CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Abangcute

Apa pandangan anda?

pinkypinkylady posted on 22-2-2014 10:03 PM
Hahaha. Tulah dari awal thread dok cari mana point nya. X jumpa2 dampai kepala otak naik sewel

nasib baik ko tk sewel sekali
ada gak brtambah geng kami

tapi kan
ILMU ALLAH ni............yg kejauhan tu
dah tak tercekau dek akal, tak terdetak dek mata haty
...................  takde perkataan lain nak dikatakan - melainkan GILA

orangbesi posted on 22-2-2014 10:39 PM
nasib baik ko tk sewel sekali
ada gak brtambah geng kami

Oh ye betul. Pernah dengar seseorang yang kuat ilmu agama pernah nasihat saya macam ni. Dia kata ilmu allah yg kita x boleh nampak jangan dikaji. Nanti kita yang gila. So TT ni dah kategori gila ke?

pinkypinkylady posted on 22-2-2014 10:44 PM
Oh ye betul. Pernah dengar seseorang yang kuat ilmu agama pernah nasihat saya macam ni. Dia kata i ...

Oh ye betul. Pernah dengar seseorang yang kuat ilmu agama pernah nasihat saya macam ni. Dia kata ilmu allah yg kita x boleh nampak jangan dikaji. Nanti kita yang gila. So TT ni dah kategori gila ke?

dalam HADITH QUDSI
ALLAH BERFIRMAN; kajilah sifat aku tapi jangan kaji datku kelak kamu akan binasa

sifat ALLAH ....memang tak nampak pun kannn,
   tapi kena kaji leeee
   kalau tak kaji camna mo jadi HAMBANYA

kalau yg tak mau kaji tu......dok dlm ISLAM je kot

gila ya?
cuba fikirkan....camna NABI MUHAMMAD selam bertahun
berulang alik ke gua hira, mengadbikan dirinya
dlm gelap hapak, kurang makan, binatang liar, jin setan
kenapa MUHAMMAD sanggup buat camtu ya???

orangbesi posted on 22-2-2014 11:35 PM
Oh ye betul. Pernah dengar seseorang yang kuat ilmu agama pernah nasihat saya macam ni. Dia kata i ...

Oh x sorry maksud x sampai. Maksud saya kuasa allah. Kuasa allah kita x bole kaji. Ilmu allah memang perlu dikaji. Yang x boleh dikaji macam mengkaji takdir yang allah dah bagi pada kita. Contohnya kita dok asyik tanya pada diri kenapa aku susah kenapa orang tu x susah? Kenapa hidup aku banyak masalah kenapa jiran aku happy je macam orang xde masalah? Kenapa mesti bapak aku yang mati bukan bapak dia? Maksud saya macam ni la. Mempersoalkan takdir allah macam tu macam ni. Sedangkan ini ilmu allah yang tersirat a.k.a rahsia allah s.w.t yang mana dia sahaja mengetahui. Kalau kita kaji takdir allah ni kita yang akan jadi sewel nanti

orangbesi posted on 22-2-2014 10:35 PM
kekadang makna beruk menunggang keldai tidak difahami. jika faham kedua2nya itu ciptaan Allah, bar ...

sorry ek Raul. post2 kamu tak memberansangkan saya.

bila saya baca saya senyum aje.

jika kita baca perjalanan hidup ibn kathir, didapati dari 900 buku karangannya yg sepatutnya ADA bersama dgn dia tiba2 hilang dan kurang dari yg dimaksudkan. tak silap 600 buah aje. kenapa ek?

jawapan mudah aje, diluar ruang lingkup akal manusia. atau lebih mudah, Wallah Hu`alam.

Menurut kitab2 karangan dari ibnu kathir dan ibnu sina (vicenna:barat), dunia ini diciptakan berdimensi. org2 yg mengetahui rahsia dimensi adalah mereka2 yg mempunyai kepintaran manusia anugerah dariNya yg amat tinggi.

