CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 18460|Reply: 23

Duit Tiba2 Hilang Dalam Akaun Maybank

Close [Copy link]
Salam kawan kawan . bos kalau tak sesuai thread nie kat sini padam je . saya cuma nak mintak pendapat forumers . ok cerita dia macamnie .

Abang ipar saya ada bank in kan duit ke akaun maybank kakak saya . nilai dia takde la banyak sangat sampai riban-riban dalam rm400 je buat bekal makan minum anak dia bulan bulan . bulan2 dia masuk kan nilai yang sama setiap cukup bulan . so pada 8 mac kakak bagi kad atm kat saya suruh keluar kan duit anak dia . saya pergi lah kat mesin atm tu dan cuba keluar kan duit tapi baki tidak mencukupi makna duit rm400 tu takde/tak masuk lagi kot .

lepas tu saya balik rumah saya cakap dekat kakak , abang ipar saya maybe tak masuk kan lagi . dalam masa saya tengah cakap tu abang ipar saya telefon dia bagitau dah masuk duit dalam akaun . harinie 12 mac saya pergi bank balik nak keluar kan duit tu tiba2 dia tulis baki tak mencukupi lagi . aikk kata dah bank in . dalam fikiran saya maybe salah masuk akaun orang lain . saya suruh kakak saya call cakap dengan husband dia betul ke akaun dia masukkan duit tu . dia cakap betul . kakak saya ada member kerja bank tu , so kakak saya suruh dia tolong check ada tak kemasukan duit . kawan kakak saya kata ada , masuk 8 mac dan ada orang keluar kan duit 8 mac jugak . hah sudahh saya dah gabrrraaa rm400 tu banyak la jugak . so saya teringat tragedi dekat mesim atm masa 8 mac tu .

saya masukkan card atm mesin tu ada tulis mesin kehabisan resit , saya teruskan juga , tekan pin , pengeluaran tunai , lain2 tunai , tekan rm400.00 dan tekan ya . tiba2 mesin out of servis dan card atm keluaran . ah sudah lepas tu saya pindah mesin yang sebelah , masa saya beratur mesin kedua kat mesin tadi tetap out of servis . hah waktu mesin kedua nie memang baki tidak mengcukupi lagi .

ada kemuskilan kat sini .

1) ada kemungkinan tak wang rm400 yang saya tekan yes dah masuk record pengeluaran tapi duit tak keluar ?

2) dan ada kemungkinan tak bila mesin tu ok dari out of servis duit tu keluar dan ada orang ambik ?

sebab ikut rekod pengeluaran dari kawan kakak tu duit dikeluarkan dalam hari yang sama . bila saya suruh tanya member dia waktu pengeluaran tu bila dia taknak bagitau sulit katanya . takut jugaklah sebab saya ada kaitan walaupun duit tu saya tak ambik , dalam pikiran akak saya kompen dia pikir saya yang ambik sebab keluar pada hari yg sama dan card atm saya yang pegang dan saya tahu no pin . pendapat forumers macamana ?
Last edited by Malikmalika on 12-3-2014 09:02 PM

ape kata ko refer pd org2 bank sndri..bg aku byk tu rm400..klu duit aku la yg hilang,mmg aku menangis terharu

gusikuberdarah posted on 12-3-2014 09:13 PM
ape kata ko refer pd org2 bank sndri..bg aku byk tu rm400..klu duit aku la yg hilang,mmg aku menangi ...

nasib bukan duit aku , kalau duit aku pun kompen kehulu kehilir satu rumah . akak saya pun buat tak endah sangat je aku tengok sebab bukan duit dia jugak , duit anak dia . katanya duit bapak dia banyak nanti mintak lain fuhh senang kerja kakak aku ni . bab duit satu hal . duit x sampai kat tgn dekat rekod ada keluar yg pelik nie .

xpon mtk nk tgk cctv kt atm tu?tp org bank bg ke org awam tgk ek?

gusikuberdarah posted on 12-3-2014 09:24 PM
xpon mtk nk tgk cctv kt atm tu?tp org bank bg ke org awam tgk ek?

entah lah boleh ke tak ye . kalau nak buat aduan kat mana ? aihh rungsing teman

ada key logger blh dpt pin dan lain2 lg.. cmne ek?

