CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BingkaUbi

rupanya anak sedara aku sedang asyik bercinta.....

nanacinta posted on 15-2-2014 11:08 PM
kalau first time cousin marriage ni takpe...kalau repeated cousin marriage yang bahaya ni...try bu ...

iye la.....kalau budak2 ni kawin la, mmg hari ni dalam sejarah la 1st time dlm keluarga kita yg kawin sepupu.....

apa pulak kaitan keturunan arab plak? kalau si bida tu blh la ko teka keturunan arab syed sharifah ka dia..... sbb dia yg citer makcik dia ok jah kawin sepupu...... aku takde keturunan arab, jauh la sangat.....

BingkaUbi posted on 15-2-2014 11:17 PM
iye la.....kalau budak2 ni kawin la, mmg hari ni dalam sejarah la 1st time dlm keluarga kita yg ka ...

huhuhu...selalunya keturunan arab ni yang tak bagi kawin orang luar...kebanyakan mereka kan kaya2...takut harta mereka terlepas ke tangan orang...

nanacinta posted on 15-2-2014 11:20 PM
huhuhu...selalunya keturunan arab ni yang tak bagi kawin orang luar...kebanyakan mereka kan kaya2. ...

Aku bkn keturunan arab....... ubi ni main agak2 je... tak kuasa la nk ber syed syarifah vagai..

nanacinta posted on 15-2-2014 11:20 PM
huhuhu...selalunya keturunan arab ni yang tak bagi kawin orang luar...kebanyakan mereka kan kaya2. ...

lagi2 yg ada nama syed syarifah tu kan.... kwn aku sorang, nama dia takde syarifah tp pakai siti.....dia kt sbb pak dia kawin dgn bukan syarifah, so dapat anak pakai nama siti...... mcm2 jah......

bidacool posted on 15-2-2014 11:26 PM
Aku bkn keturunan arab....... ubi ni main agak2 je... tak kuasa la nk ber syed syarifah vagai..
...

duluk aku sekolah ada sorang pompuan ni keturunan arab tp takdok syarifah nama dia, pak dia pun takde syed..... dia citer, nenek dia yg dr arab n still cakap arab kt umah tu awal2 dh nak kawinkan dia dgn sepupu ka sedara ka aku dh lupa la yg dok kat spore...... thn lepas aku jumpa dia kt fb, mmg dia dh kawin dgn sedara dr spore tuhh..... rupa mmg mcm arab gak, nama tak tau lerr ade syed ka tak....... aku suspek family ko mcm ni ekkk..... tp ko yg kawin lari dgn ex hubby ko? hahahahahaha

btui kan mak ko sporean?

BingkaUbi posted on 15-2-2014 11:32 PM
duluk aku sekolah ada sorang pompuan ni keturunan arab tp takdok syarifah nama dia, pak dia pun ta ...

Eh yg ko sibuk nk tau psl mak aku kenapa? Ko nk berkenalan ke dgn dia?

mandai je kata aku kawin lari.... suka ati ko je.... setahu aku, ko yg kawin lari ms study kt oversea kan..... ko jugak yg citer... lps tu nak tuduh aku pulak.. amboi ko ubi, jarang2 masuk nak cari gaduh pulak dgn org...nnt aku tekan button report ....

Follow Us
bidacool posted on 15-2-2014 11:37 PM
Eh yg ko sibuk nk tau psl mak aku kenapa? Ko nk berkenalan ke dgn dia?

mandai je kata a ...

lerrr.....bukannya aku tuduh ko kawin lari, kan ada takde (?) kat hujung ayat aku tuh..... jawapannya ya or tak jah lerr.... kalau tak, tak lerr..... then naper ko tak terima jah cousin ko tu? mesti tak ensem kan.....hihihhii

ok peace ya.... jgn off topic... next week aku nak jenguk budak 2 org ni, ntah apa nk sembang pun aku tak tau.... tp terpaka gak la sbb aku dh janji dgn mak aku nak nasihatkan dorang ni..... huhuhuu

Dewa19XKangen posted on 15-2-2014 07:13 PM
tul tu bro,sembang bagi jadi ja,kalo kata sedara senang,2 kenduri buat satu.tahan lama takut macam ...

save budget kan buat kenduri sekalik jah..... buat pe nak buat sampai 2x belah pompuan belah lelaki.....yg nak dijemput pung banyak muka sama..... aku dh bilang sumer yg bagus2 kt mak aku, biasa la org tua... kalau dia kata tak bagus, tu jah yg dia tau... aku bg tau lagi psl pak aku tak kisah pun hal ni, mak aku kata pak ko dh penat marahkan ko duluk.... muahahahaha, takkan kisah aku kawin ms study 17thn duluk nk ungkit balik? lg la aku rasa lg best melawan arus jgn setuju dgn mak aku....:lol

Agama mmg tak larang kawen sepupu. Tapi tak digalakkan. Bila kata tak digalakkan, mesti la ada sebab dan kebaikannya... kene kaji lebih tang ni..

