menyediakan otak-otak dalam jumlah yang besar sudah bersepah. Buat panggilan telefon, beli dapur pembakar, semuanya sudah tersedia. Yang gunakan lidi masih boleh diterima. Yang pakai stapler tu yang tak boleh tahan. Walaupun murah tapi kandungan otak-otak secubit sahaja. Kita beli, lepas tu kita rasa bodoh sebab tertipu. Mudah sahaja nak buat duit di Pasar Ramadhan sebenarnya.

10. Nasi Beriyani Johor
Mesti diletakkan dalam periuk besi aluminium yang besar-besar. Lepas itu tambahlah nama 'Mak Minah' atau 'Mak Limah', lepas tu letakkan nama tempat yang bukan tempat Pasar Ramadhan tersebut. Misalnya kalau buka gerai di Pasar Ramadhan Subang, boleh letak 'Nasi Beriyani Mak Minah Keramat'. Nak lagi kick tambah perkataan 'gam'. Mesti laku punya, walhal tiada beza apa-apa pun. Mesti kecewa sebab masa kita beli pun dah sejuk. Tak akan ada nasi beriyani yang panas di Pasar Ramadhan.

Walaupun begitu, ada Pasar Ramadhan yang mempunyai jenis makanan yang unik, dan peniaga yang benar-benar ikhlas dah tak lokek dengan ramuan. Ada, tapi malangnya tak ramai. Jangan tertipu dengan barisan yang panjang, itu semua taktik marketing.

Kita cuma rajin menilai, dan pandai membeli. Orang berniaga di pasar malam ini memang pandai, sebab dia tahu kita tak boleh test makanan dia di gerai, sebab kita berpuasa. Lain kali mudah sahaja, bawa sahaja rakan kamu yang bukan Islam, suruh dia cuba try test tengok.

pyropura posted on 8-4-2014 05:20 PM
..hormat makanan lah sanga mulayu2 sunni nih, bulan Ramadan pun tergamak jual makanan basi &  me ...

makanan kokosen semua ada air kencing setan....

white wine, red wine, blue wine...

tak basi pun dah haram...

haram jadah punyer peminum "spirit"

my toilet lagi cantik dari ni, atleast lalu gak masuk toilet kalau
tengah mengunyah, ni dah lah hodoh hiasan, nampak kotor.
tak lalu dibuatnya

lavafon posted on 8-4-2014 05:28 PM
makanan kokosen semua ada air kencing setan....

white wine, red wine, blue wine...

sama  lah dengan pelahap tapai, alkohol dia 5%, sama dgn beer...so??  

akughi posted on 8-4-2014 05:06 PM
mane boleh main dgr cakap org sebarangan.....kene ade info yg lengkap dulu baru kite blh blaim org ...

sbb ko teringin sangat nak makan kat restoren ni, aku bagi tau..... restoren ni dalam city square JB, nama tak tau tapi depan restoren delicous...

bon apetite!

pyropura posted on 8-4-2014 05:35 PM
sama  lah dengan pelahap tapai, alkohol dia 5%, sama dgn beer...so??

wa tak makan tapai...

so dlm darah n daging wa tarak secuit pun benda haram....

tu pasal wa suci murni bercahaya satu badan..

pyropura posted on 8-4-2014 05:20 PM
..hormat makanan lah sanga mulayu2 sunni nih, bulan Ramadan pun tergamak jual makanan basi &  me ...

aku tak suka gi pasar ramadhan.... jgn kan pasar ramadhan, pasar malam tiap minggu pun aku tak pergi.... tak kisah la org kata ada jual macam2 makanan kt pasar tu...... dah kalu jual makanan dgn keadaan makanan terdedah mcm tu, tak lalu la aku nak makan..... lagi satu selera aku hilang nak makan kat mana2 restoren nasi campur yg hidang lauk gitu2 kemudian puluh2 org dtg dekat ceduk2 amik, ntah apa2 je yg jatuh dr tangan, muka, hidung, mulut dorang......... so aku bawak bekal dr rumah, di jamin bersih...

lavafon posted on 8-4-2014 05:38 PM
wa tak makan tapai...

so dlm darah n daging wa tarak secuit pun benda haram....

so, bukan kapir lehnat aje yang makan kencing setan kan, moslems yang makan tapai pun sama lah kan...

bidacool posted on 8-4-2014 05:41 PM
aku tak suka gi pasar ramadhan.... jgn kan pasar ramadhan, pasar malam tiap minggu pun aku tak p ...

home cooked food is the best...