Saya ingin tahu, apa kesudahan kisah hidup ibn kathir dan ibn sina? adakah mereka kaya? dimana royaliti utk ilmu mereka ini? bukankah dunia hari ini kebanyakkan bercerita perihal royaliti?

so saya nak tanya, bila kita menggerakkan jari, bukankah semuanya sudah ditulis diluh mahfus? so, nak mengkaji yg nampak pun sudah fail utk mengenal ilmu Allah, celah lagi yg tidak nampak.

Rasullullah antara hambaNya yg diberi izin olehNya utk memberi khabar apa yg bakal terjadi dimasa hadapan. cuba kita luangkan masa berfikir, semua dah tertulis diluf mahfus sejak dahulu lagi.

saya ingin tahu, kamu semua nak kaji apa yg sudah ditetapkan sedangkan diri sendiri pun belum beriman pada qada` dan qadarnya? jika ada manusia memberi alasan mampu elak kematian, itu hanya sebab utk menguji org2 yg beriman. so apa guna nak kaji yg tidak nampak sedangkan nasib diri sendiri dah tahu tempatnya dimana?

eh? apa guna nak gi kerja dan cari duit jika tahu Allah boleh adakan sesuatu itu dgn kalimah kun fayakun? part ini ramai yg fail, so pandangan saya, apa yg anda nyatakan sekadar dgn akal. byk lagi yg tidak jelas.

org jenis berakal beruk dan keldai tak sedar tak kemana pun kajiannya. kerana kajian itu ke arah menghancur peradaban manusia yg hidup dlm keadaan fitrah

apa pandangan kamu jika kamu menyatakan sesuatu kpd org yg faham makna luh mahfus? amat kurang bijak ler jika meminta petunjuk bagaimana menyelamat kepentingan berbanding menyelamatkan jiwa?

Insya,`allah.
Last edited by Abangcute on 23-2-2014 04:05 PM

Follow Us
utk mengkaji sesuatu ilmu, wajib kpd diri sendiri memahami ilmu terlebih dahulu. mengkaji tanpa memahami ilmu terlebih dahulu boleh mengakibatkan kerosakkan pada ilmu.

mengkaji itu berada pada tahap bersyariat. org yg memahami ilmu dunia berbeza dgn org yg memahami ilmuNya. disinilah dizahirkan akhlak sesudah diuji kaji.

perumpamaan seorg pembancuh air yg mahu menghidangkan minuman kpd pelanggan. jika si pembancuh itu sombong dgn pelanggan yg cerewet, sudah tentu businesnya tidak maju. kerana dari pelanggan itu terdpt ilmu perniagaan

perumpamaan lain, jika seorg pekerja itu sombong dgn menyangka pekerjaannya itu utk menolong org yg cerewet, tak ke mana pekerja itu utk dlm bersyariat.

mengkaji tanpa memahami sesuatu ilmu disebut sebagai sombong atau lebih tepat sesat dan zalim. mengkaji mana2 ilmu tanpa petunjuknya disebut fasik.

mcm mana berlakunya fasik? tak perlu saya jawab kerana tiada faedahnya jika tidak faham kaedah bersyariat.

saya beri contoh mudah (akhlak sesama Islam). ramai pendakwah mengajak org bersolat sehingga berlaku kerosakkan pada hati org2 yg zalim dan sesat. akhirnya diri sendiri yg susah kerana teknik memahami ilmu hikmah hanya kpd sesiapa yg Dia kehendaki. setakat ini, majoriti yg saya dakwahkan dgn izin Allah terasa malu dgn dirinya sendiri kerana saya tidak perlu memaksa org bersolat dan mereka sendiri yg mahu bersolat.

so, apa gunanya saya share ilmu ini jika ada manusia masih belum faham ilmuNya sambil mengkaji?

mendekati manusia bukan sekadar berdakwah akan tetapi bersama2 dgn manusia dgn menganggap org lain lebih bijak dari diri sendiri. barulah boleh mengkaji utk diuji berdasarkan kefahaman hikmah. so konsep menguji terhadap saya kurang berjaya kerana saya antara penguji yg paling berjaya dlm menyusun aturan ilmu kpd org2 yg tersangat sombong tanpa disedari. dan kejayaan saya dgn menyatakan hikmah apa yg saya lakukan atas kehendakNya.