Cuma, kalau dh kata jodoh, mmg xleh nk halang la kan. Tlg doakan kebahagiaan mereka je lah...

masa sekolah menengah dulu2..sepupu sy pernah menaruh hati kt saya..
tp msa tu sy pn dah ada balak...
huhu
smpai sy abis study umo 23..dia mintak mak dia(makcik sylh)merisik sy..
mslhny sy mmg xboleh nk suka dia...apatah lg jd somi sy.sbb..sy rsa mcm xboleh je...
mcm adik beradik..
sejak ari tu...dia mcm mengelak drpd sy..
even hri raya...atau majlis kenduri kaum kerabat kitorang..
11 tahun kot mcm tu...sejak sy tolak pinangan dia...
mmg xpenah bersua dekat..apa lagi bertentang mata..
juz npk dr jauh je..
langsung spi skrg dia xnak tegur sy...
mak dia dulu aka mkck sy lah..pun mcm tu..
huhu
skrg dh oke..tp still x putus sindir sy...
salah ke sy tolak risikan..
hmmmm

jd sy rasa xpayah kot nk halang2...kot putus sedara nti...huhu
lgpun msg2 dh suka..
asal je diorg dh dewasa n ada kerjaya..pendek kata bersedia menempuh alam perkahwinan.

Makcik aku kawen sepupu.ok je..anak2 semua menjadi dan baik2.aku pun seronok sbb x rasa janggal.pasal pakcik aku pun famili aku.rasanya hubungan dua2 belah famili jd lbh rapat.

Aku pulak rase..kalo kawen sepupu ni mcam sumbang mahram pulak. Sbab kiteorg rapat dh mcam adik bradik.
Ade gak sepupu2 yg x baper rapat, tapi x tergamak jer rase nk kawen.

Aku rase sbab deme tu mude lagi. Jadi perasaan utk bercinta tu membuak2. Dah x nmpak org lain dah, sepupu pun jadi lah. Tapi dieorg tu mmg siyes nk kawen mude ke?

Jadi, pndapat aku Biarkan jer deme tu bercinte. Cinta monyet jer tu gamaknye. Karang dihalang2 kang, lain pulak citer nye

Akupun berkesah kalau gitu, anak-anak sedara aku ramai gak, umur lebih kurang sama, semuanya rapat dgn aku so aku anggapkan dia org semua mcm anak-anak aku, ialah aku mak sedara terlebih umurkan, menumpang kasih le pd anak-anak menakan ni. Kalau boleh aku tak suka kahwin sedara ni walaupun sah dan halal, entah le, maybe sbb pengalaman mak dan ayah aku yg kahwin sepupu kot

aku dulu pun ade cousin aku syok kat aku..hahah..tp aku gelakkn die jer..mule2 ingt main2 then bile die ckp die srius..aku trus xtrkata..n pastu aku trus mcm elak2 dr die...die pun dh xnk tgur aku smpai skrg...aku pun wat bodo jer lah..heheh

BingkaUbi posted on 15-2-2014 11:46 PM
lerrr.....bukannya aku tuduh ko kawin lari, kan ada takde (?) kat hujung ayat aku tuh..... jawapan ...

Ubi ko nk nasehat kn dorang supaya putus ke nk suh cpt2 kawin ni?

Ala muda lg kan...lek2 je..mana taw pasni masing2 jumpa bf/gf baru kan...ade dorg sebut nk kawen cepat2 ke? Kalau ada, kawen kan jela...kalau xde, lek2 je

mesti time mak lu mintak tolong tu lu jawab..

" nanti i mummy...saya bukak thread kat FD tanya pendapat otai kat situ"

kan..??

udahudahler posted on 16-2-2014 01:42 PM
masa sekolah menengah dulu2..sepupu sy pernah menaruh hati kt saya..
tp msa tu sy pn dah ada balak. ...

Oooo serius gitu kecik ati cintaku di tolak.... sampai takmo bersua lagi...kawin sepupu ni pun risikonya kot berantakan di ms depan ke nnt kan... bukannya kita tau kisah ms depan..... blh jugak jdk putus sedara kot...

kiyudi posted on 17-2-2014 12:03 PM
Ubi ko nk nasehat kn dorang supaya putus ke nk suh cpt2 kawin ni?

Kalu ty aku, biar la depa bercinta.... tp omak aku beriya mintak aku nasihat budak 2 ni suruh cool down, bg tau apa tak best nya kalu kawin sepupu.... so malas nk melawan arus, aku ya kan aje apa mak aku cakap tu.... org dah bercinta ni payah la nk nasihat, lg2 budak2 muda mcm depa ni....

lavajeans posted on 17-2-2014 09:38 PM
mesti time mak lu mintak tolong tu lu jawab..

" nanti i mummy...saya bukak thread kat FD tanya pe ...

Nnt mak aku ty, FD tu apa?

Sejenis makanan dlm tin.... kihkihkih