CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8371|Reply: 58

rupanya anak sedara aku sedang asyik bercinta.....

aku tak kisah la depa nk bercinta ke hapa tp yg aku jdk terpaksa kesah bila mak aku yg mula berkesah.... bila mak aku berkesah, dia mesti citer kat aku... biler dia citer kt aku, maknanya dia nk aku do something la.... aku plak, takmo la amik tau, bkn masalah aku pung... tp mak aku cakap abang aku sendrik tak blh nk selesaikan masalah ni....

pd aku benda ni bukannya masalah, dah suka sama suka biar jek la depa nak bercinta kan... bukannya tak blh nak nikah & jadik somi isteri... tp ramai pulak yg berkesah, bukan mak, abang aku jah, kak aku, kak ipar aku la.... bapak aku jah steady ON jah.....

dorang ni sepupu...cocok la sgt anak kak aku hangat bercinta dgn anak abang aku.... cousin la tu kan.. agaknya duluk2 depa (mak, abg, kak aku lerr) ingat dak 2 ni tak blh jatuh cinta ka? sbb aku kan favourite uncle, aku plak nk kena advise bebudak tuh... leceh la kan, ikutkan aku nak suruh jah dak 2 ni terus nikah..... tp nnt meroyan plak mak2 depa dgn aku...

mcm mana aku nk advise depa ni? sebenarnya aku pun tak tau nak cakap pe, mcm menyalahi undang2 jah nk nafikan depa saling bercinta... hihihi mcm mak2 plak masalahnya...

Brape umur depa?

Sepupu bleh je nikah... Ape masalah nye kan... Kalo sekat2 lagi trigger feeling loving2 tu... My opinion, biar je la... Kalo dah jodoh...

cuma ingatkan depa "amalkan sex selamat"

menikah terus la,satg membunting panjang cerita kot..

Kalau dah abis sekolah ok la kot..hehehe

Follow Us
Aku rasa kalu family aku OK je kot kawin sepupu.... family aku dua2 belah mak n bapa family kecik, cousin aku dr dua2 belah tak sampai pun 10 org..... lg satu family aku especially belah bapak aku amat mementingkan legasi ..pernah la dulu cousin aku bg hint ajak kita org nikah, takde bercinta pun tp tiba2 dia cakap kt aku, "susah2 sgt fikir kita nikah je".... aku anggap dia gurau rupanya dia serius..... selang 3-4 hari mak dia aka makcik aku tanya aku apa jawapannya..... hahahah hilang akal je nk nikah dgn cousin sendiri yg rapat dr kecik... pulak tu ms dia "lamar" aku tu, aku tgh mengadu kt dia perihal ex bf aku....

I would say NO if anak2 aku ada hati nk kawin dgn cousin dorang...... tp klu dah cinta sgt kawin je la, takkan ñk halang2 pulak......,. Afterall, kahwin ni kan at your own risk.....

Oh lupa pulak nk jawab..... mcm mana nak  nasihatkan dorang tu.... aku rasa ko bg nasihat psl batas2 pergaulan, bercinta ok je tp jgn sampai terlanjur ok... jaga nama baik keluarga tu wajib! Jgn bersopan dpn org tua & family sendiri tp kt blkg dorg..... ya rabbi dah mcm kasanova sedunia.....

Ok?

Hmm...kisah ni hampir2 sama dengan kisah cika dulu, cuma title para pencinta2 tu lain sket je; anak sedara (anak angkat dari kecik) dengan uncle.
Anyways, kalau TT rasa ianya okay, just berpegang dengan pendirian TT yang derang tu takde masalah untuk terus bercinta dan bernikah. Duduklah sebaris dengan your dad. Satu lagi cuba2 la tanya pesal ahlil keluarga yg lain tak kasi derang bercinta. Walaupun umum mmg tahu yg kawen sedara rapat ni tak berapa elok dari faktor penyakit keturunan bagai, tapi kalau dalam sejarah kesihatan keluarga mmg takde masalah2 hereditary/genetic disease, patutnya takde masalah la kan? Btw, berapa umur derang yea?

Budak2 tgh bercinta, kalau dihalang, lagi dibuat. halal kawin pun.. mungkin family kau menentang sebab tak biasa dan tak pernah terjadi kat keluarga terdekat kot. Baik ko slow talk dgn mak ayah budak2 tu, dan paling bagus kalau bapak ko boleh bersuara..