bagaimana utk meningkatkan ekonomi umat Islam utk zaman ini? mudah aje... buang perkataan sombong  dari kalangan ulama dan org awam dgn ilmu yg dimiliki, selesailah masaalah ini. kacang goreng aje bagi pandangan saya jika faham makna hikmah.

kenapa org Islam kurang membaca Alquran? kerana hati mereka tidak sihat disebabkan oleh kesombongan mengikut undang2 ketetapanNya. mereka bijak berkata2 akan tetapi apa yg dikatakan itu mengajar cara berhikmah.

ada org bertanya, si polan itu 15 kali org masuk meminang tapi semua tak jadi. jawapan para ulama, ustaz dan ustazah : qada dan qadar. jawapan saya : Allah beri tangan utk digerakkan. jika mampu, abang mampu ke tukarkan warna kulit kpd hitam ataupun putih sekarang ini dgn izinNya? maka jika tak mampu, itulah makna qada dan qadar (yg sudah ditetapkan kadar di luh mahfus).

cukuplah ilmu dari org yg paling bodoh atas muka bumi ini. lagipun kamu semua ada sijil tinggi2 sebutannya. sekurangnya kebodohan saya menyampaikan ilmu tiada manfaatnya utk saya di dunia. kerana itulah tiada keuntungan yg saya perolehi di dunia akibat kebodohan saya menceritakan ilmuNya tak gitu?

saya rugi jika tidak mahu berforum?

semua itu dgn izinNya.

Apa pandangan kamu jika saya tidak mahu berforum selepas ini? Saya rugi atau kamu semua yg rugi?

Semua yg ada itu milikNya. Last edited by Abangcute on 24-2-2014 12:37 AM

pinkypinkylady posted on 23-2-2014 02:07 AM
Oh x sorry maksud x sampai. Maksud saya kuasa allah. Kuasa allah kita x bole kaji. Ilmu allah mema ...

Maksud saya kuasa allah. Kuasa allah kita x bole kaji. Ilmu allah memang perlu dikaji. Yang x boleh dikaji macam mengkaji takdir yang allah dah bagi pada kita. Contohnya kita dok asyik tanya pada diri kenapa aku susah kenapa orang tu x susah? Kenapa hidup aku banyak masalah kenapa jiran aku happy je macam orang xde masalah? Kenapa mesti bapak aku yang mati bukan bapak dia? Maksud saya macam ni la. Mempersoalkan takdir allah macam tu macam ni. Sedangkan ini ilmu allah yang tersirat a.k.a rahsia allah s.w.t yang mana dia sahaja mengetahui. Kalau kita kaji takdir allah ni kita yang akan jadi sewel nanti

oooo camtu
leh tahan gak ko ni yeeee
baik sangat2...dr dok ikut org je kannn
dah ada akal tu...gunakanlah kannnnn

Abangcute posted on 24-2-2014 12:14 AM
utk mengkaji sesuatu ilmu, wajib kpd diri sendiri memahami ilmu terlebih dahulu. mengkaji tanpa mema ...

semua itu dgn izinNya.
Apa pandangan kamu jika saya tidak mahu berforum selepas ini? Saya rugi atau kamu semua yg rugi?

hang tarak pun
kami tarak sikit rugi pun
sekupang hang pun tak laku
perasan je yg lebih nizam merapu ooiiiiii

tapi kan
kalau hang tak berforum
hang nak buat apa
sapa yg nak kawan dgn hang
yg sembang meninggi jeee

tarak rasa mo insaf ke lagi!!!

orangbesi posted on 24-2-2014 09:59 AM
semua itu dgn izinNya.
Apa pandangan kamu jika saya tidak ma ...

iyer ke? apa pandangan kamu jika tahun ini Allah tahan 1/4 dari hujan? apa kata kamu jika tahun ke 2 Allah tahan 1/2 dari hujan? Apa kata kamu utk tahun ke tiga Allah tahan 3/4 dari hujan? Apa kata kamu wahai Raul jika saya meluat dgn kata2 melalut kamu yg terjun ke laut sedangkan hakikatnya saya peduli apa dgn niat kamu selama ini?