Follow Us
AdamBillionaire posted on 12-3-2014 09:39 PM
ada key logger blh dpt pin dan lain2 lg.. cmne ek?

hah macamana tu kurang paham apa yang ditulis

Malikmalika posted on 12-3-2014 09:51 PM
hah macamana tu kurang paham apa yang ditulis

biasa kalau nk curi duit melalui atm dia org buat keypad layer dekat mesin atm..

nnti dia org curi no.akaun dan kod lepas tu wad kad palsu dan keluarkan duit.

AdamBillionaire posted on 12-3-2014 10:14 PM
biasa kalau nk curi duit melalui atm dia org buat keypad layer dekat mesin atm..

nnti dia org  ...

dalam hari yang sama dia keluarkan duit tu sempat ke dia buat semua tu . aihh macam2 jenayah sekarang .

Malikmalika posted on 12-3-2014 11:09 PM
dalam hari yang sama dia keluarkan duit tu sempat ke dia buat semua tu . aihh macam2 jenayah sekar ...

alahai naifnya..

org nk duplicate ic, no.plate kereta, tukar no.chasis dan segala jenayah buat tak sampai 1 jam je ..

tentang duplicate kad, beli kad kosong, keyin data je..

terus cucuk keluarkan duit..

mesin atm bukan tahu duplicate? atau original?

benda tu blh buat..

adam tak tahu tips nk elak keylogger ni.. hurm.. berhati hati tau..

maybank takkn refund.. sebab maybank harimau JAHAT...

ni mesti amerika nak link kan MAS370 dgn mahattan..

aku rasa ada masalah dengan mesin ATM tu..sebab slalu dgr org keluarkan duit kat ATM, tapi bila sistem tergendala duit tak keluar, tapi duit tetap kena tolak..better ko report kat Maybank..nanti dorang siasat la..

AdamBillionaire posted on 12-3-2014 11:12 PM
alahai naifnya..

org nk duplicate ic, no.plate kereta, tukar no.chasis dan segala jenayah b ...

saya tahu benda2 tu semua sebab tak pernah jadi kat saya tu yang gabraa aishh . nasib ada cukup rm400 je dalam tu buat nyer ada riban riban habis lah . dah lah bukan akaun saya . kakak pulak buat macam tak kesah je .

sakurahati posted on 13-3-2014 10:50 AM
aku rasa ada masalah dengan mesin ATM tu..sebab slalu dgr org keluarkan duit kat ATM, tapi bila sist ...

oh memang ada eh kes macamana . sebab2 tiba2 je lepas tekan yes duit tak sempat keluar mesin tergendala . ada kemungkinan duit ditolakdari akaun la kan . kalau report nak ke diorang ganti balik . macamana depa nak tahu kita tak dapat duit tu .

Malikmalika posted on 13-3-2014 11:26 AM
oh memang ada eh kes macamana . sebab2 tiba2 je lepas tekan yes duit tak sempat keluar mesin terge ...

mmg ada kes mcm ni...rasanya bank kena siasat dulu, samada ATM tergendala tu yg menyebabkan duit tu ditolak..kalau betul, mmg akan dapat duit tu balik..

cuba ko update buku bank kakak ko dan tengok samada terdapat transaksi duit masuk dan duit keluar ke tidak.

sakurahati posted on 13-3-2014 12:00 PM
mmg ada kes mcm ni...rasanya bank kena siasat dulu, samada ATM tergendala tu yg menyebabkan duit t ...

harap2 dapat lah rm400 tu mungkin tak banyak bagi pihak bank tapi banyak bagi anak buah saya nie .

onnabila posted on 13-3-2014 04:40 PM
cuba ko update buku bank kakak ko dan tengok samada terdapat transaksi duit masuk dan duit keluar ke ...

ok2 tapi kalau dah pihak bank cakap sendiri ada tranksasi keluar kompen dalam kemaskini buku pun diorang update benda yang sama . aduh rungsing . lusa baru nak mintak pihak bank tengok cctv

Gi atm print penyata ringkas, ada tulis sume transaksi keluar masuk dan tarikh..

Kalau nak detail masa & tempat kene guna phone banking..

Malikmalika posted on 13-3-2014 10:19 PM
ok2 tapi kalau dah pihak bank cakap sendiri ada tranksasi keluar kompen dalam kemaskini buku pun d ...

Kalau ada transaksi keluar, ko dapatkan maklumat kat mana transaksi pengeluaran dibuat. DI sana baru kakak ko boleh buat penafian sekiranya memang duit tak kuar ataupun memang tak pernah buat pengeluaran. Benda ni pernah berlaku kat aku. Lepas mereka buat siasatan, bank akan kredit semula duit ke dalam akaun.

12Next
Return to list New