CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: garyura

[Tempatan] Pengajaran MH370: Nasihat Riduan Tee

garyura posted on 24-3-2014 11:08 PM
aku tak setuju ramai forumer yg hentam dia ni...memang di satu sudut ada pandangan dia bias ada kepe ...

aku pun tak faham kenapa ramai yg hentam dia sedangkan apa yg dia katakan byk benarnya dr segi syarak...
dia tak la kata mesti cendol...dia cuma bagi contoh. takkan itu pun tak faham kan?

lagi satu bab bencana / bala yg allah turunkan tu...
takkan dalam ramai2 ni tak tahu macam mana it works?
selama ni pun segala kifarah dosa yg kita buat kadang bukan dpt direct kat kita tapi pd org2 yg terdekat dgn kita
then mmg termaktub dah cakap bila allah turunkan bencana bukan spesifik terhadap org yg buat salah sahaja tapi kepada semua yg ada di area terlibat
sbb tu lah kita selalu di nasihat di pesan2 ...atas rasa tanggungjawab sesama islam
seriau plak aku rasa bila tgk rata2 tak faham ttg pekara ni...

beldandy posted on 26-3-2014 11:22 AM
aku pun tak faham kenapa ramai yg hentam dia sedangkan apa yg dia katakan byk benarnya dr segi sya ...

tu la...rasanya sbg org Islam yg tu perkara paling basic at least kena tau....atau ada di kalangan pengomen thread ni bukan org Islam kah?

garyura posted on 26-3-2014 12:44 PM
tu la...rasanya sbg org Islam yg tu perkara paling basic at least kena tau....atau ada di kalangan ...

oleh kerana ianya menakutkan aku maka aku anggap saja mostly bukan islam dan mereka tak faham ttgnya...
maafkan saja mereka2 ini atas ketidak fahaman mereka
but still aku masih rasa sgt terkujat!

cabaran yang perlu dtempuhi generasi zaman kini....

kalau benda yg betul dia propose tu apa lah salah nya,,

Aku tak faham dengan perangai umat Islam yg Urban dlm forum nie la..
kata urban,kata bijak pandai..tp bila bercakap kat forum nie..umpama seperti manusia yang tidak pernah belajar..bercakap mengikut nafsu...dan yang aku pelek,apa yg di tulis oleh Dr Ridhuan Tee itu pun nak dipertikaikan..

sebagai seorang Islam,kamu tak sepatutnya mengutuk org islam yg tidak melakukan apa2 kesalahan dengan kamu...tergamaknya kamu2 semua menulis seperti org yang tiada iman...

apa yg dikatakan oleh Dr Ridhuan Tee itu ada benar nyaaa...tiada yg salah.....

dengar sini yer..jangan kerana POLITIK yg kamu sanjung itu akan membawa kamu jalan utk ke neraka....jangan kerana taksub dgn idealogi ahli politik kamu itu..kamu mempersetankan org yg tidak bersependapat dengan kamu...

dan saya yakin,seyakin nyaaaa...akan ada mencarut stetment saya ini...apa yg pasti saya bukan MACAI...

Follow Us
Selawat ‘berlebihan’ ke atas Rasulullah bawa kepada pemujaan, kata Ridhuan Tee

Pensyarah kontroversi, Dr Ridhuan Tee Abdullah tidak bersetuju dengan selawat perdana yang terlalu 'berlebihan' memuji Nabi Muhammad sehingga membawa kepada tahap pemujaan. Pendakwah bebas itu berkata, penonjolan berlebihan ke atas Rasulullah semasa majlis Malam Cinta Allah dan Cinta Rasul baru-baru ini di Putrajaya menenggelamkan penonjolan kepada Allah. "Penonjolan kepada Rasulullah terlalu berlebihan sehingga menenggelamkan penonjolan kepada Allah," kata Ridhuan dalam artikel bertajuk "Selawat Nabi, bukan puja" dalam kolumnya di akhbar Sinar Harian, hari ini. Ridhuan berkata, lagu cinta Rasul seperti qasidah dan sebagainya terlalu berlebihan sehingga membawa kepada tahap 'pemujaan' terhadap Nabi Muhammad.
"Lagu-lagu cinta Rasul yang disampaikan seperti qasidah dan sebagainya terlalu berlebihan, sehingga membawa kepada tahap 'pemujaan' terhadap Nabi. "Adakah Rasulullah mahukan kita memuja baginda? Sudah tentu tidak," katanya.
Sepenuhnya: http://www.themalaysianinsider.com/