Jgn lupa kamu buat solat taubat dan solat minta hujan kerana kamu wali Allah. kerana itu saya tidak kisah dgn sikap kamu yg mengada2. Jgn lupa, buat seikhlas mungkin k? tiap rukun solat kena faham dgn jelas. buatlah hari2 kerana jika kamu tak lakukan, air pun kering.

Saya? Saya tak mahu masuk campur urusan Allah dlm hal ini. Lagipun saya org yg paling bodoh di dunia ini. So, apa saya kisah dgn kebodohan saya di dunia ini.

SAYA INGATKAN, AIR ITU KEHIDUPAN DAN RAHMAT YG DTG DARI ALLAH. JIKA TAK FAHAM, TANYALAH ALLAH.

Manusia hanya mampu mengkaji ilmu kehidupan. Ilmu rahmat tiada siapa mampu kaji. Melainkan Dia menghantarkan hamba2Nya utk mengkaji ilmu rahmat..

Jgn lupa Raul. Bacaan surah Alfatihah kamu memungkinkan ramai para syaitan bersolat bersama kamu. Selagi perangai kamu tak berubah, selagi itu kamulah punca utama penyumbang kemarau. Bila wali Allah ditegur, yg berkaitan keseluruhan kehidupannya diambil kira olehNya. Dan saya tahu kenapa Dia melantik kamu menjadi wali Allah sesudah berjumpa dgn saya.

Nasihat; amalkan sunnah utk menghindari diri dari dajjal. Allah tidak akan membantu wali Allah yg tidak jujur dan amanah dlm melaksanakan tanggungjawab diberikan. kerana itu, boleh jadi bila kita tidak mengamalkan perkara sunnah itu, diri kitalah pengikut dajjal utk zaman ini.

Saya dihantar utk menguji. Dan seorg yg mahu menguji saya perlu faham, kaitan ilmu dgn diri sendiri. kerana menguji saya menyebabkan diri sendiri yg susah.

apa pun saya seorg yg bodoh di dunia ini. Raul a.k.a orang besi perlulah sedar kemampuan yg Dia beri. Last edited by Abangcute on 24-2-2014 12:58 PM

saya seru kpd semua, sila mintak si Raul gi solat taubat dan solat mintak hujan. sorg dia pun dah cukup utk bantu seluruh rakyat Malaysia dgn kemelut kemarau ini. gi suruh dia ngaji Alquran dan Sunnah betul2 sikit dan jgn bermain2. Kemarau ini ditakdirkan utk si Raul selesaikan atas tajuk rahmatNya.

Saya org bodoh atas dunia ni. Tak mampu nak lakukan apa2 yg telah ditakdirkan olehNya. dan jika saya bantu, kamu semua yg susah. Last edited by Abangcute on 24-2-2014 01:12 PM

Abangcute posted on 24-2-2014 12:21 PM
iyer ke? apa pandangan kamu jika tahun ini Allah tahan 1/4 dari hujan? apa kata kamu jika tahun ke ...

iyer ke? apa pandangan kamu jika tahun ini Allah tahan 1/4 dari hujan? apa kata kamu jika tahun ke 2 Allah tahan 1/2 dari hujan? Apa kata kamu utk tahun ke tiga Allah tahan 3/4 dari hujan? Apa kata kamu wahai Raul jika saya meluat dgn kata2 melalut kamu yg terjun ke laut sedangkan hakikatnya saya peduli apa dgn niat kamu selama ini?
Jgn lupa kamu buat solat taubat dan solat minta hujan kerana kamu wali Allah. kerana itu saya tidak kisah dgn sikap kamu yg mengada2. Jgn lupa, buat seikhlas mungkin k? tiap rukun solat kena faham dgn jelas. buatlah hari2 kerana jika kamu tak lakukan, air pun kering.
Saya? Saya tak mahu masuk campur urusan Allah dlm hal ini. Lagipun saya org yg paling bodoh di dunia ini. So, apa saya kisah dgn kebodohan saya di dunia ini.
SAYA INGATKAN, AIR ITU KEHIDUPAN DAN RAHMAT YG DTG DARI ALLAH. JIKA TAK FAHAM, TANYALAH ALLAH.