Kalau tak bagi bercouple, nanti seumur hidup akan jumpa jugak.. buatnya masing2 kawin dgn org lain, jumpa kat family function, teringat kisah silam, pi menyulam kasih kat belakang pasangan masing2. tak pasal2 dapat dosa kering, yang for sure budak2 tu akan salahkan mak bapak diorg jgk

FlowerGirl posted on 15-2-2014 09:42 AM
Brape umur depa?

boboi 21, gegirl 19... dua2 msh study ...

Dewa19XKangen posted on 15-2-2014 11:13 AM
menikah terus la,satg membunting panjang cerita kot..

aku kabor gitu la kt mak aku..... terus menjeling jah dia...kihkihkih

aku dulu umo 20 pung dh kawin, psl tak sabar2 dah nk tutt....

bidacool posted on 15-2-2014 11:59 AM
Aku rasa kalu family aku OK je kot kawin sepupu.... family aku dua2 belah mak n bapa family kecik, c ...

ko duluk2 jawab yes jek kat makcik ko kan senang, tak yah sibuk2 dah cari bf yg byk btui nk kena meet the requirements....  aku pun tak kisah jah klu depa dh suka sama suka tapi biasa lerr org2 tua ni, layankan jah la dia nk mintak kita nasihatkan budak2 ni kan.... tp betul ka ko kisah pasal kawin sepupu ni? klu makcik ko tak kisah, mak ko plak? ada pernah ko tanya ka?

btw, mak ko sporean ka? mcm teringat ko ader tulis kt thread duluk2...

BingkaUbi posted on 15-2-2014 07:04 PM
aku kabor gitu la kt mak aku..... terus menjeling jah dia...kihkihkih

aku dulu umo 20 pung dh k ...

tul tu bro,sembang bagi jadi ja,kalo kata sedara senang,2 kenduri buat satu.tahan lama takut macam2 nanti,aku kalo jadi ang mesti aku dah guling gelak tengok mak ang jeling..

havoqs posted on 15-2-2014 03:53 PM
Budak2 tgh bercinta, kalau dihalang, lagi dibuat. halal kawin pun.. mungkin family kau menentang seb ...

yg bab nyulam2 kasih lepas masing2 dh kawin lain tuh pung aku dh cakap kt mak aku gak...... tetap nk gak menjeling kat aku jah kejenya... aku dh kata, budak2 ni manusia biasa, pernah jatuh cinta, berkasih sayang....ingat mudah jah ka nk lupa? kdg org tua ni susah la nak terima something yg lawan arus ni kan..... psl nk slow talk dgn mak bapak budak2 ni, mmmmmm...aku ni kan adik kecik, depa payah nk terima pendapat aku, malas aku nk fikirkan baik2 jumpa cakap baik2 sudahnya kang bertekak pulak...dgn abang aku la, klu dgn akak aku takde la gituh.....

soh jer dorang kawin larik!... kalau dah sumer menghalang...

sorry yer bingkaubi tapi saya tak setuju dengan cousin marriage ni...sebab ade risiko penyakit keturunan...bagi saya lebih elok berkahwin dengan orang tak berkaitan selain mengembangkan dna dan genetik kita...

Cousin marriage has important implications for health because marrying a cousin increases the risks of passing on genetic disorders. Bradford has three times the national rate among children for disabilities including deafness and blindness.

http://news.bbc.co.uk/today/hi/today/newsid_9714000/9714582.stm

menjad posted on 15-2-2014 07:54 PM
soh jer dorang kawin larik!... kalau dah sumer menghalang...

kan.... kalu yg gegirl tu anak abang aku blh la aku je wakil jdk wali...tp ni anak akak aku plak.... konpem meroyan mak2 dorang termasuk mak aku sekalik.........

nanacinta posted on 15-2-2014 09:16 PM
sorry yer bingkaubi tapi saya tak setuju dengan cousin marriage ni...sebab ade risiko penyakit ketur ...

sainsnya mmg aku sedia maklum ..... moga2 takde kaitan apapun penyakit genetik dlm family kamik .... parents aku yg nk masuk 70thn ni pung takde sakit jantung, darah tinggi or kencing manis....... sihat walafiat blh drive lg mak pak aku..... keje Tuhan, kita tawakal jah...

BingkaUbi posted on 15-2-2014 10:55 PM
sainsnya mmg aku sedia maklum ..... moga2 takde kaitan apapun penyakit genetik dlm family kamik .. ...

kalau first time cousin marriage ni takpe...kalau repeated cousin marriage yang bahaya ni...try buat testing for genetic disease sebelum kawin...huhu...bingkaubi ni keturunan arab ke?