laaa yg hang nak kacau HAK ALLAH tu napa
yg hak sesama manusia pun hang tak terjaga...dah perasan gi lagi tinggi
hang meluat ke kat aku, aku no hal
tapi hampir semua meluat kat hang- hang buat tak tau je keeee
tak tanya ke pasal apa???

dunia ni taklah sebodoh hang???
pasal dia hidup leee nizam ooiiiii
dah rosak dia pun pandai repair dirinyeeee...walaupun akan menyusahkan manusia
hanya manusia yg bodoh (cam hang) buat tak peduli jeeeeeee

Apa pandangan kamu sudah habis bicara.

Ini kisah hikmah kehidupan dan rahmat Allah.

Air itu ciptaan Allah. Apa pandangan kamu jika air menyebabkan berlakunya banjir? peniaga yg tamak? pemfitnah agama? rakyat yg sakit? Apa pula pandangan kamu jika air menyebabkan kematian? rukun islam ditegakkan? rukun Iman ditegakkan? Ihsan diwujudkan?
Apa pandangan kamu mengenai kemarau? menipu dlm perniagaan? mencari keuntungan? Apa pandangan kamu mengenai salji? nikmat ditahan olehNya?

Apa pandangan kamu mengenai syukur? Ada sesiapa peduli nikmat bersyukur?

Cukuplah saya yg bodoh di dunia merapu di dlm forum. Allah Jua Yg Maha Mengetahui Last edited by Abangcute on 25-2-2014 11:26 AM

Ini kisah sebagai teladan.

Saya hamba Allah pernah bekerja di sebuah kilang pembuat getah lapik org bukan Islam sebagai leader. Memegang konsep beriman hanya kpd Allah, maka segala urusan ditentukan olehNya. 1 bulan lebih bekerja, pekerja2 bawahannya tidak jujur dan amanah. maka dirinya berhenti kerana berpandangan kenapa perlu bekerja jika pekerja lalai melaksanakan tugasnya. kini kilang itu kurang businessnya... apa pandangan kamu? nak kerja ditempat ini?

Saya hilang sifat hamba Allah di sebuah kedai menjual kereta sebagai runner. Udah ler berbulan EPF tidak dipotong, utk hidup saya bekerja jua. Saya tidak menjual kereta kerana itu bukan tugas saya utk elak pergaduhan. Penjual kereta mengambil tip dgn membuat kerja runner. Sedangkan saya tidak boleh mengambil duit makan jika mengambil kereta proton diluar kawasan. Maka saya berhenti kerja utk elak kemarahan. Seminggu selepas itu, kedai kereta itu ditarik lesennya. Ada saya kisah semua itu berlaku?

Saya pernah bekerja sebagai pegawai operasi milik hpa di pejabat pengarah urusan. saya bekerja siang dan malam utk tugas2 slm (single lvl marketing). Saya diberikan van oleh pengarah utk dibawa pulang. tatkala saya letih bekerja, dan berehat di pagi hari, saya dimarahi. seorg wak indon pernah berbicara, saya berkata "jika saya keluar dari hpa, dlm tempoh 2 tahun hpa akan kegawatan". alasannya, tiada pekerja professional dan pelbagai2 perkara yg tidak patut dinyatakan disini. So semua itu terjadi seperti mana yg saya nyatakan.

Saya bekerja di syarikat secretleaf sebagai operator kilang. sayalah tukang sapu sampah, tukang segala tukang, stor, create system database guna excel yg boleh dimanipulasi datanya utk store, production dan logistik dan juga kerja sebagai logistik. jika mahu dibanding kerja dgn jawatan tak berbaloi tapi saya kerja lebih setahun. tiba2 ada rancangan ganggu saya. dan saya pula diujiNya dgn begitu dahsyat utk ubah kebatilan dan belajar ilmu kebatilan yg paling dahsyat sedangkan saya KECIAN DGN MANUSIA. So saya berhenti kerana Allah. Tahu apa akan terjadi selepas itu?

So korang semua bg saya lebih teruk dari saya kerana saya hidup susah bukan mengharapkan kamu bantu saya. Sebaliknya kamu dgn sombong kutuk saya dan menyebabkan Dia ajar saya ilmu yg baru.

So apa pandangan kamu, saya kena marah, kena perli, kena sindir sedangkan kamu gunakan ilmu yg saya nyatakan? Allah berkati ke ilmu itu wahai manusia yg kurang berakal.

So apa pandangan kamu jika air keluar dari dlm perut bumi. perlu ke hujan atau perlukan Allah? Last edited by Abangcute on 25-2-2014 08:12 PM

Apa pandangan kamu bila seorg hamba Allah digerakkan hati kembali kpd Alquran dan Sunnah tatkala diri org2 yg beriman itu sombong dgn ilmuNya? Apa kata kamu jika org sekitar tidak membantunya kembali kpd Alquran dan Sunnah? Apa kata kamu jika org sekitar tidak dilindungiNya kerana tidak melaksanakan apa yg Dia kehendaki?

Allah menguji org2 yg beriman utk mempersiapkan diri menghadapi ujianNya. akan tetapi berapa ramai org yg beriman sedar diri itu diuji olehNya? Jika Dia beri petunjukNya, kenapa menafikan petunjuk tanpa USAHA. Susah sgt ke nak bimbing org yg isim kembali kpd agama sambil mengambil pandangan masyarakat setempat hingga memalingkan diri dari petunjuk beriman dan bertaqwa?

jika tahu ada perkara sesat, cari punca kesesatan. jika zalim, cari punca kezaliman. akhirnya jawapan yg sama, iaitu sama2 jahil dan sombong.

saya terfikir, kenapa org yg jahil itu sombong kpd ilmuNya dan tidak sedar diri itu sombong kpd Allah? maka timbullah akhlak sombong kpd makhluk. jika bersalam dgn kesombongan, confirm syurga ke?

Kamu semua bernasib baik kerana saya diujiNya lebih teruk dari kamu. dan kamu pula mahu menguji saya sedangkan yg Dia uji kpd kamu tak pula kamu ambil peduli.

Zaman ini dinamakan jihad melawan hawa nafsu. Kerana itulah hari ini hari terakhir saya berforum. Insya`allah. Last edited by Abangcute on 25-2-2014 09:39 PM

Tertekan butang dan bukannya tertekan jiwa. Last edited by Abangcute on 25-2-2014 09:34 PM

Abangcute posted on 25-2-2014 11:29 AM
Ini kisah sebagai teladan.

Saya hamba Allah pernah bekerja di sebuah kilang pembuat getah lapik o ...

.....So korang semua bg saya lebih teruk dari saya kerana saya hidup susah bukan mengharapkan kamu bantu saya. Sebaliknya kamu dgn sombong kutuk saya dan menyebabkan Dia ajar saya ilmu yg baru.
So apa pandangan kamu, saya kena marah, kena perli, kena sindir sedangkan kamu gunakan ilmu yg saya nyatakan? Allah berkati ke ilmu itu wahai manusia yg kurang berakal.
So apa pandangan kamu jika air keluar dari dlm perut bumi. perlu ke hujan atau perlukan Allah?

dah mengeluh kat TUHAN dah keee
lagi baik dr mengeluh kat sini kannnnnnnn

salah hang le- hang yg tak KENAL DIRI SENDIRI
  atau nak kasi hang faham..........SIFAT2 KETUHANAN
  patutlah terpeleot je memanjang

mana ada ILMU BARU niam ooiiii
cuma kefahaman dan ketinggian ilmu sahaja....betulkannnnnn

aiiii baru kena perli kena sindir...dah mengeluh
belum lagi iblis datang dgn KESOMBONGAN nyaaaa.......mau meraung hang nanti

HAK ALLAH NAK BUAT APA......aku tak kacau sikittttttt punnnn
aku jalankan apa yg DIA AMANAHKAN, semampu aku leeee
IKHTIAR, DOA N TAWAKKAL.......berjalan seiring
kan enak kannnnn

Ini sekadar pandangan.

Ada manusia sifatnya seperti besi. Dan ada manusia sifatnya seperti tembaga. Org yg berilmu besi kekadang kena fikir dirinya mudah berkarat. So tindakan saya selama berforum memanaskan besi hingga mereka tidak sedar hati mereka terbakar kerana tidak mempunyai ilmu tembaga. Majoriti beramal dgn ilmu adat.

Org yg bersifat tembaga mana ada sifat karatnya. Org muda yg berilmu tapi kurang beramal.

So kena ler reti bakar besi dan campurkan dgn tembaga hingga bentuk satu dinding ukhwah antara yg muda dan tua.

Saya pernah katakan sebelum ini yg tua makan byk garam manakala yg muda byk makan manis.

Apa cerita pun, saya mahu biarkan anda semua buang sombong tu. Last2 ada manusia kata saya sombong? Bukankah saya sudah berkata `saya seorg yg bodoh di dunia?` maka menjelaskan saya tak sombong ketika berbicara jika kamu kata saya pendusta agama atau sebaliknya.

manusia yg mempunyai sifat sombong tak reti nak bermasyarakat. pada diri ada sifat ketuhanan diri yg amat menebal dgn ideologi kefasikan yg dizahirkan olehNya sebagai ujian kpd yg berakal.

Di dunia nyata, bersepah2 manusia sombong spt kamu semua. hinggakan jika tersalah kata2 menyebabkan berlakunya kemudaratan silaturrahim yg amat kritikal.

Org masjid yg jahil dgn perangai buruk mengeji org yg tak menegakkan agama dlm diri, manakala yg jahil agama dgn perangai menjauhkan diri dari agama.

Contoh dlm board ini, sekoq2 dgn kepala angin masing2 malah tak terasa diri tu sombong malah RAMAI yg buta mata hati tak nampak hikmah pelajaran dari kesilapan diri sendiri.

Mari kit belajar dari kemarau yg terjadi. Bukankah menahan air utk org lain itu dosa2 besar? Ada sesiapa ingatkan perihal ini dlm agama? Malah sekoq tak paham agama. Dgn sombong mana boleh dpt petunjukNya.

Umat Islam berpenyakit wahan. Bila diuji kemarau sedikit, dah kelam-kabut. Malah amat kurang yg mahu kembali mengaji agama. Kerja mereka salah si polan tu si polan ini.

Apa pun ada hikmahnya dari kemarau ini contoh Mou di selangor perihal empangan. Cuma saya terfikir, setakat itu aje ke?

Apa cerita pun, saya org yg bodoh di dunia ini nak undur diri. Jika nak meriahkan forum ini, saya dah bagi pandangan.

Sub Alquran, Hadis dan Sunnah, Fahaman dan Hal Ehwal semasa.

Seorg guru nak announce ajar Alquran duduk di part ehwal semasa. Seorg lelaki nak bahas fahaman duduk di part fahaman. Jika sesuatu itu amat spesifik dan berat, melibatkan akidah, sesuai di Alquran, hadis dan Sunnah.

Pengelasan, Berat, pertengahan dan ringan. So barulah Board agama Islam ada org yg post.

Korang tak mau tanya kenapa ada post saya tak jawab? Bagi saya tak perlu kerana saya tunggu perkara yg utama utk matlamat kesimpulan jika melibatkan akidah.

Jika sekadar akhlak,  saya biarkan hingga ganggu gugat akidah.

Apa pun saya stop dari berforun dulus. Semoga korang semua happy berforum.

Ada abangCute adalah orang besi(macam belangkas), adakah orangbesi peminat setia abang cute? atau abangcute peminat orang besi?.. sesuatu yang misteri...